מחלת סטרגרדט – STARGARDT DISEASE

 SMD – STARGARDT’S MACULAR DYSTROPHY

 הטיפול הטבעי השלם

 

תחילה אציין שמחלת סטרגרדט הינה מחלה השייכת למחלות ניווניות של הרשתית. כוונתי למחלה הנובעת בין שאר הסיבות גם להיבטים גנטיים אשר במהלכה נוצר תהליך ניווני של מרכז הרשתית המכונה מקולה שהיא זו המעניקה בעבורנו ראייה מרכזית. במהלך מחלת סטרגרדט מתנוונים תאים ייחודיים במקולה המכונים קולטי האור ובכך נכחדים וזאת מעצם התהליך הניווני.
מחלת סטרגרדט הינה מחלת ניוון המקולה ושכיחה אצל ילדים וצעירים. בהמשך נוצרת פגיעה בראייה, לעיתים קשה שכן קיימת פרוגרסיביות שלילית וחשש לאיבוד הראייה בגיל מבוגר. אני מציין זאת שכן גם ללא קיומה, בגיל מבוגר (חמישים ומעלה) קיים תהליך של פגיעה בעיניים וחשש הן ל PVD שהינה היפרדות זגוגית, הן לקטרקט וכן בעיות עיניים והחלשות העין. מתוך כך, בנוכחותה קיים פוטנציאל סביר שהבעיות הנלוות הללו ייצרו הדרדרות נוספת. מתוך כך, הרפואה הטבעית הינה כוח טיפול רב עוצמה.

כאמור מחלת סטרגרדט הינה מחלה הפוגעת בפוטו רצפטורים שהינם קולטני האור המהווים חלק מרכיבי המקולה ברשתית. מתוך כך, קיימת פגיעה קשה בחדות הראייה אך יש והראייה ההיקפית נשמרת ומתוך כך לא נגרם עיוורון מלא אך כאמור בעת שנוצרות בעיות עיניים נוספות ומצבי בצקת, קיים גם חשש לעיוורון. הטיפול הטבעי מתייחס למחלת סטרגרדט כאל מחלה ניוונית ובכך בכל מצב בו רפואת עיניים טבעית תיצור סירקולציה דמית, הזרמת חמצן, חומרים מזינים ותעניק האטה משמעותית בתהליך הניוון ובנוסף אורח חיים נכון והבנה שגם לחץ נפשי מאיץ בעיות עיניים, תעניק את ההבנה שלסטרגרדט אין קיום עצמאי ובכך היא מושפעת מהתהוות התלויה בגורמים וסיבות. קיימים בדרך פעילותנו במרפאה כלים רבים בעלי משמעות קלינית לטיפול משלים בסרגרדט ואני אפרט על כך בהמשך. כל פעילות ניוונית מקורה בהעדר חמצן, דם וחומרים מזינים למקולה. הרפואה הטבעית לבעיות עיניים מהווה כוח לשבירה של קצב ההידרדרות אך גם לעיתים שיפור המצב הקיים.

 

מחלת סטרגרדט – הטיפול הטבעי

לציין שהרפואה הקונבנציונלית, עד כמה שזה נשמע מוזר, אינה יכולה להציע טיפול יעיל למחלות עיניים רבות בכלל ולניוון בפרט אך לרפואה הטבעית קיימים כלי טיפול.

ניצור טיפול ממוקד וחיצוני בעיניים אך גם טיפול פנימי.

נעשה זאת גם בעזרת צמחי מרפא לטיפול חיצוני ופנימי וזאת כדי ליצור את הפעולות הבאות:

 • פעולה אנטי דלקתית בעיניים
 • שיפור זרימת הדם לעין ורכיבי רקמותיה
 • חיזוק העיניים
 • הוספת לחות מאוזנת
 • פעילות נוגדת חמצון
 • הרפיית מתחים באזור העין
 • חיזוק הכבד
 • צמחים חיצוניים בטיפולים בקליניקה.
 • טיפול ברטיות וקומפרסים לטיפול חיצוני, חשוב לזרימת דם וחמצן לעין
 • צמחים נוגדי חמצון
 • טיפול בשטיפות העין
 • טיפול במחממי עיניים
 • תרגול לחום העיניים
 • נשימות כתרגול מובנה לעיין
 • חיזוק הגוף ועמידותו
 • צמחי מרפא לעין
 • טיפולי דיקור בקליניקה – הטיפול ממוקד לעיניים ויוצר תהליך חשוב לעיניים אך גם לכל הגוף.

 

בשבועות האחרונים יצאו מקו הייצור שלנו ומפיתוח ארוך זמן, ארבע פורמולות המיועדות לטיפול בעיניים בשם: אופטי צוף פורטה, אופטי צוף קומפלקס וכן קומפלקס אטד פראי ואפרון עיי כולל טיפול עיניים בקומפרסים ייחודיים. לציין שכולם מבית היוצר של צוף צמחים ולא משווקים בחנויות ואינטרנט.

 

צוף צמחים – הטיפול הטבעי

הרפואה הטבעית מהווה את הטיפול המשלים והאלטרנטיבי בבעיות עיניים. הטיפול דרך הרפואה הטבעית הינו יעיל וייחודי. הגישה ההוליסטית לטיפול בבעיה בעין הינה הגישה החשובה מכל. העין אינה איבר בעל קיום עצמאי. היא אכן חלק מ”שלם”. העין לחלוטין תלויה בסביבתה הביולוגית, ביוכימית, פיזיולוגית וכדומה. הגוף כשלם הינו הרבה יותר מחלקיו. זרימת דם אל הרשתית חשובה להאטה, עצירה, שינוי, ריפוי ומניעה של בעיית עיניים. זרימת הדם אל הרשתית אינה תהליך עצמאי בפנים הרשתית כי אם שואבת את כוחה, החל מכלי הדם, המערכת הקרדיווסקולרית, מצבים אנטי ספזמוטיים באזורי העין ובתוכה, חומרי הזנה הכרחיים, נוירוטרנסמיטרים מאוזנים ועוד.

חשוב גם לציין שיש הכרח ואכן נעשה זאת דרך הרפואה הטבעית למערכות גוף מאוזנות, לגוף רגוע, חזק, חסון, בעל מערכת חיסון יציבה ובריאה, רווי בנוגדי חמצון, בעל ספיגה וצריכה מיטבית של ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן חיוניות, אנטי אוקסידנטים, סיבים תזונתיים ועוד. בריאות העין וריפויה תלויה בגוף בעל  מערכת עיכול תקינה, תנועה מיטבית, תזונה נכונה, גוף המונחה לתנועה ייעודית, דיקור סיני, צמחי מרפא למערכת העצבים ולרקמת העין. כל אלו מהווים בסיס חשוב וביולוגי לטיפול נכון וזאת דרך התאמה אישית ומושכלת לבעיות השונות. חשוב לדעת – אסור לראות בבעיית עיניים גזרת גורל תוך תחושת של ייאוש מהנחיות הרפואה הקונבנציונאלית.

הנחת יסוד של הרפואה הרגילה הינה רדוקציוניסטית ורואה איבר ולא את חשיבותו של השלם. זה הרי מדהים, הרפואה הקונבנציונאלית עושה שימוש, נכון להיום, דרך שיטות המאפיינות את הרפואה הטבעית וזאת דרך תוספי תזונה, תזונה נכונה וכדומה.

לדוגמא: סירקולציה דמית אל העיניים חשובה במידה נכונה כחלק מטיפול בבעיות עיניים. לרפואה הטבעית אמצעים מגוונים לשיפור זרימת הדם אל הרשתית אך חשוב מאוד להבין שגם איכויות הדם ורכיביו חשובות להזנה נכונה ולא זו בלבד, גם היבטים אנטי – אוקסידנטים חשובים למניעת ניוון וחמצון. דוגמא זו מהווה נקודת מבט קלינית כחלק מערב רב של אמצעים חשובים ודרמטיים לטיפול.

לציין שוויטמין A הינו חלק מהנתיבים לטיפול במחלת עיניים אך חשוב לדעת שהגישה הקונבנציונאלית לטיפול אינה מממשת את חזון הטיפול בכך שלא נעזרת בהיבט הרב מערכתי לספיגת ויטמין A ורכיבים חשובים נוספים האמורים לסייע לרקמת הרשתית. ויטמין A הניתן כתוסף יחיד, לחלוטין אינו מממש את התהליך כי אם חלק ממארג טיפול טבעי.

הטיפול בבעיות עיניים


קיים טיפול דרך הרפואה הטבעית לכל בעיות העיניים. מוזר שהרפואה הקונבנציונאלית אינה מפנה חולים לטיפוליים טבעיים. חשוב ליצור פרוטוקול מושכל ומותאם לריפויי בעיות עיניים, עצירת הפרוגרסיה ומניעת מחלות.

רקמת העין – הרכבים


חשובה התייחסות רפואית טבעית לעין כמכלול וזאת כדי לטפל בבעיות שונות לכל אזור בשטח העין. קיים רכיב טבעי המהווה בסיס לטיפול הכרחי בדומה לאזורים הבאים:

 • הנוזל המימי AQUEOVS FLUID
 • סירקולציה דמית (CHOROID)
 • קרום
 • קרנית CORNEA
 • מטבוליזם של העין והיכולת להקיז נוזלים
 • עדשה (LENS)
 • עצב ראיה
 • תאי קולטי אור – קנים ומדוכים
 • התאים המרכיבים את הרשתית
 • ליבן העין
 • שכבות הדמעות
 • נוזל זגוגי

 

חלקי העין, כפי שציינתי מבקשים הזנה נכונה ומתן משאבים לגוף להילחם בבעיות השונות שמתעוררות. מגוון של תוספי מזון, חומצות שומן חיוניות, אנטי אוקסידנטים, מינרלים, צמחי מרפא, דיקור סיני, טיפול חיצוני ועוד, מהווים כלי אדיר לסייע בפתרון מחלות עיניים ולאפשר לגוף להצליח לתקנן.

 

הטיפול הטבעי בבעיות עיניים- חשוב לדעת

בכל הקשור לבעיות עיניים, קצב ההידרדרות וחומרת הקליניקה שונה מחולה לחולה. הרפואה הקונבנציונאלית אינה מבינה את פשר ההבדלים אשר לפעמים מובהקים בין חולה לחולה ביחס להידרדרות של בעיות. הרפואה הטבעית מהווה בסיס להבנה דרמטית של ההבדלים והסיבות לבעיות ואפיוניהן.

קיימים גורמים תנאים וסיבות רבים לכל התהוות ובוודאי גם למחלות עיניים תורשתיות. נתונים בדומה לכמות נוגדני החמצון בגוף, מצבי מתח, חסרים, ספיגה לקויה של ויטמין A, מערכת חיסון חלשה, יכולת הומואוסטזית חלשה, העדר זרימה דמית, מתח, תזונה, העדר פעילות גופנית מושכלת להזנה וסירקולציה דמית, רמות קורטיזול גבוהות, ערכים שונים לא מאוזנים בבדיקות מעבדה ועוד מהווים בסיס חשוב הן להבנת תהליך ריפוי או כמובן פגיעה אך וודאי גם כבסיס לטיפול.

מתוך כך, אכן קיימת גישה טיפולית, דרמטית והכרחית נוספת לגישה הקלינית הרדוקציוניסטית הרואה בבעיית עין בעיה שיש לה אדם ולא אדם שיש לו בעיה. אכן ניתן ליצור שינוי לריפוי  ומניעת פרוגרסיה. מהלך מחלת עין לחלוטין מושפעת מאורח חיים. הסביבה הביולוגית, פיזיולוגית, מנטאלית, רגשית, ביוכימית וכדומה מהווה בסיס  להחרפה אך גם לטיפול בבעיה. מתוך כך קיים בסיס מושכל הכרחי מקצועי המהווה אמצעי דרמטי לטיפול במחלה דרך נתיבים רבים שחלקם הינו דיקור סיני, צמחי מרפא מותאמים, תזונה, פעילות נכונה הזנה דמית לתאים ניווניים, הקפדה דרך טיפול והנחיה של היבטים אנטי ספזמוטים באזורי העיניים, ויטמינים לספיגה נכונה של ויטמין A, אנטי אוקסידנטים ועוד.

 

הטיפול בעיניים – הנחיות והסברים

לציין שעל העין מוטלת משימה קשה ועבודה בעלת היקפיים רבים. העין חייבת הזנה נכונה וזאת כחלק מהיכולת התפקודית שלה. חייבת להיות מודעות רבה לעין אך כחלק מהגוף השלם. מתוך כך אני חייבים למלא את הצרכים של הגוף כולו. לציין שקיים ריכוז רב של קרוטונואידים ברשתית ובעדשה, וכן לוטאין, ZCAXANTIN ועוד, חומרים אלו מהווים אמצעי חשוב לסינון גלי אור בעלי אופי קצר המזיקים לעין וגם מעכבים תהליכי ריפוי. תפקידם גם להוות כוח לוחם, אנטי אוקסידנט המגן על התהליך החמצוני. ריכוז גדול של קרוטוני אידים ממוקם ב”מקולה” שהינו הכתם הצהוב והוא קשור לצלילות של העדשה וליכולת להביט בבהירות ראיה. לציין, וזה חשוב, שגוף האדם לא מייצר לוטאין ולכן חייב לקבל רכיב חשוב זה מהתזונה. מתוך כך חשוב לצרוך את המזונות הבאים.

האנתוציאנידינים

מצויים בפירות ובפרחים ומהווים את הבסיס לצבע האדום, סגול, כחול, שחור. חומרים אלו נוגדי חמצון, אנטי דלקתי ומגנים על העין.

** צוף צמחים מייצרת את הפורמולה הייחודית לעין ובריאותה **

בדומה לאוכמניות, סמבוק, פטל שחור, שכיזנדרה.

נקודה חשובה

הרשתית חייבת לקבל סירקולציה דמית רבה ואכן היא רקמה המקבלת את הספקת הדם רבה, רוויה והעשירה מכל רקמות הגוף. הדם מגיע אל הרשתית דרך עורק המכונה עורק הרשתית המרכזי. הספקה של דם רווי בחמצן וחומרים מזינים מגיעה לאפיטל של רקמת הרשתית ובכן מתקיימת הזנה של הרשתית.

מתוך כך חייבת להיות גם הספקת דם טרייה לאזור אך גם חומרי תזונה המסייעים לעין.

** לצורך טיפול, ריפוי ומניעה חייבת להיות התייחסות קלינית ללחות העין ובכך למנוע יובש כרוני **

הסבר

האור חודר אל העין דרך הקרנית ותפקידה למתן אותו דרך נוזלי העדשה. מתוך כך הנוזל של העדשה סופג פגיעות רבות מנזקים חמצוניים הטמונים באור אך גם מכך שאין סירקולציה דמית לעין והזנה נכונה. החמצון (רדיקל חופשי) גורם להתייבשות נוזל העדשה וליובש. מתוך כך, ובאופן מצטבר, הנוזל מאבד מלחותו ומתייבש, הופך לדביק, מצטמק וגורם לבעיות בדומה לקרע ברשתית. המצב גורם לצריבה, אודם ורגישות למצבי אור. חשוב לשמור על לחות העין דרך תזונה, צמחי מרפא, הזנת דם ועוד. הנוזל המימי של העדשה מורכב מחומצות שומן חיוניות המופרשות מבלוטות הממוקמות בעפעפיים. סוג של נוזל רירי מופרש מהעפעף. לצורך לחות של העין חייבים סוגי חלבונים טובים וחומצות שומן חיוניות. בדומה לקומפלקס B, B.6, ויטמין A, ויטמין C, אטגן, אכל, מים.

הרפואה הטבעית בצוף צמחים מביטה על העיניים כחלק אינטגרלי מהגוף השלם. ליקוי ראייה ובעיות הינם תסמינים בדומה לכל בעיה המתעוררת בגוף. מערכת העצבים המרשתת את העיניים הינה חלק ממארג מערכת העצבים של הגוף כולו. מחזור הדם בעיניים הדרוש להזנתה הינו חלק בלתי נפרד ממחזור הדם של הגוף השלם. המטבוליזם הדרוש לעיניים הינו חל, מחילוף החומרים של הגוף ואכן גם קשור למערכת העיכול ואיזונה. קיימת בגוף חייבת להיות הרמוניה המהווה את הקשר בין ההיבט הפיזיולוגי – ביוכימי – עצבי ובכך כל איבר בגוף ובוודאי איבר כל כך רגיש כמו העין מושפע מאי איזון במערכות הללו.

חשוב לעיין בהסבר הבא

בגוף חייב להיות משטח של חיידקים טובים המגיעים למעיים רק דרך ירקות, פירות, קטניות ודגנים. משטח זה של חיידקים חיוביים חשוב למלחמה הבלתי פוסקת במזהמים שונים ובעיות כלל מערכתיות. אוכלי הבשר למיניהם בדומה לשניצלים, עופות, בקר, ביצים, גבינות לא מקבלים את מה שמכונה “מיקרופלורה” ובכך צוברים בגופם רעלים רבים, תוספות של כימיקלים, חומרים מרעלים מסוכנים הקיימים בבשר ובכך חודרים רעלניים אלו אל מחזור הדם ומגיעים דרך הדם אל הרקמות העדינות שבעין ויוצרות שם חמצון ורעילות. חוסר רכיבי מזון ותזונה לקויה וכן פעילות לא נכונה ולחץ והצטברות רעלים במעיים פוגעים קשות במערכות העין וכן בעיות בכבד ובכליות שהינו מהווה בסיס של בעיות עיניים.

בואו לפגישת אבחון וייעוץ!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן