פסוריאזיס

מהו פסוריאזיס (ספחת)?

מחלת עור נפוצה בעלת היבטים כרוניים ואוטואימוניים.

הספחת מתרחשת כאשר תאי העור מתרבים ומתחדשים וזאת תוך חריגה מהקצב הרגיל ובכך מחזור התרבות התאים מתרחש בקצב מהיר מאוד, אל מול הקצב הטבעי של תמותת תאי העור הישנים. יש לציין שהעור הינו רקמה מתחדשת החייבת איזון בין התחדשות התאים לנשירתם. הצטברות תאי העור במחלת הפסוריאזיס מהירה מאוד וקצב חלוקת תאי העור גדל פי 1000 מהקצב הנורמאלי. לפיכך אין הגוף מספיק להשיל את התאים הישנים ובתוך כך נערמת הצטברות של תאים חדשים מעל העור אשר גורמים לתופעת הספחת (פסוריאזיס).

המחלה הינה מחלת עור קשה, לא צפויה, אגרסיבית ופרוגרסיבית מאוד. וגורמת להפרעה קשה באיכות חייהם של החולים.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

הפגיעה באיכות החיים מבטאת עצמה בגרד, לעיתים, קשה מאוד הגרד ואי היכולת להימנע מגרוד. הנגע גורם להחרפה דלקתית של העור דבר המעצים את אי הנוחות והכאבים. המחלה גורמת להימנעות מלבישת בגדים חשופים על אף תקופות של ימים חמים.

החולים במחלת הפסוריאזיס נמנעים לעיתים לבוא במגע פיזי דבר היוצר מתח נפשי רב. התפרצות המחלה גורמת לבעיות בכל הקשור ליחסים בין אישיים שכן הנגעים באברים מוצנעים גורמים לחרדות קשות, ירידה בביטחון העצמי ואף כאבים בעת קיום יחסי מין. חולים רבים מדווחים כי נשים וגברים נרתעים ממראה הנגעים בכלל ובאזורים מוצנעים בפרט. לעיתים המחלה אינה מובנת ולכן נוצר חשד של חשש מהידבקות.

המחלה גם מאופיינת בהפרעות שינה, לעיתים קשות, וזאת בגלל הגרד, הכאבים וטרדות המחלה. דבר זה יוצר לחצים קשים הגורמים לאורח חיים לא בריא בדומה לאכילה לקויה, מתח רב, עישון סיגריות והעדר מוטיבציה לפעילות גופנית. אורח החיים הקלוקל גורם להחרפת המחלה והיבטיה הכרוניים .

לחולי פסוריאזיס יש גם נטייה להתפתחותה של בעיה מטבולית, יתר לחץ דם, סוכרת, השמנה ביטנית, דלקת מפרקים ועוד.

למחלה אפיונים מחזוריים קשים של התלקחות והפוגה ובעוצמה לא צפויה והיא פוגעת קשות בחדוות הקיום וגם בפעילות יומית פשוטה.

ביטוי מחלת הפסוריאזיס Psoriasis

הביטוי מתגלה בפראקרטוזיס (Parakeratosis) שהינה שכבה גרנולרית דקה. לציין שבפרהקרטוזיס מופיעים גרעינים בשכבה הקרנית.

הסיבה לביטוי זה טמונה במהירות אשר בה מגיע תא לשכבה הקרנית. לציין שבקצב טבעי מגיע התא במהלך 28-30 יום, אך בפסוריאזיס מתרחש תהליך זה ב- 3-5 ימים.

לפיכך זמן המעבר של תאי האפיתל מהשכבה הבסיסית אל השכבה העליונה ביותר הופך לקצר ובכך גורם לנגעים המורמים מעל פני שטח העור. הממצאים הקליניים בעור מגוונים ומתבטאים בתפרחות העשויות נגעים המורמים מעל פני שטח העור ובעלי גוון אדום כהה תוך שהם מכוסים בקשקשים טיפוסיים. צבע הקשקש הינו לבן-כסף והוא מתפורר ונושר בקלות בדומה לאבק תוך שהוא מגלה תחתיו נקודות דמם על פני שטח העור. כאמור, הפגם מתבטא בתאי העור וזאת דרך קצב התחלקות לא מאוזן. לציין שהמחזוריות של תאי העור נוצרת על ידי איזון בין GMP שהינה מחזוריות הקשורה להתחדשות והתרבות של תאים לעומת AMP שהינה תמותה ונשירת תאים.

אצל אנשים הלוקים בפסוריאזיס נמצאו AMP מוקטנים אך במקביל GMP הקשורים להתחדשות התאים מוגברת. בכך מופר האיזון בין התרבות תאים לנשירתם.

תיאור הנגע הפסוריאטי

ביטויים צורניים ואפיונים של הפסוריאזיס:

 • נגע הנר בעת שמגרדים את הקשקשים, נושרים פתיתים לבנים בדומה לנר שעווה.
 • הסימן על שם אוספיטז – הופעת נקודות לבנות של דמם לאחר נשירת הקשקשים.
 • ממצא קובנר – לאחר גירוד הנגע בעזרת מחט או מכשיר דומה חוזרת התופעה העורית באותו  המקום לאחר כ  8-12 יום.
 • פלאק – רבדים של נגעים.
 • פפולות – בגדלים של  4-5 ס”מ. הפפולות הופכות לרובד מכוסה בקשקשים.
 • פסוריאזיס גוטטה – נקודות קטנות המופיעות לאחר זיהום חריף וחיידקי (התפשטות מהירה).
 • פסוטולר פסוריאזיס – פוסטוליות קטנות, לרוב מופיעות בכפות הידיים והרגליים.
 • אריתרודרמיה – אודם בכל הגוף.
 • פסוריאזיס ארטריטיס – התפרצות דלקת מפרקים.

מיקום הנגעים הפסוריאטים

הנגעים יכולים להיות ממוקדים במקומות תחומים, אך יכולים גם להתבטא בשטחים רחבים מאוד על עור הגוף. צורת הנגעים, לעיתים קרובות, אינדיבידואלית ולפיכך מראם, מיקומם והתפרצותם שונה מאדם אדם. לציין שמעבר להיבט האישי אין שינוי מורפולוגי של הנגעים. בכל הקשור לגילאים הצעירים, הפסוריאזיס מתבטא בתפרחות מפוזרות אך עדיין יכולות להיות בשטח בודד.

בראש מתגלים קשקשים עבים הפוגעים בשטח רחב של עור הקרקפת. יש והנגעים מופיעים בצורה של משטחים בודדים.

בציפורניים ביטוי המחלה בציפורניים הינו שכיח ומגוון ולעיתים מצב הציפורניים מהווה אבחנה עוד לפני הופעת הנגעים על פני העור. פסוריאזיס בציפורניים, הנגעים מופיעים בצורה של גומות זעירות הפזורות על פני שטח הציפורן תוך התעבותן ושינויי גוונם.

בקיפולי הגוף  הנגעים הפסוריאטים בקיפולי הגוף בעלי גוון אופייני ולעיתים נטולי קשקשים.

באברי המין מופיעים לעיתים נגעים בודדים על איברי המין.

בכפות הידיים והרגליים – נגעים אשר יכולים להתפשט בכל שטח כפות הידיים והרגליים אך גם להיות מוגבלים. יש והנגע דומה למצבים אקזמטיים אך גם כתפרחת פסוריאטית אופיינית.

לסיכום

הספחת – פסוריאזיס (Psoriasis) הינה מחלת עור הפוגעת בכ 2-5 אחוזים מכלל האוכלוסייה ומתרחשת בעת התרבות מהירה של התאים. התאים המתרבים מצטברים על העור ויוצרים אזורים אדומים ונפוחים המכוסים קשקשים כסופים או לבנבנים.

המחלה יכולה להתגלות בכל מקום בגוף אך אזורי הביטוי השכיחים הינם – הקרקפת, מפרקים, ברכיים, כפות ידיים, ישבנים וגב.

לציין שקיים גם נגע פסוריאטי פוסטורלי בצורה של שלפוחית (פוטילית) על כפות הידיים והרגליים.

לציין את הקשר בין התפתחות המחלה להתפתחותה של דלקת מפרקים, קנדידה, זיהומים שונים ועוד.

הגורמים לפסוריאזיס

אין ספק שגורמי המחלה אינם ידועים בוודאות ומהלך המחלה אינו צפוי. הסיבות הלא ברורות מראות יסוד לתופעה הנגרמת מריבוי תנאים וגורמים אשר יוצרים העדר איזון בין התחדשות התאים לנשירתם. אין סיבה ברורה להתגלות והתפרצות המחלה מלבד היסוד התורשתי וזאת דרך נתונים סטטיסטיים. אך אין ספק שגם ההיבט הגנטי בין אם הוא קיים ובין אם לא יכול להיות נתמך על ידי אורח חיים לא נכון. אכן כן. אורח החיים מהווה יסוד ברור להתפתחות המחלה והתפשטותה.

תורשה – לפסוריאזיס יש יסודות גנטיים וזאת דרך הבחנה באנזימים לקויים בכדוריות דם אדומות ותאים נוספים המגלים רצף גנטי משפחתי.

 • טוקסיפיקציה – הגוף סופג רעלים שאינם מתנקזים עכב עומסים רבים. הרעלים גורמים להיעדר איזון באורגניזם וליסוד ברור של מחלות רבות ופסוריאזיס.
 • תפקוד כבד לקוי  הקורלציה בין הכבד לפסוריאזיס הינה דרך תפקודו הבסיסי שהינו סינון הדם וסילוק רעלים מהדם החוזר דרך מחזור הדם מהמעיים. הכבד מוצף ברמות גבוהות של רעלים ממערכת העיכול ולפיכך תפקודו לקויי. חיזוק, שיקום והעצמת תפקוד הכבד יהווה יסוד חשוב לריפוי המחלה.
 • העדר עיכול נכון של חלבונים חלבונים מן החי הנמצאים בחלב ומוצרי בשר קשים מאוד לעיכול. מתוך כך נוצרות תרכובות רעילות מחלבונים אשר התמרתם לא הושלמה. תרכובות הרעלים גורמים להאצת קצב גדול תאי עור. בבדיקות שנערכו נמצאו ערכים של רעלים בצורה של חומצות אמניות הידועות בשם פוליאמינים אצל חולי פסוריאזיס.
 • אופני אכילה שגויים – שעות אכילה לא נכונות, כמויות מזון גבוהות, אי לעיסת המזון.
 • תזונה לקויה  התזונה הלקויה מהווה יסוד לכל הגורמים והתנאים המצוינים בפרק זה.
 • זיהומים במעיים מערכת העיכול משמשת בסיס נרחב לרעלנים שונים וביניהם “סטרפטוקוקים” ופטריות קנדידה. מגוון הגורמים הללו משמשים כגורם מאיץ לקצב התרבות של תאי עור. בין היתר מצב זה נובע, כאמור, מתזונת סיבים לקויה.
 • העדר רכיבי תזונה חיוניים – מחסור בסוגים של ויטמינים כמו ויטמין E, סלניום שהינם אנטי אוקסידנטים ואנטי דלקתיים. כמו כן ויטמין A ומחסור בקומפלקס ויטמין B גם העדר חומצות שומן חיוניות יוצר העצמת חומצה ארכידונית. מחסור באבץ יוצר העדר תמיכה לריפוי העור.
 • מערכת חיסון פגומה לזכור שהפסוריאזיס הינה מחלה אוטואימונית. מתוך כך נוצר תהליך של זיהוי מוטעה והפיכת הגוף למושא תקיפה.
 • העדר פעילות גופנית – הפעילות הגופנית תומכת במערכת החיסון, בכל מערכות הגוף, בניקוי רעלים ובאיזון כללי. בנוסף, מייצרת שחרור חומרים המסייעים לגוף להירגע.
 • מתח נפשי, יציבה גרועה ומערכת עצבים לא תקינה מתוך סקרים בני ימינו מתברר שיותר משני שליש מחולי הפסוריאזיס מגלים התפרצות של המחלה במצבי מתח גבוהים.
 • מחלות כרוניות ואחרות אשר יכולות לשמש בסיס להאצת המחלה.
 • חוסר איזון הורמונאלי.
 • אלרגיה או אי סבילות למזון וכן לגורמים סביבתיים.
 • המצאות של חיידקים, נגיפים, טפילים, קנדידה.
 • מצבי הלם ודחק פתאומיים.
 • זיהומי מתכות.
 • צריכת אלכוהול – הגברת הספיגה של רעלים מהמעיים ופגיעה בתפקוד הכבד.

הדרך הטבעית בפסוריאזיס מסייעת לגורמים הנ”ל דרך מיצוי צמחים טבעיים נטולי תופעות לוואי בהיבטים הפנימיים והחיצוניים ויפה שעה אחת קודם.

הדרך הטבעית של צוף צמחים לפסוריאזיס

הדרך הטבעית לפסוריאזיס נוגעת בשורש הבעיה, מקלה ומסייעת לתנאים הידועים כעשויים להיות מחוללי המחלה.

אנו מעניקים מארג מגוון בצורה של כמוסות, מיצויים וחליטות במקצועיות ובהעמקה יסודית ומקצועית. אנו מנחים לתזונה רב שלבית המחולקת לשלושה וזאת דרך ניקוי רעלים ותזונה מיטבית.

שיטת צוף צמחים כוללת הנחיות לפעילות גופנית, לשימוש בתוספי תזונה, מיצוי צמחים טבעיים, שמנים ייחודיים לעור ודיקור סיני.

שיטת P.N.T

 • P.N.T הינה שיטה טבעית בעלת יעילות מוכחת וזאת דרך מחקרים קליניים וניסיון רב שנים.
 • הדרך בשיטת P.N.T במחלת הפסוריאזיס אינה יוצרת תופעות לוואי ובנוסף לסיוע המחלה, מעניקה חדווה קיומית מיטבית.
 • פסוריאזיס דרך השיטה הטבעית P.N.T מעניקה מענה וסיוע חשוב, חיצוני ופנימי גם לתווך הארוך.
 • שיטת P.N.T נתמכת על הידיעה המובהקת של המתאם בין מצבים ותהליכים בגופנו במחלת הפסוריאזיס לבין האופן בו המצבים הללו מתבטאים בעור ומסייעת לבעיה אך גם לסיבותיה וגורמיה ובכך נוגעת בשורש המחלה.
 • שיטת P.N.T מאפשרת לגוף ולמערכת החיסון לחזור לאיזון ובכך מהווה בסיס חשוב לסיוע המחלה וזאת מתוך סיבותיה האוטואימוניות.
 • שיטת P.N.T לפסוריאזיס אורכת בשלב הראשון כ-45 יום. במהלכה חווים שינויים רבי משמעות, הן בהיבט החיצוני והן בהיבט הפנימי.

הדרך הטבעית ב”צוף צמחים”

אין ספק שרמת הלחץ והעומס על סביבת הגוף דרך תזונה לא מיטבית, הצטברות רעלים, לחץ וקשיים חזקים ביכולת הבסיסית של הגוף להסתגל לנתונים אלו, אינם מועלים ואף מאיצים את התפרצות הפסוריאזיס אשר נובעת מהעדר יכולת פנימית לאזן ולהתנגד לכך. הדרך הטבעית מבקשת ליצור העצמה של החוסן הפנימי ולהילחם בגורמי הדלקת.

התזונה במחלת הפסוריאזיס חשובה מאוד אך חייבת תשומת לב אישית וזאת כדי להנחות לתפריט עשיר ברכיבים בריאים תוך הימנעות מרכיבי תזונה מזיקים המעוררים דלקת. התזונה מהווה תנאי יסודי להצלחת התהליך הטבעי. נסתייע גם במיצוי צמחים טבעיים בצורה של כמוסות, מיצויים וחליטות. הצמחים מהווים נתיב חשוב התומך באופן הכרחי באסטרטגיה להשגת היעדים. מיצוי צמחים טבעיים משמשים את הדרך הטבעית מזה כאלפי שנים וחשיבותם כיום רבה יותר שהרי נתמכים הם דרך מחקרים מדעיים וממוצים באופן יסודי יותר. גם הדיקור הסיני והמגע מסייעים אף הם להצלחה, שהרי המגע מסייע להזרמה נכונה של אנרגיית בריאות תוך שימוש בשמנים מיוחדים המותאמים לעור. הדיקור מועיל ומאזן את מערכת העצבים.

למארג הסיוע של הדרך הטבעית בפסוריאזיס נוסיף גם שימוש מושכל בתוספי תזונה, הנחיות קיומיות יסודיות וכן היגיינה סביבתית נכונה. נשפר את תהליך הקלת התסמינים באופן חיצוני טבעי דרך שמנים מיוחדים ומשחות טבעיות.

אנו מייצגים גישה טבעית שיכולה להיעשות במקביל לטיפול התרופתי, אשר תוביל להקלה ולסיוע רב. אל תיכנעו, הדרך אינה קלה אך טבעית, בריאה , בטוחה, שורשית  וללא תופעות לוואי.

פסוריאזיס (ספחת) הינה מחלת עור כרונית ועקשנית ולפיכך יש צורך בסבלנות רבה מאוד. המחלה מתפרצת דרך מספר גורמים ותנאים אפשריים, רקע זיהומי, מטבולי, רעלני, גנטי, אלרגי אוטואימוני ועוד.

לציין שגם להיבטים הרגשיים והפנימיים יש השלכה ישירה ועקיפה על העור בכל הקשור לפסוריאזיס.

הטיפול המקומי חשוב ואינו מספיק ולכן יש ליצור תהליך עמוק בדרך רב מערכתית ומטבולית.

מיצוי צמחים טבעיים יינתנו דרך חליטת צמחים ומיצויים המהווים תהליך עמוק, מטבולי וניקוי הגוף הכולל פינוי וניקוז של פסולת מטבולית אשר הצטברה בגוף. חשוב לציין שהתהליך הינו עמוק ואיטי. צמחים נוספים יהוו בסיס לתהליך אדפטוגני שהינו תהליך מאזן ומחזק וכן בעל השפעה על עמידות וזאת תוך סיוע בחיזוק ואיזון מערכת העצבים ומערכת החיסון.

אסטרטגיות חשובות:

 • תזונה, בעיות עור ומערכת העיכול

הנחיות התזונה מתבססות על רכיבי מזון מלאים. יש ליצור תפקוד עיכולי תקין שהרי בריאות מערכת העיכול חשובה לכל המתרחש בכל אזורי הגוף. מערכת עיכול תקינה מאפשרת רק לרכיבי תזונה מותמרים להיכנס אל הסירקולציה הדמית. בהעדר תקינות עיכולית נגרם נזק למעטה הרירי של המעיים ומתוך כך חודרים אל זרם הדם רכיבים אשר לא עוכלו לחלוטין. התפריט אשר הורגלתם אליו על פי רוב, רווי במזונות ריקים בדומה לסוכרים, חלבונים רבים מהחי, פחמימות פשוטות ועוד.

תזונה לקויה זו גורמת לנזק רב לחיידקים הידידותיים ולפיכך משבשת את יכולת השמירה של ריריות המעיים. התזונה השלילית גורמת לתופעה המכונה “תסמונת המעי הדליף” ולכן חומרים שונים דולפים אל זרם הדם. מצב זה יוצר, כאמור, ליקוי חמור במערכת החיסון שבגוף אשר מזהה ידידים כאויבים.

חייבים לטפל במערכת העיכול ולטפח את הגורמים והתנאים המונעים חדירה של גורמים זרים (אנטיגנים) אל זרם הדם תוך יצירת תגובה אלרגית – אוטואימונית. לכן ניצור תזונה היפואלרגנית מובהקת וזאת תוך הימנעות ממזונות מסוימים וצריכה של מזונות מיטיבים.

 • איזון פנימי

אין ספק שלחציי הקיום מהווים יסוד לפגיעה וליקוי במערכות השונות בכלל ובמערכת החיסון בפרט.

אין גם ספק שמערכת חיסון לקויה מהווה גורם חשוב להיווצרותן של בעיות עור. ההשפעה הקשה הנובעת ממצבי לחץ ברורה היום. בעיות קשות במערכת החיסון יכולות להתבטא בערכים נמוכים של תאי דם לבנים והחרפת התהליך הדלקתי. הלחצים הינם נזקים מצטברים אשר פוגעים בנו בטווח הקצר והארוך כאחד. הלחץ מהווה יסוד ודאי לכל תופעה אוטואימונית, הלחץ יוצר תגובות שרשרת מתגברות דרך חוליות בשרשרת של סיטואציות מלחיצות. הלחץ הגובר גורם לחוסר איזון הורמונאלי, דבר הגורם לייצור מוגבר של אדרנלין וקורטיזול. הלחץ שבתוכנו, מקורו במוח באזור האחראי על וויסות חום הגוף הנשימה, הרעב, השינה, התפקוד המיני ולחץ הדם. המוח הינו גם מערכת התרעה בזמן לחץ המבקשת מהגוף להיות דרוך ולהיות בהכנה לפעולה.

מארג זה של התרחשויות פיזיולוגיות הנובעות מהלחץ, פוגע קשות בתאי החיסון וקשרי הלימפה ויוצר שחיקה קשה של מערכת חשובה זו. ההתשה החיסונית לא מאפשרת לגוף להתגונן ואף משבשת את הזיהוי הנכון של מערכת החיסון. מתוך כך אנו ניצור אסטרטגיה אשר מעבר לנתיבים השונים, תיצור תקינות עיכולית ואיזון פנימי.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

 

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן