המילה הלטינית FIBRA הינה רקמת תאים. MYA הינה שרירים ו- ALGOS פירושו כאב. תופעה זו מוגדרת כתסמונת, הווה אומר, מקבץ של תסמינים המאפיינים מצב רפואי קשה הגורם לאי נוחות קיומית מעיקה.

פיברומיאלגיה מאופיינת כתופעה היוצרת כאבים מפושטים וכרוניים בכל הגוף. הכאב וכן הנוקשות יכולים להתבטא בכל הגוף, אך גם להתמקד במקומות מסוימים בדומה לתסמונות כאב בשרירי הפנים. הכאבים יכולים לעיתים להיות פתאומיים וחדים מאוד וכן סוג של כאבים המחריפים בעת מצבי עייפות ומאמץ.

בנוסף, קיימת רגישות קיצונית בעת לחץ על נקודות ספציפיות. התופעה מלווה גם בסימפטומים נוספים בדומה לעייפות רבה, אינסומניה ( בעיות שינה), פגיעה בכושר הריכוז והזיכרון,  IBS ( תסמונת המעי הרגיז), כאבי מפרקי הלסת ועוד. המחלה מתבטאת בעיקר בשרירים וברקמות המחברות אותם לעצמות.

לציין שריבוי התסמינים מהווה קושי באבחון המחלה וזאת משום שלמחלות רבות קיימים מספר תסמינים זהים.

תסמינים למחלת פיברומיאלגיה FMS

כאבי גוף – הכאבים קשים וזאת תוך תחושה של רגישות, נוקשות, תחושה של שריפה, כרסום וכאב חודר. הכאבים משנים את מיקומם במהלך היום וזאת על פי הפעילות הגופנית, מזג האוויר, מידת הלחץ שהאדם חווה וכדומה. לציין שהכאב קיים תמיד ובעיקר במערכת השרירים. יש והכאב חמור מאוד ובלתי נסבל, דבר הפוגע ברצף הקיום ובעבודה.

הכאבים גם מבטאים את עצמם בנקודות רגישות באזורי גוף שונים הנמצאים בשני צדי הגוף. דבר זה אינו מבטל את האפשרות של כאבים ורגישות גם במקומות אחרים. אזורים שונים בגוף יכולים לגלות רגישות וזאת בעת הפעלת לחץ. כל הכאבים הינם מארג מגוון וקשה של כאבים ואי נוחות כללית ולעיתים בכל רגע.

מצבי עייפות ותשישות – כ- 95% מהחולים סובלים מתשישות כרונית קלה או קשה. לעיתים העייפות חמורה, דבר הגורם להגבלה קשה ולתחושה של חולשה נטולת אנרגיה, מתוך כך נגרמת פגיעה תפקודית קשה בכל הקשור לפעילות הגוף השגרתית וכן לפעולה יזומה וספורטיבית. תסמינים אלו יוצרים קורלציה בין הפיברומיאלגיה לתסמונת העייפות הכרונית. דמיון זה גורם לעיתים קרובות לדיאגנוזה מעורפלת בדבר שתי התופעות.

אינסומניה (הפרעות שינה) – הפרעות שינה מהוות תסמין נוסף ומעיק למרבית החולים. השינה לא מספקת ומופרעת ביקיצות רבות. אל אף שניתן להירדם, קיימת תחושה קשה של שינה לא עמוקה, דבר היוצר יסוד ליקיצות רבות במהלך הלילה. האינסומניה גם מאופיינת בתסמינים שונים בדומה לבעיות נשימה במהלך השינה והתכווצויות שרירים באזורים שונים. אין ספק שבעיית השינה מהווה בעיה קשה המחריפה את כאבי הגוף ופוגעת בתפקוד היומי הקיומי.

בעיות עצביות פיזיולוגיות – תחושות רבות הקשורות למערכת העצבים מאפיינות את התסמינים השונים וזאת בדומה לחושים לא חדים, תחושות של עקצוצים באזורי גוף שונים, מצבי נימול ודלקות עצב פוטנציאליות.

המערכת העצבית, אמוציונאלית והמנטאלית – תסמינים רבים של שינויים קיצוניים במצב הנפשי מאפיינים חולים בפיברומיאלגיה. תחושות קשות של דיכאון ועצב וכן חרדות קשות מהוות את אחד הסימפטומים הנפוצים במחלה זו. במחקרים רבים קיימת עדות מוצקה על כך שמצבי מתח קיומיים מהווים בסיס להתפרצות המחלה ולהחרפתה, אך גם מהווים את תוצאותיה. מצבי דיכאון ולחץ מלווים גם בקשיים מנטאליים רבים בדומה לקשיי ריכוז, זיכרון ואף קושי בביצוע מטלות קיומיות שגרתיות שהולך ומחמיר.

מיגרנות וכאבי ראש – כאבי הראש הינם תסמינים שכיחים במחלה ונובעים ממתח רב הנוצר בשרירי הצוואר כתוצאה ממתח קיומי וכן תופעות מגרניות קשות.

דיספפסיה ובעיות במערכת העיכול – תסמינים שכיחים בפיברומיאלגיה מתמקדים בעיות במערכת העיכול בצורה של רגישות יתר של המעיים, כאבי בטן, תחושת נפיחות, גזים, שלשול או לחילופין עצירות קשה, גירויים רבים להשתנה מרובה, צרבות ועוד.

בעיות עור הנובעות מרגישות יתר – הגוף במהלך המחלה מפתח רגישות רבה וזאת עקב שינויים רבים בזרימה הדמית ובטמפרטורת הגוף. שינויים אלה גורמים גם לרגישות יתר בעור, דבר הבא לידי ביטוי בתסמיני עור שונים. 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

היבטים אפידימיולוגים למחלת הפיברומיאלגיה (תפוצה)

המחלה מתגלה אצל כ- 3%-5% מהאוכלוסייה. מגוון החולים רב בכל הקשור לגיל, עדה, מיקום גאוגרפי, מעמד וכדומה. לציין ש 85% עד 95% מהחולים הן נשים בגילאי 20-55. לציין גם שלעיתים המחלה קיימת אך לא מאובחנת. המחלה מגלה שכיחות רבה יותר אצל נשים ממעמד גבוה וזאת, כך משערים, משום שרמת המודעות רבה יותר ולפיכך הרצון לבדיקה וחקר גבוה יותר.

חשוב מאוד לציין שמצבים בדומה לטראומה פיזית קשה, אי איזון הורמונאלי ולחצים נפשיים רבים יצרו יסוד למחלה.

נתון מעניין נוסף מתייחס לנטייה הגנטית וזאת מתוך נתונים המראים ש 30% מילדי החולים חווים את תסמיני הפיברומיאלגיה ברמות מסוימות.

האבחנה בפיברומיאלגיה

האבחנה מתבססת על אופן הכאבים ומיקומם. במהלך האבחנה נבדקות נקודות רגישות והאופן בו הן מגיבות ללחץ.

תיאורים של כאב מלווה בתחושה של שריפה, כרסום, נוקשות, רגישות, בעיות כאב בפנים, בגפיים, שינויים בכאב כתוצאה משינוי מזג האוויר, במאמץ, תשישות או מתח מהווים יסוד לאבחון. גם סימפטומים נלווים בדומה לעקצוצים, נימול, כאבי ראש, תכיפות במתן שתן, רגישות לאור, רעש או כל גירוי חושי מהווים יסוד לאבחון.

פיברומיאלגיה – פרוגנוזה (הצפי להחלמה)

לציין שאבולוציית המחלה יוצרת בעיות אבחון קשות ולפיכך, יכול האבחון להימשך במהלך שנים רבות. יש והמחלה מתבטאת בפתאומיות, אך לעיתים קרובות המחלה מתקדמת לאט ולאורך שנים. אצל רוב הסובלים ממחלה זו נגרמות עליות וירידות רבות אך רבים יכולים, בטיפול טבעי נכון, לחזור לרמת תפקוד טובה. יש ורבים יישארו במצב של ביטוי בלתי פוסק של המחלה ואף הגעה למצבים של הידרדרות קשה.

פיברומיאלגיה – הגורמים למחלה

אין ספק שהסיבה להופעת המחלה אינה ברורה אך כל הגורמים הרפואיים הקונבנציונאליים והלא קונבנציונאליים תמימי דעים בכך שהמחלה עשויה להתעורר בעקבות לחץ פיזי או נפשי קשים, הצטברות רעלים, שינה לא מספיקה, חשיפה ללחות וקור, זיהומים שונים ודלקות.

מתוך כך אנו מבינים שכל הגורמים לתופעה מהווים תוצאה הנובעת מסיבה אחת- אורח חיים לא נכון הכולל תזונה לא מיטבית, חיי מתח ודיכאון, העדר איזון, הצטברות רעלים, דבר הגורם לבעיות קשות ולמערכת חיסון חלשה.

חשוב לזכור

גם מחלות שונות מהוות יסוד להתפרצות והחרפת המחלה בדומה למחלות לב, סוכרת, ריאה, דלקת מפרקים, דלקות שונות, סרטן וכדומה. ראוי גם לציין שתרופות שונות בדומה לתרופות להורדת לחץ דם, תרופות אנטידלקתיות, אנטי אלרגיות, סטראודליות ועוד וכן סוגים של אנמיה, קנדידה, חסרים תזונתיים וכדומה מהווים יסוד להופעת המחלה או להחרפתה.

סיכום – הגורמים

המדע הרפואי לא גילה עדיין את הבסיס למחלה ולכן סיבותיה מעורפלות. לציין שמחקרים רבים מצאו היבטים גנטיים ולפיכך היה רצון לזהות גנים הקשורים למחלה אך מתברר שקיימים גנים רבים המעורבים בהתפרצות המחלה אשר חלקם זקוקים לזרז בדומה לטראומות גופניות, לחצים קשים, מחלות זיהומיות, מוננוקלאוזיס וחסרים הורמונליים.

גורמים נחקרים נוספים;

  • בעיות מטבוליות איטיות – מצב של מטבוליזם איטי המכונה ” מצב היפו מטבולי” הנובעים מליקוי בתפקוד בלוטת התריס.
  • ליקויים בהספקת קורטיזול – במחקרים רבים עולה שרמת הקורטיזול בדם ובשתן בחולים בפיברומיאלגיה נמוכה, גם כאשר רמות הכאב גבוהות ( דבר המצריך הגברת הקורטיזול).
  • היבטים פסיכולוגים – כאמור, קיים מתאם ברור בין מצבים חרדתיים, דיכאוניים וכדומה לבעיות עיכוליות קשות. מתוך כך ניתן להסיק שאצל חולים התופעה מתגלות בעיות קשות במערכת העיכול.
  • אי סבילות ואלרגיה לחומרי מזון – חומרים רבים מהווים בסיס להחרפה בדומה להצטברות רעלים, תוספי מזון שונים כמו פלואוריד, חומרי שימור, חומרי צבע.

הטיפול בפיברומיאלגיה

הטיפול הרפואי הרגיל

אין כיום טיפול רפואי רגיל הממוקד לפיברומיאלגיה. לפיכך כל התרופות הניתנות הינן סימפטומאטיות בלבד. התרופות הינן תרופות נוגדות כאב במינונים גבוהים במיוחד, תרופות אנטי דלקתיות, תרופות לשינה, תרופות אנטי חרדתיות, תרופות נוגדות דיכאון ועוד.

לציין שמגוון תופעות הלוואי רב, מסוכן ויוצר אי נוחות קשה. העזרה אשר הן מעניקות מוגבלת מאוד ובטווח הארוך המינונים שלהן עולים. במסגרת הטיפול נמנות גם תרופות אנטי ספזמוטיות המקלות אך יוצרות תלות קשה.

לזכור – יעילות הטיפול הקונבנציונאלי מוגבלת ביותר. תרופות רבות מקלות אך משנות את השפעתן במהלך הזמן ויוצרות תופעות לוואי קשות ביותר.הטיפול הרפואי מגוון אך לא מעלה בחכתו דבר.

טיפול טבעי בפיברומיאלגיה במרפאת צוף צמחים

הטיפול ברפואה הטבעית הינו הטיפול החשוב ביותר בפיברומיאלגיה אך דורש אחריות רבה של המטופל. אנו, ברפואה הטבעית, לא מטפלים במחלה אשר מגלה ערפול רב כי אם באדם. אנו יוצרים הקלה דרמטית בכל הסימפטומים, דבר הגורם לשינוי רב באיכות חיי החולה. הטיפול הטבעי אישי ושונה  מאחד לאחד.

הטיפול הטבעי לפיברומיאלגיה במרכז לרפואה טבעית הינו הוליסטי וזאת דרך מעקב קפדני במהלך הטיפול לאורך חודשים רבים עד לריפוי והקלה. הפרספקטיבה אשר מתבססת על ידע וניסיון קליני עשיר רואה בטיפול הטבעי מארג הדורש שינוי ושיפור בהיבטים רבים. אנו עושים זאת דרך חיזוק המערכת החיסונית, תמיכה גופנית, טיפולים פיזיוטרפוייטים טבעיים, הנחיות לפעילות גופנית, ניקוי רעלים דרך תזונה נכונה, שיפור דרמטי בבעיות השינה, טיפול פנימי המהווה  תחליף דרמטי לתרופות רגילות דרך צמחי מרפא ייחודיים בכמוסות, מיצויים וחליטות. לציין שהטיפול אישי ומותאם לאורח חייו של האדם. אנו בטיפול הטבעי יוצרים איזון ומטפלים בכל הסימפטומים המעיקים.

הטיפול הינו רב שלבי ורב מערכתי ועושה שימוש בנתיבי ריפוי טבעיים רבים. אנו מקפידים ליצור קשר עמוק וזאת תוך פגישות שבועיות וטיפולים בקליניקה וזאת במקביל לטיפול פנימי, תזונתי, טיפולי מגע וכדומה.

צמחי המרפא לטיפול בפיברומיאלגיה מהווים יסוד חשוב למיגור, ריפוי ומניעה.
אנו מתמחים בכל הקשור לרפואת צמחים, רפואה סינית, נטורופתיה, רפואת מסורתית, תזונה קלינית, פעילות גופנית ועוד.

לסיכום

אנו מעניקים מענה טבעי לפיברומיאלגיה דרך נתיבי טיפול ארוכי טווח. ניתן לטפל במחלה ויפה שעה אחת קודם שכן ההתקדמות של המחלה אינה צפויה והשלכותיה משמשות יסוד לבעיות רבות.

אנו מטפלים בשורש הבעיה אך גם נאבקים למיגור כל הסימפטומים המעיקים. הטיפול יחזק את הגוף, יאזן את המערכות השונות, ינקה את הגוף מרעלים, יצור רווחה פנימית, שקט נפשי וימגר את הכאבים הקשים.

החשוב מכל לתת לגוף את העוצמה הטבעית שבו להילחם בתופעה קשה זו וליצור את האחריות הנכונה.אתם חייבים לבסס את אמונותיכם בגופכם וזאת דרך הטיפול שלנו והמוכנות שלכם.

 

לקריאה על המלצות מטופלים בפיברומיאלגיה – לחץ כאן

 

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן