טיפול בערמונית מוגדלת – הדרך הטבעית לריפוי מהשורש. 

מערכת הרבייה הגברית מורכבת מאברים פנימיים וחיצוניים. האיברים החיצוניים הינם הפין, שק האשכים והאשכים. האברים הפנימיים הינם צינור הזרע, השופכה, בלוטת הערמונית ושלחיפי הזרע. הפין מחובר אל דופן הבטן ומורכב מגוף הפין ועטרת השופכה. פתח השופכה ממוקם בקצה העטרה. שק האשכים הינו שק המגן על האשכים ומשמש גם כמאזן טמפרטורה מיטבית לשם ייצור נכון של תאי זרע.

האשכים מייצרים זרע ועוזרים בבניית ההורמון הזכרי טסטוסטרון. עילית האשך משמשת לאיסוף הזרע מהאשכים והינה דמוי צינור מפותל וארוך. צינור הזרע הינו סוג של תעלה אשר דרכה עובר הזרע מעילית האשך. תעלה זו עולה מכל אשך מאחורי הערמונית ונכנסת אל השופכה דרך הצינורות. לציין שהשופכה הגברית מוליכה גם שתן מהשלפוחית אך גם משמשת חלק ממערכת הרבייה בכל הקשור לפליטת הזרע. בלוטת הערמונית ממוקמת מתחת לשלפוחית השתן באגן ומקיפה את החלק המרכזי של השופכה. גודלה של הערמונית כגודל אגוז והיא גדלה במהלך השנים. הערמונית ושלחופי הזרע שמעליה משמשים בית ייצור לנוזל אשר מזין את הזרע. נוזל הזרע המכיל את תאי הזרע נוצר בערמונית.

כאמור, ההפרעה השכיחה ביותר אשר פוגעת בבלוטת הערמונית הינה הגדלה המכונה “היפרפלסיה”. לציין שלרוב הגדלה זו שפירה.

מתוך התאור הנ”ל ניתן להבין שמיקומה של הערמונית גורם, בעת הגדלתה, ללחץ על השופכה ובכך נגרמת חסימה חלקית או מלאה. מצב זה גורם להעדר התרוקנות מלאה, דבר העלול לגרום לזיהומים, להיווצרות אבנים בכליות, לפגיעה בכליות וכמובן לאי נוחות קשה ומטרידה.

 Benign Prostatic Hyperplasia – BPH

בלוטת הערמונית הינה חלק ממערכת המין הגברית וממוקמת בפתח שלפוחית השתן תוך שהיא מקיפה את הצינור שדרכו מתנקז השתן מהשלפוחית. במצבה הטבעי גודלה הינו בדומה לערמון או אגוז מלך. הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית ( BPH) הינה הגדלה לא ממאירה ומהווה מצב שכיח אצל גברים בגילאי 48 ומעלה. אין סיבה ברורה לכך אך, כאמור, אצל כ-50% מהגברים מעל גיל 47 קיימת הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית.

אל אף סיבותיה הנסתרות ניתן להבחין בהשפעת התהליך ההורמונאלי על מצב הערמונית. סיבה זו כרוכה בשינויים ברמות ההורמונים הקשורים לגילאים המבוגרים. ככל שעולה הגיל נוצר שינוי במאזן ההורמונאלי. רמת ההורמון טסטוסטורון יורדת, אך רמת ההורמנים מקטגוריית האסטרוגנים עולה. ככל שהגיל עולה עולה גם רמת ה-DHT שהינו מטבוליט דיהדרוטסטוסטורון (DHT – Dihydrotestosteron) מצב זה נוצר מהפיכת הטסטוסטרון למטבוליט דיהדרוטסטוסטרון. האנזים המהווה גורם להתמרת הטסטוסטרון ל-DHT הינו האנזים 5 אלפא רדוקטז (Salpha reductase) התגלה שפעולת אנזים זה גדלה בעת שגילו של הגבר מתקדם ובכך נגרמת עלייה ב- DHT. ואכן, ל-DHT יש תפקיד בהגדלה של בלוטת הערמונית. מתברר גם שלאסטרוגן יש תפקיד בהגדלת הבלוטה. במחקרים רבים התגלה שהעדר איזון בין האסטרוגן, הטסטוסטרון, ה-DHT והפרוגסטרון גורם לערמונית מוגדלת. מתוך כך ברור שאורח חיים אשר אינו תקין משמש יסוד להעדר איזון הורמונאלי ולפיכך להגדלה של הערמונית. 

להמלצות מלקוחות על טיפול טבעי בערמונית – לחץ כאן

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

תסמינים לבלוטת ערמונית מוגדלת; 

 • קשיים בהטלת שתן
 • הטלת שתן לא מלאה
 • רצון תכוף להטלת שתן
 • קימה בלילה בין פעמיים לשלוש להטלת שתן
 • חסימה עד כדי טפטוף שתן בלבד
 • הופעת דם בשתן – דבר הנובע מהמאמץ להטלת שתן אשר יוצר לחץ על ורידי השופכה וגורם להם להתפקע
 • הרגשת מלאות בשלפוחית
 • כאבים בבטן התחתונה
 • תחושת צריבה בעת הטלת שתן – מעיד על תחילתו של זיהום
 • חום – מעיד על תחילתו של זיהום
 • בדיקות P.S.A גבוהות
 • בדיקת מישוש הערמונית דרך החלחולת
 • זיהום כלייתי

הגורמים להגדלת הערמונית

ברפואה הרגילה עדיין לא יודעים את הסיבות הברורות לערמונית מוגדלת אך ברפואה הטבעית יודעים שאורח חיים לא תקין הכולל תזונה לא נכונה, מתח קיומי, העדר פעילות גופנית,חשיפה לרעלים והצטברות של רעלים,מערכת ניקוז לא תקינה, העדר איזון הורמונאלי ועוד מהווה את הסיבות להגדלת הערמונית. ההיבט התזונתי, ההורמונאלי והמתח הרב מהווים יסוד ברור לערמונית מוגדלת.

הטיפול הקונבנציונאלי

הטיפול הרגיל בערמונית מוגדלת מבקש להקל את חומרת התסמינים וזאת באמצעות תרופות, בדיקות פולשניות ולא נעימות וטיפול כירורגי המלווה בתופעות לוואי רבות. הטיפול, בין היתר, כולל תרופות אלפא אדרנרגיות שהינן תרופות אנטי ספזמוטיות (מרפות כיווץ) בדומה ל” דוקסאוזוסין”. תרופות אלו עתירות תופעות לוואי בדומה לירידה חדה של לחץ הדם, הרפיית כלי דם, חולשה, דפיקות לב וכן סיכון גבוה הנובע ממנת יתר.

לעיתים קרובות, אפקט התרופה מבטא את עצמו לאחר כשלושה חודשים בלבד, דבר המעיד על הצורך של הטיפול הטבעי גם במקביל לטיפול הרגיל. לעיתים חייב הרופא להחדיר לגוף צנטר לניקוז השלפוחית ואף ליצור תהליך טיפול מסיבי באנטיביוטיקה. יש וניתוח מהווה את הפיתרון היחיד שבו מעביר הרופא אנדוסקופ דרך השופכה תוך הסרת חלק מבלוטת הערמונית. יש וכ 10-15% מהטיפולים הפולשניים גורמים לבעיות בהטלת שתן ואין אונות, דבר המחייב ניתוחים נוספים במהלך שנים.

טיפול טבעי בבלוטת ערמונית מוגדלת – יש תשובה טבעית!

טיפול טבעי בערמונית מוגדלת מקל ומבטל את התסמינים אך גם נוגע בשורש הבעיה ובכך משפר את חדוות הקיום ותקינות הגוף. אין ספק שהגדלת הערמונית מלווה, בדרך כלל, בערכים גבוהים של שומנים בדם, יתר לחץ דם וכדומה. הטיפול הטבעי בבלוטת ערמונית מוגדלת מטפל בכל תסמיני הבעיה. הערמונית מגיבה היטב לטיפולים טבעיים בכל הקשור לתזונה, צמחי מרפא ייחודיים, טיפולי מגע, טיפולים מסורתיים, דיקור סיני רב מערכתי ותוספי מזון אך רק דרך שימוש מושכל וחומרים עתירי מרכיבים פעילים.

אנו, ב’צוף צמחים‘ הקליניקה לרפואה טבעית, ניצור עבורכם מארג טיפול טבעי והוליסטי אשר יבטל את הגישה הפולשנית, המסוכנת והמגבילה ואת הטיפול התרופתי עתיר תופעות הלוואי. מארג הטיפול בערמונית מוגדלת דרך הרפואה הטבעית יצור שינוי דרמטי בכל הקשור לסימפטומים השונים, הן לבלוטת הערמונית והן לגוף על כל מערכותיו.

תהליך הריפוי הטבעי מהווה מכשיר אדיר למניעה ולהישנות הבעיה וכן בעיות נוספות. אנו נעשה שימוש בתחומי התמחותנו וזאת דרך נתיבים של תזונה קלינית מיטבית אשר תכלול גם תיק תזונה קבוע.

הטיפול בבלוטת ערמונית מוגדלת באמצעות צמחי מרפא אורגאניים וייחודיים בכמוסות, מיצויים וחליטות. טיפולי מגע ודיקור סיני, תוספי מזון וכן טיפולים מסורתיים המובילים בכל העולם.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן