משמעות המילה וסקוליטיס היא דלקת בכלי הדם. זוהי בעצם אסופה של כמה וכמה מחלות דלקתיות הפוגעות בכלי הדם עצמם – בעורקים, בורידים ובדפנות שלהם. הדלקת גורמת נזק לכלי הדם, להיצרות שלהם ואף לחסימה מלאה. מחלות אלו יכולות להופיע ברמות חומרה שונות ובמצבים הקשים ביותר לסכן את החולה בהן במוות.

הגורמים למחלה

הגורם העיקרי למחלות הוסקוליטיס השונות הוא תהליך אוטואימוני. תהליך אוטואימוני הוא תהליך בו הגוף תוקף את עצמו, ובמקרה הזה את מערכת כלי הדם שלו. במצבים אלו מערכת החיסון שלנו, אשר אמורה במצב התקין והשכיח להגן על גופנו מפני מגוון רחב של מזהמים שונים, חיידקים, וירוסים, רעלים ועוד גורמים אשר יכולים לפגוע בגוף, מפנה את כוחותיה דוקא כלפי הגוף עצמו ותוקפת אותו. ישנם עשרות גורמים שונים אשר יכולים להביא להתפרצות של מחלות הוסקוליטיס השונות בגופנו. בין הגורמים הללו ניתן למצוא זיהומים נגיפיים ופטרייתיים, חיידקים, תהליכים אוטואימוניים כמוזכר לעיל, תרופות, רעלים הנכנסים לגוף ומקורם במזון שאנו אוכלים ובכלל זה גם תזונה לקויה ומחסור ברכיבי תזונה חיוניים, פגמים בתהליך חילוף החומרים, גורמים פסיכולוגיים ואף גורמים גנטיים שונים, הימצאותם של רדיקלים חופשיים בגוף ועוד. הטיפול בוסקוליטיס באמצעות הרפואה הטבעית - צוף צמחים

הטיפול בוסקוליטיס

כמו במחלות רבות, הטיפול בוסקוליטיס, בגורמים להן ובסימפטומים שלהם, יכול להיות טיפול מערבי קונבנציונאלי, טיפול טבעי או שילוב של השניים. הטיפול המערבי הרגיל מתבסס בעיקרו על מתן תרופות. התרופות הניתנות למחלות אלו הן פרדניזון, מתוטרקסט, אזטיופרין ודומותיהן. הקושי העיקרי בטיפול המערבי הקונבנציונאלי הוא שהטיפול גורם לתופעות לוואי רבות וקשות וזאת מבלי לטפל באמת במקור הבעיה אשר גרמה לוסקוליטיס מלכתחילה.

יתרונותיו של הטיפול הטבעי בוסקוליטיס

הטיפול בוס קוליטיס ברפואה הטבעית יהיה כזה אשר ישאף לגעת בשורש הבעיה, לזהות אותה ולטפל בה. מכיוון שמדובר במחלות אשר התסמינים שלהן נובעים ממגוון של סיבות גם הטיפול הטבעי במחלות אלו צריך להיות טיפול הוליסטי ומקיף. הטיפול הטבעי יכול להביא לריפוי המחלה, כמובן, ובמקרים אחרים לתרום לנסיגה ארוכת שנים של המחלה.   שיטות הטיפול הטבעיות אשר יכולות להועיל במקרה של וסקוליטיס הן טיפול באמצעות צמחי מרפא; טיפול ליצירת שינוי תזונתי הכולל, למשל, הורדה של מזון מתועש ומזון עתיר בשומן רווי, מהתפריט; טיפולי מגע כמו שיאצו, טיפול בדיקור וכן, שימוש בתוספי מזון מותאמים. בנוסף, הטיפול הטבעי הוא, כאמור, טיפול הוליסטי ומקיף, ולכן יינתן בו גם מקום לגורמים נפשיים כמו מתח וחוסר שקט פנימי. לבסוף, גם פעילות גופנית תתרום לטיפול במחלה.  

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן