ליכן פלנוס סקלרוזיס – LICHEN PLANUS SCLEROSUS

 AUTOIMMUNE DISEASE- L.P.S

 

ליכן פלנוס סקלרוזיס הינה מחלת עור כרונית, קשה, מסוכנת ונטולת מענה קליני של הרפואה הקונבנציונאלית. מחלת העור גורמת לתהליך התנוונות של רקמת שכבת העור העליונה ובכך שינויים מבניים אנטומיים של אזור העריה תוך חשש להתפשטות הבעיה לפי הטבעת. תחילתה של ליכן פלנוס סקלרוזיס הינה בתלונות על גרד של העריה. בהמשך נוצר מצב של יובש, סדקים בעור, כאבים ביחסי מין וכאמור שינויים מבניים.

ליכן פלנוס סקלרוזיס הינה מחלה ממקור אוטואימוני ובכך תקיפה חיסונית על רקמות הגוף המערבת את העור והרירית. הופעתה גם בעריה (נרתיק) אך גם בחלל הפה, בעור הגוף כולו ובקרקפת. לליכן פלנוס סקלרוזיס קיימת מגמת התפשטות אל הגוף בצורה של נגעים מפושטים.

 

הרפואה הטבעית דרך “צוף צמחים” הינה כלי טיפול רב משמעות ואדיר ממדים. הטיפול הטבעי חייב להיות מקיף, רב מערכתי, חיסוני, מאזן הורמונלי, קיומי, נפשי, תזונתי ובוודאי נכון ומותאם עבורך. הטיפול הטבעי חשוב והכרחי ואני אומר זאת, מתוך ניסיוני רב השנים חד משמעית!! כוונתי לטיפול בליכן פלנוס המכונה ליכן סקלורוזיס שהינה מחלת עור כרונית הגורמת להתנוונות קשה של שכבת העור העליונה בנרתיק ובכך לשינויים אנטומיים של אזור העריה ובהמשך חשש להתלקחות בפי הטבעת. כאמור, לפני תחילת המחלה וזאת מתוך מחקרים רבים הינה בדיווחים על גרד, שינוי צבע, שינוי מרקם ועוד. ובהמשך שינוי מבנה וכאבים, לעיתים קשים וכן סדקים עוריים. בהמשך קיימת הלבנה שלך העור והיווצרות קפלים. וודאי שחשוב מאוד לטפל בליכן סקלורזיס שכן נשים עם ליכן סקלרוזיס נמצאות בנקודת סיכון מאוד גבוה להתפתחות סרטן עור העריה (SCC-SQUAMOUS CELL CARCINOMA) לרפואה הרגילה אין כל פתרון לבעיה מלבד משחה סטרואידית בדומה לדרמובט או אווסטין שגורמת לנזק רב יותר מהקלה. השינויים האינטימיים הינם בלתי הפיכים וכאמור, אין לרפואה הרגילה מענה. מתוך כך לרפואה הטבעית יש כלים רבים לכך וחשובים מאוד עבור חייך. וודאי של הסיבות לליכן פלנוס סקלורזיס וזאת באופן גורף ומובהק מתאימות אלייך. וודאי גם שמעצם הבנתנו את הסיבות, היכולת לטפל במחלה קיימת ללא ספק. חשוב והכרחי לא לתת ליכן פלנוס סקלורוזיס להתפשט אל הפה והקרקפת ובכך לגרום לסבל כל כך רב שכן גם בחלל הפה גם קיימת סכנה לסרטן הקרצינומה. הרפואה הטבעית בעלת כלים כל כך חשובים עבורך לטיפול ויפה שעה אחת קודם. קיימים גורמים לליכן סקלורזיס ואני אפרט.

 

להלן הגורמים העיקרים לליכן פלנוס סקלרוזיס

 

 • כניסה לגיל המעבר ובכך ירידה באסטרוגן ובפרוגרסטרון (דבר הפוגע בנרתיק)
 • תקיפה חיסונית ומחלה אוטואימונית מוקדמת כמו בבלוטת התריס
 • שכיח בעיקר אצל נשים
 • מערכת העיכול שלא פעילה מספיק ובכך הצטברות של רעלים
 • מצבי לחץ כרוניים
 • תזונה לא מיטבית
 • העדר פעילות
 • השמנה
 • מצבים ויראליים
 • חסרים
 • הצטברות רעלים
 • אי איזון חיסוני הגורם לתוקפנות אוטואימונית
 • חולשה חיסונית
 • אי שקט
 • אנטיביוטיקה
 • אלרגיות
 • מצבי עקה
 • תזונה לא מיטבית
 • אי איזון הורמונלי כללי
 • יתר לחץ דם
 • חולשה
 • העדר חמצן
 • חסרים תזונתיים
 • מצבי דלקת

 

כאמור, כל הגורמים שפרטתי לעיתים תקפים לחלוטין ובעת שניצור טיפול טבעי ונעניק מענה קליני לכל הגורמים הללו וזה כולל גם טיפול חיצוני בריא וטבעי ניצור את איזון התוקפנות החיסונית האוטואימונית ונאפשר לעצור התלקחות והתפשטות הן בנרתיק, הימנעות מהחרפת המצב בדומה להיצרות פתח הנרתיק (MICRO STOMA) אך גם נמנע את התפשטות המחלה לפה ולקרקפת ולכל הגוף.

 

ליכן פלנוס סקלרוזיס מאופיינת בתסמינים רבים בדומה לכיבים ברירית העריה הגורמים לתחושת בערה וצריבה קשה, כאבים בעת מגע או קיום יחסי מין, כאבים בעת הטלת שתן, לעיתים וזאת בגלל הזיהום שנגרם, נוצרות הפרשות שונות וגם במקרים מתקדמים נגרמת הצתלקות של הפות, היצרותה של הנרתיק ואף סבירות דלקתית מוחלטת של הנרתיק. בעת מעורבת הפות במחלה נוצרים שינויים בדומה לעיוות והעלמת הנרתיק והדבקות צלקתיות אשר גורמות לרקמה לכסות את הדגדגן. כל התסמינים והשינויים הקשים הללו הינם חלק מתהליך פרוגרסיבי ומתוך כך, משחה סטרואידית אינה פתרון ובוודאי לא עוצרת פרוגרסיה. רק טיפול טבעי נכון, מושכל ומותאם מהווה כלי טיפול רב עוצמה לכך. כאמור הרקמה חשופה גם לזיהומים קשים חיידקים ויראלים ופטרתים, דבר אשר מחייב טיפול אנטיביוטי. צוף צמחים הינה מרפאה לרפואה טבעית המעניקה טיפול טבעי, הוליסטי ובעל נקודת ראיה קלינית רחבה. הטיפול הטבעי מעניק סיוע רב עוצמה הן לתסמינים העכשוים הן לעצירת המחלה והן למקורותיה החיסונית והגורמים לכך בדומה להיבט ההורמונלי, למתח ולקיום לא מיטבי

 

וודאי שאין קיום עצמאי למחלות אוטואימוניות בכלל וליכן פלנוס סקלרוזיס בפרט. הן לעד נובעות מהתהוות התלויה בגורמים, סיבות ותנאים.

כל הנתונים מהווים עדות להתלקחות אוטואימונית ואף אם יהיה קשה להבין זאת אני חייב לציין שליכן פלנוס סקלרוזיס בעלת תהליך פרוגרסיבי אגרסיבי ובכך קיימת עליה בשכיחות לסרטן עור בחלל הפה או באיבר המין בעת התפרצות באזורים הללו. התפרצות לאברי המין הנשיים גורמת לקושי רב וסבל רב, הצטלקויות, שינוי מבנה ועוד וכן בפה. החשיבות של הטיפול הטבעי רבה מאוד הן לעצירת הפרוגרסיה, הן לאיזון חיצוני, הן לטיפול בנגעים אך גם לאיכות חיים מתבקשת. נכון לעת זו המחלה ממוקדת, חשוב שלא תתרחב לאזורים נוספים וזה אכן אפשרי.

 

ליכן פלנוס סקלרוזיס הינה מחלה כרונית דלקתית ואוטואימונית בעלת מבנה מורכב הפוגעת בעור. חשוב, הכרחי ודרמטי ליצור טיפול דרך הרפואה הטבעית שהרי המחלה הינה פרוגרסיבית ומשנה את דרך כיוונה ואופייה.

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים וליכן פלנוס סקלרוזיס.

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ גורם להיווצרות השל המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי).

ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון. אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי Tוגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

הטיפול ברפואה הטבעית בליכן פלנוס סקלרוזיס

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. רפואה טבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית בכלל וילפת שטוחה בפרט.

הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול בילפת שטוחה דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.

מחלות אוטואימוניות – הסבר

מחלות אוטואימוניות הינן קבוצת מחלות שהרפואה הרגילה אינה מתמודדת איתן אלו מלבד דיכוי חיסוני ולחימה בדלקת, אנטיביוטיקה, טיפול ופוטותראפיה מונעת. הרפואה הטבעית מהווה את הכלי החשוב מכל להתמודדות אל מול מחלה אוטואימונית.

לציין שמערכת החיסון משרתת את גופנו כצבא הגנה מפני מזהמים שונים בדומה לחיידקים, וירוסים, פטריות, תאים סרטניים, רעלים וכדומה. ללא תפקוד נכון או בהעדר תפקוד של מערכת החיסון לא ניתן לחיות. המערכת החיסונית מגנה על גופנו כאשר בראשותה “צבא” אדיר של חומרים ביוכימיים רבים המהווים את קיר המגן והכוח התוקף אל מול הבעיות השונות.

במחלות האוטואימוניות מאבדת מערכת החיסון את יכולת ההבדלה וההתבוננות בין תאים בריאים בגוף לבין תאים או גורמים זרים בדומה לחיידקים, וירוסים, תאים מיקרוסקופיים לא מזוהים, תאי סרטן ועוד. במצב אוטואימוני תאי החיסון לא מסתפקים בפולשים זרים כי אם רואים בתאי הגוף פולש זר ובכך מבקשים להשמיד רקמות בריאות. במצב זה מערכת החיסון הופכת להיות נטולת מעצורים ופוגעת קשות בגוף. הנוגדנים אשר היו אמורים לשמור על בריאותו של הגוף, החלו לנהל קרב אכזרי תוך פגיעה “באש ידידותית” במערכות הגוף. הנוגדנים אשר תוקפים את מערכות הגוף ולא את “האויב האמיתי” מכונים נוגדנים עצמיים.

תאים המכונים תאי T מהווים את קו ההגנה החזיתי של הגוף ומיומנים בהשמדת פולשים המכונים “אנטיגנים זרים”. תאי T פועלים בסינרגיה מדהימה עם תאים חיסוניים נוספים וזאת כדי ליצור כוח רב השפעה ומגן. תהליך ההגנה מתחיל כאשר קולטנים המכונים “קולטני אנטיגן זר” מזהים אנטיגנים זרים אשר נכנסו לגוף. בעת שהם מגלים את האנטיגן נוצר קשר הגנתי. קולטנים אלו מהווים את צבא בטחון הפנים של הגוף ולאורך כל חייו של הגוף מקפידים לחפש תוך סריקה אין סופית גורמים המאיימים להזיק לגוף.

מבחינתו, כל מה שאין הוא הגוף מהווה גורם חשוד שחשוב להתגונן מולו ואולי להשמידו. במקביל, פועלים גם תאי עזר המכונים דנדריטים המסייעים באיתור המזיקים השונים.

בעת שאותו קולטן אנטיגן זר אשר ממוקם על פני תאי T מגלה את הפולש הוא יוצר אפיק תקשורת לקבלת מידע נוסף וזאת כדי לבדוק את מידת חשיבות התקיפה ותהליך השמדת האויב. לעיתים עיבוד המידע על הפולש עלול להמשיך שעות אך בסופו של תהליך, כאשר הפולש מאובחן כמסוכן, תאי T מכפילים את כמותם במהירות רבה וצבא ההתקפה מחסל ופוגע בפולש.

במחלה האוטואימונית יוצאים תאי T משליטה ואינם מזהים את רקמות הגוף שלהם כגורם ידידותי וחיובי ובכך הורגים התאים החיסונים את התאים החיוביים.

מתוך כך אנו לומדים להבין משהו יוצר שיבוש של אופן התקשורת הבן תאית ובכך מערער את יכולת ההבחנה הנכונה, דבר הגורם לאינפורמציה שגויה. מתברר שגם ליקויים קטנים בתקשורת הבין תאית יכולים לגרום למערכת החיסון ליצור התקפה לא נכונה.

אין ספק שיש אנשים שהחשיפה לחומרים רעלים, מזון לא בריא, לחצים נפשיים, נטילת תרופות, איזון הורמונאלי לא תקין וגנטיקה יוצרים תקשורת בין תאית לקויה, דבר הגורם להתפרצות האוטואימונית.

ודאי שיש אנשים הפגיעים פחות ויש הפגיעים יותר לאוטואימוניות שהרי גם מינונים נמוכים של סביבה רעילה, חיצונית או פנימית עלולים לגרום לאבולוציה של המחלה האוטואימונית בדומה לליכן פלנוס פילאריס ודלקת מפרקים.

מתברר, וזאת מחקרים כלל עולמיים בני זמננו שאורח החיים ומתחי קיום קשים מהווה גורם מובחן לחלוטין כיסוד להתפרצות אוטואימונית וזאת נזקים מצטברים במהלך שנים רבות עד להתלקחות המחלה. במהלך חייהם נוטים החולים במחלה אוטואימונית להתעלם מהתבונה הבריאותית ובכך חושפים עצמם לרעלים חיצוניים ופנימיים בדומה לסיר אשר אנו מטפטפים לתוכו בכל פעם רעלים נוספים בדומה לרעלים חיצוניים, ורעלים מטבוליים, ביוכימיים הנובעים ממתח וכאשר הסיר גדוש, מספיקה טיפה אחת אשר תגרום לכל הרעלים להישפך אל מחוץ לסיר.

המחלה האוטואימונית הינה מחלת העולם המערבי ונובעת מגורמים ותנאים, סביבתיים וחיצוניים המהווים יסוד להתפרצותה אך גם, שימו לב, לדרך הריפוי וההפוגה המלאה.

שאנו מנהלים את חיינו בתוך יער עבות של חומרים רעילים וזאת דרך המזון הקלוקל שאנו צורכים, התרופות, העדר הפעילות הגופנית הנכונה, המתחים שפוגעים בנו קשה, מצבנו ההורמונאלי הלקוי ועוד. הדרך הבטוחה לכניסה של רעלים אוטואימוניים הגורמים לשיבוש ההבחנה של מערכת החיסון הינה דרך אורח חיים לקוי. אנו מבססים את חיינו על ג’אנק, ג’אנק ועוד ג’אנק, לנו ולילדנו, ואוכלים מזונות מעובדים, בצקים, חומרים משמרים, עוגות, עוגיות, דגני בוקר עתירי סוכר, חטיפים מלוחים, בשרים מעובדים, בשרים “על האש” מזון משומר, משקאות מוגזים, דוחסים לגופנו כמות של תרופות אנטיביוטיות, הורמונים, צבעי מאכל ועוד. אנו מונעים מגופנו פעילות וגודשים אותו במצבי מתח רבים ללא איזון.

חשוב גם להבין שלאנשים בעלי נטייה גנטית ואורח חיים לחוץ, אכילת תפריט עשיר בג’אנק, כימיקליים, צבעי מאכל, חומרי הדברה, תרופות יש פוטנציאל הגורם למחלה אוטואימונית.

 

הטיפול הקונבנציונאלי לליכן פלנוס סקלרוזיס

 

תחילה אציין עובדה חשובה: אין לרפואה הרגילה תשובה למחלה אוטואימונית בכלל ולליכן פלנוס פילאריס בפרט. יש תשובה לרפואה הטבעית לבעיה זו.

הטיפול התרופתי “מעניק” תרופות הניתנות כטיפולים מונעים וכרוכים בתופעות לוואי מסוכנות. לא קיימת חשיבה מושכלת ומבוקרת לטיפולים הרפואיים המדכאים חלקים רבים ממערכת החיסון. התרופות הנמצאות כיום בשוק התרופות לטיפול במחלות אוטואימוניות הורסות או מדכאות חלקים רבים במערכת החיסון. תרופות אלו נושאות הבטחה רוויה בתקווה לחולים אך מתברר שהן עתירות תופעות לוואי. הן אכן גורמות להקלה אך בה בעת יוצרות את הסיכון לפתח סרטן ומחלות נוספות.

הטיפול בתרופות הרגילות גורם להתפרצות של מחלות אוטואימוניות אחרות תוך פגיעה חיסונית נוספת.

רבים מאנשי המקצוע הבכירים בעולם טוענים שהתרופה הרבה ביותר מזיקה מהמחלה.

במקרים רבים, במהלך השנים, פסל FDA תרופות רבות לאחר שהתברר שהן מזיקות.

האפשרות הטיפולית הקונבנציונאלית העומדת היום לרשות החולים בליכן פלנוס פילאריס והמחלות האוטואימונית מסוכנת.

גם התרופות החדשות מהוות סיכון רב לכבד להתפתחות סרטן ולתופעות לוואי רבות.

אין כדור קונבנציונלי לטיפול בליכן פלנוס פילאריס.

חשוב ליצור קשר לפגישת אבחון וייעוץ!

 

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן