OVER ACTIVE BLADDER (O.A.B)

פעילות יתר של שלפוחית השתן

(שלפוחית רגיזה)

הטיפול הטבעי השלם

(OVER ACTIVE BLADDER) הינה יותר תסמונת מאשר מחלה ומאופיינת בדחיפות הטלת השתן ביום ובלילה וזאת לא אבחון אורגני בדומה למחלות כרוניות ופתולוגיות של דרכי שתן. הבעיה אכן קשה, מציקה, פוגעת קשה באיכות החיים ואף פוגעת קשה בתפקוד היומי ב O.A.B. קיימת דחיפות שהינו רצון קשה וחזק להטלת שתן תוך קושי רב באיפוק וכן מצבי נוקטוריה המאופיינת ביקיצת לילה להטלת שתן לעיתים עלולה להיווצר חסימת שתן, כתוצאה ממצבי דחיפות. מצבים אלו יכולים להיגרם ללא פתולוגיה מאובחנת אך יכולים גם לגרום לבעיות בערמונית, היצרות בצוואר שלפוחית השתן, לציין שוב שלחץ דם גבוה מהווה גם טריגר לשלפוחית רגיזה אך גם, אי שקט פנימי ועוד. הטיפול הטבעי מהווה את האמצעי החשוב מכל לטיפול בבעיה וזאת דרך גישה מושכלת, מקצועית ומותאמת. הטיפול הטבעי מעניק את הטבה דרך מספר נתיבים הכוללים בין היתר צמחי מרפא, טיפול התנהגות גופנית, שינויים תזונתיים, איזון עיכולי – שכן מצבים אלו יוצרים לחץ של שלפוחית השתן. ובנוסף תרגול פיזיולוגי לאימון השלפוחית והדרכה לאיפוק נכון של שריר רצפת האגן ועוד.

שכיחות התופעה הינה פרוגרסיבית ואכן מחריפה בהיבט הכרונולוגי אך ניתן דרך הרפואה הטבעית ליצור שינוי דרמטי.

שלפוחית רגיזה הינה גם בעיה של השתנה רבה וקשה. מערכת השתן, או השלפוחית מכילה כ 500 מ”ל של שתן לזאת ללא כל הרגשה של אי נוחות בעת שהיא מתמלאת קיימת מתיחה בדפנות השלפוחית ומכאן מוערכת הודעה עצבית של המוח המתפרשת זאת בצורך להתרוקנות.

בנוסף קיים חשש לפעילות יתר של השריר הדטרוזורDETRUSOR OVERACTIVITY  שהינה פעילות חשמלית מועצמת בשריר הדטרוזור הגורמת להתכווצות השריר ללא שליטה. שריר זה הינו השריר החלק של דופן השלפוחית. אין ספק, כאמור, שחשוב ליצור התמקדות טיפולית גם באופן ספציפי בהיבט האורולוגי אך גם במערכת העצבים ועוררות העצבית שלה והשפעתה המוכחת על השלפוחית.

O.A.B אטיולוגיה (סיבות)

מתח נפשי – מתח נפשי גורם לעוררות מוגברת של מערכת העצבים

 • לחץ דם
 • מצבי דלקת
 • היצרות צוואר השלפוחית
 • כדורים של לחץ דם
 • תרופות פסיכיאטריות
 • חיידק
 • פעילות יתר של שריר הדטרוזור (DETRUSOR)
 • רגישות קשה לקור
 • תזונה לקויה
 • חסרים תזונתיים
 • אימון גופני לא נכון
 • בעיות בערמונית
 • העדר זרימת דם מספקת
 • ספזם אורולוגי

תחושת הרצון להטיל שתן מעידה על תכיפות שתן שכן בכל פעם, המנגנון העצבי, הקשור לשלפוחית, מאותת למערכת העצבים המרכזית. זה הרי גורם לאי נוחות קשה ואי שקט לאורכו של הלילה ומעבר לאי הנוחות, שינה לא מיטבית, לא רציפה, לא עמוקה ולא מספקת מהווה גורם הן לערעור נפשי והן לפגיעה במערכות גוף רבות. מצב זה עלול להוביל גם לאנורזיס (ENURESIS) שהינו החרפה קשה של דליפת שתן לא רצונית במהלך שינה. חשוב לי להסביר שהסיבות לבעיה הקשה הזו רבות אך קיימות סיבות אשר לחלוטין מובהקות. כוונתי בין היתר לסיבה ההורמונלית, שהינה הפרעה באיזון ההורמונלי. ההסבר הינו עליה בריכוז ההורמון המכונה “עלייתי נטריורטי” תוך ירידה ברמות ההורמון נוגד ההשתנה ((ANTIDROSTATIC HORMONE ADH בשעות בלילה ומתוך כך, עולה תפוקת השתן. בנוסף כאשר שוכבים באופן מאוזן, הלחצים ההידרוסטטיים (HYDROSTATIC) במערכות גוף ובכך, עודפי נוזלים המופקים מהרקמות השונות שהתעצמו והצטברו במהלך היום עוברים אל מחזור הדם ובכך מעלים את מה שמכונה הנפח התוך כילי התפקוד (FUNCTIONAL) ובכך נוצר ייצור מוגבר של שתן. מתוך כך אין בי ספק שטיפול טבעי, מקיף, רב מערכתי ומאזן כללי וכן מאזן הורמונלי אכן יעניק גם מענה. יש סיבה נוספת וכוונתי להעדר זרימת דם של הגפיים התחתונות והאגן, דבר הנובע מהעדר הליכות, ספורט, תזונה, מבנה ועוד ובוודאי שגם בנושא זה יש לטפל שכן במצבים של אי ספיקת ורידים מספקת של הרגליים קיימת השפעה על תכיפות שתן. דבר נוסף הינו התכווצות בלתי רצונית ובכך טונוס גבוה של שריר הדטרוזור (DETRUSOR) וכן פגיעה נוירולוגית בגב התחתון מעל האזור שמכונה העצה (SUPRA SACRAL) ובכך פגיעה בעמוד השדרה. גם הגב ובעיותיו משפיע על תכיפות שתן ולכן חייב להיות טיפול שלם ורב מערכתי כדי להיפטר מאי הנוחות הקשה והדרדור למצבים קשים יותר. לכל הדעות כל מה שציינתי ואציין הינם נושאים שרק הרפואה הטבעית יכולה לטפל בהם. בדרך כלל הסיבות קיימות אצל כל אדם הן הורמונליות, הן שידרתיות, הן העדר זרימה נכונה של דם בגפיים התחתונות, הן טונוס גבוה וכן גם היבטים דלקתיים קדומים אשר גורמים למערכת החיסון לתקיפה דלקתית לא זיהומית. דבר נוסף וחשוב הינו תת פעילות בלוטת התריס מובהקת והימצאותם של נוגדנים אל בלוטת התריס ברמה מרבית (אנטי תירואיד פוריקסידאז).

מתוך כל הסברי וודאי שתמיד חלק מסיבות תקפות שכן בדרך כלל אין כל ממצאים בבדיקות הרפואיות ואת הסיבות שמניתי לא ניתן לבדוק, כאשר אתן פירוט זה יהיה מובן יותר ואני מפרט.

אני מסכם את הסיבות שהינן גם היעדים

 • מצבים הורמונליים של גיל המעבר וירידה באסטרוגן ובפרוגסטרון.
 • מצבים הורמונליים של בלוטת התריס ובכך עוד סיבה להשתנה.
 • מצבים וסקולריים (כלי דם) של הגפיים התחתונות.
 • טונוס רב באזור השלפוחית.
 • בעיות עצביות בעמוד השדרה התחתון.
 • מצבי נפש ולחץ שכפי שאמרתי הם אכן גורמים גם לתכיפות.
 • מצבים דלקתיים לא זיהומיים הגורמים גם לכאבים בשיפולי הבטן להאצת השתנה.
 • גורמים עיכוליים.
 • היבטים נוירולוגיים- נוירופתיה הן בשלפוחית אך לא נתעלם מהרעד בידיים.
 • תזונה לא נכונה
 • חולשת שרירים טבעתיים, נרתיקיים וחולשת השלפוחית.
 • בעיות שינה כלליות שכן את חשה רגישות רבה לסביבתך בשינה.
 • מטבוליזם לא תקין של המים ברקמות המתנקזות (בלוטת תריס).
 • העדר פעילות גופנית.
 • איזון משקל.
 • מצבי עצירות, כל מצב לא מיטבי במערכת העיכול משפיע על מערכת השתן הן בלחץ של האיזון והן בספיגה לא טובה של חומרים מזינים, הצטברות רעלים ועוררות חיסונית.
 • לציין שגם כאבי הרגלים הסימטריים מהווים הוכחה לספיקת ורידים נמוכה וסיבה נוספת לשלפוחית רגיזה.

הטיפול הקונבנציונאלי “מעניק” דרכים מפוקפקות בדומה להזרקת רעל (בוטוקס) לשלפוחית השתן, השתלת קוצב, הגדלת נפח השלפוחית בניתוח, תרופות עתירות בתופעות לוואי ועוד.

תרופות הניתנות לשלפוחית רגיזה הינם תרופות אנטיכולנרגיות החוסמות קולטנים בדופן שלפוחית השתן ובכן מרפים את השלפוחית ויוצרת בעיות בדומה ליובש בפה ובעניים, בעיות עיכוליות, פגיעה עצבית, טשטוש, כאבי ראש, סחרחורות, בצקת, אי שקט ועוד. מתוך התעמקות בתכני פגישת האבחון ניתן וזאת ללא ספק להבין את הגורמים והתנאים בדומה לאי איזון פנימי, היבטים אורגניים של היצרות דרכי השתן ובעיות בערמונית, אי איזון עיכולי, רגישות לקור, חסרים תזונתיים מובהקים, לחץ דם לא מאוזן, כאבים בצד ימין ועוד.

בכל הקשור להיבט הפנימי וכוונתי למצבים של אי שקט וכדומה, וודאי שקיים קשר מובהק בין מצבנו הנפשי לשלפוחית רגיזה ותכיפות שתן מואצת וקשה. לכן הטיפול הטבעי אכן יטפל בקשר. מתוך כך חשוב לי בדפים הללו לא ליצור דיון אקדמי המלווה בכותרות בדומה לפתולוגיות נפשיות. וודאי שאכן חשוב למגרם ונעשה זאת. חשוב לי כמובן להסביר את חלקם וזאת ביחס לרפואה הטבעית. כאמור, אין אנו מבקשים ליצור אבחון קטגורי כי אם חזון לאיזון נפשי וגופני מוחלט.

הטיפול במרפאתנו מבקש להבהיר שהדרך החשובה מכל ליציאה ממצבים קשים של לחץ ואי שקט וכן העדר שלווה, היא לקחת את החיים בידינו. לדעת לספק בעבורנו איזון פנימי המלווה במטרות שונות ללא קשר לחיצוני. למצוא משמעות עצמית, נחישות ורצון עז לשלוט בפרשנות שלנו אל מול העולם.
מערכות כלי הדם, העצבים, העיכול, הלב והריאות הינן מערכות רגישות ופגיעות בדומה לכל מערכת פיזיולוגית אשר נגרם לה נזק, בלאי או בעיות תפקוד ולפיכך חשוב ליצור תהליך של תיקון וכמובן מניעת ההישנות. גם המתח הופך להיות תבשיל מבעבע ופוגע קשות בחדוות החיים וזאת בליווי גורמים ותנאים המעניקים את משקלם לבעיית הערכים.
אני מאמין כמרפא טבעי שיש לנו את היכולת כאן במרפאה, לממש את האיזון.

בואו לפגישת אבחון וייעוץ ואנו נעזור לכם

צוף צמחים מרפאה טבעית וייצור צמחי מרפא :

מרפאה: 077-7502338                נייד: 050-2432990                    פקס: 077-4546473

כתובת: הבנים 44, נס ציונה מייל: [email protected]

אתר: www.tsuf-herbs.co.il

 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן