טיפול טבעי בשלפוחית רגיזה – Over Active Bladder

שלפוחית רגיזה, הינה יותר תסמונת מאשר מחלה ומאופיינת בדחיפות הטלת השתן ביום ובלילה וזאת לא אבחון אורגני בדומה למחלות כרוניות ופתולוגיות של דרכי שתן. הבעיה אכן קשה, מציקה, פוגעת קשה באיכות החיים ואף פוגעת קשה בתפקוד היומי ב O.A.B. קיימת דחיפות שהינו רצון קשה וחזק להטלת שתן תוך קושי רב באיפוק וכן מצבי נוקטוריה המאופיינת ביקיצת לילה להטלת שתן לעיתים עלולה להיווצר חסימת שתן, כתוצאה ממצבי דחיפות. מצבים אלו יכולים להיגרם ללא פתולוגיה מאובחנת אך יכולים גם לגרום לבעיות בערמונית, היצרות בצוואר שלפוחית השתן, לציין שוב שלחץ דם גבוה מהווה גם טריגר לשלפוחית רגיזה אך גם, אי שקט פנימי ועוד.

הטיפול הטבעי מהווה את האמצעי החשוב מכל לטיפול בבעיה וזאת דרך גישה מושכלת, מקצועית ומותאמת. הטיפול הטבעי מעניק את הטבה דרך מספר נתיבים הכוללים בין היתר צמחי מרפא, טיפול התנהגות גופנית, שינויים תזונתיים, איזון עיכולי – שכן מצבים אלו יוצרים לחץ של שלפוחית השתן. ובנוסף תרגול פיזיולוגי לאימון השלפוחית והדרכה לאיפוק נכון של שריר רצפת האגן ועוד.

שכיחות התופעה הינה פרוגרסיבית ואכן מחריפה בהיבט הכרונולוגי אך ניתן דרך הרפואה הטבעית ליצור שינוי דרמטי.

שלפוחית רגיזה הינה גם בעיה של השתנה רבה וקשה. מערכת השתן, או השלפוחית מכילה כ 500 מ”ל של שתן לזאת ללא כל הרגשה של אי נוחות בעת שהיא מתמלאת קיימת מתיחה בדפנות השלפוחית ומכאן מוערכת הודעה עצבית של המוח המתפרשת זאת  בצורך להתרוקנות.

בנוסף קיים חשש לפעילות יתר של השריר הדטרוזור DETRUSOR OVERACTIVITY שהינה פעילות חשמלית מועצמת בשריר הדטרוזור הגורמת להתכווצות השריר ללא שליטה. שריר זה הינו השריר החלק של דופן השלפוחית. אין ספק, כאמור, שחשוב ליצור התמקדות טיפולית גם באופן ספציפי בהיבט האורולוגי אך גם במערכת העצבים ועוררות העצבית שלה והשפעתה המוכחת  על השלפוחית.

O.A.B אטיולוגיה ליתר פעילות שלפוחית השתן

 • מתח נפשי – מתח נפשי גורם לעוררות מוגברת של מערכת העצבים
 • לחץ דם
 • מצבי דלקת
 • היצרות צוואר השלפוחית
 • כדורים של לחץ דם
 • פעילות יתר של שריר הדטרוזור (DETRUSOR)
 • רגישות קשה לקור
 • תזונה לקויה
 • חסרים תזונתיים
 • אימון גופני לא נכון
 • בעיות בערמונית
 • העדר זרימת דם מספקת
 • ספזם אורולוגי

הטיפול הקונבנציונאלי לשלפוחית רגיזה “מעניק” דרכים מפוקפקות בדומה להזרקת רעל (בוטוקס) לשלפוחית השתן, השתלת קוצב, הגדלת נפח השלפוחית בניתוח, תרופות עתירות בתופעות לוואי ועוד.

התרופות הניתנות לשלפוחית רגיזה הינם תרופות אנטיכולנרגיות החוסמות קולטנים בדופן שלפוחית השתן ובכן מרפים את השלפוחית ויוצרת בעיות בדומה ליובש בפה ובעניים, בעיות עיכוליות, פגיעה עצבית, טשטוש, כאבי ראש, סחרחורות, בצקת, אי שקט ועוד.

מתוך התעמקות בתכני פגישת האבחון ניתן וזאת ללא ספק להבין את הגורמים והתנאים בדומה לאי איזון פנימי, היבטים אורגניים של היצרות דרכי השתן ובעיות בערמונית, אי איזון עיכולי, רגישות לקור, חסרים תזונתיים מובהקים, לחץ דם לא מאוזן, כאבים בצד ימין ועוד.

 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן