אפנדימומה – הטיפול הטבעי המשלים, התומך, המשקם והבסיס לאי הישנות

סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף.

לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה. הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

אפנדימומה הינה מצב ממאיר המתפתח במוח או בחוט השדרה. מצב זה נוצר, בדרך כלל בעת שתא מסוים, במוח או בחוט השדרה עובר התמרה ובכך לא נשמע למנגנוני הביקורת בגוף, מצב הגורם לתהליך של חלוקה והתרבות תאים בקצב מהיר. הקצב הינו במהלך של כמה חודשים ובכך נוצר גוש המוגדר כמקבץ תאי גידול הנובעים ממקור של אותו התא הראשוני. הגידול ממוקם וגדל באופן לא מבוקר ומתפתח בדרך כלל, תחילה במוח או בחוט השדרה אך בתהליך פרוגרסיבי יכול הגידול ליצור מהלך התפשטות דרך נוזל השדרה אל חלקי מוח נוספים ולחוט השדרה. 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

אפנדימומה אצל ילדים

אפנדימומה מהווה כ 15% מגידולי מוח אצל ילדים ואופיינית בעיקר אצל ילדים. מעצם היותם ילדים, סביר שלא היו חשופים בגיל הצעיר לגורמים מסרטנים מצטברים ולכן לא קיימת סיבה ברורה לגורמים חיצוניים בנוסף גם אפנדימומה אינה מחלה תורשתית. מתוך כך חשובה ההבנה בדבר מנגנוני החיסון של הילד המהווים הסבר בדומה לחולשה חיסונית. הטיפול הקונבנציונלי חשוב וזאת דרך מספר נתיבי טיפול בדומה לניתוח שמטרתו הינו הסרת הגידול כולו או במקרים מסוימים את רובו. בנוסף אפשרות להקרנה או כימותרפיה שמטרתה הינה מיגור והשמדה של תאי גידול אשר נדדו ממקבץ הגידול המקורי אל אברים נוספים או אזורי מוח.

לעיון מעמיק

חשובה מאוד הידיעה שהינה גם הבסיס לרפואה הטבעית, שסכנה חוזרת של התלקחות המחלה קיימת כפוטנציאל, הן בעת הטיפול, הן בסמוך לסיומו והן בתקופה שלאחר הטיפול. מתוך כך ההבחנה לריפוי חייבת מרחב זמן של כחמש שנים וזאת מיום האבחון. לפיכך אני מבקש לומר שחשובה מאוד ההבנה בדבר חוסנו של הגוף ומערכת החיסון. למערכת החיסון קיים תפקיד על ויחיד להגנה על הגוף מפני התלקחות סרטנית. תאי מערכת החיסון קיימים באופן קבוע כשומרים ובכך מסלקים ומשמידים כל תא בגוף אשר מבקש להתרבות ולהתחלק. בעת שמערכת החיסון אינה חזקה, ובעת שקיים קצב התמרה סרטני חזק, מערכת החיסון כושלת ובכך מתחיל תהליך סרטני. מתוך כך אנו מבינים שמערכת החיסון הינה יעד חשוב מאוד לטיפול בחולי סרטן בכלל ואצל ילדים בפרט.

מערכת החיסון הינה מבנה מורכב וסבוך המאופיין מתאים, רקמות איברים, כלי דם ועוד בגופנו. המערכת הזו חייבת תאום כדי להגן מפני פולשים בדומה לחיידקים, וירוסים, פרזיטים, פטריות, ועלים ועוד וכן תאים המבקשים להתרבות, הן בגידול שפיר והן כסרטן. במצבים מסוימים נוצר מצב של חוסר או החלשות חיסונית אשר עלול לגרום לירידה בכוחה אך גם פגיעה הנובעת מטיפולים שונים בדומה לטיפולים כימותרפיים הקרינתיים וניתוחים אשר מדכאות את מערכת החיסון.

הסרטן אל מול מערכת החיסון

כאמור, מערכת החיסון הינה מנגנון מורכב והגנתי וזאת כנגד מחוללי מחלה ותאים נטולי בקרה המבקשים להתרבות ולהתחלק. מערכת החיסון אמורה ליצור גישה סלקטיבית המזהה תאים לא תקינים, זרים ושאינם נתונים לבקרה של הגוף. גידול סרטני הינו תהליך זר ולכן חייבת לעורר תגובות חיסוניות, חלקן קיימות אצלנו מלידה וחלקן ניתנות לנו כנרכשות במהלך השנים.

הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים” מאמצת את החשיבה האימונו-אונקולוגית (IMMUNO-ONCOLOGY) והתפתחות סרטן. כיום, בכל חלקי העולם מבינים את המתאם הכל כך ברור בין התפתחות סרטנית ליכולת מערכת החיסון להשמידה אך גם את יכולת התא הסרטני להתחמק מהשפעתה. בנוסף אנו ערים לעובדה חשובה שמצבי דלקת בעלי אופי כרוני קשורים גם להתפתחות סרטן.

קיים מתאם מובהק בין מערכת החיסון הנרכשת (ADOPTIVE) אך גם המולדת (INNATE) לחיסול התא הסרטני. כאשר תא מבקש להתרבות ולהתחלק וזאת לאחר שעבר התמרה חייבת מערכת החיסון לאתרו דרך מה שמכונה תאי השמדה טבעיים (NK-NATURAL KILLER) הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים“, וזאת בנתיבים שונים בנוסף לצמחי המרפא ותוספי התזונה מעצימה את מערכת החיסון הנרכשת ובכך מצב זה מעצים את יכולת הגוף להתנגדות.

מדהימה העובדה שחוקרים רבים זיהו העצמה חיסונית ובכך נסיגה של גידול דרך גירוי מערכת החיסון בדומה לזיהום חיידקי, ויראלי או פטרייתי.

הרפואה הטבעית

מערכת החיסון מאופיינת בשלושה שלבים חשובים להגנה מול תאים סרטניים.

  • שלב א’ – מתרחש כאשר מערכת החיסון מזהה את התא המוגדר והסרטני ומשמידה אותו. שלב זה הינו המצב בו מערכת החיסון חזקה, יעילה, ללא הפרעות וניתן לציין שמצב זה חוזר על עצמו גם לאורכו של יום.

  • שלב ב’ – בשלב זה המערכת חלשה יותר ואינה יכולה להשמיד את התא הסרטני, אך לא מאפשרת לו לגדול יותר ובכך הוא קיים אך לא גדל, הווה אומר לא נסוג ולא גדל, סוג של שיווי משקל בין יכולתו להתפתח לבין יכולתו להישאר כפי שהוא.

  • שלב ג’ – בו מערכת החיסון לא פעילה ובכך הגידול גדל ומתרבה. בשלב זה הגידול לומד לעכב תגובות חיסוניות ולא מאפשר למערכת החיסון לפעול למיגור התא הסרטני שביצע התמרה. לתא הסרטני יש אפשרות ניצול של מערכת החיסון ובכך מתחמק מיכולתה להשמידה.

האפיון הטיפולי הקונבנציונלי הינו השמדת הגידול דרך ניתוח, כימותרפיה או הקרנה.

הטיפול הטבעי ב”צוף צמחים” מחזק, מעצים, מאזן, מזין ומעניק יכולת התקפה חיסונית כנגד הסרטן. הטיפול יכול להביא את המטופל לשלב ב’, בו הגידול קיים אך לא מתפתח. סוג של שלב כרוני לאורך שנים רבות ולדעתי גם תהליך זה הינו הישג רב לרפואה הטבעית. למערכת החיסון קיים תהליך בהגנה על הגוף אך גם, בעת שהיא לא ניזונה ולא מועצמת וחלשה, היא עלולה לקדם התפתחות סרטן.

דרכי הטיפול הינם מבית היוצר של “צוף צמחים” ומקור הפיתוח שלנו דרך צמחי מרפא ותוספי תזונה שאינם משווקים בחנויות או פארמים או דרך האינטרנט כי אם למרפאות בלבד. בנוסף הנחיות להעשרת הגוף בחמצן, תנועה, טיפולים רבי חשיבות ומשמעות בקליניקה, תזונה ועוד, דרך תוכנית מותאמת ומפוקחת ואינטגרציה עם הרפואה הרגילה.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן