נגעים בחומר הלבן במוח (מערכת העצבים המרכזית)

תחילה חשובה ההבנה מהו החומר הלבן. החומר הלבן הינו רקמה במוח המורכבת מסיבי עצב שתפקידם לשמש כשלוחות של תאי העצב (אקסונים) בדומה להעברת מידע במערכת העצבים. צבעו של החומר לבן שכן הוא מורכב ממיאלין המכסה את סיבי העצב ובכך מבודד אותם כדי ליצור הולכה נכונה ויעילה של הדחף העצבי. המיאלין מאופיין כרקמה בעלת גוון לבן. לציין שנגעים בחומר הלבן המתגלים ב MRI אופייניים לאנשים מבוגרים הסובלים מדמנציה. אך וודאי שהנגעים אינם קשורים בהכרח לדמנציה אך מהווים פוטנציאל לבעיות דמנטיביות וקוגניטיביות.

נציין שהנגעים הלבנים עלולים ליצור שינויים ניווניים בכלי דם. חייבת להיות התייחסות טיפול טבעית לכך.

מחקרים רבים גילו שמצבים נפשיים בדומה לדיכאון, עקה ודכדוך מהווים בסיס להופעת נגעים לבנים הגורמים לפגיעה קוגניטיבית ושיטיון (דמנציה). בנוסף גם חסרים תזונתיים והעדר זרימת חמצן וגם מספקת למוח ועוד. מתוך כך הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים” מבקשת להביט ולטפל בשלם, הווה אומר גם במצב הנפשי, אך גם במצבים של אורח חיים לא מיטבי ובנוסף במצבים של פתולוגיות או בעיות היוצרות את המצבים הללו בדומה למחלות אוטואימוניות או מנופאוזה אצל נשים.

אצל נשים, מנופאוזה גורמת לבעיות קוגניטיביות, מצבי נפש, לעיתים קשים וגם מצב זה מהווה בסיס לנגעים לבנים בחומר הלבן. לציין שנגעים לבנים בחומר הלבן הקשורים לאזור חדרי הלב מהווים הוכחה לירידה קוגניטיבית ודמנציה, ונגעים לבנים הממוקמים בבדיקת MRI ברקמה המכונה תת קליפת המוח קשורים למצבי דיכאון בגיל מבוגר ומצבים נפשיים בכלל וכן מצב נפשי הנובע ממנופאוזה הקשור לירידה בהורמוני המין. מתוך כך הנגעים הלבנים מתרבים אצל נשים בנטייה חמורה יותר מאשר אצל גברים. חד משמעית, אצל נשים מבוגרות יש יותר נגעים וסביר להניח שהם נובעים מהשינויים הנפשיים והקוגניטיביים הנובעים ממנופאוזה. אם כי מנופאוזה והשלכותיה הינו טריגר לאורח חיים מיטבי במהלך השנים. לכן נשים סובלות יותר מדמנציה מגברים.

מתוך כך הטיפול הטבעי חייב גישה רחבת היקף, מותאמת ותבונית.

“צוף צמחים” המרפאה לרפואה טבעית תעניק את הטיפול הנכון, הן למוח ולמערכת העצבים המרכזית אך גם, אצל נשים, לאיזון הורמונלי, איזון נפשי, הזנה של המוח ומערכת העצבים ועוד. חשוב ליצור טיפול טבעי שכן אין כלים טיפוליים, רפואיים לרפואה קונבנציונלית מלבד “מעקבים”. מעולם לא אהבתי את המושג “מעקב” שכן משמעותו, מעקב אחר התפתחות שלילית וודאית. אנו ניצור תהליך טיפול לעצירת הפרוגרסיה במוח, וכוונתי לנגעים הלבנים והגעה לרגרסיה חיובית. זה כל כך חשוב שכן קיים בסיס לתהליך מסוכן. רמת השינויים בחומר הלבן קשורה, חד משמעית, לירידה קוגניטיבית בגיל מבוגר,

יש דרכי טיפול לרפואה הטבעית ב”צוף צמחים” להפחתת השינויים החריגים בחומר הלבן, למניעת פגיעה בלתי הפיכה, אך גם לטיפול הן בדמנציה אך גם בירידה של הכשירות הקוגניטיבית.

השילוב של תרופות פסיכיאטריות יחריף את הבעיה, ובכך נשים אך גם גברים ימצאו את עצמם במדרון תלול וקשה מאוד של הידרדרות בלתי הפיכה לנכות קוגניטיבית גופנית ומוות. הרפואה הטבעית במרפאתנו מטפלת בנושא הזה ביעילות רבה.
רק טיפול טבעי נכון יעניק שינוי שהרי מספר מחטי דיקור לא יפתרו את הבעיה זו הרי שרלטנות. חייב להיות התייחסות רחבת היקף לאדם ולקיומו.

 

השינויים בחומר הלבן מכונים לויקואריוזיס. תהליך שפירושו שינויים בחומר הלבן המהווים גורמי סיכון מובהקים וסקולריים בגיל מבוגר כשברקע יש יתר לחץ דם. שינויים איסכמיים אלו מהווים סיכון לשבץ מוח, לבלבול, להפרעות זיכרון ודמנציה. סוג של מחלה מפושטת של כלי דם קטנים המהווים כלי הספקת חמצן ודם לחלקים העמוקים של המוח ובעת התהוותה של הבעיה אין זרימת דם וחמצן מספקת למוח. מתברר שכל מחקר כיום מגלה שלכל המטופלים לאחר שבץ מוחי או אירוע בדומה לאיבוד הכרה, בלבלול וסחרחורת נצפו שינויים בחומר הלבן. מתוך כך, הרפואה הטבעית כל כך חשובה למניעת המשך שינויים איסכמיים כגון אטרופיה מוחית שהינה מצב בו קיים תהליך של התנוונות חלקי מוח ובכך הפחתה של רקמת מוח והיווצרות נוזל רב יותר. הרפואה הטבעית בעלת כלים ייחודיים לזרימת דם למוח. מתן אנטיאוקסידנטים למוח, תזונה נכונה, צמחי מרפא חשובים למוח ועוד.

 

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן