נגעים בחומר הלבן במוח (מערכת העצבים המרכזית)

תחילה חשובה ההבנה מהו החומר הלבן. החומר הלבן הינו רקמה במוח המורכבת מסיבי עצב שתפקידם לשמש כשלוחות של תאי העצב (אקסונים) בדומה להעברת מידע במערכת העצבים. צבעו של החומר לבן שכן הוא מורכב ממיאלין המכסה את סיבי העצב ובכך מבודד אותם כדי ליצור הולכה נכונה ויעילה של הדחף העצבי. המיאלין מאופיין כרקמה בעלת גוון לבן. לציין שנגעים בחומר הלבן המתגלים ב MRI אופייניים לאנשים מבוגרים הסובלים מדמנציה. אך וודאי שהנגעים אינם קשורים בהכרח לדמנציה אך מהווים פוטנציאל לבעיות דמנטיביות וקוגניטיביות.

נציין שהנגעים הלבנים עלולים ליצור שינויים ניווניים בכלי דם.

מחקרים רבים גילו שמצבים נפשיים בדומה לדיכאון, עקה ודכדוך מהווים בסיס להופעת נגעים לבנים הגורמים לפגיעה קוגניטיבית ושיטיון (דמנציה). בנוסף גם חסרים תזונתיים והעדר זרימת חמצן מספקת למוח ועוד. מתוך כך הדרך הטבעית ב”צוף צמחים” מבקשת להביט בשלם, הווה אומר גם במצב הנפשי, אך גם במצבים של אורח חיים לא מיטבי ובנוסף במצבים של פתולוגיות או בעיות היוצרות את המצבים הללו בדומה למחלות אוטואימוניות או מנופאוזה אצל נשים.

אצל נשים, מנופאוזה גורמת לבעיות קוגניטיביות ולמצבי נפש שלעיתים קשים. מצב זה מהווה גם כן בסיס לנגעים לבנים בחומר הלבן. לציין שנגעים לבנים בחומר הלבן הקשורים לאזור חדרי הלב מהווים הוכחה לירידה קוגניטיבית ודמנציה, ונגעים לבנים הממוקמים בבדיקת MRI ברקמה המכונה תת קליפת המוח קשורים למצבי דיכאון בגיל מבוגר ומצבים נפשיים בכלל וכן מצב נפשי הנובע ממנופאוזה הקשור לירידה בהורמוני המין. מתוך כך הנגעים הלבנים מתרבים אצל נשים בנטייה חמורה יותר מאשר אצל גברים. חד משמעית, אצל נשים מבוגרות יש יותר נגעים וסביר להניח שהם נובעים מהשינויים הנפשיים והקוגניטיביים הנובעים ממנופאוזה. אם כי מנופאוזה והשלכותיה הינו טריגר לאורח חיים מיטבי במהלך השנים. לכן נשים סובלות יותר מדמנציה מגברים.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

מתוך כך הדרך הטבעית חייבת גישה רחבת היקף, מותאמת ותבונית.

“צוף צמחים” תעניק את הסיוע  הנכון, הן למוח ולמערכת העצבים המרכזית אך גם, אצל נשים, לאיזון הורמונלי, איזון נפשי, הזנה של המוח ומערכת העצבים ועוד.

מעולם לא אהבתי את המושג “מעקב” שכן משמעותו, מעקב אחר התפתחות שלילית וודאית. אנו ניצור תהליך חשוב רחב היקף לאדם ולקיומו המסייע ונכון גם בזמן ה”מעקב”.

רמת השינויים בחומר הלבן קשורה, חד משמעית, לירידה קוגניטיבית בגיל מבוגר.

השינויים בחומר הלבן מכונים לויקואריוזיס. תהליך שפירושו שינויים בחומר הלבן המהווים גורמי סיכון מובהקים וסקולריים בגיל מבוגר כשברקע יש יתר לחץ דם. שינויים איסכמיים אלו מהווים סיכון לשבץ מוח, לבלבול, להפרעות זיכרון ודמנציה. סוג של מחלה מפושטת של כלי דם קטנים המהווים כלי הספקת חמצן ודם לחלקים העמוקים של המוח ובעת התהוותה של הבעיה אין זרימת דם וחמצן מספקת למוח. מתברר שכל מחקר כיום מגלה שלכל המטופלים לאחר שבץ מוחי או אירוע בדומה לאיבוד הכרה, בלבלול וסחרחורת נצפו שינויים בחומר הלבן. הדרך הטבעית בעלת כלים המסייעים לזרימת דם למוח. מתן אנטיאוקסידנטים, תזונה נכונה, מיצוי צמחים טבעיים חשובים ומסייעים ועוד.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
Search
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן