גסטריטיס אוטואימוני – דלקת קיבה ניוונית אוטואימונית

ATROPHIC GASTRITIS – AUTOIMMUNE ATROPHIC GASTROPATHY

מחלת גסטריטיס אטרופיק – דלקת קיבה ניוונית הינה מחלה הגורמת לתהליך של איבוד או דלדול (אטרופיה) של מבנה רירית הקיבה. מתוך כך, נגרמת ירידה בערך, מבנה ומסת התאים המכונים פריאטליים וכן ירידה בערך הפרשת חומצת הקיבה. מצב זה מכונה היפוכלורידריה שהינה תת חומציות בקיבה ובכך קיים ייצור מועט של חומצת קיבה שהינה חומצה הידרוכלורית. לעיתים היפוכלורידריה הינה עדות למחלות אוטואימוניות בדומה לגסטריטיס אוטואימונית אך גם עדות למצבי לחץ, חסרים, הליקובקטר פילורי ועוד.

התפתחות של מצב המוגדר כאטרופיה ברפידת הקיבה הינו תהליך חיסוני תוקפני המכונה אוטואימוני. בדרך כלל קדמה לבעיה התפתחותו של חיידק המכונה הליקובקטר פילורי. החיידק מהווה מושא להתקפה חיסונית אך גם בסיס לאטרופיק גסטריטיס.

דלקת קיבה ניוונית אוטואימונית – אטיולוגיה (גורמים)

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

אחת הסיבות העיקריות להתפתחות דלקת אוטואימונית הינה קיומם של נוגדנים חיסוניים אוטואימוניים המהווים כלי תקיפה לתאי רפידת הקיבה.

המצב התוקפני נובע מתהליך המכונה MOLECULAR MIMICRY שבו מערכת החיסון יוצרת נוגדנים חיסוניים נגד אנטיגן של, בדרך כלל, הליקובקטר פילורי שהינו הגורם הראשוני ובכך קיימת תקיפה אוטואימונית כרונית. הדלקת האוטואימונית מהווה סכנה רבה שכן היא גורמת או עלולה לגרום לבעיות הבאות:

 • אי סבילות למזון
 • כאבי בטן בדרגת חומרה
 • תחושת אי נוחות ברום הבטן
 • אי איזון הורמונלי (גיל המעבר)
 • צרבות קשות
 • קשיי עיכול – מערכת העיכול
 • אובדן תאבון
 • חולשה
 • הקאות
 • נפיחות קשה מאוד
 • תחושת שובע מוקדמת
 • מחסור חמור בוויטמין B12
 • התפתחות קרצינומה בקיבה שהינה סרטן
 • דכאון
 • בעיות קוגניטיביות
 • אובדן זיכרון
 • מחלות לב קשות

בחולים החווים אטרופיה של רירית הקיבה ומטפלזיה של המעי קיים סיכון להתפתחות סרטן קיבה.

השלכות נוספות של דלקת אטרופיק אוטואימונית

 • פגיעה בהפרשות הקיבה החיוניות בדומה ל:
 • חומצה הידרוכלורית
 • פפסין (אנזים עיכולי)
 • ויטמין B12
 • חוסר ספיגת ברזל
 • נוירופתיה היקפית
 • רפלוקס
 • אנמיה ממארת
 • הפרעות פסיכיאטריות

חשוב ליצור סיוע בדרך הטבעית דרך מספר נתיבים לסיוע במיגור גסטריטיס אטרופיק אוטואימונית.

אנו בצוף צמחים, ניצור מספר נתיבים דרך מיצוי צמחים טבעיים, תוספי תזונה, הנחיות תזונה ושיטות ייחודיות פונקציונלית, קיומיות, תרגול ועוד. הדרך הטבעית תעניק התמקדות בחוסר האיזון הבסיסי שגורם להתלקחות הדלקת תוך הבנה שגורמים נוספים בדומה לאי שקט, חוסר איזון הורמונלי, גיל המעבר, תזונה חסרים ועוד יהוו חלק מהתכנית החשובה.

ניצור סיוע הן ממוקד לבעיה החשובה והיא ההיבט האוטואימוני הקיים בדלקת אטרופיק בקיבה כאשר הדרך החשובה מכל הינה לאזן את מערכת החיסון ותוקפנותה האוטואימונית. זו המערכת המהווה את מקור הבעיה.

גסטריטיס אוטואימוני – דלקת קיבה ניוונית הינה מחלה אוטואימונית

מחלות אוטואימוניות – הסבר

הדרך הטבעית מהווה את הכלי החשוב לסיוע בהתמודדות אל מול מחלה אוטואימונית. לציין שקיימת קבוצת מחלות קשות ואף מסובכות.

מערכת החיסון משרתת את גופנו כ”צבא הגנה” מפני מזהמים שונים בדומה לחיידקים, וירוסים, פטריות, תאים סרטניים, רעלים וכדומה. ללא תפקוד נכון או בהעדר תפקוד של מערכת החיסון לא ניתן לחיות. המערכת החיסונית מגנה על גופנו כאשר בראשותה “צבא” אדיר של חומרים ביוכימיים רבים המהווים את קיר המגן והכוח התוקף אל מול הבעיות השונות.

במחלות האוטואימוניות מאבדת מערכת החיסון את יכולת ההבדלה וההתבוננות בין תאים בריאים בגוף לבין תאים או גורמים זרים בדומה לחיידקים, וירוסים, תאים מיקרוסקופיים לא מזוהים, תאי סרטן ועוד. במצב אוטואימוני תאי החיסון לא מסתפקים בפולשים זרים כי אם רואים בתאי הגוף פולש זר ובכך מבקשים להשמיד רקמות בריאות. במצב זה מערכת החיסון הופכת להיות נטולת מעצורים ופוגעת קשות בגוף. הנוגדנים אשר היו אמורים לשמור על בריאותו של הגוף, החלו לנהל קרב אכזרי תוך פגיעה “באש ידידותית” במערכות הגוף. הנוגדנים אשר תוקפים את מערכות הגוף ולא את “האויב האמיתי” מכונים נוגדנים עצמיים.

תאים המכונים תאי T מהווים את קו ההגנה החזיתי של הגוף ומיומנים בהשמדת פולשים המכונים “אנטיגנים זרים”. תאי T פועלים בסינרגיה מדהימה עם תאים חיסוניים נוספים וזאת כדי ליצור כוח רב השפעה ומגן. תהליך ההגנה מתחיל כאשר קולטנים המכונים “קולטני אנטיגן זר” מזהים אנטיגנים זרים אשר נכנסו לגוף. בעת שהם מגלים את האנטיגן נוצר קשר הגנתי. קולטנים אלו מהווים את צבא בטחון הפנים של הגוף ולאורך כל חייו של הגוף מקפידים לחפש תוך סריקה אין סופית גורמים המאיימים להזיק לגוף. מבחינתו, כל מה שאין הוא הגוף מהווה גורם חשוד שחשוב להתגונן מולו ואולי להשמידו. במקביל, פועלים גם תאי עזר המכונים דנדריטים המסייעים באיתור המזיקים השונים.

בעת שאותו קולטן אנטיגן זר אשר ממוקם על פני תאי T מגלה את הפולש הוא יוצר אפיק תקשורת לקבלת מידע נוסף וזאת כדי לבדוק את מידת חשיבות התקיפה ותהליך השמדת האויב.

לעיתים עיבוד המידע על הפולש עלול להמשיך שעות אך בסופו של תהליך, כאשר הפולש מאובחן כמסוכן, תאי T מכפילים את כמותם במהירות רבה וצבא ההתקפה מחסל ופוגע בפולש.

במחלה האוטואימונית יוצאים תאי T משליטה ואינם מזהים את רקמות הגוף שלהם כגורם ידידותי וחיובי ובכך הורגים התאים החיסונים את התאים החיוביים.

מתוך כך אנו לומדים להבין שמשהו יוצר שיבוש של אופן התקשורת הבן תאית ובכך מערער את יכולת ההבחנה הנכונה, דבר הגורם לאינפורמציה שגויה. מתברר שגם ליקויים קטנים בתקשורת הבין תאית יכולים לגרום למערכת החיסון ליצור התקפה לא נכונה.

הוכחה ללא כל ספק הקביעה שחשיפה, גם במינון נכון לרעלים סביבתיים ופנימיים, מהווה גורם רב עוצמה לתגובה חיסונית שגויה. אין ספק שיש אנשים שהחשיפה לחומרים רעלים, מזון לא בריא, לחצים נפשיים, נטילת תרופות, איזון הורמונאלי לא תקין וגנטיקה יוצרים תקשורת בין תאית לקויה, דבר הגורם להתפרצות האוטואימונית.

ודאי שיש אנשים הפגיעים פחות ויש הפגיעים יותר לאוטואימוניות שהרי גם מינונים נמוכים של סביבה רעילה, חיצונית או פנימית עלולים לגרום לאבולוציה של המחלה האוטואימונית בדומה לפסוריאזיס ודלקת מפרקים.

מתברר, וזאת מחקרים כלל עולמיים בני זמננו שאורח החיים ומתחי קיום קשים מהווה גורם מובחן לחלוטין כיסוד להתפרצות אוטואימונית וזאת נזקים מצטברים במהלך שנים רבות עד להתלקחות המחלה. במהלך חייהם נוטים החולים במחלה אוטואימונית להתעלם מהתבונה הבריאותית ובכך חושפים עצמם לרעלים חיצוניים ופנימיים בדומה לסיר אשר אנו מטפטפים לתוכו בכל פעם רעלים נוספים בדומה לרעלים חיצוניים, ורעלים מטבוליים, ביוכימיים הנובעים ממתח וכאשר הסיר גדוש, מספיקה טיפה אחת אשר תגרום לכל הרעלים להישפך אל מחוץ לסיר.

המחלה האוטואימונית הינה מחלת העולם המערבי ונובעת מגורמים ותנאים, סביבתיים וחיצוניים, המהווים יסוד להתפרצותה אך גם, שימו לב, לדרך הריפוי וההפוגה המלאה במחלה זו.

לציין שאנו מנהלים את חיינו בתוך יער עבות של חומרים רעילים וזאת דרך המזון הקלוקל שאנו צורכים, העדר הפעילות הגופנית הנכונה, המתחים שפוגעים בנו קשה, מצבנו ההורמונאלי הלקוי ועוד. הדרך הבטוחה להכנסה של רעלים אוטואימוניים הגורמים לשיבוש ההבחנה של מערכת החיסון הינה דרך רעלים אלו. אנו מבססים את חיינו על ג’אנק, ג’אנק ועוד ג’אנק, לנו ולילדנו, ואוכלים מזונות מעובדים, בצקים, חומרים משמרים, עוגות, עוגיות, דגני בוקר עתירי סוכר, חטיפים מלוחים, בשרים מעובדים, בשרים “על האש” מזון משומר, משקאות מוגזים, דוחסים לגופנו כמות של תרופות אנטיביוטיות, הורמונים, צבעי מאכל ועוד.

חשוב להבין שלאנשים בעלי נטייה גנטית ואורח חיים לחוץ, אכילת תפריט עשיר בג’אנק, כימיקלים, צבעי מאכל, חומרי הדברה, תרופות יש פוטנציאל הגורם למחלה אוטואימונית.

צרו קשר לפגישת ייעוץ ואבחון.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן