אקנה וולגריס אצל מבוגרים – ACNE VOLGARIS

ריפוי, מניעה והפוגה

הטיפול הטבעי השלם

 

אקנה בגיל המבוגר ומחלת דמנציה ואלצהיימר

 

ממחקרים רבים התגלה שאקנה וולגריס אצל מבוגרים מהווה השפעה שלילית רבה מאוד על המוח או מערכת העצבים המרכזית וזאת בכל הקשור להיבטים קוגניטיביים בדומה לזיכרון וכן לליקויים קוגניטיביים חמורים. המחקר גילה מתאם וזאת במקרים רבים בין אקנה בגיל השלישי להתפתחות דמנציה ואלצהיימר.

על פי מחקרים, הטענה הינה שמחלת העור אצל מבוגרים נוצרת בגלל עודף חלבונים הגורמים להתפתחות אקנה אך גם לרוזיציאה. לחלבונים הללו יש השפעה על ניוון של מערכת העצבים הבא לידי ביטוי בירידה הדרגתית בזיכרון, ובקוגניטיביות אך גם בהיבטים של פגיעה סנסורית ומוטורית. קיים מחקר רב היקף על הקשר בין אקנה בגיל המבוגר לפוטנציאל לחלות באלצהיימר. קיים מתאם מובהק, נחקר וסטטיסטי בין אקנה של הגיל המבוגר לבין אלצהיימר ודמנציה. אנשים מבוגרים הסובלים מאקנה הינם בעלי סיכוי רב לאלצהיימר ב25% וכן אצל נשים וזאת דרך המחקר. לגבי גברים, מדובר בסיכוי גדול יותר לחלות במחלת ניוון מוח ובסיכוי משמעותי לכך. מחקרים נוספים ביקשו להבין שהאם הטיפול באקנה או ההשלכות הטיפול באקנה בגיל המבוגר תהיינה חשובות להגנה על דמנציה, בעיות קוגניציה והגנה על פעילות המוח והתשובה הייתה, אכן כן.

סביר שהצטברות חלבון רב בבלוטת החלב שהינו חלק מתופעת האקנה אצל מבוגרים מסייע לדמנציה. מכל הקשור לך, וודאי שבעת זו האקנה וולגריס אצלך אקוטי וחמור ולכן, זאת לדעתי המקצועית, מעבר להיבט האסתטי ואי הנוחות בפנים, חשוב וללא דיחוי ואף יפה שעה אחת קודם, לטפל הן בעור והן במקורות לאקנה, וזאת גם כדי למנוע את ההשלכות המחקר לדמנציה ואלצהיימר וזאת כמובן נעשה ללא ספק.

 

בעיות עור הינן ביטוי פנימי שהרי העור מורכב מכמה רבדים בדומה לאפידרמיס (עילית העור) אשר אינה מכילה כלי דם ובכך מקבלת את חומרי הזנתה מהדרמיס. האפידרמיס מכיל “תאי מרקל” שהינם קצוות עצבים ותאי לנגרהס השייכים למערכת החיסון. הדרמיס הינה שכבה עשירה בכלי דם ועצבים וגם שייכת למערכת העצבים על כל סעיפיה, מתוך כך, כל הקשור להיבטים של לחץ, חרדה, אי שקט, דכדוך וכדומה משפיע באופן מידי על העור.

בנוסף קיימות בעור בלוטות חלב הנמצאות בדרמיס והן מושפעות מהורמוני המין והמאזן ההורמונאלי של אברי הרבייה. לציין שגם מערכת העיכול מהווה גורם רב משמעות לסינרגיה השלילית אך גם כמובן משמשת כלי טיפול רב עוצמה אני חוזר ומדגיש, טיפול באקנה חייב התייחסות פנימית וחיצונית. מתוך כן יש קסם ברפואה הטבעית וכוונתי לכך שטיפול באקנה יעניק לאוראל רוגע, שקט נפשי וטיפול במצבים של קשב וריכוז, יציבה פנימית, שקט, איזון, רוגע ואיזון מערכתי.

אקנה מתפתח בעת שאנדרוגנים. שהינם הורמוני מין גבריים, יוצרים גירוי של תעלת הזקיק וזאת בשביל ליצור קרטין שהינם סוג של תאי עור ובנוסף מגרים את בלוטת החלב ליצור, במקרה זה, עודף של חומרים שומניים המכונים סבום. בעיית האקנה מתחילה בפתח תעלת הזקיק. התאים הממוקמים בדפנות התעלה מייצרים עודף של קרטין ובכך נגרמת חסימה או היצרות של תעלת הזקיק. מתוך כך, הסבום שמופרש מבלוטת החלב אינו יכול להתנקז ובכך נוצרים קומודונים או פצעונים, לעיתים מוגלתיים והצטברות של חיידקים. חשוב להבין שהתלקחות אקנה נובעת משינויים הורמונאליים, יצירת קרטין וזיהום

הטיפול הטבעי חייב מספר מישורים ובכך נצליח ללא ספק, הן במיגור הבעיה העכשווית אך גם, וזה חשוב, באי מתן אפשרות לפרוגרסיה.


ניצור טיפול 
במישורים הבאים:

 • טיפול מקומי טבעי
 • איזון הורמונאלי גברי
 • סילוק רעלים
 • תזונה ממוקדת
 • הפחתת לחץ (חשוב מאוד)
 • איזון מערכת עצבים
 • איזון רב מערכתי
 • ערכי קיום מיטביים

 ACNE VOLGARIS (חטטת)

אקנה אצל מבוגרים

 

בלוטות החלב ממוקמות על פני הגוף כולו אך ריכוזם הרב נמצא בפנים, בקרקפת, כתפיים, חזה עליון. בלוטות החלב מפרישות “סבום” שהינו רכיב שומני המכונה “חלב” החלב מתנקז דרך מה שמכונה הפתח של זקיק השערה ומשם אל שטח העור כאשר מטרתו להיות חומר מסייע לגמישות והגנה על שטח העור. התהליך נובע מתהליכים הורמונליים אצל גברים ונשים. אך גם מעודפים של חלבונים ממקורות שונים בדומה למזון וכן העדר מטבוליזם נכון. בעת הפרשה יתרה של סבום נוצרת הצטברות רבה מיד וביחד עם תאי עור מתים נגרמת, בעת חסימת פתח זקיק השערה היווצרות של אזור שומני חסום ובכך גם אזור ללא חמצן דבר היוצר בסיס לגדילת חיידקים המכונים PROPIONIBACTERUM ACNES השוכנים בזקיק השערה. מצב זה גורם לגוף להתגונן מול החיידקים הללו.

מתוך כך, מערכת החיסון מזרימה את תאי החיסון אל הפתחים וזאת כדי להשמיד את החיידקים. במהלך הזה נוצרים באזורי הפנים, הקרקפת וכדומה מקומות דלקתיים, מוגלתיים, חיידקיים, תאי גוף מתים, תאי דם לבנים ומיני חומרי פסולת מתוך כך, מהיבט הדלקתי, נגרמים פצעים, אדמומיות, נפיחות המכונים אקנה שכן קיימת תגובה דלקתית ונגעי האקנה, הפצעים והדלקת גורמים לדלקת ומוגלה.

מהלך מחלת העור ואקנה וולגריס אצל מבוגרים

 • יצור מוגבר של חלב, סבום או חלבון
 • אטימת פתח זקיק השערה
 • התרבות חיידקים
 • דלקת
 • פצעים מוגלתיים
 • אדמומיות בעור

האקנה נוצר מכמה סיבות:

 • השמנת יתר
 • עודף חלבונים
 • העדר חמצן (פעילות גופנית)
 • מתח
 • אי שקט ודכדוך
 • תזונה לא מיטבית
 • חולשה חיסונית
 • כלי דם לא תקינים
 • פעילות הורמונלית לא מאוזנת
 • מתח נפשי
 • אלרגיה
 • רגישות וחיידקים
 • הצטברות רעלים
 • סכרת
 • כולסטרול לא מאוזן
 • בעיות בכלי דם
 • שינה לא מיטבית
 • תוקפנות חיסונית
 • חולשה חיסונית
 • נטילת תרופות

הטיפול הטבעי מבקש ליצור סינרגיה טיפולית דרך מספר נתיבים הן כטיפול חיצוני אך בוודאי כטיפול פנימי אך גם הנחיות קיומיות בדומה לתזונה, יציבות, תנועה, טיפולים בקליניקה ועוד. השילוב בין הטיפול החיצוני לטיפול הפנימי והקיומי יעניק הטבה רבה ותפנית דרמטית בכל הקשר. לעור הפנים אך גם טיפול בפוטנציאל לפגיעה קוגניטיבית בדומה לאלצהיימר ודמנציה.

 

לציין שבכל הקשור למחלות עור, העור הינו רקמה ארעית המשתנה במהלך החיים של האדם. במהלך השנים מתרחש איבוד החומר הקרני וכן איבוד שכבות שומן. גם שכבות הדרמיס והאפידרמיס הופעות לדקות יותר וסיבי הדרמיס נפגעים תוך מראה של עור מקומט יותר בדומה לרוזציאה מתלקחת בפנים בלווי פצעים.

הסירקולציה (זרימה) של הדם משתנה והיכולת של הזנת העור יורדת ולפיכך אנו מגלים כושר הגלדה של פצעים ובעיות עור לקוי יותר מגילאי שישים ומעלה. עור הגוף המבוגר יבש יותר ומהווה ישיר לבעיות עור קשות יותר.

 

הרפואה הטבעית הינה היחידה אשר מעניקה שינוי רב משמעות באיכות העור ומענה למחלות.

לכל שכבה בעור יש תפקיד מוגדר בדומה לשכבה העליונה המכונה אפידרמיס שהינה שכבה דקה מכוסה חומר המכונה קראטין המגן על העור מחומרים מזיקים ובחלק התחתון של האפידרמיס נמצאים המלנוציטים המייצרים מלנין שהינו היסוד לפיגמנטציה של העור.

מתחת לאפידרמיס נמצאת שכבת הדרמיס המכוסה סוגים של קולטני כאב ומגע ושולחת את שלוחותיה עד לאזור פני העור וכן מכילה בלוטות פונקציונאליות של העור בדומה לבלוטת הזיעה, בלוטות החלב וזקיקי השיער. בדרמיס מצויים גם כלי דם רבים היוצרים תהליך של הזנת העור.

 

לכן העור ובעיותיו מושפעות ממגוון רב מאוד של סיבות וגורמים ובכך קשה לרפואה הרגילה הרדוקציוניסטית לטפל בו, מלבד דיכוי חיסוני. כאשר אני מביט בעור שלך חשוב לי להסביר שאין ספק שיסוד של מחלות עור רבות הינו היסוד החיסוני שהרי רבות ממחלות העור מאופיינות בתהליכים זיהומיים, תהליכים אוטואימוניים, תהליכים אלרגיים וכן היבטים ממאירים. לקויים אלו קשורים באופן רב משמעות וישיר למערכת החיסון. ודאי שחשוב להביט גם ביסוד אך גם בליקויים אשר נגרמו והבעיות הקשות או הקלות אשר נוצרו.

יש כמה מבנים בעייתיים בכל הקשור למחלות עור. להלן ההסברים:

מחלת עור ממצב רעלני אופיינית הכוללות, מחלות עור זיהומית, מחלת עור מטבולית, מחלות עור דלקתית ומחלות עור ממאירות (שפירה או סרטנית).

מחלת העור הזיהומית עלולה לנבוע מזיהום חיידקי, זיהום ויראלי וזיהום פטרייתי.

 

הטיפול באקנה אצל מבוגרים

 

הטיפול הטבעי באקנה, מהווה את האמצעי החשוב מכל לריפוי, הקלה ומניעה. חשוב ליצור הבנה ברורה אצל הגורמים והתנאים ובכך ליצור אסטרטגיה טיפולית מושכלת ומותאמת. דרכי הטיפול מגוונים אך חייבת להיות סינרגיית טיפול הכוללת טיפול פנימי וחיצוני דרך מוצרים טבעיים מצמחי מרפא והתייחסות סיסטמית וזאת תוך הבנת האיזון ההורמונאלי, העצבי, התזונתי, הפונקציונאלי והכלל מערכתי.

ניתן לטפל, חשוב לטפל. הפרוגרסיה ברוזציאה קשה. ויפה שעה אחת קודם.

 

הטיפול הקונבנציונאלי לאקנה וולגריס אצל מבוגרים

 

תחילה אציין עובדה חשובה: אין לרפואה הרגילה תשובה לרוזציאה. יש תשובה לרפואה הטבעית לבעיה זו.

הטיפול התרופתי “מעניק” תרופות הניתנות כטיפולים מונעים וכרוכים בתופעות לוואי מסוכנות. לא קיימת חשיבה מושכלת ומבוקרת לטיפולים הרפואיים המדכאים חלקים רבים ממערכת החיסון. התרופות הנמצאות כיום בשוק התרופות לטיפול במחלות עור הורסות או מדכאות חלקים רבים במערכת החיסון. תרופות אלו נושאות הבטחה רוויה בתקווה לחולים אך מתברר שהן עתירות תופעות לוואי. אכן הן גורמות להקלה אך בה בעת מגדילים בצורה מדהימה את הסיכון לפתח סרטן ומחלות נוספות.

הטיפול בתרופות הרגילות גורם להתפרצות של מחלות נוספות תוך פגיעה חיסונית נוספת.

רבים מאנשי המקצוע הבכירים בעולם טוענים שהתרופה הרבה ביותר מזיקה מהמחלה.

 

במקרים רבים, במהלך השנים, ארגון FDA תרופות רבות לאחר שהתברר שהן מזיקות.

האפשרות הטיפולית הקונבנציונאלית העומדת היום לרשות החולים ברוזציאה מסוכן.

גם התרופות החדשות מהוות סיכון רב לכבד להתפתחות סרטן ולתופעות לוואי רבות.

אין כדור קונבנציונלי לטיפול ברוזציאה.

צוף צמחים-הטיפול הטבעי

מחלת אקנה וולגריס אצל מבוגרים נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות), לפיכך הרפואה הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה הטיפולית ההוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי למגר את יסוד המחלה ולשלוט באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים.

 

בברכה,

צוף צמחים

טל איתן   CL.H– הרבליסט קליני

מטפל בכיר ברפואה טבעית

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן