וריקוצלה- VARICOCELE

 הטיפול הטבעי השלם

 על הטיפול הטבעי

הטיפול הטבעי מהווה את הכלי החשוב ביותר לריפוי אך גם למיגור הפוטנציאל לוריקוצלה VARICOCELE וזאת ללא כל ניתוח כירורגי פולשני ומסוכן. ניצור תכנית טבעית במהלך 30 יום וזאת דרך נטילת צמחי מרפא, תוספי תזונה (מבית היוצר של “צוף צמחים”). הנחיה לתרגול בבית, לטיפול ממוקד. תזונה ועוד.

 

על וריקוצלה – VARICOCELE

וריקוצלה הינה דלקת בוורידי האשכים. לציין שדליות הינם וורידים החורגים מגודלם הרגיל ומהלכם. במצב זה קיימת פגיעה בשסתומים הקיימים בוורידים שהרי תפקידם הינו, מניעת חזרה של הדם כנגד כיוונו הנורמאלי. הדליות בוורידי האשכים יוצרים ליקוי בשסתומים אשר בוורידים. בין יתר תפקודי השסתומים, הם מהווים אמצעי לניקוי פסולת המצטברת מעצם פעילותו המטבולית של האשך. מצב זה גורם לליקויים באספקת הנשימה הריאתית לרקמת האשכים. הוריקוצלה גורמת בין היתר לכאבים, לעיתים קשים המקרינים גם מהאשכים אל הרגלים והבטן התחתונה. האשך מייצר זרע אך גם היבטים הורמונאליים ובדומה לכל מפעל, קיים באשך ייצור של פסולת. פסולת הרי חייבת להתנקז אל מחוץ לגוף או לאשך. היות וקיים עיקרון של כוח המשיכה ומתוך כך קיימים שסתומים וזאת לשם מניעת חזרת הדם והפסולת אל האשך. בוריקוצלה קיימת פגיעה בשסתומים. לציין שמצבים בהם הרקמות הללו אכן אינן מנקזות של זיהום, נוצרת הצטברות לפסולת והעדר חמצן ובכך סכנה להחמרת כאב אך גם התפתחותם של תאים ממאירים באשכים ופגיעה של רדיקלים חופשיים. הטיפול הקונבנציונאלי אינו נכון כפי שלעיתים מציגים אותו. כוונתי לכך שהתערבות כירורגית ברקמה כל כך עדינה מהווה מקור לבעיות פוטנציאליות קשות. המלצה לביצוע ניתוח אינה פותרת בעיה כי אם עלולה להחריפה.

חשוב מאוד ליצור תהליך טבעי, הן לעצירת ההתקדמות והן לטיפול בקיים. וריקוצלה הינה בעיה שחשוב להיפטר ממנה, הן בגלל אי הנוחות העכשווית, הן בגלל אי הנוחות הפוטנציאלית והכאב אשר יכול לנבוע ממנה, אך גם בגלל האפשרות הניתוחית אשר עלולה להיות הכרחית. חשוב למנוע התפשטות הנובעת מליקוי בשסתומי הורידים

קטע חשוב לעיון: וריקוצלה VARICOCELE וסרטן הערמונית

חשיבות הטיפול הטבעי חייבת להתבסס גם על מחקר ישראלי חדש בעל תהודה עולמית שסרטן ערמונית הינו בין היתר תוצאה משנית של וריקוצלה וזאת בגלל הליקוי שנגרם במערכת הניקוז של הדם באשך ובמפשעה. בעקבות התפתחות וריקוצלה, השסתומים של הוורידים נפגעים ובכך הדם אינו נע לכיוון מעלה כי אם מתנקז בערמונית. במצב זה נוצר ריכוז טסטוסטרון גבוה מדי, בערך כ-פי מאה מריכוז הטסטוסטרון באדם בריא והרי ידוע שריכוז טסטוסטרון גבוה בבלוטת הערמונית גורם להגדלתה והתפתחות של סרטן בערמונית שהינו תהליך התמרה מטסטוסטרון לדהיטרטסטוסטרון הגורם בין היתר לסרטן בערמונית. מתוך כך, מצב זה מוגדר כתהליך הנובע בין היתר מוריקוצלה. השילוב בין הגברת ערכי הטסטוסטרון באשכים וכן הצטברות פסולת לא מנוקזת מהאשך מהווה בסיס לסרטן בערמונית ובאשך. המילה “מעקב” על פי הרפואה הישראלית הינו מצב מסוכן שכן “מעקב” הינו המתנה להחמרה ולאילוץ הכירורגי והבסיס לממאירות.

“צוף צמחים” הינה מרפאה לרפואה טבעית המתמחה בטיפול טבעי בוריקוצלה, בעיות אורולוגיות, הגדלה שפירה של הערמונית, דלקת בערמונית וסרטן ערמונית.

חשוב להיזהר מ”מעקבים” שכן וריקוצלה חייבת טיפול טבעי.

להיות במעקב רפואי הינו בסיס להחרפה, ניתוח, כאבים ועוד.

 

הטיפול הטבעי – וריקוצלה – VARICOCELE

 

חייבת להיות התייחסות טבעית בנושא זה ואכן נעשה זאת.

לציין שבעתיד לא יהיה אפשר לשלול אפשרות של תסביך אשך ולכן כאשר זה קורה יש לגשת מיד למיון. כוונתי הינה למצב המכונה באנגלית TESTICULAR TORSION. זה מצב בו האשך יוצר סוג של תנועה סיבובית סביב עצמו. מצב הנובע מבעיה רפואית או מאמץ מסויים. הסיבוב מכווץ כלי דם ובכך פוסקת זרימת הדם לאשך, דבר העלול לגרום לנמק. זה מצב חירום. וודאי שוריקוצלה בדרגה ה 1-2, מהווה גם פוטנציאל לכך.

וריקוצלה אינה יכולה להיעלם ללא טיפול אך הטיפול הטבעי יחסוך אי נוחות קשה ובנוסף יעניק מענה לשורשה של הבעיה. קיימים צמחי מרפא מצוינים לוריקוצלה, הן לשימוש פנימי והן לשימוש חיצוני וכן טיפולים בקליניקה ותרגולים, הנחיות קיומיות ועוד.

מצב של וריקוצלה הינה עמידה בצומת דרכים, כך אני רואה זאת, בין המתנה להחרפה ובכך אפשרות כירורגית וכוונתי לניתוח. המילה מעקב אומרת להמתין עד החמרה. מתוך כך, חשוב להתחיל טיפול דרך הרפואה הטבעית ובכך הן לעצור פרוגרסיה ובכך להיפטר מוריקוצלה אך כמובן למנוע גם החרפה לשיבושי תפקוד ולהכרח לניתוח.

וריקוצלה, מעבר להיותה גורמת לאי נוחות קשה, מהווה סיבה לפגיעה קשה בפוריות. וריקוצלה הינה שיבוש, בעיה ופגיעה בשסתומים של ורידי האשכים ובכך נפגע ניקוז פסולת מרקמת האשכים. בעיית ליקוי של השסתומים, נוטלת מהאשך את האפשרות של ניקוי הפסולת ובכך נוצר גודש לא טבעי באזור כל כך עדין הגורם לחימום של האשכים וכן גם פגיעה ביכולת ייצור הזרע. מצב זה עלול להוביל להעדר פוריות מוחלט הצטברות של פסולת והעדר חמצן באשכים מהווה גם גורם לממאירויות. חשוב לזכור, וזה מידע חשוב מאוד, לא כל גבר אשר אובחן כלוקה בוריקוצלה נדרש לטיפול קונבנציונאלי. מתוך כך, הרפואה הטבעית מהווה אמצעי אדיר מימדים לטיפול שמרני, ראשוני ואף גם אלטרנטיבי. הטיפול הקונבנציונאלי אינו פשוט, כפי שנוהגים להציגו.

בנוסף, לציין שהאשך מורכב מכמות מסודרת של צינורות המייצרים את תאי הזרע. בעת פגיעה בייצור נגרמת פגיעה בצינורות ובכך גורמים לאשך להתכווץ. ההסבר הינו הצטברות של דם באשך בגוף וריקוצלה שגורמת  להעצמה שלילית של חומרי פסולת, דבר הגורם למוות של תאי הזרע וזאת בגלל העדר ניקוז פסולת מהאשך. בכך קיים סיכוי גם לרדיקלים חופשיים ולהתפתחות סרטן באשך. לציין גם שהאשכים חייבים טמפרטורה קבועה בדומה ל 35-36 מעלות. משום כך הם ממוקמים מחוץ לגוף. הורידים באשך מקררים ומונעים התחממות יתר וכאשר זרימת הדם בוריקוצלה לא תקינה עולה הטמפרטורה באשכים.

כיום, בכל מחקר בכל העולם, עדיין לא יודעים אם הניתוח שהינו כירורגי וחסימתי ישפר פוריות שנפגעה, הרי קיימים שלושה מסלולים של טיפול כירורגי

 1. הניתוח הפתוח- דרך חתך בבטן או במפשעה.
 2. ניתוח לפרוסקופי שהינו חתך קטן אך הניתוח למרבה ההפתעה מסוכן יותר.
 3. חסימה מלעורית שהינו הכנסת קטטר לורידים והכנסת קפיצים- ניתוח זה מסוכן ולכן כמעט ולא עושים אותו. או מעקב שהינה שיטה המסוכנת לא פחות. שהרי כך קיימת המתנה להחרפה.

הטיפול הטבעי הנכון מבקש ליצור תהליך לשיקום האשכים. קיימים דרכי טיפול ואנו נשתמש בכולן החל מטיפול פנימי דרך צמחי מרפא ותוספים יחודיים של צוף צמחים, תרגול- חשוב דרך מספר תרגולים, הנחיות קיומיות, דיקור ומגע וכן הזרמת הדם הנכונה בוורידים.

לציין שטיפול הכירורגי הפולשני הקונבנציונאלי המבקש להפסיק את זרימת אשר גורמת לבעיות באשכים יוצר הידוק דרך קשירה וזאת כדי לחסום את הורידים בהם קיימת וריק וצילה. וודאי שאין זה מונע, לפני הניתוח, בעיות ומייד אחריו וכוונתי להתפתחות וריקוצלה בווריד הרפואה הטבעית מטפלת גם במקור נביעתה של הבעיה ולאי הישנות.

וריקוצלה יכולה להופיע בדרגות שונות (1.2.3.4) אך גם בהדרגה תת קלינית, הווה אומר, ללא צורך טיפולי למעשה גם כאשר קיימת דרגה בוריקוצלה. קיימת כבר בשאר הורידים דרגה תת קלינית אשר תוביל בהמשך לדרגות 1.2.3.4.

סיבוכים של הניתוח (חשוב לעיין)

 1. הישנותה של וריקוצלה בשאר הורידים – וזה כל כך ברור. (גם לאחר ניתוח פולשני)
 2. נזקים באספקת הדם לאשכים, לפין ולמערכת האורולוגית.
 3. הידרוצלה – פגיעה בכלי הלימפה שהינה מערכת של צינורות זעירים וניקוז נוזלים באשך מצב זה מצריך שרשרת ניתוחים.
 4. פגיעה ברקמה הסמוכה ושטפי דם.
 5. כאבים כרוניים לאחר ניתוח.

וריקוצלה VARICOCELE תסמינים

 • כאבי אשכים
 • הקרנות כאב לבטן ולסביבתה
 • פגיעה בפוריות
 • כאב עמום או כאב חד בעמידה ממושכת
 • כאב כרוני
 • כאב במצב נייח
 • כאב כרוני קבוע
 • התפתחות סרטן בערמונית
 • התפתחות תסמיך אשך
 • התפתחות זיהומית והצטברות פסולת
 • התנפחות האשך

 

הטיפול הרפואי הרגיל ב- VARICOCELE

קיימת בעיה לא פשוטה בטיפול הקונבנציונאלי. כוונתי לכך שקיימים כלי דם רבים באשכים וכאשר קיים פוטנציאל להתפתחות פגיעה בתסמינים, גם כאשר יעשה טיפול ניתוחי, עדין אין התהליך הכירורגי פותר את הישנות הבעיה. חד משמעי!!! הרפואה הרגילה אינה יכולה לתקן וורידים מורחבים או שסתומים פגועים. הטיפול הרגיל חוסם ורידים מורחבים ומסיט את זרימת הדם לוורידים תקינים. לעיתים קיים ניתוח שיוצר קשר בוורידים, ניתוח לפרוסקופי, ניתוח מפשעתית, ניתוח מיני כירורגי, צנתור ועוד. הניתוחים אינם פשוטים ומסוכנים.

הרפואה הטבעית בצוף צמחים

יש פתרון לוריקוצלה. הטיפול הטבעי מעניק פיתרון חשוב דרך צמחי מרפא מבית היוצר של צוף צמחים. הנחיה קיומית חשובה, תרגילי תנועה, תרגילים ייחודיים, תזונה נכונה ועוד. הרפואה הטבעית תיצור חוזק של כלי הדם ושיפור זרימת הדם וניקוי הפסולת. זו הרי הבעיה החמורה ביותר. הניתוחים מהווים בסיס לסיבוכים קשים, בעיות ממאירויות ועוד.

בברכה,
צוף צמחים
טל איתן
  CL.H– הרבליסט קליני
מטפל בכיר ברפואה טבעית

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן