פרוטוקול טיפול משלים ומסייע לרפואה הקונבנציונלית  

דרך הרפואה הטבעית

 SCC – SQUAMOUS CELL CARCINOMA

קרצינומה של התימוס

גיוס כל הכוחות

 הטיפול הטבעי השלם

 

 

SQUAMOUS CELL CARCINOMA- 

סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. כל מה שרציתם לדעת על קרצינומה של התימוס.

לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה.

הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

 

SQUAMOUS CELL CARCINOMA הינה קרצינומה תאי קשקש

(SCC) של התימוס. מונח זה מבקש להסביר את ההבדל בין תימומה לבין קרצינומה של התימוס. בלוטת התימוס הינה איבר קטן יחסית הממוקם מתחת לעצם החזה, בחלק העליון של החזה המכונה המדיאסטינום הקדמי. בתימוס קיים תהליך בו הלימפוציטים נעים ברחבי הגוף ככלי עזר ללחימה בזיהומים ובכך התימוס הינו חלק ממערכת החיסון ומסייע להתפתחות הלימפוציטים. במהלך השנים עוברת הרקמה התמרה והופכת לשומנית אך אצל חלק מבני האדם היא עדיין נותרת בחלקה.

 תימומה וקרצינומה של התימוס הינם שני סוגים של מחלה ממארת. התימומה הינה, באופן שכיח, גידול איטי אשר לעיתים קרובות אינו מתפשט מעבר לבלוטת התימוס. זהו גידול שכיח המתגלה במדיאסטינום הקדמי אצל מבוגרים. לעומת זאת, קרצינומה תימית פחות שכיחה והינה בעלת אופי אגרסיבי יותר ובכך קשה יותר לטיפול מכיוון שקיימת בה נטייה להתפשטות מהירה אל אזורי הגוף, תהליך המכונה מצב גרורתי משני. המושג קרצינומה של תאי קשקש, מתייחס בדרך כלל לגידולים בתאי אפיטל שבתימוס וקיומן של גרורות אל הבלוטה והריאות ובכך הכרח לפרוטוקול כימותרפי.

נתתי תיאור קצר ובנוסף חשוב לי לציין את חשיבות הרפואה הטבעית בתהליך הזה. אני מכנה זאת “גיוס כל הכוחות” לטיפול במחלה. גוף יעיל בכלל ומערכת החיסון חזקה בפרט מהווים את אפיק הלחימה החשוב ביותר ללחימה בסרטן וזאת כחלק אינטגרלי והכרחי בתהליך הקונבנציונלי.

הרפואה הקונבציונאלית

כיום, ברפואה הקונבנציונלית, מודעים לחשיבותה העליונה של מערכת החיסון כטיפול אינטגרלי במחלת הסרטן אך לא טורחים להבין את החשיבות בחיזוקה דרך הרפואה הטבעית. חשוב לי להבהיר שהמילה גרורה שהיא אכן יעד או גידול ממאיר ראשוני מהווים מובן של הרפואה הרגילה לתקיפה קונבנציונלית ממוקדת וזאת בגישת טיפול רדוקציוניסטית מובהקת. זה אכן נכון, ללא ספק, אך לחלוטין אין זה מספיק. כוונתי שלרפואה הרגילה יש תפקיד שהינו גישה ממוקדת דרך ניתוח, קרינה או תהליך כימותרפי. מתוך כך חשובה ההבנה הטוענת, מדוע התהליך הסרטני, וזאת למרות שהוא עובר תהליכים של הקרנה, ניתוח וכימותרפיה מגלה בכל פעם עקשנות רבה ואבולוציה פרוגרסיבית לא מרוסנת התשובה ברורה ומבהקת אין התמקדות רפואית בעוצמה של המערכת שנכשלה בפיקוח על תאים ממאירים ולכן חשיבות הרפואה הטבעית גורלית בנושא זה.

לכן קיימת דרך נוספת וכוונתי לגיוס כל הכוחות שכן אני במרפאתי מבקש להסביר שהחשיבות הרבה ביותר עבור מטופליי במחלות ממאירות הינה ראיה רב מערכתית של מצב הכשירות והבריאות הפסיכופיזית, חיסונית עיכולית ועוד וזאת במהלך הטיפול המשולב במחלת הסרטן.

נדרשת: גישה טיפולית רב מערכתית

הגישה הטיפולית הרב מערכתית למתן כשירות ועוד למערכת החיסון אל מול תכנית הטיפול שהמטופל עובר, חייבת להיות חלק מדרך הראיה הרפואית ובישראל זה לא כל כך ברור ולא קורה. ההתבוננות שלי כמרפא טבעי בנויה על נקודת הנחה טיפולית שהינה ללא כל עוררין בכך שהשלם רחב יותר מסך כל חלקיו. המידע קיים, אך נסתר ממקור של בורות אך הוא, ורק הוא קובע את עבודת הגוף במלחמתו הקשה מול מחלה ממארת. כל מצב של פעולה וזאת אצל כל מערכת מורכבת ותקינותה בנוי על רכיבים רבים ובכך, ומתוך כך, מידע קליני וטבעי מעניק לי תמונה של ארגון הגוף ומערכותיו אל מול מחלת הסרטן. ההתייחסות למחלת סרטן, לקרצינומה של הטימוס, לגרורות אל הריאה והבלוטה כמחלה שרק אותה יש לתקוף ללא התייחסות אל הגוף כשלם בכלל ומערכת החיסון בפרט, לא תעניק עבורכם מענה נכון.

גישה זו מאופיינת ככשל גורלי, פטאלי ודטרמיניסטי. הגישה הרפואית בישראל לסרטן חוטאת בהעדר התבוננות מערכתית ובכך מפרקת בהבחנה את הבעיה לרכיבים ורואה כל רכיב באופן נפרד ובכך מתייחסת בגישה רדוקציוניסטית וזאת ללא כל ראייה הוליסטית מחייבת. זו גישה רפואית, שעל אף הצלחותיה, יש בה חסרון אשר עלול, וזה אכן קורה, להיכשל ובמקרים רבים הריפוי זמני ומעניק רק זמן הישרדות קצוב ובכך מונע חזון חדש ומונע מבורות רפואית אך הכוח המרפא של הטבע וגיוס כל הכוחות. גישה רפואית שהינה פרוטוקול טיפול ממוקד, אנליטי המציע פתרון נקודתי לא תעניק פתרון ולכן הרפואה הטבעית חייבת להיות חלק בלתי נפרד.

מתוך כך, דרך הרפואית הטבעית רבת חשיבות רב מערכתית. כך אני רואה זאת ולכן הרפואה הטבעית בהיבט האישי, ובכל טיפול במחלת סרטן כגון קרצינומה של התימוס ואחרים, חייבת להעניק את גיוס כל הכוחות וחיזוק מערכת ההגנה.

התהליך הסרטני והגרורותי והטיפול הרגיל, ניתן להבנה וזאת בכל הקשור למתאם בין טיפול כימותרפי לבין פרוטוקול הטיפול בכל תרופה ובדומה לקוטלי חיידקים שהינם האנטיביוטיקה התועלת של הטיפול האנטיביוטי מהווה תהליך המותנה בתפקוד נכון של הגוף וכן מערכת החיסון. ליקוי במערכת החיסון והגוף פוגע ביעילות הטיפול האנטיביוטי או כל תרופה אחרת. מתוך כך, גם טיפול כימותרפי לחלוטין מותנה ביעילות מערכת החיסון של הגוף, ובכך ליקוי במערכת החיסון לא יעניק אפקטיביות לטיפול הכימותרפי במצבים ממאירים ולכן במקרה שלך ההסבר הזה אכן חשוב. זה תפקידי ברפואה הטבעית וזה אכן תפקיד חשוב שהינו אינטגרלי לטיפול הכללי ובלעדיו הסיכויים לריפוי פוחתים באופן ניכר.

חיזוק מערכת החיסון להתמודדות עם קרצינומה של התימוס

לציין שהטיפול הכימותרפי פחות יעיל מתרופות רבות ובכך פחות מגלה סלקטיביות שכן לחלוטין, לא כל תאי הסרטן מושמדים ולכן מערכת החיסון שאמורה להשלים את העבודה ולסייע לתהליך הריפוי חייבת יעילות רבה יותר וזאת נעשה. כוונתי לטיפול טבעי בקרצינומה של הטימוס. ודאי המערכת החשובה הזו נפגעת על ידי הטיפול הכימותרפי. לכן זו הצומת החשובה ביותר בה המטופל ניצב היום. ולא רק זאת, מערכת החיסון שאמורה להשלים ולסייע לעבודת התהליך הכימותרפי לא רק שאינה מקבלת התייחסות על ידי הרפואה הרגילה כי אם גם נפגעת ממנה. לציין שמערכת החיסון אינה קיימת באוויר ולכן תפקוד המערכת החיסונית לחלוטין מותנה ביעילות כלל מערכתית. אין כל היגיון בלהפעיל מערכת החיסון, למשל, דרך, קיטורדה מבלי לחזקה דרך הרפואה הטבעית.

הפעלת מערכת חלשה לא תשיג את חזון הטיפול הרגיל. מתוך כך אני טוען שחייבים לגייס את כל הכוחות. אני כמרפא טבעי רב ניסיון, מבקש להסביר למטופלי שתאים סרטניים, תהליך ממאיר, תהליך גרורותי. כל אלו מגלים שרידות קיומיות ויכולת אדפטיבית (הסתגלות) לא רגילה. לעיתים נדמה שיש בהם חיים משלהם בדומה לווירוסים. התא הסרטני קשה יותר להבנה, לתקיפה, לזיהוי ואיתור נכון שכן הם תאים אשר עברו התמרה אך עדיין הינם חלק מתאי הגוף. תא סרטני מגלה עמידות לטיפולים ובכך כל אמצעי טיפול ממוקד מעלה סיכוי לתהליך המוגדר כעמידותם של תאי סרטן לפרוטוקול נתון.

בעת התפתחות סרטן קיים תהליך של דיכוי חיסוני ובעת תהליך הטיפול הרפואי נגרם דיכוי חיסוני קשה יותר. הנחיה קיומית נכונה דרך מרפאתי, גיוס כל הכוחות ושימוש נכון בחומרים מהטבע תיצור השפעה מדהימה, אדירה ורבת משמעות של מערכת החיסון ובכך תאפשר את מלחמתה בגידול. זה מדהים אך תאים סרטניים לומדים את סביבתם, מפרישים חומרים, מבקשים כלי דם וחמצן להגנתם ובכך הופכים להיות פעילים, רבים ואלימים. אכן כן, תא סרטני מבקש לנצל את הגוף והמשאבים שלו להתפתחות. הרפואה הטבעית וזאת דרך מרפאתי מעניקה מענה עבורך ולא תרופתי דרך אמצעים טבעיים, צמחי מרפא ועוד כשילוב עם מהטיפול התרופתי ומעלה בעשרות אחוזים את הסיכוי להישרדות וריפוי. הם מבקשים להפעילה דרך טיפול אימונותרפי אך חשוב לזכור שמחלת הסרטן פורצת בגלל חולשה חיסונית ולכן להפעילה בלבד אין זה נכון כי אם לחזקה.

טיפול קרצינומה של התימוס באמצעים טבעיים

הניסיון רב השנים וזאת במהלך שנותיי הרבות כמטפל מבקש לומר לך שלאמצעים הטבעיים, ואין כוונתי לתוסף בבית טבע, יש תפקיד לדעתי מכריע, חשוב, בלתי מתפשר, אינטגרטיבי שאי אפשר בלעדיו לטיפול במחלת הסרטן הן הפעילה, הן הראשונית, הן הגרורותי והן למניעה. בתי החולים לא עוסקים במחקרים אודות חשיבות הרפואה הטבעית למלחמה בסרטן. זה הרי טעות קשה אך היעדר המחקר של בית חולים לא מחייב את החולה להימנע משימוש יעיל וגיוס כל הכוחות של הרפואה הטבעית. הטיפול שלי דרך הרפואה הטבעית וצמחי מרפא המותאמים לך ולטיפול אינו רעיל, אינו שורף ואינו חותך. הוא לא אגרסיבי וללא תופעות לוואי ומעניק כוח. הוא חשוב מאוד.

 

אנו חייבים בעת הטיפול הרגיל ליצור סביבה שאינה חיובית לסרטן ומטפלת גם בתופעות הלוואי של הטיפול הרגיל. התהליך אצלך החל לפני כמה חודשים ונכון להיום אתה בעיצומו של טיפול אך רק טיפול רגיל. מערכות גופך בכלל ומערכת החיסון עמדה תחילה מול חזית המחלה וזאת כפי הנראה מספר שנים והיום קיימת חזית נוספת והינה החזית הטיפולית המעיקה גם היא על הגוף ואף ברמה מסוימת מתישה אותו.

 

כאמור, חשוב ליצור אפיק טבעי לחיזוק מערכת החיסון וברצוני להעניק הסבר בנושא זה. חשוב לי שתעיין בהסבר הבא שהינו חלק ממאמר שכתבתי.

 

הסרטן אל מול מערכת החיסון

 

כאמור, מערכת החיסון הינה מנגנון מורכב והגנתי וזאת כנגד מחוללי מחלה ותאים נטולי בקרה המבקשים להתרבות ולהתחלק. מערכת החיסון אמורה ליצור גישה סלקטיבית המזהה תאים לא תקינים, זרים ושאינם נתונים לבקרה של הגוף. גידול סרטני הינו תהליך זר ולכן חייבת לעורר תגובות חיסוניות, חלקן קיימות אצלנו מלידה וחלקן ניתנות לנו כנרכשות במהלך השנים.

הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים” מאמצת את החשיבה האימונו-אונקולוגית (IMMUNO-ONCOLOGY) והתפתחות סרטן כמו קרצינומה של התימוס. כיום, בכל חלקי העולם מבינים את המתאם הכל כך ברור בין התפתחות סרטנית ליכולת מערכת החיסון להשמידה אך גם את יכולת התא הסרטני להתחמק מהשפעתה. בנוסף אנו ערים לעובדה חשובה שמצבי דלקת בעלי אופי כרוני קשורים גם להתפתחות סרטן. קיים מתאם מובהק בין מערכת החיסון הנרכשת (ADOPTIVE) אך גם המולדת (INNATE) לחיסול התא הסרטני. כאשר תא מבקש להתרבות ולהתחלק וזאת לאחר שעבר התמרה חייבת מערכת החיסון לאתרו דרך מה שמכונה תאי השמדה טבעיים (NK-NATURAL KILLER) הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים”, וזאת בנתיבים שונים בנוסף לצמחי המרפא ותוספי התזונה מעצימה את מערכת החיסון הנרכשת ובכך מצב זה מעצים את יכולת הגוף להתנגדות. מדהימה העובדה שחוקרים רבים זיהו העצמה חיסונית ובכך נסיגה של גידול דרך גירוי מערכת החיסון בדומה לזיהום חיידקי, ויראלי או פטרייתי.

 

הרפואה הטבעית לטיפול במחלת קרצינומה של התימוס

מערכת החיסון מאופיינת בשלושה שלבים חשובים להגנה מול תאים סרטניים:

 

שלב א’ – מתרחש כאשר מערכת החיסון מזהה את התא המוגדר והסרטני ומשמידה אותו. שלב זה הינו המצב בו מערכת החיסון חזקה, יעילה, ללא הפרעות וניתן לציין שמצב זה חוזר על עצמו גם לאורכו של יום.

שלב ב’ – בשלב זה המערכת חלשה יותר ואינה יכולה להשמיד את התא הסרטני, אך לא מאפשרת לו לגדול יותר ובכך הוא קיים אך לא גדל, הווה אומר לא נסוג ולא גדל, סוג של שיווי משקל בין יכולתו להתפתח לבין יכולתו להישאר כפי שהוא.

שלב ג’ – בו מערכת החיסון לא פעילה ובכך הגידול גדל ומתרבה. בשלב זה הגידול לומד לעכב תגובות חיסוניות ולא מאפשר למערכת החיסון לפעול למיגור התא הסרטני שביצע התמרה. לתא הסרטני יש אפשרות ניצול של מערכת החיסון ובכך מתחמק מיכולתה להשמידה.

 

מתוך כך חשוב לי להעניק מסר שמשמעותו היכולת ליצור כלים טבעיים לטיפול משלים, טבעי. הרפואה הרגילה לחלוטין אינה תהליך בלעדי. יש לגייס את כל הכוחות דרך הרפואה הטבעית. ליצור תכנית טיפול מקיפה מושכלת ומותאמת. ליצור הבנה שבהחלטה בריאותית אין תשובה נכונה אחת כי אם מספר תשובות.

 

יש להעצים את יכולת החיסון וליצור שיפור דרמטי בחיזוק ויכולת התנגדות של הגוף בכל הרמות: הגופנית, הפסיכולוגית והרוחנית וזאת החל מרמת התאים, הרקמות, אברי ומערכות הגוף כולו וכמובן ההיבטים הנפשיים והרוחניים. חשוב מאוד ליצור טיפול טבעי, לשם ההתמודדות עם המחלה, השלכותיה וגרורותיה.

הרפואה הטבעית יוצרת חזית עימות קלינית טבעית נוספת וזאת תוך התאמה אישית לטפל במחלה קרצינומה של התימוס, לשפר את הבריאות וליצור מפת דרכים מיטבית לטיפול מסייע ומשלים במחלת הסרטן.

 

אתם מוזמנים לפגישת אבחון וייעוץ במרכז “צוף צמחים“.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן