קרצינומה של התימוס

SCC – SQUAMOUS CELL CARCINOMA

גיוס כל הכוחות

סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. על אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. כל מה שרציתם לדעת על קרצינומה של התימוס.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה.

הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

SQUAMOUS CELL CARCINOMA הינה קרצינומה תאי קשקש

(SCC) של התימוס. מונח זה מבקש להסביר את ההבדל בין תימומה לבין קרצינומה של התימוס. בלוטת התימוס הינה איבר קטן יחסית הממוקם מתחת לעצם החזה, בחלק העליון של החזה המכונה המדיאסטינום הקדמי. בתימוס קיים תהליך בו הלימפוציטים נעים ברחבי הגוף ככלי עזר ללחימה בזיהומים ובכך התימוס הינו חלק ממערכת החיסון ומסייע להתפתחות הלימפוציטים. במהלך השנים עוברת הרקמה התמרה והופכת לשומנית אך אצל חלק מבני האדם היא עדיין נותרת בחלקה.

 תימומה וקרצינומה של התימוס הינם שני סוגים של מחלה ממארת. התימומה הינה, באופן שכיח, גידול איטי אשר לעיתים קרובות אינו מתפשט מעבר לבלוטת התימוס. זהו גידול שכיח המתגלה במדיאסטינום הקדמי אצל מבוגרים. לעומת זאת, קרצינומה תימית פחות שכיחה והינה בעלת אופי אגרסיבי יותר ובכך קשה יותר לטיפול מכיוון שקיימת בה נטייה להתפשטות מהירה אל אזורי הגוף, תהליך המכונה מצב גרורתי משני. המושג קרצינומה של תאי קשקש, מתייחס בדרך כלל לגידולים בתאי אפיטל שבתימוס וקיומן של גרורות אל הבלוטה והריאות ובכך הכרח לפרוטוקול כימותרפי.

נתתי תיאור קצר ובנוסף חשוב לי לציין את חשיבות הדרך הטבעית בתהליך הזה. אני מכנה זאת “גיוס כל הכוחות”. גוף יעיל בכלל ומערכת החיסון חזקה בפרט מהווים אפיק לחימה חשוב ללחימה בסרטן וזאת כחלק אינטגרלי והכרחי בתהליך הקונבנציונלי.

גישה רב מערכתית

הגישה הרב מערכתית למתן סיוע למערכת החיסון אל מול תכנית הטיפול שהמטופל עובר חשובה מאוד. ההתבוננות שלי כהרבליסט בנויה על נקודת הנחה שהינה ללא כל עוררין שהשלם רחב יותר מסך כל חלקיו. כל מצב של פעולה וזאת אצל כל מערכת מורכבת ותקינותה בנוי על רכיבים רבים. ההתייחסות למחלת סרטן, לקרצינומה של הטימוס, לגרורות אל הריאה והבלוטה כמחלה שרק אותה יש לתקוף ללא התייחסות אל הגוף כשלם בכלל ומערכת החיסון בפרט, אינה מספיקה.

הדרך הטבעית רבת חשיבות רב מערכתית. כך אני רואה זאת ולכן בכל טיפול במחלת סרטן כגון קרצינומה של התימוס ואחרים, יש להעניק את גיוס כל הכוחות וחיזוק מערכת ההגנה.

התהליך הסרטני והגרורותי והטיפול הרגיל, ניתן להבנה וזאת בכל הקשור למתאם בין טיפול כימותרפי לבין פרוטוקול הטיפול בכל תרופה ובדומה לקוטלי חיידקים שהינם האנטיביוטיקה התועלת של הטיפול האנטיביוטי מהווה תהליך המותנה בתפקוד נכון של הגוף וכן מערכת החיסון. ליקוי במערכת החיסון והגוף פוגע ביעילות הטיפול האנטיביוטי או כל תרופה אחרת. מתוך כך, גם טיפול כימותרפי לחלוטין מותנה ביעילות מערכת החיסון של הגוף, ובכך ליקוי במערכת החיסון לא יעניק אפקטיביות לטיפול הכימותרפי במצבים ממאירים ולכן במקרה שלך ההסבר הזה אכן חשוב. זה תפקידי ברפואה הטבעית וזה אכן תפקיד חשוב שהינו אינטגרלי לטיפול הכללי ובלעדיו הסיכויים לריפוי פוחתים באופן ניכר.

חיזוק מערכת החיסון להתמודדות עם קרצינומה של התימוס

אני טוען שחייבים לגייס את כל הכוחות. אני כהרבליסט טבעי רב ניסיון, מבקש להסביר שתאים סרטניים, תהליך ממאיר ותהליך גרורותי מגלים שרידות קיומיות ויכולת אדפטיבית (הסתגלות) לא רגילה. לעיתים נדמה שיש בהם חיים משלהם בדומה לווירוסים. התא הסרטני קשה יותר להבנה, לתקיפה, לזיהוי ואיתור נכון שכן הם תאים אשר עברו התמרה אך עדיין הינם חלק מתאי הגוף.

בעת התפתחות סרטן קיים תהליך של דיכוי חיסוני. הנחיה קיומית נכונה, גיוס כל הכוחות ושימוש נכון בחומרים מהטבע תיצור השפעה מדהימה, אדירה ורבת משמעות על מערכת החיסון ובכך תסייע למלחמה בגידול. זה מדהים אך תאים סרטניים לומדים את סביבתם, מפרישים חומרים, מבקשים כלי דם וחמצן להגנתם ובכך הופכים להיות פעילים, רבים ואלימים. אכן כן, תא סרטני מבקש לנצל את הגוף והמשאבים שלו להתפתחות. הדרך הטבעית דרך צוף צמחים מעניקה מענה דרך אמצעים טבעיים, מיצוי צמחים טבעיים ועוד, כשילוב עם הטיפול התרופתי ומעלה בעשרות אחוזים את הסיכוי להישרדות וריפוי.

סיוע בקרצינומה של התימוס באמצעים טבעיים

הניסיון רב השנים וזאת במהלך שנותיי הרבות מבקש לומר לך שלאמצעים הטבעיים, ואין כוונתי לתוסף בבית טבע, יש תפקיד לדעתי, חשוב, בלתי מתפשר ואינטגרטיבי לטיפול במחלת הסרטן הן הפעילה, הן הראשונית והן הגרורותית. הדרך שלי בדרך הטבעית ובעזרת מיצוי צמחים טבעיים המותאמים לך ולטיפול אינה רעילה, אינה שורפת ואינה חותכת. היא לא אגרסיבית, ללא תופעות לוואי ומעניקה כוח ועל כן חשובה מאוד.

הסרטן אל מול מערכת החיסון

מערכת החיסון הינה מנגנון מורכב והגנתי וזאת כנגד מחוללי מחלה ותאים נטולי בקרה המבקשים להתרבות ולהתחלק. מערכת החיסון אמורה ליצור גישה סלקטיבית המזהה תאים לא תקינים, זרים ושאינם נתונים לבקרה של הגוף. גידול סרטני הינו תהליך זר ולכן חייבת לעורר תגובות חיסוניות, חלקן קיימות אצלנו מלידה וחלקן ניתנות לנו כנרכשות במהלך השנים.

הדרך הטבעית ב”צוף צמחים” מאמצת את החשיבה האימונו-אונקולוגית (IMMUNO-ONCOLOGY) והתפתחות סרטן כמו קרצינומה של התימוס. כיום, בכל חלקי העולם מבינים את המתאם הכל כך ברור בין התפתחות סרטנית ליכולת מערכת החיסון להשמידה אך גם את יכולת התא הסרטני להתחמק מהשפעתה. בנוסף אנו ערים לעובדה חשובה שמצבי דלקת בעלי אופי כרוני קשורים גם להתפתחות סרטן. קיים מתאם מובהק בין מערכת החיסון הנרכשת (ADOPTIVE) אך גם המולדת (INNATE) לחיסול התא הסרטני. כאשר תא מבקש להתרבות ולהתחלק וזאת לאחר שעבר התמרה חייבת מערכת החיסון לאתרו דרך מה שמכונה תאי השמדה טבעיים (NK-NATURAL KILLER) הדרך הטבעית ב”צוף צמחים”, וזאת בנתיבים שונים בנוסף למיצוי צמחים טבעיים ותוספי התזונה מעצימה את מערכת החיסון הנרכשת ובכך מצב זה מעצים את יכולת הגוף להתנגדות. מדהימה העובדה שחוקרים רבים זיהו העצמה חיסונית ובכך נסיגה של גידול דרך גירוי מערכת החיסון בדומה לזיהום חיידקי, ויראלי או פטרייתי.

הדרך הטבעית לסיוע במחלת קרצינומה של התימוס

מערכת החיסון מאופיינת בשלושה שלבים חשובים להגנה מול תאים סרטניים:

שלב א’ – מתרחש כאשר מערכת החיסון מזהה את התא המוגדר והסרטני ומשמידה אותו. שלב זה הינו המצב בו מערכת החיסון חזקה, יעילה, ללא הפרעות וניתן לציין שמצב זה חוזר על עצמו גם לאורכו של יום.

שלב ב’ – בשלב זה המערכת חלשה יותר ואינה יכולה להשמיד את התא הסרטני, אך לא מאפשרת לו לגדול יותר ובכך הוא קיים אך לא גדל, הווה אומר לא נסוג ולא גדל, סוג של שיווי משקל בין יכולתו להתפתח לבין יכולתו להישאר כפי שהוא.

שלב ג’ – בו מערכת החיסון לא פעילה ובכך הגידול גדל ומתרבה. בשלב זה הגידול לומד לעכב תגובות חיסוניות ולא מאפשר למערכת החיסון לפעול למיגור התא הסרטני שביצע התמרה. לתא הסרטני יש אפשרות ניצול של מערכת החיסון ובכך מתחמק מיכולתה להשמידה.

מתוך כך חשוב לי להעניק מסר שמשמעותו היכולת ליצור כלים טבעיים לסיוע משלים וטבעי. יש לגייס את כל הכוחות וליצור תכנית מקיפה מושכלת ומותאמת. ליצור הבנה שבהחלטה בריאותית אין תשובה נכונה אחת כי אם מספר תשובות.

יש להעצים את יכולת החיסון וליצור שיפור דרמטי בחיזוק ויכולת התנגדות של הגוף בכל הרמות: הגופנית, הפסיכולוגית והרוחנית וזאת החל מרמת התאים, הרקמות, אברי ומערכות הגוף כולו וכמובן ההיבטים הנפשיים והרוחניים. חשוב מאוד ליצור גישה טבעית, לשם ההתמודדות עם המחלה, השלכותיה וגרורותיה.

הדרך הטבעית יוצרת חזית עימות טבעית נוספת וזאת תוך התאמה אישית, ליצור מפת דרכים מיטבית.

אתם מוזמנים לפגישת אבחון וייעוץ ב”צוף צמחים”.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן