רעד ראשוני

ESSENTIAL TREMOR

פרקינסוניזים PARKINSONISM

מהו רעד ראשוני ESSENTIAL TREMOR?

רעד ראשוני (ESSENTIAL TREMOR) הינו הפרעת תנועה נוירולוגית בדרגות חומרה שונות. לרעד ראשוני יש היבט תורשתי אך חשוב לי לציין וזאת על פי מחקרים חובקי עולם את הקביעה הבאה – תורשה אינה גזרת גורל! התהוותה כהפרעה או כמחלה תלויה בגורמים, סיבות ותנאים המסייעים להתלקחותה.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

הרעד תחילה מתבטאת באופן שכיח בזרועות או בשתי כפות הידיים ומתפשט במהלך השנים לראש, לדיבור ולחלקי גוף רבים. כל מה שרציתם לדעת על רעד ראשוני או פרקינסון.

הרעד הראשוני, תחילתו בגיל מבוגר והוא נמשך תוך החמרה קשה עד כשלים בביצוע פעולות יום יומיות פשוטות בדומה לכתיבה, אחיזה וכל פעילות מוטורית מכל סוג וכן הליכה. באופן חד משמעית, לציין וללא ספק שהרעד מחמיר במצבי מתח, אי נוחות נפשי ובעבודת יתר של המערכת הסימפתטית תוך דחיקתה של המערכת הפרא סימפתטית.

רעד ראשוני מול פרקינסון

רעד ראשוני הינה מחלת רעד ראשונית השונה ממחלת פרקינסון אך במקרים מסוימים החולה יכול לחוות ולסבול משתי המחלות. הרעד הראשוני הינו רעד פעיל, הווה אומר, מתגבר בשעת מאמץ. טוענים כיום שקיימת מוטציה גנטית. מוטציה גנטית הינה קטגוריה שבחלקה גורמת לפגיעה נוירולוגית.

הרעד יכול להיות ראשוני או שניוני. בעת שהרעד הוא ראשוני, סיבתו הינה נוירולוגית ובאופן ממוקד וכוונתי לאזור ספציפי בעל אופי נוירולוגי באזורי הזרוע אך גם באזורי גוף נוספים ולעיתים אף מהיבטים דיסקאליים בחוליות העורף וכן פגיעה עיצבית במוקד העצב האחראי על אזור הרעד. זו כוונתי לבעיה ראשונית בכל הקשור לרעד שניוני, הוא נובע ממספר סיבות שגרמו לרעד ומוצאו, בדרך כלל, ממערכת העצבים המרכזית.

לציין שרעד כרוני ומפושט הינו בעל אופי פרוגרסיבי מקורו במוח וזאת לעיתים שכיחות. וודאי שהבעיה הינה נוירולוגית ובכך נגרמת תחושה של רעד לא רצוני וקצבי. לעיתים הרעד גובר וזאת בעת ביצוע מטלות יומיות, קיומיות פשוטות ופוגע בפונקציונליות שלהן. וודאי שהבעיה הינה פרוגרסיבית ובכך חשש לרעד מפושט יותר שהרי מקור הבעיה, כפי שציינתי, נובע ממערכת העצבים המרכזית, הווה אומר המוח ובשכיחות רבה משלשה אזורים וכוונתי, בין היתר, לגרעיני הבסיס המהווים בסיס להתלקחות הרעד.

הפרעת תנועה

ניתן להגדיר את הבעיה, וזו כהגדרה כללית כ”הפרעת תנועה” ולכן חשוב לי לציין שהפרעת תנועה בכלל ורעד מפושט בפרט הינם יריעה רחבת היקף של הפרעות נוירולוגיות. להפרעת תנועה קיים מקור וכוונתי, שוב, לשלושה אזורים במוח. גרעיני הבסיס, המוחון והקורטקס המוטורי במוח. חשובה ההבנה של ההיבט הפרוגרסיבי ובכך רעד שיתפשט אל הגוף כולו ובאופן בלתי נסבל שכן מקור הבעיה מהווה מקור פוטנציאלי להרחבת הפרעת התנועה.

גרעיני הבסיס הינם צברים של תאי עצב בעומק רקמת המוח. גרעיני הבסיס פועלים ללא הפסקה ולכן צריכת האנרגיה שלהם במוח גבוהה ומתוך כך מבקשים הם זרימה דמית וחמצן.

מיצוי צמחיים טבעיים של צוף צמחים

בצוף צמחים קיימים מיצוי צמחים טבעיים, הנחיות לתרגול ועוד, המעשירים את גרעיני הבסיס בהזנה דמית וחמצן. גרעיני הבסיס הינם יחידה תפקודית הפועלת כמבנה אינטגרטיבי עם המערכת המוטורית ובכך מסייעים למוטוריקה במוח להוציא תנועות רצוניות. בנוסף הם גם מווסתים את תנועות הגוף. בגרעיני הבסיס קיימים מספר מוליכים עצבים בדומה לדופמין לתנועה, גאבה לפעולה מרגיעה ומעכבת ועוד. דבר זה הינו מרכיב חשוב בדרך הטבעית ובכך ניתן ליצור העצמה של איכות הפעולה הן של הגאבא והן של הדופמין המושפעים ממיצוי צמחים טבעיים אך גם מהכוונה לאיכות קיומיות. פגיעה בגרעיני הבסיס, בין יתר הבעיות, יוצרת רעד בגפיים.

מוחון או לצרבלום, הינו אזור במוח המווסת תנועות מוטוריות וממוקם בחלק האחורי של המוח. הינו חשוב לטונוס שרירים, תאום בין השרירים הרצוניים לתנועות ומושפע ממצבי לחץ, אי שקט, התרגשות ואף גם הוא מבקש חמצן ודם והינו שחקן נוסף ברעד ומתוך כך איכות חיים יציבה נכונה והזנה מסייעים לבעיה. התנהלות לא נכונה של המוחון גורמת לרעד וזאת בין יתר הבעיות. גם הקורטקס המוטורי מעורב בפעולות המוטוריות לשפעול או עיכוב של החלקים שונים בגוף מתוך הסבר זה קיימת נגיעה מובהקת מהמבנה הפונקציונלי של שלשת המבנים המוחיים הללו אשר חל בו חוסר איזון ולכן יש להתייחס למוח בכלל ומערכת העצבים בפרט. אני מסביר זאת שכן וודאי שהבעיה הינה של מערכת העצבים המרכזית. קיימים מספר סוגים של רעד בדומה ל ESSENTIAL TRENOR המערב את הזרועות, כף היד והאצבעות אך גם איברים אחרים.

גורמים ושכיחות של רעד ראשוני ופרקינסון

ESSENTIAL TRENOR הינה הפרעה שכיחה. זה רעד פעיל המתגבר במאמץ ונובע מכמה  גורמים, הן חוסרים, רעלנים, מצבי אי שקט פנימי, העדר חמצן, זרימת דם ועוד. יש גם רעד המכונה REST TREMOR שהינו רעד במנוחה.

בכל הקשור לפרקינסוניזם, ההסבר השני לרעד (REST TREMOR) מתאים יותר וכוונתי לרעד במנוחה. הפרקינסוניזם נובע מגרעיני הבסיס וזאת בהסבר הראשוני. גם כלי דם וזרימת דם לא מיטבית גורמים לפרקינסוניזם אך גם חשיפה לרעלנים, פנימיים וחיצוניים חוסרים, יציבה לא מיטבית, העדר תנועה נכונה, מצבי לחץ כרונולוגי ועוד.

מתוך כך, וודאי שניתן ליצור בדרך הטבעית סיוע בתסמינים הנוכחיים אך גם במקורם וכוונתי למערכת העצבים המרכזית ובנוסף גם לסייע לפוטנציאל הסביר של התפשטות הרעד לתסמיני פרקינסון מקיפים. למרות שהבעיה מוגדרת כפרקינסוניזם, שהרי כאשר הסיבה לבעיה קיימת, והיא אכן קיימת, לא ניתן לעצור את הפרוגרסיה שלה ללא התייחסות למקורה.

כפי שפרקינסון, תחילתו ביד והמשכו ברעד מפושט והפרעות תנועה קשות, כך גם פרקנסוניזם הינה מחלה שעלולה להיות דומה לפרקינסון אך ממקור אחר. קיימים מיצויי צמחים טבעיים רבי עוצמה שאנו משתמשים בהם לסיוע ברעד שהינם מתאימים גם לרעד שאינו פרקינסון וכן תוספים המסייעים רבות. בנוסף תרגול נשימות ייחודית למוח, תרגול פיזי, נשימות, הנחיות קיומיות ותזונה ממוקדת לנושא ועוד.

על הדרך הטבעית

דרך טבעית מקיפה תעניק בסיס חשוב מאוד. אין זה עניין של מעקב או המתנה כי אם “לעשות משהו”, ליצור אקטיביות קיומית בריאותית דרך הכוונה וזאת נעשה כמובן.

אומר שוב שהטיפול הטבעי ברעד ראשוני הינו דרך טיפול אדירת ממדים ורבת משמעות המהווה טיפול אינטגרטיבי, אלטרנטיבי אך גם משלים ובעיקר הכרחי ואני מכנה זאת “גיוס כל הכוחות”. הדרך הטבעית, דרך צוף צמחים, מעניקה סיוע בעל אופי הוליסטי ולא רדוקציוניסטי. כוונתי שהדרך הטבעית מנחה לכך שאין קיום עצמאי למחלה בכלל ולרעד ראשוני בפרט. רעד ראשוני הינו מחלה של מערכת העצבים המרכזית הנובעת מהתהוות התלויה בגורמים, סיבות ותנאים.

חשוב להגיע לפגישת אבחון וייעוץ.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
Search
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן