TUMORS OF THE SALIVARY GLANDS

גידול בבלוטות הרוק – SALIVARY GLANDS

הפרוטיס

הטיפול הטבעי השלם והמשלים

בלוטות הרוק הינן רקמות פונקציונליות המופקדות על משק הרוק והנוזלים והפרשתן בעת פעולות שונות בדומה לאכילה.

הן מסייעות בעת פעולת האכילה והלעיסה ובכך עוזרות לעיכול המזון שכן ברוק קיימים אנזימים מסוימים אשר מסייעים לדרך העיכול. בנוסף הן מסייעות גם לדיבור וכן לנשימה. לציין שתהליך פעילות הבלוטה, נובע ממערכת העצבים המרכזית, הווה אומר מוח ובכך קבלת הנחיות לפעילות, הן בנושא הייצור והן בנושא ההפרשה והפסקת הפעולות הללו.

גידולים בבלוטת הרוק נוצרים באופן שכיח בשלושת הבלוטות הגדולות:

  • בלוטת בת האוזן המכונה פרוטיס ומיקומה באזורי הלחי בסמוך לאוזן.
  • בלוטת הרוק התת לסתית הממוקמת באזור השיניים הטוחנות הקדמיות.
  • בלוטת הרוק התת לשונית הממוקמת באזור הפה הקדמי.

לציין שמערכת החיסון הייתה הגורם הממונה והמגן שלא מאפשר לתאים לגדול ללא בקרה ולכן הוא גם המושא הטיפולי, בין היתר של הרפואה הטבעית. מערכת החיסון בדומה למערכת הגנה ממונה על עצירת הפרוגרסיה ומניעת הגידול ואף נסיגת הגידול.

מתוך כך הרפואה הטבעית הינה תהליך טבעי רב משמעות הן כמסייעת לרפואה הרגילה והן כמונעת את הישנות הגידול. הגידול השכיח ביותר מכונה אדנומה פלאומורפית (PLEOMORPHIC ADENOMA) אך לציין שמתוך כך כ- 10%-15% הופכים הגידולים הללו לממאירים ולכן הרפואה הטבעית והטיפול, הן החיסוני והן הרב מערכתי מהווה כלי טיפול משלים וחשוב מאין כמוהו וכוונתי לגידול בפרוטיס אם כי הגידולים בבלוטות הגדולות האחוריות בעלי שכיחות ממאירה קשה יותר. כריתת הגידול הינה אקט טיפול כירורגי ידוע אם כי לעיתים קרובות מאד מסוכן שכן בפרוטיס עובר עצב הפנים וזאת בפנים הבלוטה ולפיכך הסכנה רבה לפגיעה ישירה שלעיתים בלתי הפיכה.

מתוך כך, חייבת להיות מיומנות רבה בכריתת הבלוטה. עצב הפנים ממונה על שרירי הפנים, הבעה, תנועת העיניים, השפתיים ועוד ולכן הפגיעה בו גורמת לפגיעה אסטטית קשה ופגיעה תפקודית קשה. קיימת גם סכנה של פגיעה קשה באוזן.

בכל הקשור לגידול שפיר בפרוטיס קיימים מספר שלבים. להלן השלבים.

מערכת החיסון

שלב הראשון – שלב ההתחלה

בתא קיימים אמצעי הגנה ובקרה אשר מונעים ממנו חלוקה נטולת תכלית. אלו עוסקים בתיקון נזקים אשר נגרמו לתא וכאשר אין הם מצליחים לתקן, משמיד התא את עצמו. בעת כישלון מנגנוני ההגנה, הבקרה וההכחדה מתרחש תהליך שהינו שלב ההתחלה אשר בו הופך התא הרגיל לתא שהינו לגידול שפיר. מצב זה יוצר אפיק עצמאי אשר הפך לנטול שליטה על ידי מנגנוני ההגנה ולפיכך מממש הגידול השפיר את אפיונו ומתחלק ללא הרף.

כאמור, בשלב ההתחלה הופך התא לגידול שפיר דרך מספר שלבים.
(כתמיד, מצבים אלו חייבים מערכת חיסון חזקה).

השלב השני הינו הבשלת הגידול השפיר

שלב זה נוצר לאחר שמנגנוני ההגנה נכשלו אל מול התפתחות הגידול השפיר. בשלב זה מתרחש עימות בין התאים הגדלים לבין מנגנוני ההגנה והביקורת של הגוף. מנגנונים אלו אמורים לעצור את התקדמות הגדילה של התאים. שלב זה ארוך ויכול להימשך כחודשים עד שנים רבות. ניסיונם של התאים להתפתחות שפירה אל מול ההגנה העיקשת של הגוף עלול להימשך זמן רב עד כי קצב התרבות התאים יכול להיות איטי מאוד. קבוצת התאים הופכת לעצמאית וחיה. שלב זה יכול להסתיים בניצחון הגוף אך גם בתבוסתו. מתוך כך חשוב להבין ששלב זה הינו בר שינוי.

בשלב השלישי הינה שלב ההשלכות של הגוף

שלב זה הינו שלב פרוגרסיבי ואגרסיבי.

התאים הגדלים ללא ביקורת גברו על מערכת החיסון ולפיכך פתוחה הדרך בעבורם להתרבות במקום. בשלב זה הופך התא לקבוצה המכונה “גידול שפיר” ומתחיל להתפשט ולהפריע לרקמות הסמוכות ולתפקודיהן.

לסיכום


כאשר המערכת החיסונית מובסת נגרמת חלוקה חוזרת ונשנית. התהליך של הגידול השפיר הינו רב שלבי ואכן, ריבוי השלבים מאפשר אפשרויות ריפוי רבות וזאת בהתייחסות למערכת החיסון ולעמידות של הגוף.

הגורמים לגידול שפיר

בדומה למחלות קשות נוספות, לא נמצאו גורמים אשר יכולים להעיד על היותם הסיבה המובהקת להתפתחות גידול שפיר. ההתפשטות הלא מבוקרת נשארה עלומה ולפיכך סביר להניח שאין גורם אחד האחראי על להתפתחות הגידול השפיר כי אם מספר רב של גורמים ותנאים הנובעים ממקורות רבים להתפתחות הגידול השפיר והירדמותם של שומרי הסף החיסוניים וכן היבטים קיומיים מגוונים.

להלן סקירה של חלק מהגורמים

גורמים גנטיים ותורשתיים וירוסים
מצבי לחץ מתח עקב חוסר איזון של מערכת העצבים הצטברות רעלים בכבד, תפקוד כבד לקוי
זיהום אויר מערכת חיסון חלשה
תזונה לקויה ולא מיטבית ליקויים במערכת העיכול
עישון אקטיבי ופסיבי העדר פעילות גופנית נכונה ומיטבית
גוונים של רכיבי קפאין חסרים תזונתיים
סמים זיהומים שונים
השמנת יתר חשיפה מרובה לרדיקלים חופשיים
שימוש בתרופות אורח חיים לקוי
חשיפה לחומרים כימיים

מצבי דכדוך מצבי דיכאון

אי איזון פנימי

אי איזון עיכולי

מחלות שונות

דלקות שונות

מחלת מעיים דלקתית

פוליפים למיניהם

כיבים עיכוליים

בלוטת הערמונית (הגדלה)

חשיפה לקרינה (סלולרית)

שחמת כבד

 

חשיפה לרכיבי מזון לא מיטיבים

בדומה לחומרי שימור, צבעי מאכל וכד’

 

 

ארבעה כללים חשובים ביותר לטיפול טבעי בגידול שפיר בפרוטיס

  • כאשר נוצר גידול שפיר הגוף מבקש להבריא, שהרי הבריאות הינה המצב הטבעי. כאשר האיזון הטבעי מופר, קיים כוח גדול המבקש לאזן. הטיפול הטבעי מעניק כוח רב יותר לריפוי.

 

  • תהליך הריפוי, מעבר לטיפול הרגיל, עדיין דרך הכוח הטבעי – זה ממש לא משנה איזה טיפול אתה מקבל, הגוף ורק הגוף חייב לעשות את העבודה. הכוח הטבעי הינו הכוח המרפא וזה לא משנה אילו טיפולים ניתנים.

 

  • הגוף הינו מארג הוליסטי הקשור לכל מערכותיו – הרפואה הטבעית רואה את הגוף כשלם. האיזון הרב מערכתי חשוב שכן אנו מטפלים בשלם.

 

  • הגוף, מערכת העצבים וההכרה הינם שתי פנים של מציאות אובייקטיבית אחת – שיטת הטיפול הטבעית מנחה לאיזון פנימי ולהפגת מתחים באמצעים שונים בדומה לצמחי מרפא, דיקור סיני ועוד.

 

מארג הטיפול הטבעי בצוף צמחים בגידול שפיר הינו מארג סינרגי הניתן כהנחיה אישית ומלווה בתיקי טיפול שבועיים ובהנחיות מקיפות. הטיפול יעשה דרך נתיבי טיפול רבים.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן