אסטרוציטומה

ASTROCYTOMA 

BRAIN TUMOR

(גידול מוחי)

גיוס כל הכוחות

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. על אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה. הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

אסטרוציטומה – ASTROCYTOMA

אסטרוציטומה נובעת במקורה ממה שמכונה רקמת תאי גלייה (GLIA) וכן ניאורולוגיה (NEUROGLIA). רקמות הבסיס הללו הינן תאים התומכים ולא עצביים, בנוירונים ובכך מעניקים הגנה לשימור האיזון (הומיאוסטזיס) מצב זה מעניק הגנה לעצבי המוח ובכך משמרים את תאי העצב במקומם. הם למעשה מקבעים, ומחזיקים את תאי העצב במוח. התאים הללו, תאי הגליה, מכונים אסטרוציטים או בפירושם, תאים כוכביים שכן דומים הן בצורתם לכוכב.

בנוסף האסטרוציטים מהווים מקור מסייע לפונקציות רבות בדומה לתמיכה ביוכימית בתאי האנדותל הבונים את מה שמכונה מחסום דם מוח אך גם מספקים חומרי הזנה לתאי העצבים. האסטרוציטים משמרים גם את מאזן היונים החוץ תאי ואף מהווים פועלים ביוכימיים לתיקון תהליכים של פגיעה במוח וחוט השדרה. אסטרוציטומה ממוקמת כבעיה סרטנית בדרך כלל במוח ובחוט השדרה ומוגדרת כגליומה שהינו סוג של סרטן שתחילתו במוח או בחוט השדרה וכאמור הגידול נקרא סרטן שמקורו בתאי הגלייה. השכיחות הרבה של גליומה הינה במוח ומערכת העצבים המרכזית. בהיבט הפתופיזיולוגי, נגרמת השפעה של הגידול על הרקמות ובכך יוצר תהליך של מגע אלים ופלישה אל הרקמות. מתוך כך, הלחץ על כלי הדם גורם להיפוקסיה שהינה חוסר בחמצן הנובע מסרקולוציה לא תקינה של מחזור הדם באזור.

היפוקסיה והדרך הטבעית לטיפול מסייע בסרטן

כאמור הגידול גורם לHYPOXIA שהינה חוסר חמצן תאי. זו היפוקסיה רקמתית (TISSUE HYPOXIA) שהינה מצב בו נוצרת חסימה של חמצן לאזור ספציפי בגוף ובאסטרוציטומה במוח. הדרך הטבעית דרך צוף צמחים מבקשת ליצור דרך להספקת חמצן רבה למוח הן דרך הנחיות תנועה, נשימה, סיוע בקליניקה, מיצוי צמחים טבעיים, תזונה ועוד. בנוסך וזאת בגלל פלישת הגידול נגרמת תנועה של ציטוקינים דלקתיים ובכך שיבוש תפקוד המוח. מצב זה מעלה לחץ תוך גולגולתי וגורם לאפילפסיה הנובעים מאסטרוציטומה.

אסטרוציטומה שלבים

שלב א’

אבולוציה איטית ובדרך כלל בעלת אופי שפיר וסיכוי רב להחלמה.

שלב ב’

אסרוציטומה בעלת אבולוציה איטית אך בעלת סיכוי להתמרה ממאירה ובסיס לאפילפסיה.

שלב ג’

ANAPLASTIC ASTROCYTOMA גידול ממאיר המבקש אקט כירורגי בעל אבולוציה חמורה יותר.

שלב ד’

GBM.

גידול בעל פרוגנוזה קשה ומסוכן

מתוך כך חשובה ההבנה שהגוף ומשאביו הטבעיים מהווים שחקן ראשי אל מול האינטגרציה הטיפולית של הרפואה הקונבנציונלית והסיוע הטבעי. יש לשלב בדרך מושכלת ונכונה את הרפואה הרגילה ואת הגישה הטבעית לתפנית ולסיוע נכון וחשוב ולגייס את כל הכוחות.

הסרטן אל מול מערכת החיסון

כאמור, מערכת החיסון הינה מנגנון מורכב והגנתי וזאת כנגד מחוללי מחלה ותאים נטולי בקרה המבקשים להתרבות ולהתחלק. מערכת החיסון אמורה ליצור גישה סלקטיבית המזהה תאים לא תקינים, זרים ושאינם נתונים לבקרה של הגוף. גידול סרטני הינו תהליך זר ולכן חייבת לעורר תגובות חיסוניות, חלקן קיימות אצלנו מלידה וחלקן ניתנות לנו כנרכשות במהלך השנים.

הדרך הטבעית ב”צוף צמחים” מאמצת את החשיבה האימונו-אונקולוגית (IMMUNO-ONCOLOGY) והתפתחות סרטן. כיום, בכל חלקי העולם מבינים את המתאם הכל כך ברור בין התפתחות סרטנית ליכולת מערכת החיסון להשמידה אך גם את יכולת התא הסרטני להתחמק מהשפעתה.

בנוסף אנו ערים לעובדה חשובה שמצבי דלקת בעלי אופי כרוני קשורים גם להתפתחות סרטן. קיים מתאם מובהק בין מערכת החיסון הנרכשת (ADOPTIVE) אך גם המולדת (INNATE) לחיסול התא הסרטני. כאשר תא מבקש להתרבות ולהתחלק וזאת לאחר שעבר התמרה חייבת מערכת החיסון לאתרו דרך מה שמכונה תאי השמדה טבעיים (NK-NATURAL KILLER) הדרך הטבעית ב”צוף צמחים” וזאת בנתיבים שונים בנוסף למיצוי צמחים טבעיים ותוספי התזונה מעצימה את מערכת החיסון הנרכשת ובכך מצב זה מעצים את יכולת הגוף להתנגדות. מדהימה העובדה שחוקרים רבים זיהו העצמה חיסונית ובכך נסיגה של גידול דרך גירוי מערכת החיסון בדומה לזיהום חיידקי, ויראלי או פטרייתי.

הדרך הטבעית

מערכת החיסון מאופיינת בשלושה שלבים חשובים להגנה מול תאים סרטניים.

שלב א’ – מתרחש כאשר מערכת החיסון מזהה את התא המוגדר והסרטני ומשמידה אותו. שלב זה הינו המצב בו מערכת החיסון חזקה, יעילה, ללא הפרעות וניתן לציין שמצב זה חוזר על עצמו גם לאורכו של יום.

שלב ב’ – בשלב זה המערכת חלשה יותר ואינה יכולה להשמיד את התא הסרטני, אך לא מאפשרת לו לגדול יותר ובכך הוא קיים אך לא גדל, הווה אומר לא נסוג ולא גדל, סוג של שיווי משקל בין יכולתו להתפתח לבין יכולתו להישאר כפי שהוא.

שלב ג’ – בו מערכת החיסון לא פעילה ובכך הגידול גדל ומתרבה. בשלב זה הגידול לומד לעכב תגובות חיסוניות ולא מאפשר למערכת החיסון לפעול למיגור התא הסרטני שביצע התמרה. לתא הסרטני יש אפשרות ניצול של מערכת החיסון ובכך מתחמק מיכולתה להשמידה.

הדרך הטבעית מחזקת את מנגנוני ההגנה של הגוף, את עמידותו, את מערכת כלי הדם והלב, הנשימה ומערכת העצבים ומערכת העיכול וההיבט הרגשי. מיצוי צמחים טבעיים ותוספי התזונה של “צוף צמחים”, הנחיות קיומיות, תנועה, תזונה, חמצן למוח ועוד. מהווים כוח משלים אך לא אלטרנטיבי למתן כוח שרידות והגנה מהפרוגרסיה והפרוגנוזה השלילית.

לכן הדרך הטבעית מהווה כלי נוסף משלים ומסייע אדיר ממדים לחיזוק מערכת החיסון, חיזוק הגוף ועמידתו מול הגידול אך וזה כל כך חשוב סיוע במניעת “סביבה תומכת” שכן הגידול ללא קיום עצמאי ומבקש סביבה להתפתח וכאן גדולתה של הדרך הטבעית.

תא סרטני נוצר ומאופיין בכך שאינו נשמע לפיקוח מערכת החיסון של הגוף ובכך יחסי הגומלין שלו אל מול סביבתו איבדו את ההיררכיה הנכונה. תאים סרטנים, מגלמים במהותם דרמה קלינית בכך שהם מתפתחים לאורך זמן רב לכן הדרך הטבעית חשובה.

ניצור סיוע בדרך הטבעית במיטב היעילות וללא תופעות לוואי. חשוב ליצור, להתאים ולהקפיד על הטוב ביותר שיש לדרך הטבעית והמשלימה להעניק. התוכנית במלחמה בסרטן חייבת להיות משולבת ומותאמת אישית תוך בניית פרוטוקול אינדיבידואלי.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן