טיפול טבעי מסייע ומשלים באסטרוציטומה – ASTROCYTOMA 

BRAIN TUMOR

(גידול מוחי)

גיוס כל הכוחות

הטיפול הטבעי השלם

 

סרטן – מבוא

 

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה. הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

 

אסטרוציטומה – ASTROCYTOMA

 

אסטרוציטומה נובעת במקורה ממה שמכונה רקמת תאי גלייה (GLIA) וכן ניאורולוגיה (NEUROGLIA). רקמות הבסיס הללו הינן תאים התומכים ולא עצביים, בנוירונים ובכך מעניקים הגנה לשימור האיזון (הומיאוסטזיס) מצב זה מעניק הגנה לעצבי המוח ובכך משמרים את תאי העצב במקומם. הם למעשה מקבעים, ומחזיקים את תאי העצב במוח. התאים הללו, תאי הגליה, מכונים אסטרוציטים או בפירושם, תאים כוכביים שכן דומים הן בצורתם לכוכב.

בנוסף האסטרוציטים מהווים מקור מסייע לפונקציות רבות בדומה לתמיכה ביוכימית בתאי האנדותל הבונים את מה שמכונה מחסום דם מוח אך גם מספקים חומרי הזנה לתאי העצבים. האסטרוציטים משמרים גם את מאזן היונים החוץ תאי ואף מהווים פועלים ביוכימיים לתיקון תהליכים של פגיעה במוח וחוט השדרה. אסטרוציטומה ממוקמת כבעיה סרטנית בדרך כלל במוח ובחוט השדרה ומוגדרת כגליומה שהינו סוג של סרטן שתחילתו במוח או בחוט השדרה וכאמור הגידול נקרא סרטן שמקורו בתאי הגלייה. השכיחות הרבה של גליומה הינה במוח ומערכת העצבים המרכזית. בהיבט הפתופיזיולוגי, נגרמת השפעה של הגידול על הרקמות ובכך יוצר תהליך של מגע אלים ופלישה אל הרקמות. מתוך כך, הלחץ על כלי הדם גורם להיפוקסיה שהינה חוסר בחמצן הנובע מסרקולוציה לא תקינה של מחזור הדם באזור.

 

היפוקסיה והרפואה הטבעית לטיפול מסייע בסרטן

כאמור הגידול גורם לHYPOXIA שהינה חוסר חמצן תאי. זו היפוקסיה רקמתית (TISSUE HYPOXIA) שהינה מצב בו נוצרת חסימה של חמצן לאזור ספציפי בגוף ובאסטרוציטומה במוח. הרפואה הטבעית דרך מרפאתי מבקשת ליצור דרך להספקת חמצן רבה למוח הן דרך הנחיות תנועה, נשימה, טיפול בקליניקה, צמחי מרפא, תזונה ועוד. מצב זה של היפוקסיה גורם גם לשחרוק רדיקליים חופשיים ודרך הרפואה הטבעית, היא ורק היא וזאת בהנחיה נכונה וייצור ייחודי מזינה את הגוף באנטי איקסידנטים לטיפול בבעיה. בנוסך וזאת בגלל פלישת הגידול נגרמת תנועה של ציטוקינים דלקתיים ובכך שיבוש תפקוד המוח. מצב זה מעלה לחץ תוך גולגולתי וגורם לאפילפסיה הנובעים מאסטרוציטומה.

 

אסטרוציטומה שלבים

 

שלב א’

אבולוציה איטית ובדרך כלל בעלת אופי שפיר וסיכוי רב להחלמה

 

שלב ב’

אסרוציטומה בעלת אבולוציה איטית אך בעלת סיכוי להתמרה ממאירה ובסיס לאפילפסיה

 

שלב ג’

ANAPLASTIC ASTROCYTOMA  גידול ממאיר המבקש אקט כירורגי בעל אבולוציה חמורה יותר

 

שלב ד’

GBM

גידול בעל פרוגנוזה קשה ומסוכן

 

מתוך כך חשוב ליצור דרך נוספת, חזון נוסף, גיוס כל הכוחות, הבנה שהגוף ומשאביו הטבעיים מהווים שחקן ראשי אל מול האינטגרציה הטיפולית של הרפואה קונבנציונלית והטבעית. הניסיון הנואש לסמוך רק על הרפואה הרגילה דרך הבחנותיה, מעקביה והטיפולים השונים אינו נכון שכן רק שילוב חכם, מושכל, נכון דרך הרפואה הרגילה ודרך הרפואה הטבעית המגייסת את כל הכוחות להעניק חזון חדש, תפנית וסיוע לתהליך הרפואית בעוצמות חשובות.  רק טיפול טבעי דרך מרפאתנו צוף צמחים והפיתוחים הייחודיים שלנו ועוד מהווה כלי טיפול רב עוצמה לסיוע לשלמות הטיפול. שחר כיום אתה חווה חולשה קשה, סחרחורות, הפרעת ראיה, כאבי גב וללא כל פעילות מיטבית לטיפול בדומה לתזונה נכונה, פעילות נכונה, נשימה נכונה, יציבה נכונה ועוד.

חשוב ליצור אפיק טבעי לחיזוק מערכת החיסון ואני מבקש את עיונך שכן מערכת החיסון הינה אבן דרך קלינית חשוב לעיונך העמוק.

 

הסרטן אל מול מערכת החיסון

 

כאמור, מערכת החיסון הינה מנגנון מורכב והגנתי וזאת כנגד מחוללי מחלה ותאים נטולי בקרה המבקשים להתרבות ולהתחלק. מערכת החיסון אמורה ליצור גישה סלקטיבית המזהה תאים לא תקינים, זרים ושאינם נתונים לבקרה של הגוף. גידול סרטני הינו תהליך זר ולכן חייבת לעורר תגובות חיסוניות, חלקן קיימות אצלנו מלידה וחלקן ניתנות לנו כנרכשות במהלך השנים.

הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים” מאמצת את החשיבה האימונו-אונקולוגית
(IMMUNO-ONCOLOGY) והתפתחות סרטן. כיום, בכל חלקי העולם מבינים את המתאם הכל כך ברור בין התפתחות סרטנית ליכולת מערכת החיסון להשמידה אך גם את יכולת התא הסרטני להתחמק מהשפעתה.

בנוסף אנו ערים לעובדה חשובה שמצבי דלקת בעלי אופי כרוני קשורים גם להתפתחות סרטן. קיים מתאם מובהק בין מערכת החיסון הנרכשת (ADOPTIVE) אך גם המולדת (INNATE) לחיסול התא הסרטני. כאשר תא מבקש להתרבות ולהתחלק וזאת לאחר שעבר התמרה חייבת מערכת החיסון לאתרו דרך מה שמכונה תאי השמדה טבעיים (NK-NATURAL KILLER) הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים”, וזאת בנתיבים שונים בנוסף לצמחי המרפא ותוספי התזונה מעצימה את מערכת החיסון הנרכשת ובכך מצב זה מעצים את יכולת הגוף להתנגדות. מדהימה העובדה שחוקרים רבים זיהו העצמה חיסונית ובכך נסיגה של גידול דרך גירוי מערכת החיסון בדומה לזיהום חיידקי, ויראלי או פטרייתי.

 

הרפואה הטבעית

מערכת החיסון מאופיינת בשלושה שלבים חשובים להגנה מול תאים סרטניים.

שלב א’ – מתרחש כאשר מערכת החיסון מזהה את התא המוגדר והסרטני ומשמידה אותו. שלב זה הינו המצב בו מערכת החיסון חזקה, יעילה, ללא הפרעות וניתן לציין שמצב זה חוזר על עצמו גם לאורכו של יום.

שלב ב’ – בשלב זה המערכת חלשה יותר ואינה יכולה להשמיד את התא הסרטני, אך לא מאפשרת לו לגדול יותר ובכך הוא קיים אך לא גדל, הווה אומר לא נסוג ולא גדל, סוג של שיווי משקל בין יכולתו להתפתח לבין יכולתו להישאר כפי שהוא.

שלב ג’ – בו מערכת החיסון לא פעילה ובכך הגידול גדל ומתרבה. בשלב זה הגידול לומד לעכב תגובות חיסוניות ולא מאפשר למערכת החיסון לפעול למיגור התא הסרטני שביצע התמרה. לתא הסרטני יש אפשרות ניצול של מערכת החיסון ובכך מתחמק מיכולתה להשמידה.

 

אין ספק שהצהרתי שהינה “גיוס כל הכוחות” מהווה כוח טיפול אדיר של תהליך אשר בו הרפואה הטבעית מחזקת את מנגנוני ההגנה של הגוף, את עמידותו, את מערכת כלי הדם והלב, הנשימה ומערכת העצבים ומערכת העיכול וההיבט הרגשי. הניסיון הטרגי והמסוכן של הרפואה הקונבנציונאלית בישראל, לבקש “בלעדיות” על תהליך טיפול בחולה סרטן, מהווה גישה רדוקציוניסטית מסוכנת וכאמור טרגית. הרפואה הטבעית, צמחי המרפא ותוספי התזונה מבית היוצר של “צוף צמחים” ובאישור משרד הבריאות, הנחיות קיומיות, תנועה, תזונה, חמצן למוח ועוד. מהווים כוח משלים אך לא אלטרנטיבי למתן כוח שרידות והגנה מהפרוגרסיה והפרוגנוזה השלילית.

 

לכן הרפואה הטבעית מהווה כלי טיפול משלים ומסייע אדיר ממדים שהרי גם הרפואה הרגילה מבקשת ליצור טיפול ביולוגי, תרופתי ובשנים האחרונות גם טיפול חיסוני להפעלת מערכת החיסון אל מול הגידול. זה תפקיד גם של הרפואה הטבעית. חיזוק מערכת החיסון, חיזוק הגוף ועמידתו אל מול הגידול אך וזה כל כך חשוב מניעת “סביבה תומכת” שכן הגידול ללא קיום עצמאי ומבקש סביבה להתפתח וכאן גדולתו של הרפואה הטבעית.

 

ההיבט הבעייתי בסרטן הינו שהגידול למעשה מחולל את עצמו. כוונתי, שמה שהשתבש הם התאים של הגוף, אין פולש חיצוני או אורגניזם זר. זה מצב עם רצון משלו. מצב בו הסרטן היה פוטנציאלי וכעת הוא פעיל ובכך מעורר אוסף של תאים המכונים גידול. ברוב המקרים, שימי לב, היא מוכנע ע”י מנגנוני החיסון של הגוף ונעלם. במקרה הזה מצליח הגידול להתגבר על שומרי הסף. כלומר, משהו במנגנוני ההגנה נחלש ונוצר תפקוד לקוי של תא ממאיר. מתוך כך חשוב להבין שהטיפול הטבעי אמור להעניק לגוף את הכלים לחיזוק ושפעול מנגנוני ההגנה שהרי בעת זו הם מבקשים כוח לחימה וזאת נעשה.

תא סרטני נוצר ומאופיין בכך שאינו נשמע לפיקוח מערכת החיסון של הגוף ובכך יחסי הגומלין שלו אל מול סביבתו איבדו את ההיררכיה הנכונה. תאים סרטנים, מגלמים במהותם דרמה קלינית בכך שהם מתפתחים לאורך זמן רב. בכל פעם מתגלה מצב מדהים שתחכמו של התא גובר והוא יוצר בדומה לחיידקים עמידות לטיפולים הכימותרפיים, לכן הטיפול הטבעי חשוב.

 

ניצור טיפול דרך הרפואה הטבעית המבוסס על מחקרים קליניים חשובים וזאת כדי לטפל בסרטן במיטב היעילות וללא תופעות לוואי. חשוב ליצור, להתאים ולהקפיד על הטוב ביותר שיש לרפואה הטבעית והמשלימה להעניק. התוכנית לטיפול במלחמה בסרטן חייבת להיות משולבת ומותאמת אישית תוך בניית פרוטוקול טיפול אינדיבידואלי.

 

נשמח לפגוש אותך במרפאתנו לפגישת אבחון וייעוץ עבור אסטרוציטומה.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן