CLL- Chronic lymphocytic leukemia


לוקמיה לימפוציטית כרונית

 הטיפול הטבעי המשלים והשלם

 סרטן- מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה. הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים. קיראו על מחלת הסרטן CLL- Chronic lymphocytic leukemia.

 

לוקמיה הינה מחלה ממארת המאופיינת בייצור והתרבות ללא ביקורת של תאי דם לבנים טרם הבשלתם במח העצם. בעת ייצור מוגבר וחסר בקרה חיסונית נפגם ייצור תאי הדם הבריאים והתקינים. ההתרבות הלא מבוקרת גורמת להצטברות של תאים חריגים במספר רקמות בדומה לבלוטת הלימפה, בטחול ותוך גרימת נזק קשה לגוף ולמערכת העצבים המרכזית. לוקמיה הינה סרטן דם ונהוג לחלקה למספר קבוצות בדומה ללוקמיה ALL שהינה לוקמיה לימפובלסטית חריפה. AML לוקמיה מיאלבלסטית חריפה, CLL שהינה לוקמיה לימפוציטית כרונית ו CML שהינה לוקמיה מיאלואידית כרונית.

 

LEUKEMIA

 

לוקמיה הינה מחלה ממאירה הגורמת להתמרה שלילית וזאת דרך תהליכים של התנהלות ביו כימית לא תקינה ומועצמת של ייצור תאי הדם במח העצם.

כאמור, לוקמיה הינה מחלה ממארת המבטאת את עצמה במח העצם. מח העצם הינו רקמה בחלקה הספוגי של העצם ומייצר את תאי מערכת הדם. קיימים שלושה סוגים של תאי דם:

 

 1. אדומים
 2. טסיות דם
 3. ותאי דם לבנים

 

תאי הדם האדומים יוצרים את ההתמרה בין ההמוגלובין המעביר חמצן אל הגוף לבין הובלת דו תחמוצת הפחמן חזרה אל הריאות ומחוץ לגוף טסיות הדם ממונות על יצירת קרישי דם במצבים של פגיעה ברקמות. ותאי הדם הלבנים הינם חלק חשוב ממערכת החיסון של הגוף. תאי הדם הלבנים מתחלקים לשלושה סוגים: נוטרופילים, תרומבוציטים ומונוציטים. בעת כשתאי הדם הלבנים מתרבים וזאת ללא ביקורת, תוגדר הבעיה כלוקמיה.

בלוקמיה קיימים שני מסלולים ממאירים:

 

מסלול א’ – קיימת התפתחות מוקדמת של תאי הדם הלבנים ובשלב מוקדם נבלמת התפתחותם ובכך נפגעת יכולת תפקודם.

 

מסלול ב’ – במצב זה נוצרת העצמה והתרבות של התאים וזאת בשלב המוקדם וכן העדר התפתחות של התאים המכונים בליסטים. הבליסטים מהווים כ 4% מכלל התאים במח העצם. במצבים מאוזנים, ותחת בקרה, גדלים התאים הבליסטים לתאי דם תקינים אך בלוקמיה נפגעת התפתחותם ובכך עולה מספר התאים הבליסטים במח העצם. במקרה זה התאים הבליסטים שאינם מפותחים לא יכולים לבצע את מלאכתם אך גם מפריעים לתפקוד תאי הדם האחרים. מתוך כך נוצרת גם אנמיה, פגיעה קשה באיכויות הדם, ירידה בטסיות הדם ועוד. מצב זה יוביל את החולה הן לזיהומים קשים, והן לסכנה מדימומים.

 

“גיוס כל הכוחות”

CLL- Chronic lymphocytic leukemia

לוקמיה לימפוציטית כרונית

הטיפול הטבעי השלם

CLL הינה מחלה ממארת של תאי הדם הלבנים המכונה לימפוציטים מסוג B. הלימפוציטים מסוג B מתפתחים ממקור של תאי גזע ועוברים תהליך של התמרה סרטנית. זו מחלה שכיחה המבקשת התייחסות קיומית רבה ו”גיוס כל הכוחות”. כוונתי להכרח האינטגרטיבי של הרפואה הטבעית והקונבנציונלית. במצבם הרגיל, הלימפוציטים מתרבים תחת ביקורת של מערכת החיסון אך בעת מחלתCLL  נפגם תהליך ההתרבות של הלימפוציטים ובכך, בהעדר שליטה של מערכת החיסון, מתרבים ללא בקרה. מצב זה גורם להעצמת הלימפוציטים בזרם הדם והמחלה מאופיינת בהיעדר בשלות ותאים פגומים. במהלך הזמן, הלימפוציטים הפגומים פולשים אל מקומם של תאי הדם התקינים שהינם תאי דם לבנים, אדומים וטסיות במח העצם. במקרים מסוימים אין החולה בCLL וזאת בחודשים הראשונים זקוק לטיפול ואף במהלך שנים כי אם להיות במעקב. במצבים אחרים, הטיפול חייב להיות מיידי. המילה “מעקב” הינה מילה מקוממת שכן זו מילה המעידה על המתנה להחרפה. הרפואה הטבעית במרפאתי מבקשת להעניק עבורכם מענה אקטיבי, טיפול טבעי המעצים את מערכת החיסון, שיפור תמונת הדם, חיזוק הגוף ועמידתו וסיוע באופן משלים אך גם אלטרנטיבי (בהיעדר טיפול).

CLL – תסמינים

 • חום
 • הזעת לילה
 • ירידה במשקל
 • לחץ בחלל הבטן
 • נפיחות לימפטית
 • נפוחה באזורי הטחול והכבד
 • עייפות קשה
 • קוצר נשימתי
 • כאבי ראש
 • דימומים
 • זיהומים לעיתים קשים

הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים” מעניקה לחולה בCLL חזון רב משמעות לטיפול מסייע, מחזק, משלים, מחזק אלטרנטיבי (בהעדר טיפול) וניצור סינרגיה קיומית וטיפולית אדירת ממדים עבורך.

הטיפול הטבעי (גיוס כל הכוחות) – ב CLL –Chronic lymphocytic leukemia –
צוף צמחים הטיפול הטבעי במחלת הסרטן

כיום קיימת הסכמה כללית ובינלאומית של חוקרי הסרטן בכך שחשוב ליצור מבנה טיפול טבעי מאורגן המותאם באופן אישי לטיפול בסרטן תוך גישה טיפולית רחבת היקף הניגשת בן היתר לשכלול התפקוד הרב מערכתי, איזון וטיפול בכל אותם גורמים וסיבות אשר יצרו בסיס לסרטן. הטיפול הינה מרפא, מקל, מונע ומשקם.

צמחי מרפא בהתאמה אישית לטיפול בסרטן Chronic lymphocytic leukemia – cll

הטיפול המותאם בצמחי מרפא מהווה כלי חשוב, דרמטי והכרחי לטיפול בסרטן. הצמחים הינם מודל טיפול רב משמעות ודרמטי.

צמחי המרפא -דרכי פעילות והתוויות

 • חיזוק כללי של הגוף
 • חיזוק ואיזון מערכת החיסון
 • טיפול בתגובה חיסונית נכונה של גוף אל התא הסרטני
 • צמחים לעמידות והסתגלות
 • צמחים לאיזון וטיפול פנימי
 • צמחים לפעילות סרטנית ישירה בגידול
 • צמחים לטיפול באברים ומערכות אשר נפגעו ממחלת הסרטן
 • חיזוק, תמיכה והעצמה של הטיפול האונקולוגי
 • טיפול בתופעות לוואי
 • טיפול בנזקי תרופות
 • תמיכה במצבי עקה ודיכאון
 • הזנה חשובה לגוף כולו

ההתמודדות עם מחלות סרטן דרך צמחי המרפא הכרחית כחלק אינטגראלי לטיפול בסרטן. הצמחים בהתאמה אישית ומסייעים לחיזוק כל מערכות הגוף והתמודדות עם הסרטן. השימוש בצמחי מרפא ישנה לחלוטין את התמונה הקלינית של חולה הסרטן וסיכוייו לריפוי ושיקום.

חיזוק ועמידות רב מערכתית לחולי סרטן

גוף חזק בהיבט הרב מערכתי הינו ערובה חשובה להתמודדות, ריפוי, מניעה ושיקום של מחלת הסרטן. התערערות הגוף בהיבטים הרב מערכתיים נגרמת מסיבות רבות ובכך תיפגם יכולת ההגנה של מערכת החיסון אל מול מגמה של ההתפשטות הסרטנית. גורמים גנטיים, תזונתיים, הורמונאליים, העדר פעילות, קיום לקוי ועוד מהווים מוקדי השפעה על המערכת הגופנית בהתמודדות שלה אל מול מחלת הסרטן. הטיפול הטבעי מעניק את המענה הטיפולי היעיל ביותר דרך תמיכה, שיקום והגנה. המערכות השונות שנפגעו ואף התערערו ונחלשו במהלך שנות חיו של האדם בדומה למצבי דלקת, עצירות, דיספפסיה, מתחים שונים, אי איזון הורמונאלי, עישון סיגריות, אכילה שגויה, אי איזון סוכרתי, העדר פעילות גופנית וכדומה פוגמים במערכת הגוף. הרפואה הטבעית תפקידו לשקם את מערכות הללו, הטיפול יעשה דרך צמחי מרפא, הנחיות, פיקוח קיומי, הנחיות להרפיה, לפעילות קיומית נכונה ועוד.

 

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן