RETINAL RUPTURE

סקירה של חור (קרע) ברשתית

AN OVERVIEW OF RETINAL TEAR

חור ברשתית עלול להוביל להצטברות של נוזלים ודם בעין. מצב זה עלול לגרום לבעיות רבות בדומה לעכירות, טשטוש, וילון לבן ואובדן ראיה. אין חולק על כן שהעין חייבת מספר גורמי תמיכה לבריאותה האחד חמצן, השני זרימת דם, השלישי רכיבים מזינים (לוטאין), הרביעי מצבי נפש מאוזנים, החמישי העדר מחלה סוכרתית, השישי תקינות כלי דם וגורמים נוספים הינם מחלות אוטואימוניות, ניוון רשתית, סוגים של סרטן, טראומה לעין וסביבתה, הצטברות נוזלים, בעיות עיכול המשפיעות על העין ועוד.

רשתית הסבר

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

הרשתית הינה שכבת הרקמה הדקה אשר מצפה את החלק האחורי של העין מבפנים. היא ממוקמת בסמוך לעצב הראיה. מטרת הרשתית הינה לקבל אור ולאחר מכן לשלוח תמונות למוח של מה שהעין רואה. הרשתית מעבדת אור דרך תאים רגישים לאור המכונים תאים פוטורצפטורים. תאים אלו אחראים על זיהוי גירויי אור, אשר בתוכם מתפרשים בתמונות. תאי הפוטו קולגן מעבירים את המידע לעצב הראיה ששולח מידע חזותי אל המוח. בהמשך, המוח יוצר מיון של המידע ומפרש את התמונות.

הדרך הטבעית הינה דרך רבת משמעות הן ככלי אלטרנטיבי והן ככלי אינטגרלי עם תהליך ההבחנה של הרפואה הרגילה והטיפול.

חשוב

כאשר הרשתית אינה מסוגלת לקלוט ולעבד אור, המוח לא יקבל מידע. הקרע ברשתית גורם לפגיעה קשה בתקשורת בין הרשתית למוח.

נקודה חשובה

לצין שלא כל חור ברשתית דורש טיפול שכן בעת מעקב נכון וכן סיוע של הדרך הטבעית הקרעים יכולים להתאחות. אסור שהמעקב לא יהיה פעיל כי אם דינמי.

לקרע ברשתית אין קיום עצמאי ומתוך כך הינו נובע מהתהוות התלויה בגורמים, סיבות ותנאים. הטיפול החוזר והנשנה בבעיה בלבד מבלי ליצור תהליך טיפול בסיבתה, או מעקבים, מוביל בסופו של דבר לנזק בלתי הפיך. משול הדבר לטיפול אין סופי בנפגעי תאונת דרכים ללא אכיפה נכונה של הנהגים הדורסים. כוונתי שקיימות סיבות רבות שכאשר נתייחס אליהן בדרך טבעית בעין נשיג סיוע והצלחות דרמטיות. אתן תיאור מקרה של אדם ששמו מ.ז שהגיע אליי עם בצקות, קרע וניוון מזה כמה שנים וכן זריקות אין סופיות, לייזר וסטרואידים אך בכל פעם, הייתה מחזוריות אין סופית והבצקת חזרה והובילה אותו למצב קשה מאוד. במהלך חודש ימים של סיוע טבעי הן בדרך טבעית הממוקדת בעיניים בקליניקה ובבית, הן סיוע טבעי בהיבט הפנימי פנימי אך גם נתתי דגש על בלוטת התריס שלו, הלחצים שבו, הסירקולציה הדמית, התזונה, ההיבט הווסקולרי, הבנת התרופות שהוא נוטל, המצב הסוכרתי שלו, התזונה ועוד. לימדתי אותו תרגולי נשימה והרפיה לאיזון העיניים, טכניקות שונות להזרמת דם וחמצן לעין ולאחר חודש וחצי מצבו השתפר, ללא דלקת, ללא טשטוש ובנוסף גם חווה חדווה קיומית.

הדרך הטבעית מהווה כלי חשוב, טבעי ואדיר ממדים לכל בעיה בגוף האדם ובוודאי לבעיות עיניים.

ולא להגיע ל CNV נגרם הן ממיופיה (קוצר ראייה מתקדם) והן מפגיעה ברשתית.

דרך טבעית בצוף צמחים

הזנת העין דרך מיצוי צמחים טבעיים ואנטי אוקסידנטים, בשילוב של סיוע חיצוני משקם דרך מגע, דיקור סיני, הזרמת חמצן, לחלוטין יוצר שינויים במהלך המחלה והשלכותיה. קיימת חשיבות עליונה בזרימת חמצן ודם אל רשתית העין לסיוע האזור. האמצעים שעומדים לרשותנו בצוף צמחים מהווים כלי חשוב לסיוע בניוון מקולרי.

חשוב לא לראות רק בדיקור סיני אמצעי ואני אכן משתמש גם בדיקור סיני כי אם כי כתכנית מקיפה ובנוסף מגע, אדים, סיוע ברובד הפנימי ועוד. הדיקור בלבד אינו מספיק.

לאחר פיתוח ארוך זמן, יצאו בצוף צמחים שלוש פורמולות המיועדות לבעיות עיניים בשם: אופטי צוף פורטה, אופטי צוף קומפלקס וכן קומפלקס אטד פראי כולל קומפרסים ייחודיים לעיניים. לציין שאינם משווקים בחנויות.

צוף צמחים – הדרך הטבעית

הדרך הטבעית מהווה את הסיוע המשלים והאלטרנטיבי בבעיות עיניים. העין אינה איבר בעל קיום עצמאי, היא אכן חלק מ”שלם”. העין לחלוטין תלויה בסביבתה הביולוגית, ביוכימית, פיזיולוגית וכדומה. הגוף כשלם הינו הרבה יותר מחלקיו. זרימת דם אל הרשתית חשובה להאטה, עצירה, שינוי, ריפוי ומניעה של בעיית עיניים. זרימת הדם אל הרשתית אינה תהליך עצמאי בפנים הרשתית כי אם שואבת את כוחה, החל מכלי הדם, המערכת הקרדיווסקולרית, מצבים אנטי ספזמוטיים באזורי העין ובתוכה, חומרי הזנה הכרחיים, נוירוטרנסמיטרים מאוזנים ועוד. חשוב גם לציין שיש הכרח למערכות גוף מאוזנות, לגוף רגוע, חזק, חסון, בעל מערכת חיסון יציבה ובריאה, רווי בנוגדי חמצון, בעל ספיגה וצריכה מיטבית של ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן חיוניות, אנטי אוקסידנטים, סיבים תזונתיים ועוד. בריאות העין וריפויה תלויה בגוף בעל מערכת עיכול תקינה, תנועה מיטבית, תזונה נכונה, גוף המונחה לתנועה ייעודית, דיקור סיני, מיצוי צמחים טבעיים למערכת העצבים ולרקמת העין. כל אלו מהווים בסיס חשוב וזאת דרך התאמה אישית ומושכלת לבעיות השונות. חשוב לדעת – אסור לראות בבעיית עיניים גזרת גורל תוך תחושת של ייאוש.

עיניים – הנחיות והסברים

לציין שעל העין מוטלת משימה קשה ועבודה בעלת היקפיים רבים. העין חייבת הזנה נכונה וזאת כחלק מהיכולת התפקודית שלה. חייבת להיות מודעות רבה לעין אך כחלק מהגוף השלם. מתוך כך חייבים למלא את הצרכים של הגוף כולו. לציין שקיים ריכוז רב של קרוטונואידים ברשתית ובעדשה, וכן לוטאין, ZCAXANTIN ועוד. חומרים אלו מהווים אמצעי חשוב לסינון גלי אור בעלי אופי קצר המזיקים לעין וגם מעכבים תהליכי ריפוי. תפקידם גם להוות כוח לוחם, אנטי אוקסידנט המגן על התהליך החמצוני. ריכוז גדול של קרוטוני אידים ממוקם ב”מקולה” שהינו הכתם הצהוב והוא קשור לצלילות של העדשה וליכולת להביט בבהירות ראיה. לציין, וזה חשוב, שגוף האדם לא מייצר לוטאין ולכן חייב לקבל רכיב חשוב זה מהתזונה.

האנתוציאנידינים

מצויים בפירות ובפרחים ומהווים את הבסיס לצבע האדום, סגול, כחול, שחור. חומרים אלו נוגדי חמצון, אנטי דלקתי ומגנים על העין.

בדומה לאוכמניות, סמבוק, פטל שחור, שכיזנדרה.

נקודה חשובה

הרשתית חייבת לקבל סירקולציה דמית רבה ואכן היא רקמה המקבלת את הספקת הדם רבה, רוויה והעשירה מכל רקמות הגוף. הדם מגיע אל הרשתית דרך עורק המכונה עורק הרשתית המרכזי. הספקה של דם רווי בחמצן וחומרים מזינים מגיעה לאפיטל של רקמת הרשתית ובכן מתקיימת הזנה של הרשתית.

מתוך כך חייבת להיות גם הספקת דם טרייה לאזור אך גם חומרי תזונה המסייעים לעין.

הסבר

האור חודר אל העין דרך הקרנית ותפקידה למתן אותו דרך נוזלי העדשה. מתוך כך הנוזל של העדשה סופג פגיעות רבות מנזקים חמצוניים הטמונים באור אך גם מכך שאין סירקולציה דמית לעין והזנה נכונה. החמצון (רדיקל חופשי) גורם להתייבשות נוזל העדשה וליובש. מתוך כך, ובאופן מצטבר, הנוזל מאבד מלחותו ומתייבש, הופך לדביק, מצטמק וגורם לבעיות בדומה לקרע ברשתית. המצב גורם לצריבה, אודם ורגישות למצבי אור. ניתן לשמור על לחות העין דרך תזונה, מיצוי צמחים טבעיים, הזנת דם ועוד. הנוזל המימי של העדשה מורכב מחומצות שומן חיוניות המופרשות מבלוטות הממוקמות בעפעפיים. סוג של נוזל רירי מופרש מהעפעף. לצורך לחות של העין חייבים סוגי חלבונים טובים וחומצות שומן חיוניות. בדומה לקומפלקס B, B.6, ויטמין A, ויטמין C, אטגן, אכל, מים.

הדרך הטבעית בצוף צמחים מביטה על העיניים כחלק אינטגרלי מהגוף השלם. ליקוי ראייה ובעיות הינם תסמינים בדומה לכל בעיה המתעוררת בגוף. מערכת העצבים המרשתת את העיניים הינה חלק ממארג מערכת העצבים של הגוף כולו. מחזור הדם בעיניים הדרוש להזנתה הינו חלק בלתי נפרד ממחזור הדם של הגוף השלם. המטבוליזם הדרוש לעיניים הינו חל, מחילוף החומרים של הגוף ואכן גם קשור למערכת העיכול ואיזונה. בגוף חייבת להיות הרמוניה המהווה את הקשר בין ההיבט הפיזיולוגי – ביוכימי – עצבי ובכך כל איבר בגוף ובוודאי איבר כל כך רגיש כמו העין מושפע מאי איזון במערכות הללו.

בואו לבדיקת אבחון וייעוץ

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן