RETINAL RUPTURE

סקירה של חור (קרע) ברשתית

AN OVERVIEW OF RETINAL TEAR

חור ברשתית עלול להוביל להצטברות של נוזלים ודם בעין. מצב זה עלול לגרום לבעיות רבות בדומה לעכירות, טשטוש, וילון לבן ואובדן ראיה. אין חולק על כן שהעין חייבת מספר גורמי תמיכה לבריאותה האחד חמצן, השני זרימת דם, השלישי רכיבים מזינים (לוטאין), הרביעי מצבי נפש מאוזנים, החמישי העדר מחלה סכרתית, השישי תקינות כלי דם וגורמים נוספים הינם מחלות אוטואימוניות, ניוון רשתית, סוגים של סרטן, תרופות, טראומה לעין וסביבתה, הצטברות נוזלים, בעיות עיכול המשפיעות על העין ועוד.

רשתית הסבר

הרשתית הינה שכבת הרקמה הדקה אשר מצפה את החלק האחורי של העין מבפנים. היא ממוקמת בסמוך לעצב הראיה. מטרת הרשתית הינה לקבל אור ולאחר מכן לשלוח תמונות למוח של מה שהעין רואה. הרשתית מעבדת אור דרך תאים רגישים לאור המכונים תאים פוטורצפטורים. תאים אלו אחראים על זיהוי גירויי אור, אשר בתוכם מתפרשים בתמונות. תאי הפוטו קולגן מעבירים את המידע לעצב הראיה ששולח מידע חזותי אל המוח. בהמשך, המוח יוצר מיון של המידע ומפרש את התמונות.

הרפואה הטבעית הינה דרך טיפול רבת משמעות הן ככלי טיפול אלטרנטיבי והן ככלי טיפול הכרחי ואינטגרלי עם תהליך ההבחנה של הרפואה הרגילה והטיפול.

 

חשוב

כאשר הרשתית אינה מסוגלת לקלוט ולעבד אור, המוח לא יקבל מידע. הקרע ברשתית גורם לפגיעה קשה בתקשורת בין הרשתית למוח.

נקודה חשובה

לצין שלא כל חור ברשתית דורש טיפול שכן בעת מעקב נכון ודרך טיפול של הרפואה הטבעית הקרעים אכן יכולים להתאחות ולהירפא. אסור שהמעקב לא יהיה פעיל כי אם דינמי.

אני מציין זאת שאכן זו גישה נכונה אך לחלוטין לא שלמה שכן אין לקרע ברשתית קיום עצמאי. מתוך כך הוא נובע מהתהוות התלויה בגורמים, סיבות ותנאים. הטיפול החוזר והנשנה בבעיה בלבד מבלי ליצור תהליך טיפול בסיבתה, או מעקבים, מוביל בסופו של דבר לנזק בלתי הפיך. משול הדבר לטיפול אין סופי בנפגעי תאונת דרכים ללא אכיפה נכונה של הנהגים הדורסים. כוונתי שקיימות סיבות רבות שכאשר נטפל בהן דרך טיפול טבעי בעין נשיג הצלחות דרמטיות. אתן תיאור מקרה של טיפול בחודשים האחרונים באדם ששמו מ.ז הגיע אליי עם בצקות, קרע וניוון מזה כמה שנים וכן זריקות אין סופיות, לייזר וסטרואידים אך בכל פעם, הייתה מחזוריות אין סופית והבצקת חזרה והובילה אותו למצב קשה מאוד. במהלך חודש ימים של טיפול במוטי הן בטיפול טבעי ממוקד בעיניים בקליניקה ובבית הן בטיפול פנימי אך גם נתתי דגש על בלוטת התריס שלו, הלחצים שבו, הסירקולציה הדמית, התזונה, הטיפול הווסקולרי, הבנת התרופות שהוא נוטל, המצב הסוכרתי שלו, התזונה ועוד. לימדתי אותו תרגולי נשימה והרפיה לאיזון העיניים, טכניקות שונות להזרמת דם וחמצן לעין. כיום ולאחר חודש וחצי מצבו מצוין ללא דלקת וללא טשטוש אך גם חווה חדווה קיומית.

הרפואה הטבעית מהווה כלי טיפול טבעי אדיר ממדים לכל בעיה בכלל ובוודאי לבעיות עיניים.

 

להלן כמה נקודות להדגשה

 • הטיפול הטבעי ישפר את זרימת הדם והחמצן ואנטי אוקסידנטים לעיניים.
 • כל חולה הסובל מהבעיות שאת סובלת יחוש שיפור בשילוב בין האבחון הרפואי לטיפול הטבעי.
 • הטיפול הטבעי בטוח, לא פולשני וללא תופעות לוואי
 • רק הטיפול הטבעי יכול להגביר זרימת דם אל העין.

 כפי שציינתי ואציין שוב, טיפול טבעי נכון, מושכל ומותאם יהווה כלי טפול אדיר ממדים בבעיות העיניים שאתה סובל מהם. נכון לעת זו, קיימת בעיה. מצב זה דורש, כך אני מכנה זאת “גיוס כל הכוחות” וזאת בניסיון לעצור את התהליך שהינו איבוד ראיה מהתפתחות לא רצונית של כלי דם מהשכבה הדמית (כורואיד). כלי הדם עוברים את שכבת RPE שהינה אפיתל הרשתית הפיגמנטרי אל עבר שכבות הרשתית.

ולא להגיע ל CNV נגרם הן ממיופיה (קוצר ראייה מתקדם) והן מפגיעה ברשתית.

 

רפואה טבעית בצוף צמחים

הזנת העין דרך צמחי מרפא ואנטי אוקסידנטים וזאת בשילוב של טיפול חיצוני משקם דרך מגע, דיקור סיני, הזרמת חמצן, לחלוטין יוצר שינויים דרמטיים במהלך המחלה והשלכותיה קיימת חשיבות עליונה בזרימת חמצן ודם אל רשתית העין לריפוי האזור. האמצעים שעומדים לרשותנו בצוף צמחים מהווים את הכלי החשוב מכל לטיפול בניוון מקולרי ואנו נעשה זאת גם בתהליך הטיפול.

חשוב לא לראות רק בדיקור סיני אמצעי ואני אכן משתמש גם בדיקור סיני כי אם תכנית מקיפה, מגע, אדים, טיפול פנימי ועוד. הדיקור בלבד אינו מספיק.

 

הטיפול הטבעי בבעיות עיניים

לציין שהרפואה הקונבנציונלית, עד כמה שזה נשמע מוזר, אינה יכולה להציע טיפול יעיל למחלות עיניים רבות בכלל לניוון מקולרי בפרט אך לרפואה הטבעית קיימים כלים דרמטיים.

ניצור טיפול ממוקד וחיצוני בעיניים אך גם טיפול פנימי.

נעשה זאת גם בעזרת צמחי מרפא לטיפול חיצוני ופנימי וזאת כדי ליצור את הפעולות הבאות:

 • פעולה אנטי דלקתית בעיניים
 • שיפור זרימת הדם לעין ורכיבי רקמותיה
 • חיזוק העיניים
 • הוספת לחות מאוזנת
 • פעילות נוגדת חמצון
 • הרפיית מתחים באזור העין
 • חיזוק הכבד
 • צמחים חיצוניים בטיפולים בקליניקה.
 • טיפול ברטיות וקומפרסים לטיפול חיצוני, חשוב לזרימת דם וחמצן לעין
 • צמחים נוגדי חמצון
 • טיפול בשטיפות העין
 • טיפול במחממי עיניים
 • תרגול לחום העיניים
 • נשימות כתרגול מובנה לעיין
 • חיזוק הגוף ועמידותו
 • צמחי מרפא לעין
 • טיפולי דיקור בקליניקה – הטיפול ממוקד לעיניים ויוצר תהליך חשוב לעיניים אך גם לכל הגוף.

בשבועות האחרונים יצאו מקו הייצור שלנו ומפיתוח ארוך זמן, שלוש פורמולות המיועדות לטיפול בעיניים בשם: אופטי צוף פורטה, אופטי צוף קומפלקס וכן קומפלקס אטד פראי כולל טיפול עיניים בקומפרסים ייחודיים. לציין שכולם מבית היוצר של צוף צמחים ולא משווקים בחנויות ואינטרנט.

 

צוף צמחים – הטיפול הטבעי

 הרפואה הטבעית מהווה את הטיפול המשלים והאלטרנטיבי בבעיות עיניים.             הטיפול דרך הרפואה הטבעית הינו יעיל וייחודי. הגישה ההוליסטית לטיפול בבעיה בעין הינה הגישה החשובה מכל. העין אינה איבר בעל קיום עצמאי. היא אכן חלק מ”שלם”. העין לחלוטין תלויה בסביבתה הביולוגית, ביוכימית, פיזיולוגית וכדומה. הגוף כשלם הינו הרבה יותר מחלקיו. זרימת דם אל הרשתית חשובה להאטה, עצירה, שינוי, ריפוי ומניעה של בעיית עיניים. זרימת הדם אל הרשתית אינה תהליך עצמאי בפנים הרשתית כי אם שואבת את כוחה, החל מכלי הדם, המערכת הקרדיווסקולרית, מצבים אנטי ספזמוטיים באזורי העין ובתוכה, חומרי הזנה הכרחיים, נוירוטרנסמיטרים מאוזנים ועוד. חשוב גם לציין שיש הכרח ואכן נעשה זאת דרך הרפואה הטבעית למערכות גוף מאוזנות, לגוף רגוע, חזק, חסון, בעל מערכת חיסון יציבה ובריאה, רווי בנוגדי חמצון, בעל ספיגה וצריכה מיטבית של ויטמינים, מינרלים, חומצות שומן חיוניות, אנטי אוקסידנטים, סיבים תזונתיים ועוד. בריאות העין וריפויה תלויה בגוף בעל  מערכת עיכול תקינה, תנועה מיטבית, תזונה נכונה, גוף המונחה לתנועה ייעודית, דיקור סיני, צמחי מרפא למערכת העצבים ולרקמת העין. כל אלו מהווים בסיס חשוב וביולוגי לטיפול נכון וזאת דרך התאמה אישית ומושכלת לבעיות השונות. חשוב לדעת – אסור לראות בבעיית עיניים גזרת גורל תוך תחושת של ייאוש מהנחיות הרפואה הקונבנציונאלית.

הנחת יסוד של הרפואה הרגילה הינה רדוקציוניסטית ורואה איבר ולא את חשיבותו של השלם. זה הרי מדהים, הרפואה הקונבנציונאלית עושה שימוש, נכון להיום, דרך שיטות המאפיינות את הרפואה הטבעית וזאת דרך תוספי תזונה, תזונה נכונה וכדומה.

לדוגמא: סירקולציה דמית אל העיניים חשובה במידה נכונה כחלק מטיפול בבעיות עיניים. לרפואה הטבעית אמצעים מגוונים לשיפור זרימת הדם אל הרשתית אך חשוב מאוד להבין שגם איכויות הדם ורכיביו חשובות להזנה נכונה ולא זו בלבד, גם היבטים אנטי – אוקסידנטים חשובים למניעת ניוון וחמצון.דוגמא זו מהווה נקודת מבט קלינית כחלק מערב רב של אמצעים חשובים ודרמטיים לטיפול.

לציין שוויטמין A הינו חלק מהנתיבים לטיפול במחלת עיניים אך חשוב לדעת שהגישה הקונבנציונאלית לטיפול אינה מממשת את חזון הטיפול בכך שלא נעזרת בהיבט הרב מערכתי לספיגת ויטמין A ורכיבים חשובים נוספים האמורים לסייע לרקמת הרשתית. ויטמין A הניתן כתוסף יחיד, לחלוטין אינו מממש את התהליך כי אם חלק ממארג טיפול טבעי.

 

הטיפול בבעיות עיניים


קיים טיפול דרך הרפואה הטבעית לכל בעיות העיניים. מוזר שהרפואה הקונבנציונאלית אינה מפנה חולים לטיפוליים טבעיים. חשוב ליצור פרוטוקול מושכל ומותאם לריפויי בעיות עיניים, עצירת הפרוגרסיה ומניעת מחלות.

רקמת העין – הרכבים


חשובה התייחסות רפואית טבעית לעין כמכלול וזאת כדי לטפל בבעיות שונות לכל אזור בשטח העין. קיים רכיב טבעי המהווה בסיס לטיפול הכרחי בדומה לאזורים הבאים:

 

 • הנוזל המימי AQUEOVS FLUID
 • סירקולציה דמית (CHOROID)
 • קרום
 • קרנית CORNEA
 • מטבוליזם של העין והיכולת להקיז נוזלים
 • עדשה (LENS)
 • עצב ראיה
 • תאי קולטי אור – קנים ומדוכים
 • התאים המרכיבים את הרשתית
 • ליבן העין
 • שכבות הדמעות
 • נוזל זגוגי

חלקי העין, כפי שציינתי מבקשים הזנה נכונה ומתן משאבים לגוף להילחם בבעיות השונות שמתעוררות. מגוון של תוספי מזון, חומצות שומן חיוניות, אנטי אוקסידנטים, מינרלים, צמחי מרפא, דיקור סיני, טיפול חיצוני ועוד, מהווים כלי אדיר לסייע בפתרון מחלות עיניים ולאפשר לגוף להצליח לתקנן.

 

הטיפול הטבעי בבעיות עיניים

חשוב מאוד לדעת בכל הקשור לבעיות עיניים, קצב ההידרדרות וחומרת הקליניקה שונה מחולה לחולה. הרפואה הקונבנציונאלית אינה מבינה את פשר ההבדלים אשר לפעמים מובהקים בין חולה לחולה ביחס להידרדרות של בעיות. הרפואה הטבעית מהווה בסיס להבנה דרמטית של ההבדלים והסיבות לבעיות ואפיוניהן. קיימים גורמים תנאים וסיבות רבים לכל התהוות ובוודאי גם למחלות עיניים תורשתיות. נתונים בדומה לכמות נוגדני החמצון בגוף, מצבי מתח, חסרים, ספיגה לקויה של ויטמין A, מערכת חיסון חלשה, יכולת הומואוסטזית חלשה, העדר זרימה דמית, מתח, תזונה, העדר פעילות גופנית מושכלת להזנה וסירקולציה דמית, רמות קורטיזול גבוהות, ערכים שונים לא מאוזנים בבדיקות מעבדה ועוד מהווים בסיס חשוב הן להבנת תהליך ריפוי או כמובן פגיעה אך וודאי גם כבסיס לטיפול. מתוך כך, אכן קיימת גישה טיפולית, דרמטית והכרחית נוספת לגישה הקלינית הרדוקציוניסטית הרואה בבעיית עין בעיה שיש לה אדם ולא אדם שיש לו בעיה. אכן ניתן ליצור שינוי לריפוי  ומניעת פרוגרסיה. מהלך מחלת עין לחלוטין מושפעת מאורח חיים. הסביבה הביולוגית, פיזיולוגית, מנטאלית, רגשית, ביוכימית וכדומה מהווה בסיס  להחרפה אך גם לטיפול בבעיה. מתוך כך קיים בסיס מושכל הכרחי מקצועי המהווה אמצעי דרמטי לטיפול במחלה דרך נתיבים רבים שחלקם הינו דיקור סיני, צמחי מרפא מותאמים, תזונה, פעילות נכונה הזנה דמית לתאים ניווניים, הקפדה דרך טיפול והנחיה של היבטים אנטי ספזמוטים באזורי העיניים, ויטמינים לספיגה נכונה של ויטמין A, אנטי אוקסידנטים ועוד.

 

הטיפול בעיניים – הנחיות והסברים

לציין שעל העין מוטלת משימה קשה ועבודה בעלת היקפיים רבים. העין חייבת הזנה נכונה וזאת כחלק מהיכולת התפקודית שלה. חייבת להיות מודעות רבה לעין אך כחלק מהגוף השלם. מתוך כך אני חייבים למלא את הצרכים של הגוף כולו. לציין שקיים ריכוז רב של קרוטונואידים ברשתית ובעדשה, וכן לוטאין, ZCAXANTIN ועוד, חומרים אלו מהווים אמצעי חשוב לסינון גלי אור בעלי אופי קצר המזיקים לעין וגם מעכבים תהליכי ריפוי. תפקידם גם להוות כוח לוחם, אנטי אוקסידנט המגן על התהליך החמצוני. ריכוז גדול של קרוטוני אידים ממוקם ב”מקולה” שהינו הכתם הצהוב והוא קשור לצלילות של העדשה וליכולת להביט בבהירות ראיה. לציין, וזה חשוב, שגוף האדם לא מייצר לוטאין ולכן חייב לקבל רכיב חשוב זה מהתזונה. מתוך כך חשוב לצרוך את המזונות הבאים.

 

האנתוציאנידינים

מצויים בפירות ובפרחים ומהווים את הבסיס לצבע האדום, סגול, כחול, שחור. חומרים אלו נוגדי חמצון, אנטי דלקתי ומגנים על העין.

בדומה לאוכמניות, סמבוק, פטל שחור, שכיזנדרה.

 

נקודה חשובה

הרשתית חייבת לקבל סירקולציה דמית רבה ואכן היא רקמה המקבלת את הספקת הדם רבה, רוויה והעשירה מכל רקמות הגוף. הדם מגיע אל הרשתית דרך עורק המכונה עורק הרשתית המרכזי. הספקה של דם רווי בחמצן וחומרים מזינים מגיעה לאפיטל של רקמת הרשתית ובכן מתקיימת הזנה של הרשתית.

מתוך כך חייבת להיות גם הספקת דם טרייה לאזור אך גם חומרי תזונה המסייעים לעין.

 

הסבר

האור חודר אל העין דרך הקרנית ותפקידה למתן אותו דרך נוזלי העדשה. מתוך כך הנוזל של העדשה סופג פגיעות רבות מנזקים חמצוניים הטמונים באור אך גם מכך שאין סירקולציה דמית לעין והזנה נכונה. החמצון (רדיקל חופשי) גורם להתייבשות נוזל העדשה וליובש. מתוך כך, ובאופן מצטבר, הנוזל מאבד מלחותו ומתייבש, הופך לדביק, מצטמק וגורם לבעיות בדומה לקרע ברשתית. המצב גורם לצריבה, אודם ורגישות למצבי אור. חשוב לשמור על לחות העין דרך תזונה, צמחי מרפא, הזנת דם ועוד. הנוזל המימי של העדשה מורכב מחומצות שומן חיוניות המופרשות מבלוטות הממוקמות בעפעפיים. סוג של נוזל רירי מופרש מהעפעף. לצורך לחות של העין חייבים סוגי חלבונים טובים וחומצות שומן חיוניות. בדומה לקומפלקס B, B.6, ויטמין A, ויטמין C, אטגן, אכל, מים.

הרפואה הטבעית בצוף צמחים מביטה על העיניים כחלק אינטגרלי מהגוף השלם. ליקוי ראייה ובעיות הינם תסמינים בדומה לכל בעיה המתעוררת בגוף. מערכת העצבים המרשתת את העיניים הינה חלק ממארג מערכת העצבים של הגוף כולו. מחזור הדם בעיניים הדרוש להזנתה הינו חלק בלתי נפרד ממחזור הדם של הגוף השלם. המטבוליזם הדרוש לעיניים הינו חל, מחילוף החומרים של הגוף ואכן גם קשור למערכת העיכול ואיזונה. קיימת בגוף חייבת להיות הרמוניה המהווה את הקשר בין ההיבט הפיזיולוגי – ביוכימי – עצבי ובכך כל איבר בגוף ובוודאי איבר כל כך רגיש כמו העין מושפע מאי איזון במערכות הללו.

 

בואו לבדיקת אבחון וייעוץ

צוף צמחים מרפאה טבעית וייצור צמחי מרפא :

מרפאה: 077-7502338                נייד: 050-2432990                    פקס: 077-4546473

כתובת: הבנים 44, נס ציונה מייל: [email protected]

אתר: www.tsuf-herbs.co.il

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן