טיפול טבעי בניוון מקולרי AMD

AGE – RELATED MACULAR DEGENERATION))

ניוון רשתית מקולרי הינו ניוון מרכז הראייה ובמקרים שכיחים מאוד הינו תהליך פגיעה ברקמות בעיין הנובע מהיבטים כרונולוגיים. מתוך כך, שכיחותה של המחלה גוברת אצל גילאי 60 ומעלה. לציין כמובן שטיפול טבעי נכון יעיד על כך שאין זו גזרת גורל.

התהליך, בתחילתו, יכול להיות “יבש” ובכך קיימת פגיעה מזערית בראייה אם בכלל אך חשובה ההבנה של עצירת הפרוגרסיה, שכן בעת ההבנה שקיימת תחילת פגיעה יש לטפל בה באופן מידי וטבעי. כאשר AMD הופך ל”רטוב” הוא עלול לגרום לנזקים קשים עד כדי אובדן ראיה. מצב זה ניתן לטיפול דרך הזרקה ישירה של תרופות אל חלל העין. בעת שהניוון המקולרי רטוב קיימת צמיחה ללא פיקוח ביולוגי של הגוף אל רקמת כלי דם ובכך נגרמת דליפה אל הרקמות בתוך העין. הזריקות השונות מבקשות לגרום לשגשוג הלא מבוקר של כלי הדם להפסיק ובכך לעצור את פרוגרסיית המחלה. הטיפול הטבעי הנכון מהווה כלי אדיר ממדים.

אצל חולה בניוון מקולרי מתגלה ריכוז רב של חומר המכונה V.E.G.F שהינו גורם גידול וסקולרי אנדורולי שהוא חומר המעודד יצירת כלי דם חדשים בגוף.

לציין הגורמים והסיבות מגוונים, הן גורמים היקפיים וקיומיים אך גם נוספים בדומה לקרום ע”ש ברוך העובר תהליך של עיבוי רקמתי במהלך הזקנה ובכך קיימת פגיעה בשכבת הפיגמנט לנקז פסולת אל השכבה הדמית. בנוסף כמו שציינתי, קיימת גם פגיעה שמקורה ב RPE בהספקת חמצן.

הבעיה המקולרית יוצרת הצטברות של דרוזן שהינו משקע של שומן צהבהב ברשתית האופייני ל AMD.

אטיולגיה

למצב הכרונולוגי יש תפקיד חשוב אך חייב “טריגרים מסייעים שליליים” בדומה לעישון, תזונה לא מיטבית, העדר אנטיאוכסידנטיים, לחץ נפשי, לחץ דם, נזק חיצוני מרדיקלים חופשיים, הצטברות רעלים, העדר נשימה תאית, העדר ניקוז פסולת מהעין ועוד.

חשוב לדעת

מתוך ההסברים הללו מובנת גם הגישה הטבעית בצוף צמחים לטיפול הכוללות בין היתר, העשרת העין באנטיאוכסדינטים אך בריכוז נכון ומגוון יעיל (מבית היוצר של צוף צמחים) הורדת הלחץ מאזורי העיניים זרימה דמית וחמצן, ניקוי רעלים ועוד. התרופה אבסטין או לוסנטיס ואליאה הינן במדרג ידוע כאשר אבסטין הינה הקו הראשון.

AMD – לסיכום

AMD הינה מחלת עיניים הגורמת לפגיעה בעין וזאת לאחר תהליך של ניוון רשתית ואף מוות של רקמה תאית הממוקמת במקולה שהינו שטח רקמות זעיר בעין אך בעל תפקיד חשוב מאוד. פגיעה באזור עלולה ליצור מגבלה קשה בראייה, בזיהוי ובנהיגה. במצב זה, וחשוב לשים לב לכך, נוצר ליקוי תפקוד ב RPE שהינה שכבת הפיגמנט ובכך נפגעת אספקת החמצן מאזור השכבה הדמית אל אזורים המכונים מדוכים וקנים.

ללא חמצן נוצר תהליך ניווני. בנוסף קיימת פגיעה מההיבט הכרונולוגי הגורם לפגיעה בניקוז פסולת מרקמות בעין.

הרפואה הטבעית בצוף צמחים – ניוון מקולרי (AMD) הטיפול הטבעי 

הזנת העין דרך צמחי מרפא ואנטי אוכסידנטים וזאת בשילוב של טיפול חיצוני משקם דרך מגע, דיקור סיני, הזרמת חמצן, לחלוטין יוצר שינויים דרמטיים במהלך המחלה והשלכותיה. קיימת חשיבות עליונה בזרימת חמצן ודם אל רשתית העין לריפוי האזור. האמצעים שעומדים לרשותנו בצוף צמחים מהווים את הכלי החשוב מכל לטיפול בניוון מקולרי ואנו נעשה זאת גם בתהליך הטיפול.

חשוב לא לראות רק בדיקור סיני אמצעי ואני אכן משתמש גם בדיקור סיני כי אם תכנית מקיפה, מגע, אדים, טיפול פנימי ועוד. הדיקור בלבד אינו מספיק.

הטיפול במרפאת “צוף צמחים” נערך וניתן על ידי איתן טל CLH שהינו בכיר המטפלים בישראל וזאת תוך שילוב של טיפול במרפאה רב נתיבי אשר יעניק תהליך של הספקת חמצן ודם אל העין וההקלה תורגש כבר בהתחלה.

הטיפול במרפאת “צוף צמחים” יעניק תהליך שיקום לשם סירקולציה של דם וחמצן אל רשתית העין וזאת כדי לעורר ולשקם את אזור העין הפגוע. אסור לתת למצב להידרדר.

חשוב לקבוע פגישת ייעוץ ואבחון!

מוזמנים לקרוא עוד על: טיפול טבעי למחלות עיניים נוספות

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן