אדנומה של יותרת המוח

PITUITARY MACROADENOMA

אדנומה PITUITARY MACROADENOMA אדנומות של יותרת המוח הינן בדרך כלל, שפירות וצומחת לאט. כוונתי שהן אינן ממאירות ובכך אינן מתפשטות לחלקים אחרים בגוף. עם זאת, בעת גדילתן הם מפעילים לחץ על מבנים הסמוכים לגידול בדומה לעצבים המעצבבים את העיניים בקשר מהמוח ובכך השלכות ותסמינים.

מהי יותרת המוח

יותרת המוח הינה בלוטה בדומה לאפונה המחוברת אל בסיס המוח. מיקום מאחורי הגוף והסינוס הסיפנואידי (חלל האחורי מאחורי הפנים) מתחת למבנה חשוב וקשור המכונה היפותלמוס. בלוטה הינה רקמה שמייצרת ומשתחררים חומרים כמו הורמונים הפועל בהשפעתם על איברים ורקמות אחרים וזאת כדי לאפשר להם לעמוד. יותרת המוח מכונה גם “בלוטת מאסטר” שכן ההורמונים שלה מווסתים את מאזן ההורמונים המיוצרים על ידי רוב הבלוטות האחרות בגוף. לכן יותרת המוח שולטת בתהליכים רבים בדומה לצמיחה, התפתחות, רבייה, כליות, שדיים ורחם. להיפיפיזה שלושה חלקים המכונים אונות ולכל אחד תפקיד שונה. האונה הקדמית הינה 80% מהבלוטה וקרובה לקדקוד הראש. תפקידה ליצר ולשחרר הורמוני “אות” רבים לזרם הדם. ההורמונים האלה עוברים דרך הדם לבלוטות ואיברים אחרים ובכך מאותתים לאיברים להתחיל או להפסיק לעבוד. האונה המתווכת מפרישה הורמון אחד בלבד המשפיעה על צבע העור ובחלק האחורי שהינו יותרת המוח האחורית אינו מייצר הורמונים כי אם מכיל קצוות עצבים אל תאי מוח המגיעים מההיפותלמוס. תאי מוח אלו מייצרים את ההורמונים, אשר לאחר מכן נעים מלמטה ומתאכסנים בהיפופוזה האחורית לשימוש מאוחר יותר. ההיפותלמוס וההיפופיזה עובדים יד ביד. ההיפותלמוס מייצר הורמונים המאותתים להיפופיזה לשחרר הורמונים.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

אדנומה של יותרת המוח – הסבר

אדנומה של יותרת המוח היא גידול על יותרת המוח. רוב האדנומות צומחות לאט ושפירות במקרים רבים הם לוחצים על העצבים המחברים את העיניים למוח אך אדנומה יכולה גם לרסק את תאי יותרת המוח ולמנוע מהם לפעול כפי שצריך, דבר שעלול להוביל ללחץ דם נמוך, עייפות, שינויים בדחף המין וחוסר יכולת להתמודד עם מתח. גידולים קטנים הנקראים מיקרו אדנומות וגידולים גדולים הנקראים מאקרו אדנומות.

האדנומות שכיחות יותר אצל נשים וחלקן לא מתגלות לעולם שכן מערכת החיסון לא מאפשרת לאדנומה לצמוח. לכן הדרך הטבעית (המסייעת למערכת החיסון ועוד) בנושא זה בעלת חשיבות. האדנומה הינם תאים חיסונים אשר איבדו בקרה ושליטה חיסונית ולכן יש להחזיר את השליטה והבקרה החיסונית.

תסמינים

 • GH
 • EACTH – מחלת בקישינב
 • TSH – פעילות יתר
 • כאבי ראש
 • אובדן ראיה
 • ראיה כפולה
 • בחילות והקאות
 • עייפות, דכאון וחרדה
 • שינויים בחוש הריח
 • ניקוז האף
 • בעיות מיני
 • אי פוריות
 • תשישות קשה
 • שינוי משקל
 • כאבי גוף

מאקרואדנומה ומצבים גידולים אל מול מערכת החיסון

כאמור, מערכת החיסון הינה מנגנון מורכב והגנתי וזאת כנגד מחוללי מחלה ותאים נטולי בקרה המבקשים להתרבות ולהתחלק. מערכת החיסון אמורה ליצור גישה סלקטיבית המזהה תאים לא תקינים, זרים ושאינם נתונים לבקרה של הגוף. גידול הינו תהליך זר ולכן חייבת לעורר תגובות חיסוניות, חלקן קיימות אצלנו מלידה וחלקן ניתנות לנו כנרכשות במהלך השנים.
כיום, בכל חלקי העולם מבינים את המתאם הכל כך ברור בין התפתחות גידול ליכולת מערכת החיסון להשמידו אך גם את יכולת התא להתחמק מהשפעתה. בנוסף אנו ערים לעובדה חשובה שמצבי דלקת בעלי אופי כרוני קשורים גם להתפתחות גידול. קיים מתאם מובהק בין מערכת החיסון הנרכשת (ADOPTIVE) אך גם המולדת (INNATE) לחיסול התא הגידולי. כאשר תא מבקש להתרבות ולהתחלק וזאת לאחר שעבר התמרה חייבת מערכת החיסון לאתרו דרך מה שמכונה תאי השמדה טבעיים (NK-NATURAL KILLER) הדרך הטבעית ב”צוף צמחים”, וזאת ע”י נתיבים שונים בנוסף למיצוי צמחים טבעיים ותוספי התזונה מעצימים את מערכת החיסון הנרכשת ובכך מצב זה מעצים את יכולת הגוף להתנגדות. 

מערכת החיסון מאופיינת בשלושה שלבים חשובים להגנה מול תאים גידוליים.

שלב א’ – מתרחש כאשר מערכת החיסון מזהה את התא המוגדר ומשמידה אותו. שלב זה הינו המצב בו מערכת החיסון חזקה, יעילה, ללא הפרעות וניתן לציין שמצב זה חוזר על עצמו גם לאורכו של יום.

שלב ב’ – בשלב זה המערכת חלשה יותר ואינה יכולה להשמיד את התא הסרטני, אך לא מאפשרת לו לגדול יותר ובכך הוא קיים אך לא גדל, הווה אומר לא נסוג ולא גדל, סוג של שיווי משקל בין יכולתו להתפתח לבין יכולתו להישאר כפי שהוא.

שלב ג’ – בו מערכת החיסון לא פעילה ובכך הגידול גדל ומתרבה. בשלב זה הגידול לומד לעכב תגובות חיסוניות ולא מאפשר למערכת החיסון לפעול למיגור התא הסרטני שביצע התמרה. לתא יש אפשרות ניצול של מערכת החיסון ובכך מתחמק מיכולתה להשמידה.

חשוב לי להעביר מסר מתוך כך יש להעניק מסר שמשמעותו היכולת ליצור כלים טבעיים משלימים. הרפואה הרגילה אינה תהליך בלעדי. יש לגייס את כל הכוחות וליצור תכנית טבעית מקיפה, מושכלת ומותאמת. ליצור הבנה שבהחלטה בריאותית אין תשובה נכונה אחת כי אם מספר תשובות.

ההיבט הבעייתי גם הינו שהגידול למעשה מחולל את עצמו. כוונתי, שמה שהשתבש הם התאים של הגוף. אין פולש חיצוני או אורגניזם זר. זה מצב עם רצון משלו. מצב בו הגידול היה רדום וכעת הוא פעיל ובכך מעורר אוסף של תאים המכונים גידול. ברוב המקרים, חשוב לשים לב, הוא מוכנע ע”י מנגנוני החיסון של הגוף ונעלם. במקרה הזה מצליח הגידול להתגבר על שומרי הסף שלך. כלומר, משהו במנגנוני ההגנה שלך נחלש ונוצר תפקוד לקוי של תא ממאיר. מתוך כך חשוב להבין שהדרך הטבעית אמורה להעניק לגוף את הכלים לחיזוק מנגנוני ההגנה שהרי בעת זו הם מבקשים כוח לחימה וזאת נעשה.

תא מיאקרואדנים נוצר ומאופיין בכך שאינו נשמע לפיקוח הגוף ובכך יחסי הגומלין שלו אל מול סביבתו איבדו את ההיררכיה הנכונה. תאים גידוליים, מגלמים במהותם דרמה קלינית בכך שהם מתפתחים לאורך זמן רב. בכל פעם מתגלה מצב מדהים שתחכומו של התא גובר והוא יוצר בדומה לחיידקים עמידות לטיפולים הכימותרפיים.

הדרך הטבעית יוצרת חזית עימות טבעית נוספת וזאת תוך התאמה אישית, על מנת לשפר את הבריאות וליצור מפת דרכים מיטבית לטיפול במחלה.

לעד אני אומר את המשפט הבא, הפוגה מלאה, הסרת הגידול, מעקבים וכדומה, אינם מהווים מושג נרדף להגדרת הריפוי שהרי הסטטיסטיקה אינה חיובית שכן רק 55%-65% מהחולים במחלות גידוליות מחלימים לחלוטין. וודאי שחולים שעברו מחלות מהסוג הזה המקפידים על אורח חיים בריא, תזונה, תנועה, מיצוי צמחים טבעיים מותאמים ונכונים, תוספים ועוד מעלים את הסיכוי לאי ההישנות בעשרות אחוזים. אנו חייבים להקטין את הסיכון בהישנות ובכך אני מכנה זאת הדרך הטבעית ברימסיה. וודאי שבכל עת, בכל יום ואולי בכל רגע, מבקשים תאים באזורי גוף שונים להימנע מפיקוח של מערכת החיסון ובכך לגלות אנרכיה המאפשרת להם להתרבות. וודאי שבכל עת, בכל רגע, מערכת החיסון מפקחת ובכך לא מאפשרת לתאים הללו לגדול. בנוסף עלולים כמובן, לאחר הסרת הגידול להיות תאים בעלי אופי ממאיר שגילו עמידות לטיפול הקונבנציונלי ובכך גילו כושר הישרדות במהלך הטיפול הרגיל. המערכת החיסונית, היא ורק היא נוכחת בכל חלק וחלק של הגוף. מתוך כך, קיים צורך לחזק באופן רציף את מערכת החיסון ובכך לסייע במניעת תהליכים שבו תאי גידול לא מאובחנים ימשיכו להתרבות. מחקרים רבים מעידים על כך שקיימים מאות אלפי תאים ואף מיליוני תאים הקיימים אך לא מאובחנים. מתוך כך אני מנחה על תכנית טבעית, הוליסטית, מותאמת ורציפה של תזונה, תנועה, מיצוי צמחים טבעיים, תוספים ועוד. אני מנחה לתהליך שבו יש שיתוף פעיל ובכך מסייע להענקת שלווה, איזון פנימי ובטחון רב.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן