“גיוס כל הכוחות”- חזון נוסף

הטיפול הטבעי השלם

RCC- RENAL CELL CARCINOMA

סרטן הכליה

 

הטיפול הטבעי המסייע לתהליך השיקום, הריפוי והסיוע לאי הישנות תהליך משלים ומסייע לטיפול הקונבנציונלי, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק הגוף ועמידותו, טיפול דרך צמחי מרפא ותוספים ייחודיים ומותאמים, הנחיות קיומיות לתנועה, נשימה ותזונה וטיפולים בקליניקה

סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף.

מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה. הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

סרטן כליה – הסבר

RCC  (RENAL CELL CARCINOMA) הינו סרטן של תאי הכליה וידוע כסרטן השכיח ביותר מבין כל הגידולים הממאירים בכליה. הטיפול היחיד הינו ניתוח,  או ניתוח חלקי (PARTIAL NEPHRECTOMY) אך יכול גם להיות תהליך של כריתה מלאה (RADICAL NEPHRECTOMY) במצב של פיזור רב יותר. הכריתה החלקית נעשית לאחר שקיימת הבחנה שאין גרורות לאיברים נוספים.

לציין שבכל הקשור לסרטן כליה, הוא מגלה עמידות, וזאת בכל הקשור לטיפול כימותרפי ורדיותרפיה ומשום כך לא נעשה בהם שימוש כדרך טיפול אך יש והטיפול הקונבנציונלי הנוסף וזאת מעבר לכריתה הינו SRS שהינו סוג של טיפול הקרנתי סטריאוטקטי. מתוך כך וזאת מעבר לכריתה, הטיפול השכיח ביותר שהיה עד שנת 2007 הינו באימונותרפיה שהינו טיפול דרך הגברת תוקפנות מערכת החיסון אל הגידול. השיטה ידועה אך מעוררת תופעות לוואי קשות מעצם ההיבט האוטואימוני. נכון לעת זו פיתחו כיום טיפולים אימונותרפים דרך לימפוציטים T שהינם תאי דם לבנים בעלי תפקיד בתגובה החיסונית התאית ובכך תקיפה של התאים החיסוניים.

מתוך הבנת החשיבות של מערכת החיסון והגישה האימונותרפית הקונבנציונלית אנו מבינים את חשיבות הרפואה הטבעית שכן חשוב להימנע מתרופות אימונולוגיות הגורמות לנזקים קשים ולמתקפות אוטואימוניות רבות הפוגעות קשה ברקמות הגוף וכן תופעות לוואי. הרפואה הטבעית בצוף צמחים מהווה במצבים הללו את כלי הטיפול הטוב ביותר לאי הישנות. בשלב ההפוגה הרפואה הטבעית אינה רק כלי טיפול יעיל כי אם כלי טיפול יחיד. שכן לאחר הניתוח, בחודשים או במספר השנים שלאחר הטיפול אין הרפואה הרגילה “שחקן” במגרש הבריאות ואי ההישנות ומתוך כך הרפואה הטבעית הינה הכלי היחיד.

סרטן כליות הינה מחלה עם מוטיבים רחבי זמן ובכך נוצרת אבולוציה איטית ובשלבים הראשונים הינה ללא תסמינים. במהלך שנה מאובחנים בישראל כ 700 מקרים ומהם כ 30% גרורתיים. התאים בסרטן כלייתי בעלי יכולת חדירה ובכך פוטנציאל להידבקות לאיברי גוף רבים בדומה לריאות, בלוטות הלימפה, בכבד ועוד. במקרים מתקדמים קיימים תסמינים בדומה לדימום בדרכי השתן, כאבי בטן, איבוד משקל ותחושה של גוש בחלל הבטן. הרפואה הטבעית הינה כוח טבעי רב משמעות שכן הפוטנציאל להופעת גרורה לאחר שנה קיים ובכך סכנה להתלקחות ממארת נוספת. מתוך כך תהליך טבעי המחזק את ההגנה של הגוף בכלל ומערכת החיסון בפרט הינו תהליך מתבקש וחשוב. מרפאתנו בעלת ניסיון רב הן כתהליך טיפול משלים והן כתחליף יחיד לחיזוק הגוף ועמידתו, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק מנגנוני הבקרה, הנחיה לאורח חיים בריא ונכון, התאמת צמחי מרפא ותוספים מבית היוצר שלנו, טיפולים בקליניקה ועוד.

סרטן כליה RCC הינה מחלה שמקורה בתאים המכונים פרנכימה של הכליה ובשלבים הראשונים מופיע כגוש סולידי בפרנכימה או בקליפת הכליה. בכל הקשור לטיפול הקונבנציונלי, בסרטן כליה ראשוני הטיפול העיקרי, כאמור, הינו ניתוח או טיפול באמצעות צריבה וזאת בסרטן כליה אזורי. הניתוח הינו התהליך העיקרי שכן, כפי שציינתי, אין טיפול תרופתי מוכח בסרטן כליה גרורתי הטיפול הוא גם תרופתי בדומה לתרופות ביולוגיות היוצרות עיכוב יצירת כלי דם אל הגידול אך גם תרופות אימונולוגיות המפעילות את מערכת החיסון כנגד תאי הסרטן. הרפואה הטבעית, בשלבים הללו, הינה אינטגרטיבית, הווה אומר בשילוב הטיפול עם הרפואה הרגילה. הרפואה הרגילה מסתייעת בניתוחים ותרופות והרפואה הטבעית עוסקת בחיזוק הגוף ועמידותו, חיזוק מערכת החיסון, הפיכת סביבתו הפנימית והחיצונית למיטבית ועוד. בשלב סיום התהליך הרפואי, המטופל שוהה לבדו במרחב הקיום ובכך הרפואה הטבעית הינה כלי טיפול היחידי והחשוב מכל.

  חשיבות מערכת החיסון וחוזקה

הסרטן אל מול מערכת החיסון

 כאמור, מערכת החיסון הינה מנגנון מורכב והגנתי וזאת כנגד מחוללי מחלה ותאים נטולי בקרה המבקשים להתרבות ולהתחלק. מערכת החיסון אמורה ליצור גישה סלקטיבית המזהה תאים לא תקינים, זרים ושאינם נתונים לבקרה של הגוף. גידול סרטני הינו תהליך זר ולכן חייבת לעורר תגובות חיסוניות, חלקן קיימות אצלנו מלידה וחלקן ניתנות לנו כנרכשות במהלך השנים.

חשיבה אימונו-אונקולוגית

הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים” מאמצת את החשיבה האימונו-אונקולוגית (IMMUNO-ONCOLOGY) והתפתחות סרטן. כיום, בכל חלקי העולם מבינים את המתאם הכל כך ברור בין התפתחות סרטנית ליכולת מערכת החיסון להשמידה אך גם את יכולת התא הסרטני להתחמק מהשפעתה. בנוסף אנו ערים לעובדה חשובה שמצבי דלקת בעלי אופי כרוני קשורים גם להתפתחות סרטן.

קיים מתאם מובהק בין מערכת החיסון הנרכשת (ADOPTIVE) אך גם המולדת (INNATE) לחיסול התא הסרטני. כאשר תא מבקש להתרבות ולהתחלק וזאת לאחר שעבר התמרה חייבת מערכת החיסון לאתרו דרך מה שמכונה תאי השמדה טבעיים (NK-NATURAL KILLER) הרפואה הטבעית ב”צוף צמחים”, וזאת בנתיבים שונים בנוסף לצמחי המרפא ותוספי התזונה מעצימה את מערכת החיסון הנרכשת ובכך מצב זה מעצים את יכולת הגוף להתנגדות. מדהימה העובדה שחוקרים רבים זיהו העצמה חיסונית ובכך נסיגה של גידול דרך גירוי מערכת החיסון בדומה לזיהום חיידקי, ויראלי או פטרייתי.

הרפואה הטבעית

מערכת החיסון מאופיינת בשלושה שלבים חשובים להגנה מול תאים סרטניים:

 שלב א’ – מתרחש כאשר מערכת החיסון מזהה את התא המוגדר והסרטני ומשמידה אותו. שלב זה הינו המצב בו מערכת החיסון חזקה, יעילה, ללא הפרעות וניתן לציין שמצב זה חוזר על עצמו גם לאורכו של יום.

שלב ב’ – בשלב זה המערכת חלשה יותר ואינה יכולה להשמיד את התא הסרטני, אך לא מאפשרת לו לגדול יותר ובכך הוא קיים אך לא גדל, הווה אומר לא נסוג ולא גדל, סוג של שיווי משקל בין יכולתו להתפתח לבין יכולתו להישאר כפי שהוא.

שלב ג’ – בו מערכת החיסון לא פעילה ובכך הגידול גדל ומתרבה. בשלב זה הגידול לומד לעכב תגובות חיסוניות ולא מאפשר למערכת החיסון לפעול למיגור התא הסרטני שביצע התמרה. לתא הסרטני יש אפשרות ניצול של מערכת החיסון ובכך מתחמק מיכולתה להשמידה.

סיכום

 מתוך כך חשוב לי להעניק מסר שמשמעותו היכולת ליצור כלים טבעיים לטיפול משלים, טבעי. הרפואה הרגילה לחלוטין אינה תהליך בלעדי. יש לגייס את כל הכוחות דרך הרפואה הטבעית. ליצור תכנית טיפול מקיפה מושכלת ומותאמת. ליצור הבנה שבהחלטה בריאותית אין תשובה נכונה אחת כי אם מספר תשובות.

המטרה בטיפול הטבעי בסרטן דרך מרפאתי הינה לרתום, לגייס ולהפעיל באופן המיטבי ביותר את מערכת הריפוי הטבעי בגוף תוך מבנה פרוטוקול מותאם ומושכל. יש להעצים את יכולת החיסון וליצור שיפור דרמטי בחיזוק ויכולת התנגדות של הגוף בכל הרמות: הגופנית, הפסיכולוגית והרוחנית וזאת החל מרמת התאים, הרקמות, אברי ומערכות הגוף כולו וכמובן ההיבטים הנפשיים והרוחניים. חשוב מאוד ליצור טיפול טבעי, לשם ההתמודדות עם המחלה, השלכותיה וגרורותיה.

הרפואה הטבעית יוצרת חזית עימות קלינית טבעית נוספת וזאת תוך התאמה אישית לטפל במחלה, לשפר את הבריאות וליצור מפת דרכים מיטבית לטיפול במחלת הסרטן.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן