ארתרלגיה

ARTHRALGIA

ארתרופתיה כרונית

ארתרלגיה הינה מחלת מפרקים השכיחה בגילאים 50 ומעלה. ארתרלגיה הינה תסמונת המלווה בכאבים קשים, דלקתיים ומפושטים למפרקיים רבים, סימטריים ושאינם סימטריים וגורמים לתפקוד לקוי, כאבים קשים ומגבלה רבה.

ארתרלגיה אינה רק מחלה של מנגנון המפרק בדומה לדלקת מפרקית ניוונית שגרונית ואוטואימונית, כי אם ממקור פתולוגי רחב היקף. כוונתי לתהליכים זיהומיים (עישון סיגריות) תהליכים של עודפי חלבון (אכילה מסיבית של בשר), תהליכים אלרגנים וחיסוניים, כלי דם, היעדר חמצן ברמות מיטביות, תהליכי חמצון, מערכת עיכול לא מאוזנת, שינה לא מספקת, לחצי עבודה, טראומה פיזית או תקופה של עומסי גיל, בעבודה או בספורט או שניהם יחדיו, מערכת העצבים (מתח, אי שקט, אימפולסיביות ועוד), דלקות ממקור אוטואימוני, הפרעות נוירווסקולריות ועוד. הארתרלגיה מלווה גם בתהליכים דלקתיים ובכך סינוביטיס, דלקת בסינוביה המפרקית, שהינם חלק מחילוף חומרים לקוי מרקמת הגוף וכן ליקוי בקצות העצבים.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

ארתרלגיה הינה גם דלקת מפרק תגובתית או סינוביטיס תגובתי. הארתרלגיה הינה בעלת אפיונים קבועים וכוונתי לכאבים כרוניים, מפושטים, דלקתיים, ממוקדים אך גם סימטריים. הדלקת יכולה להיות חמורה, קשה ובהמשך וזה חשש מבוסס, הרס של המפרקים, נפיחות, פגיעה במבנה העצם ועוד. בארתרלגיה קיים היבט כרוני ובטיפול לא נכון, המצב הופך לבלתי הפיך. בארתרלגיה קיימת פגיעה במפרק הברך. בארתרלגיה קיים גם “שיתוף פעולה דלקתי” ובכך תמונה קלינית חמורה שעלולה להגיע למצביים זיהומיים.

הכאבים הארתרלגים קשים, חדים, מגבילים, מפרקיים וגולשים גם לשרירים. ארתרלגיה גם נובעת מבסיס של אלרגיה. לציין גם שהמעורבות המפרקית, הדלקתית נובעת מכמות רבה של SYNOVIUM בתאי הלימפה, הסינוביטיס קשור למפרק ובכך נוצר תהליך משולב של אנטיגן ונוגדן.

הארתרלגיה נובעת גם מבעיות ניווניות, הווה אומר שחיקת סחוסים באזורי גוף ודרך גירויים מכניים בדומה לעומס עבודה פיזית ואימונים שונים. היא נגרמת תחת לחץ סטטי ובהעדר חמצן וגורמת לעיוות מפרקים בגוף. קיים דבר נוסף בדומה לברכי ארתרלגיה הגורם לסינוביטיס קשה מאוד.

אנו חייבים בהבנת הסוגים של הארתרלגיה וכוונתי שקיימת ארתרלגיה המכונה POLYARTHRALGIA שהינה מפושטת שכן הסיכון בארתרלגיה רב ובעיקר במפרקים הגדולים, כתפיים, מרפק, ירך, ברכיים אך גם במפרקים הקטנים ולכן קיימת גם MONOARTHRALGIA שהינה ארתרלגיה של מפרקים גדולים.

דלקת מפרקים ארתרלגית – הדרך הטבעית

הדרך הטבעית לא עושה שימוש במושג אדיופטי וזאת מעצם הידיעה שלכל בעיה קיימת סיבה. כל התהוות מקורה בגורמים סיבות ותנאים. העדר הבנתם אינו מבטל את תקפות הסיבה. הדרך הטבעית מבחינה בסיבות שמשמעותן היא חוסר איזון רב מערכתי מובהק. זה אחד מהסודות של הצלחת צוף צמחים. המילה אדיופטית אינה תקפה במרפאתנו. דלקת המפרקים, בעת שהיא פעילה, חשובה לטיפול שכן יש למנוע הרס של המפרק ופגיעה קשה. ארתרלגיה הינה דלקת כרונית ועלולה לפגוע בכל הגוף. הדלקת הינה ממקורות שונים ובכך קיימת התקפה לא מבוקרת של מערכת החיסון בסינוביום שהינה רקמה העוטפת את פנים המפרק. הפגיעה בסינוביום גורמת להעצמת תכולת הנוזל ובכך נגרמת נפיחות, כאבים קשים, נוקשות ועוד. במהלך המחלה נגרמת התפשטות דלקתית לרקמות הסמוכות ובכך גם הסחוס נפגע ואיברי גוף נוספים בדומה לעיניים ושאר מערכות הגוף. הדרך הטבעית בצוף צמחים מהווה אמצעי סיוע חשוב מכל, הן אלטרנטיבי ובוודאי משלים.

תסמינים אופייניים:

 • כאבי מפרקים
 • נפיחות במפרק
 • רגישות במפרק
 • נוקשות בוקר אך גם ביום
 • מגבלות הליכה
 • חום
 • פריחה בעור
 • ירידה במשקל
 • תשישות וחולשה
 • אדמומיות בעיניים וטשטוש ראיה
 • מצבי דכדוך ודיכאון
 • אי שקט
 • רגישות חיסונית רבה
 • תופעות לוואי קשות של התרופות
 • בעיות גדילה
 • בעיות קוגניטיביות
 • כאבים מושטים ומטיילים

קיימים מחקרים רבים בעולם המאשרים את חשיבות הדך הטבעית דרך מיצוי צמחים טבעיים, תוספי תזונה, תזונה, סיוע מיוחד בקליניקה ועוד.

דלקת מפרקים – ארתרלגית

דלקת מפרקים הינה מחלה הגורמת להתרחשות דלקתית וסימטרית במפרקים שונים בגוף תוך ביטוי שכיח יותר במפרקי כפות הידיים וכפות הרגליים. תהליך זה מוביל לנפיחות, כאבים, מוגבלות, אודם וחום. לציין שדלקת המפרקים הריאומטואידית עלולה ליצור תסמינים נוספים בגוף ולא רק באזורי המפרקים. דלקת זו שכיחה מבין כל דלקות המפרקים הכרוניות ופוגעת ב 3%-4%  מהאוכלוסייה תוך שכיחות גבוהה יותר אצל נשים. הדלקת מופיעה בכל גיל ועלולה להופיע גם אצל ילדים אך לרוב בין הגילאים 20-40. בדלקת המפרקים הראומטואידית נוצרת דלקת בקרום הציפוי של המפרק המכונה סינוביה ולפיכך ניתן לכנות מצב זה כסינוביטיס SYNOVITIS. המצב הדלקתי יוצר יסוד לעיבוי הקרום וזאת עקב חדירה של תאים לבנים אשר תפקידם להילחם בנגע הדלקתי.

תאים אלו מפרקים חומרים אל חלל המפרק בדומה לחלבונים פונקציונאליים המכונים אנזימים ואשר גורמים להרס של חלקי המפרק במהלך השנים. כאמור, מחלה זו הינה דלקת כרונית של ציפוי המפרק תוך היווצרות רקמה הפוגעת קשות בחלקי המפרק בדומה לסחוסים, עצם, רצועת המפרק והגידים.

במצבה החריף גורמת הדלקת להופעת נוזל במפרק הגורם לאודם, כאב, חום, נפיחות וליקויי תנועה. כמו כן נוצרים מצבים של הצטלקות המגבילה באופן כרוני את התנועה ויוצרת עיוות של המפרקים ושינוי בצורתם. מחלה זו פוגעת בד”כ במפרקים, אך בחלק מהחולים בה נפגעים גם איברים אחרים בדומה לעור, מצב בו מופיעות מעל אזורי המפרקים גבשושיות. הדלקת עלולה לפגוע גם בלב, ריאות, בקרום הריאות, בעיניים, בטחול ובגרון. לעיתים קרובות גם כאשר הפגיעה מתרחבת אל רקמות נוספות אין האדם חש תסמינים מאפיינים עד לרגע הפגיעה ברקמות אלו.

הדרך הטבעית בצוף צמחים הינה כלי חשוב וטוב ביותר דרך נתיבים מגוונים היוצרים סינרגיה רבת משמעות.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן