תסמונת בלפרוכלזיס – הטיפול הטבעי השלם

BLEPHARCHALASIS SYNDROME בלפרוכלזיס הינה מחלה לא שכיחה ואף נדירה הפוגעת בעפעפיים. המחלה מופיעה בדרך כלל אצל צעירות, בילדות או בגיל ההתבגרות. המחלה התגלתה לראשונה ב 1807 וזאת על ידי רופא בשם באר ב 1817. הפירוש של המילה הינה, “רפיון העפעפיים” ואכן, תיאור זה נכון שכן בעת התקף של בלפרוכלזיס נוצרת בצקת בעפעפיים ובכך, היות ורקמת העפעף כל כך עדינה, נוצר רפיון בעפעפיים. במקרים רבים המצב הכרוני גורם לצניחה בלתי הפיכה ובכך הכרח לניתוח להרמת העפעפיים. וודאי שזה אינו פתרון טוב ולו רק בגלל העובדה שהבעיה תחזור על עצמה ולכן גם ההיבט הבצקתי יחזור וידרוש שוב התערבות כירורגית. תסמונת נדירה השכיחה אצל צעירות ונשים. בלפרוכלזיס הינה דלקת של העפעפיים המאופיינת על ידי החמרה קשה של בצקת באזור העפעפיים  דבר הגורם לאטרופיה, לעיתים גם אנגיואדמה מקומית או הצטברות של נוזלים ברקמות. מתוך היותה דלקת אנו מבינים שקיימת השפעה חיסונית מובהקת אך גם חוסר איזון הורמונלי וכללי.

בבלפרוכלזיס קיימות כמה דרגות קליניות.

דרגה קלינית אחת

שלב המחלה המוקדם שהינו השלב הפעיל

שלב זה מופיע בדרך כלל בגיל הילדות או הנעורים. השלב הזה מאופיין בהתקפים בצקתיים חוזרים ונשנים בעפעפיים העליונות. אך לעיתים גם פגיעה דו צדדית ולעיתים חד צדדית. במצב זה הבצקת נוצרת ללא אודם או כאב. במצבים פרוגרסיביים, וזה השלב המסוכן יותר, נגרם מצב בו העפעפיים התחתונות יגלו גם מעורבות. לציין שהבצקת הנובעת מההתקף מגלה עמידות לטיפול בדומה לאנטי היסטמינים וסטרואידים. זמן ההתקף שונה ויכול לנוע בין כמה ימים למספר ימים ואף יותר. לציין שמספר ההתקפים, חוזקם, משכם, פיזורם ועוד שונים מחולה לחולה. לעיתים מספר ההתקפים פוחת אך גם לעיתים הוא גובר. לעיתים ניתן לעבור לשלב קליני שני להלן ההסבר, דרגה קלינית שנייה

שלב המחלה השקט

מתוך ערב רב של התקפים של בלפרוכלזיס נגרם נזק לעור העפעפיים ובכך הופך הוא לחלש, מדולדל, רעוע, מקומט, צבעו של העפעף משתנה ומתגלים כלי דם. מתוך הבעיה עלול להיווצר גם פטוזיס שהינו צניחת העפעף. בשלבים יותר פרוגרסיביים נוצרת היפרדות של העפעף בחיבור שלו אל גידי הקנטוס ובכך נגרמת בעיה קשה נוספת. בנוסף עלולה להיגרם אטרופיה של כרית השומן באזור העפעף העליון היכול גם לפגוע בבלוטת הדמעות והרפיון של העפעף יגרום גם לאדמומיות בעין.

בלפרוכלזיס אטיולוגיה (גורמים)

חד משמעית! בלפרוכלזיס מתגלה בעיקר אצל נערות צעירות ומתוך כך קיים רקע הורמונלי מובהק לכך. בנוסף קיימים גורמים בדומה לתזונה קלוקלת, דלקות רבות, סטרס קשה נפשית, אלרגיות, תוקפנות חיסונית, חולשה חיסונית, העדר חמצן באזור העין, חוסרים של ויטמינים, מינרלים וחומצות שומן חיוניות ועוד. עדי, הבנתי שכבר בכיתה ט’ החלה הבעיה וכוונתי לגיל 13-14 ובכך עברת שנים רבות של התקפים בלתי פוסקים. במהלך השנים, וכן בבדיקה האחרונה, לא הייתה כל התייחסות למצבך ההורמונלי שהרי הוא לא היה סדיר. לתסמינים ההורמונליים, שהרי הם קשים, קיים קשר ברור למחלה ובכך הבעיה חמורה יותר במחזור. בעת שלא היו לך כאבי מחזור הבעיה הייתה פחות חמורה. הבעיה הבצקתית, בעת מצב שהינו ללא תנועה, קשה ונפוחה יותר מאשר בזמן תנועה. ובנוסף, בדרך כלל בלילה הבעיה מתחילה להתפרץ (נתונים חשובים לטיפול). חשובה גם התייחסות למספר מצבים קשים שעברת ובוודאי לאקנה הורמונלי, מצבי מתח, חולשה, שנים של מתח ותזונה לקויה ולא מיטבית חוברים, העדר תנועה ועוד. משום מה, וזה חמור, לא בדקו לך מדדי דלקת, בעיות בבלוטת התריס וויטמין D. מתוך כך אין בי ספק שטיפול טבעי נכון, מושכל ומותאם יכול ליצור שינוי דרמטי. את חייבת את הטיפול שכן בעיון מעמיק במה שכתבתי ניתן להבין את המצב החמור העלול להיות ללא טיפול טבעי רב היקף, רב מערכתי ועמוק. טיפול שיבטל את הסביבה הידועה כטריגר לסיבת הבעיה.

הטיפול הקונבנציונלי

אין היום לרפואה הרגילה כל כלי טיפול מלבד ניתוח לשם מצב אסתטי ותפקודי.  ולא רק זאת, מקובל, לפני ניתוח להמתין כשנה ללא התקפים, דבר שלחלוטין כמעט ולא אפשרי. הניתוח יכול להיות קשה ומסובך עד כדי הכרח כירורגי לשינוי במבנה העין. הרפואה הטבעית הינה כלי החשוב מכל, ניתן לטפל ולהיפטר הגורמים לבעיה אכן מובהקים ונחקרים בכל העולם, אך בישראל אין כל התייחסות לנושא ההורמונלי, למתח, לתזונה קלוקלת, לאי איזון חיסוני, למצבים דלקתיים, לאי איזון חיסוני, לאלרגיות, לתנועה ועוד. הרופא אינו מתייחס לכך ובכך גורם לסבל רב אצל החולים ולחוסר תנועה ואף לנזק בלתי הפיך לעין ולנפש. קיימים טיפולים ברפואה הטבעית פנימית, איזון רב מערכתי וביטול הסביבה הידועה כגורם רב משמעות. קיימים טיפולי דיקור חיצוניים ובעלי משמעות קלינית אדירה וכן טיפול פנימי לאיזון רב מערתי, הורמונלי, חיסוני, עיכולי ועצבי. הכלים של הרפואה הטבעית אדירי ממדים. ניצור טיפול, תחילה במהלך זמן קצוב דרך טיפול לחיזוק מערכת החיסון, טיפול ישיר בבעיה בעין, טיפול לאיזון הורמונלי מחייב, חיזוק הגוף ועמידותו, תזונה נכונה וביטל הטריגרים לבלפרוכלזיס, טיפול לפוגג את הבצקת, טיפול להזרמת חמצן ודם לאזור, טיפול לרוגע, שקט נפשי ובריאות וביטול כל סביבה הידועה כמחוללת את הבעיה. נעשה זאת דרך טיפול פנימי בצמחי מרפא, חיצוני טבעי, טיפולים בקליניקה, קומפרסים מרפאים, דיקור ומגע רב מערכתיים, טיפול פנים ועין, הנחיות קיומיות ועוד.

טיפול בבלפרוכלזיס – עקרונות ופרוטוקול טיפול

חשוב ליצור פרוטוקול טיפול מושכל המותאם באופן אישי שהרי קיימים הבדלים בין אדם לאדם, הן ביחס לגורמים והן ביחס לגופו ומורכבותו. אנו ניצור פרוטוקול טיפול מלא כדי להילחם במחלה ולנצחה. חשוב להגיע לפגישת אבחון וייעוץ עמוקה

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן