מחלת קרוהן הינה מחלת מעי דלקתית כרונית, אשר למרבה הצער, עד לכתיבת מילים אלו, לא נמצא לה טיפול אשר משיג ריפוי מלא. יחד עם זאת, הבשורה המעודדת טמונה בעובדה שכיום ישנן שיטות טיפול רבות הן ברפואה הקונבנציונאלית והן ברפואה הטבעית, אשר בכוחן להשיג שליטה בתסמיני המחלה ולאפשר לחולים עלייה משמעותית ברמת החיים.

התסמינים של מחלת הקרוהן משתנים מחולה לחולה, הן בהיקפם והן בסוגם, מהסיבה הזאת טיפול בקרוהן אמור להיות מותאם באופן פרטני לכל חולה – זאת כאמור בהתבסס על אבחון ראשוני, והבנה מקיפה של הסימפטומים מהם הוא סובל.

סוגי הצמחים היעילים לטיפול בקרוהן

ניתן לחלק את צמחי המרפא אשר נחשבים כיעילים לטיפול בקרוהן לקבוצות שונות עליהן ניתן למנות:

  • צמחים אנטיספטיים – צמחים נוגדי זיהום.
  • צמחים מוצילגיים – צמחים אשר מרגיעים ומרככים רקמות פגועות.
  • צמחים אנטי אלרגיים – צמחים המכילים חומרים אנטי בקטריאליים ובכוחם לסלק מזהמים שונים
  • צמחים בעלי פעילות אסטרינג’נטית – צמחים בעלי פעילות המכווצת את הרקמה ומכילים טנינים, אשר בכוחם לסייע בריפוי מהיר של רקמה מודלקת.

מכיוון שמצבי  מתח ועצבנות עלולים להחמיר את התסמינים של מחלת קרוהן, נהוג במקרים רבים להשתמש גם בצמחי מרפא הידועים כמרגיעים כגון: מליסה, ורבנה וקמומיל.

צמחי מרפא בולטים בהם נהוג להשתמש לטיפול בקרוהן

כורכום – הרכיב הפעיל של הכורכום מופק משורש הצמח ונקרא כורכומין, רכיב זה נמצא כבעל יכולת לביצוע פעילות נוגדת חמצון ופעילות אנטי דלקתית, וזאת בנוסף לעובדה שאחד מסגולותיו הוא תרומתו לחיזוק מערכת העיכול. מהסיבות הללו, כורכומין נחשב למומלץ במיוחד עבור החולים בקרוהן שהינה מחלה דלקתית.

אלוורה – ג’ל אלוורה מכיל ויטמינים, חומצות אמינו, מינרלים וחומצות שומן טובות ולכן, מומלץ גם הוא לחולים בקרוהן, אשר מקור המחלה שלהם טמון במקרים רבים במערכת העיכול, ובכוחו של הג’ל להגן על רקמת המערכת.

רימון – הרימון הינו בעל תכונות נוגדות חמצון, כאשר ריכוז גדול של החומרים הפעילים של הרימון, עליהם נמנית חומצה בשם אלג’ית, נמצא דווקא בקליפה של הרימון.

חשוב לציין שצמחי המרפא בתהליך טיפול טבעי בקרוהן שבהם יעשה שימוש בשלב הכרוני של המחלה, יהיו שונים מאלו בהם ייעשה שימוש בשלב האקוטי של המחלה.

צוף צמחים מספקת מענה טבעי הוליסטי אשר מותאם באופן פרטני לכל חולה במחלת הקרוהן. הפתרונות של צוף צמחים כוללים: התאמה של צמחי מרפא, בניית תפריט תזונה, טיפולי שיאצו ודיקור ותוספי תזונה אשר מפותחים ומיוצרים במרפאה של צוף צמחים.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן