לא פעם, כידוע, השפעות של תחושת אי נוחות עד כדי כאב פיזי, יכולה להקרין גם על המצב הנפשי שלנו, זה לא חייב להיות באופן עמוק, זה יכול להיות באופן כזה שיוביל לשינוי בתחושת מצב הרוח לאורך זמן, אך זה בהחלט יכול להשפיע עלינו.

דוגמא לכך אנחנו יכולים לראות בקרב אנשים אשר מתמודדים עם פיברומיאלגיה. כידוע, אנשים שמתמודדים עם מחלת פיברומיאלגיה, נאלצים לחוות תחושת כאב באזורים שונים בגוף. מדובר על כאב אשר יכול להיות מוקרן מהחלק העליון של הגוף עד החלק התחתון שלו ולהשפיע באספקטים רבים במהלך היום יום. זוהי מחלה אוטואימונית המוגדרת בתחושת כאב אשר נובעת כתוצאה מהפרעות בסינגלים שנשלחים ממערכת העצבים למוח.

אך מלבד אותן תחושות כאב שהם חווים באופן פיזי, הרי שהם גם חווים מעט השפעות נוספות. בין אם מדובר בתחושת עייפות, קשב ועוד. כל זה מוביל לשינויים קיצוניים במצב הרוח ובמילים אחרות, כל זה עלול להוביל בסופו של דבר לדיכאון.

לכן, טיפול בכאבי פיברומיאלגיה, תמיד ישלב הן שימוש בתרופות שמיועדות לצמצם את תחושת הכאב מצד אחד, והן את השינויים שחווים מבחינה נפשית מצד שני, כלומר, הטיפול יקשור בין המצב הפיזי למצב הנפשי. זה נכון במקרה של טיפול רגיל וכן במקרה של המבקשים להתמודד בפיברומיאלגיה באמצעות טיפול טבעי.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

לפני שניכנס לשאלה כיצד מבצעים זאת, כיצד משלבים בין טיפול באספקטים פיזיים לאספקטים נפשיים, צריך לקחת בחשבון נקודה חשובה, הרבה פעמים שימוש בתרופות שמיועדות לדיכאון או מצבים דומים, עלולות להיות בעייתיות לטיפול במחלה לאורך זמן, מאחר והן מרכיבות מרכיבים שמשפיעים על השרירים לרעה. לכן חשוב לבדוק מה התרופות כוללות, והאם באופן כללי יהיה נכון בכלל להשתמש בהן ולא לבחון אופציה בפיברומיאלגיה של טיפול טבעי בלבד.

כיצד משלבים בין טיפול פיזי לטיפול נפשי

בשלב הראשון יש לאבחן את המחלה ואת מצבה, עד כמה היא משפיעה עלינו מבחינה פיזית ועד כמה היא משפיעה עלינו מבחינה נפשית. האם היא באמת גורמת לתחושת עייפות, האם היא באמת מובילה לכדי מצב של דכדוך ודיכאון, חוסר קשב וסימפטומים נוספים שקשורים לעניין.

במידה וכן, יש לבחון כיצד ניתן לשלב בין שני הטיפולים, בין היתר אפשר לעשות זאת באמצעות טיפול טבעי דרך קנאביס רפואי למשל, אשר נועד גם להפחית את הכאב וגם להקל מבחינה נפשית, אופציות אחרות הן פעילויות ספורטיביות שונות אשר מאפשרות גם להקל על הגוף מבחינת כאב וגם להקל לשפר את מצב הרוח. דוגמא נוספת לכלי בעזרתו אפשר לשפר את מצב הרוח, היא באמצעות שינוי בתזונה, באמצעות שינוי תפריט, תרופות טבעיות ותוספי תזונה.

צריך לומר, רצוי מאוד לעבוד על שני המסלולים, אחרת הטיפול במחלה עלול להיות מאוד קשה והתוצאות עלולות להיות פחות אפקטיביות.

המלצה לקריאה נוספת:

לצפיה בהמלצות לקוחות על טיפול טבעי בפיברומיאלגיה – לחץ כאן

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן