דיקור סיני לאפילפסיה

פרוטוקול הטיפול בצוף צמחים לציין שכבר בשנת 6300 לפני הספירה, הוצג תיעוד של הקיסר הצהוב שהינו ממציא הדיקור הסיני על טיפול באפילפסיה דרך נקודות דיקור. בשנת 1975 הוצג טיפול בדיקור סיני בארצות הברית לאפילפסיה וחשיבותו להתקפים ומצבי פרכוסים. במחקרים רבים על אפילפסיה דרך הרפואה הקונבנציונאלית גילו שהטיפול במחטים מפחית התקפים ואף יוצר מצב של הפוגה. הדיקור הסיני יוצר הטבה בתגובה האנדוקרינית והנוירולוגית המסייעת במצבים של אי איזון, לחץ, אי שקט והפרעות חשמליות במוח. אקופונקטורה הינה דרך בטוחה ליצור איזון, הפחתה ומניעה של התקפי אפילפסיה. טיפול עתיק יומין זה מהווה טיפול אך גם מניעה. בגופנו קיימת אנרגיה או כפי שמכנים אותה ברפואה הסינית צ’י או אנרגית החיים הינה אנרגיה המוגדרת ככוח החיים. כח החיים, מגלה מעורבות דרמטית בכל תפקודי הגוף וזאת החל מהיבטים נוירולוגים, מטבוליים, נפשיים, פיזיולוגים ביו כימיים ועוד. מטרת הדיקור הינה זרימה נכונה של צ’י או אנרגיית החיים ובכך ליצור הרמוניה בין שני הניגודים אשר אמורים להשלים אחד את השני, בין היין לבין היאנג. זרימת האנרגיה קיימת ללא ספק מתחת לשכבת העור ובכך הרפואה הסינית עוזרת שכן כל נקודות הדיקור הינם באזורי שכבת העור. העיקרון אשר מהווה את עיקרי השלבים של הטיפול הינו שמצבי מחלה או דיס הרמוניה פיזית ונוירולוגית נגרמים, כאמור על ידי סטגנציה של צ’י. בדיקור סיני מאפשרים לצ’י לנוע. בתהליך הדיקור מוכנסות מחטים סיניות מעוקרות ועדינות דרך העור אל נקודות ספציפיות של הגוף ובכך גורמות לאחר זמן לשינוי חשוב. הדיקור סיני באפילפסיה מטפל במערכת הלימבית של המוח. האזור הלימבי מעורב בהתקפי אפילפסיה, מצבי רוח ורגשות. הטיפול מפחית רמות לחץ וחרדה וכן אי שקט ובנוסף יוצר שחרור של חומר המכונה גאבא המהווה חומר ביו כימי חשוב לאפילפסיה. הטיפול ייעשה דרך דיקור סיני רב מערכתי הכולל גם דיקור קרקפת אך גם מגע רפואי ממוקד ורב מערכתי. ניצור אפיק טיפול, הן בקליניקה אך גם במהלך ימי השבוע וזאת דרך מחטים קבועות בצורה של מגנטים על הנקודות השונות. קיימות נקודות ממוקדות לאפילפסיה לשם מניעת פרכוסים וכן איזון רב מערכתי. וודאי שהטיפול ילווה בהנחיות קיומיות ע”י צמחי מרפא ותוספי תזונה. רק כך ניתן ליצור סינרגיה טיפולית אשר תעניק את מימוש היעדים בדומה להפחתת או היפטרות מהתקפים וחיזוק מערכת העצבים והמוח.    

נקודות נבחרות לדיקור סיני

הנקודות הבאות תשמשנה אותנו בפרוטוקול הטיפול בקליניקה אך גם טיפול בבית וזאת דרך מדבקות דיקור, מגע וחימום.
 • BL-62 מתחת לעצם הקרסול החיצוני, התקפי אפילפסיה בשעות היום.
 • SP-4 צד פנימי של כל הרגל נקודה חשובה לאפילפסיה.
 • LIV-2 נטייה להתפרצויות, כעסים והרגעה.
 • LIV-3 חיזוק יין, עצבנות.
 • HT-3 קשיחות בראש ובצוואר.
 • HT-7 בכף היד, מתח נפשי, לחץ נפשי, אי שקט.
 • PC-7 בכל היד, הרגעה, חוסר מנוחה, שקט נפשי, אפילפסיה.
 • LI-4 כל היד השפעה על כל איזור הראש.
 • BL-15 (גב) אפילפסיה, דופק לא סדיר.
 • CV-13 בטן, התקפי אפילפסיה.
 • CV-12 התקפי אפילפסיה.
 • CV-20 (ראש) השפעה על המוח, חיזוק כללי מהווה נקודה להקזת דם.
  הדיקור הסיני בפרוטוקול הנוכחי יעניק סיוע חשוב ורב משמעות לאפילפסיה וזאת כחלק מתוכנית הטיפול הטבעית הכוללת צמחי מרפא, תוספים, טיפולי מגע, הנחיות קיומיות, תנועה ועוד.  

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן