נגעים בחומר הלבן

(substantia alba)

חומר לבן הינו רקמה במערכת העצבים המרכזית שהינה חלק ממערכת העצבים הכוללת את המוח וחוט השדרה. החומר הלבן מורכב מרקמות המכונות אקסונים שהינם חלק מתאי עצב. האקסון הינו סיב עצב המהווה שלוחה של תא העצב עצמו. תאי העצב הינם תאי מערכת העצבים והם מהווים את מרכז התפקוד הבסיסי של המוח. תאי העצב וזאת בעזרת האקסונים מעבירים מידע בתוך מערכת העצבים. מערכת העצבים הינה מבנה תקשורת עצבית ובכך רק בעזרתה הגוף פועל כיחידה דיפרנציאלית וזאת תוך תאום וביקורת. החומר הלבן מכונה כך מעצם צבעו הלבן והבהיר הנובע מרקמה שהינה מעטה המכונה מיאלין. המיאלין הינו רקמה העוטפת את הסיבים העצביים (אקסונים) במערכת העצבים. המיאלין הינו סוג של מבודד להגברת הבידוד החשמלי של הסיב. זה התנאי להולכת דחפים עצביים.

נגעים בחומר הלבן במוח

החשש הנכון מדמנציה בגיל מבוגר הנובעת מתהליכים אשר פוגעים במערכת העצבים המרכזית.

הדרך הטבעית בצוף צמחים מעניקה סיוע טבעי רב עוצמה.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

החומר האפור הינו מרכיב חשוב במערכת העצבים המרכזית מורכב מגופי תאי עצב, תאי גלייה, נימים ותאי עצב זעירים השולחים שלוחות לאזורי המוח ובכך מעבדים מידע. לחומר הלבן יש תפקיד חשוב וזאת כדי ליצור קשר בין האזורים השונים של החומר האפור במוח ובחוט השדרה. מתוך כך נוצר קשר המאפשר העברת אותות בין האזורים. במהלך השנים נפגע החומר הלבן ובכך מתפתחים נגעים ברקמתו.

כשהחומר הלבן נפגע הוא גורם להתפתחות של מחלות מוח ניווניות בדומה לדמנציה, האלצהיימר אך גם לבעיות בדומה לטרשת נפוצה.

במהלך השנים, ומתוך תנאי קיום לא מיטביים, נוצרים שינויים ניווניים, איסכמיים ונגעים וכן שינויים ניווניים בכלי דם ובכך ירידה קוגניטיבית, שטיון, דמנציה, האלצהיימר ומחלות מוח ניווניות.

חשוב לא להקל ראש ולא להמתין לפרוגרסיה בלתי הפיכה במוח.

קיימת דרך טבעית משולבת, מותאמת, מושכלת ורבת חשיבות וזאת כדי לסייע בפרוגרסיה המסוכנת. קיימות פורמולות המשלבות בין תוספי תזונה ומיצוי צמחים טבעיים אך גם הנחיות קיומיות ואף למידה לנשימות מוח ויציבה נכונה.

מסקנות מחקריות מובהקות

נגעים בחומר הלבן שכיחים בגילאי 50 ומעלה ובהזדקנות. השלב הראשון הינו ללא דמנציה או AD (האלצהיימר) אך קיומו, לחלוטין מהווה השפעה על קשיים קוגניטיביים ולעיתים בסיס מהיר לדמנציה וAD. חשוב לעצור את המגמה הזו. גם כאשר נמצאים נגעים בחומר הלבן חייבת התייחסות כמותית שכן מעבר להצטברות ובעיה של פרוגרסיה קיים קשר מחקרי בין הנגעים הלבנים, כמותם וגורמי הסיכון להיווצרותם, לבין ירידה בזיכרון, היכולת לעבד מידע, שכחה ועוד. הסיבות רבות ובכך חייבת להיות גישה רחבת היקף, טבעית וקיומית.

הסיוע באובדן זיכרון ונגעים בחומר הלבן בעזרת מיצוי צמחים טבעיים ותוספי תזונה של צוף צמחים הינם ללא תופעות לוואי, בטוחים ומעניקים מענה להתמודדות ולסיוע.

תקציר

קיימת האצה מוגברת בעולם ובישראל על תהליכי אובדן זיכרון, דמנציה והאלצהיימר. בעת זו הגיל הפוטנציאלי ירד ל 50 ומעלה. אנחנו נאבקים בבעיית זיכרון כמעט בכל יום. לעיתים לא זוכרים שמות, ימי הולדת, מפתחות הרכב, הפרק הקודם של הספר או הסדרה, את שעת איסוף הילדים מהחוגים, נכנסים אל המטבח ולא זוכרים מדוע, שוכחים מה רצינו לומר, היכן הנחנו דברים, מה היינו אמורים לעשות ועוד. כולנו שם בגיל חמישים ברמת חומרה זו או אחרת, בכל יום אנו נאבקים בזיכרון הכושל, בקוגניציות הבוגדות בנו והחרדה מכך מועצמת. חשוב להסתייע בדרך הטבעית במצבים הללו ולהימנע ממעבר למצבים קשים יותר, לדמנציה והאלצהיימר.

חשוב להתאים פורמולות טבעיות. הסכנה בנטילת מיצוי צמחים טבעיים ללא התאמה רבה יותר מהתועלת.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן