EDEMA 

בצקות – הטיפול הטבעי השלם

בכל הקשור לבצקות או בצקת (EDEMA) תחילה אסביר שתהליך בצקתי הינו עליה בערכים שבנוזל הבין תאי. לציין שגופנו מורכב מ כ- 65%-55% מים. בעת איזון, מרבית כמות הנוזלים נמצאת בתוך רקמות תאי הגוף וחלק, ובאופן מאוזן (כשליש) נמצאת מחוץ לתאים. הכמות שמחוץ לתאים הינה 30%-25% ומהווה את הפלסמה שהינה נוזל הדם וכל השאר הינו נוזל בין תאי. בתהליכים בצקתיים נוצרת עלייה בערכים וכמות הנוזל הבין תאי ולאחר כמות של מספר ליטרים ניתן להבין בנפיחות מקומית או רב אזורית.

בעת מצב בצקתי מקיף ניתן להבחין בנפיחות בצקתית גם בפנים, בידיים וסביב העיניים. בנוסף גם קשיים ואי נוחות בכפות הרגליים ובעיה בנעילת נעליים. יש ובעת לחיצה של אזור בצקתי נגרמת גומה אשר בתהליך איטי חוזרת לקדמותה. מצב זה מכונה בצקת גומתית ((CPITTING EDEMA הגורמים מגוונים שהרי קיימים תנאים וסינרגיה שלילית המשנים את האיזון של משקל הנוזלים באזורים השונים. קיימים גורמים אשר משפיעים על הלחץ ההידרוסטטי הווה אומר לחץ הנוזל מכלי הדם על הדפנות של כלי הדם אשר דוחף מים אל ההיבט הבין תאי ולחץ נוסף המושפע הינו הלחץ האונקוטי שנובע מחלבוני הדם והוא מושך את הנוזל מהמדור הבין תאי.

מתוך כך אנו מבינים שכאשר האיזון בין הלחץ ההידרוסטטי לבין הלחץ האונקוטי מופר, נוצרת בצקת. הגורמים לכך שונים בדומה לחסימה של הניקוז מהווריד ובכך פגיעה בניקוז הלימפתי. מתוך כך, חייבת להיות גישה המעצימה את ההיקף הלימפתי בגוף המושפעת גם ממצבים רבים בדומה להיבט ההורמונלי וסיבות נוספות שאבהיר בהמשך. בנוסף, בצקת נגרמת גם מאי ספיקת לב או מצב בו הלב אינו יכול להוציא את כל הדם הנדרש ממערכת הוורידים והריאות וגם כאן בעת שניצור זרימת דם ואיזון משקל ובכך פחות עומס על הלב, ניצור עוד אמצעי למיגורה.

קיימת גם מגמה חיסונית מובהקת הגורמת להתקפים חוזרים של בצקות תת עוריות בכל הגוף ולכן חייבת להיות גם גישה חיסונית. בנוסף קיימת בצקת הורמונלית הגורמת לעלייה בחדירת כלי הדם לנוזלים. וודאי שהטיפול בבצקת חייב ליצור זרימה, ניקוז, הורדת עומס, איזון הורמונלי, תנועה, מגע ואיזון משקל ועוד וזאת נעשה. חשובה ההבנה שבמצב ההורמונלי מצטבר עודף נוזלים, עומס מטבוליזם והאטה של זרימת דם. לכן כל אימון גופני של כוח, לחץ וכדומה לא מומלץ כי אם רק פעילות של זרימה, נשימה ומתיחה ואנו מנחים לכך. בנוסף אנו יצרנים של צמחי מרפא וחשוב לי לציין שקיימים צמחי מרפא ותרכובות לבצקות וזאת דרך שילוב מדהים של צמחי מרפא ושמנים, צמחי מרפא מנקזי לימפה, צמחי מרפא מחזקי כלי דם וצמחי מרפא לזרימה כללית. רק כך נוכל לטפל ולממש את מיגור הבצקת.

בצקת = צבירת נוזלים

כאמור, בצקת הינה צבירת נוזלים רבה תוך חריגה מהאיזון הנורמאלי של נוזלים הממוקמים בחלל הבין תאי בפנים. לעיתים הבצקת הופכת להיות כרונית ומופיעה בעת טריגרים שונים אך גם בגלל ליקויים מבניים בגוף. הבצקת מורכבת מנוזלים שהינם נוזלים המופיעים בעת הפרעה בלחץ המכונה הדירוסטטי אך גם בעת לחץ אוסמוטי שהינו סוג לחץ המופעל על ידי תמיסה שהינה תערובת אחידה המורכבת ממספר חומרים. התמיסה מפעילה לחץ על ממברנה בעלת אופי חדיר למחצה. המילה ממברנה פירושה קרום העוטף מבנה ביולוגי בדומה לתאים שונים. כאמור התמיסה יוצרת לחץ על הממברנה וגורמת לריכוז נוזלים גבוה.

בעת תהליך נורמאלי עובר הדם בנימים וכלי הדם תוך שיווי משקל בין הלחצים לאורכם של הנימים. כאשר קיים חוסר איזון או פגיעה בלחץ ההידרוסטאטי וכדומה הפוגע בניקוז הלימפתי או בנפח הדם נגרמת בצקת בפנים. הבעיה הזו יכולה להיגרם מהיבטים אורגנים בדומה לטראומה של פגיעה בעבר אך גם פגיעה בניקוז הלימפתי באזור הפנים הנובעת גם מחסימה של כלי הלימפה בפנים. בנוסף, גם מהיבטים דלקתיים וכן ממצבים של בצקת אדיופטית בפנים וכוונתי בצקת כרונית מגורמים לא ברורים.

לציין גם שפגיעה עלולה להשאיר סוגים של חללים ומורכבים מנוזל המכונה סרומה. קיימת גם בצקת בעור הפנים אשר יכולה לנבוע מבצקת אשר מקורה בהצטברות מוגברת של נוזלים ונטייה רבה ולא מאוזנת של הרקמה לאחוז במים בתוך המרחב הבין תאי. סיבה נוספת יכולה להעיד גם על בצקת לימפתית הנגרמת בגלל פגיעה במערכת הלימפה בדומה לחסימה וכאמור דלקת. בנוסף חייבים ליצור הבנה מורחבת ויותר ומתוך ריבוי הגורמים והתנאים נציין גם שהנפיחות הכרונית, הבאה והולכת, מקורה במערכת החיסון ובכך נכנה אותה גם נפיחות אלרגנית. וודאי שחשוב גם לבחון אפשרות של אנגיואדמה שהינה נפיחות הנובעת מהשכבות העמוקות בעור הפנים ומקורה בפעילות חזקה, תוקפנית ולא פרופורציונאלית של מערכת החיסון. מצב זה נוצר כתגובה של עור הפנים ונגרם שחרור היסטמין ובכך נגרמת דליפה של נוזל הדם אל מחוץ לכלי הדם הקטנים שבעור הפנים. ההיסטמין משתחרר מהתאים הממוקמים לאורכם של כלי הדם.

הסיבות (אטיולוגיה) לבצקת והתנפחות בפנים

חשוב לי לסכם את הגורמים האפשריים לבצקת בפנים וכוונתי לגורמים לחלוטין רלבנטיים והנה הם:

 • תגובה תוקפנית ולא מבוקרת של מערכת החיסון
 • טריגרים אלרגנים המהווים בסיס לתגובה החיסונית
 • הפרעה באיזוני הלחץ ההידרוסטטי ועוד בפנים
 • פגיעה אפשרית פוסט טראומתית באזורי הפנים
 • העדר סירקולציה דמית טובה. הראייה לכך הינה התנפחות בעיקר במצבים סטטיים ולא דינמיים
 • סירקולציה פגומה של נוזלי לימפה (כנ”ל)
 • העדר חמצן בפנים
 • מצבי לחץ המשפיעים על מערכת החיסון
 • היבטים דלקתיים פוטנציאליים (ESR)
 • בפגיעה בניקוז הלימפתי בפנים הנובעת בפגיעה שעברת
 • השפעה סינרגית של טיפולים בפנים (חומצית ניתוחי אף וכדומה)
 • פגיעה בפנים המשאירה חללים המכילים נוזל מסוים
 • הצטברות מוגזמת של נוזלי פנים ונטייה לא מאוזנת של הרקמה לאחוז במים במרחב הבין תאי
 • טיפול באנגיואדמה (גם כאשר קיימות ספקות בכך)
 • התנהגות חיסונית מובהקת

 

צוף צמחים – הטיפול הטבעי

הבעיה נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות), לפיכך הרפואה הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה הטיפולית ההוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי למגר את יסוד הבעיה ולשלוט באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים. לזכור שהגישה ההוליסטית מהווה תמיכה סימפטומטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות הבצקות. אין ספק שעמידה במטלות לריפוי של הבצקות הכרוניות חשובה שהרי השלכותיה חשובות ולכן יש למהר ולטפל (הטיפול הטבעי נטול כל תופעות לוואי ומסייע לריפוי הוליסטי).

במרפאה הטבעית צוף צמחים מקפידים על מערך טיפול יסודי תוך מעקב, שינוי תזונתי, ייעוץ בלתי פוסק ופגישה שבועית עד להטבה ריפוי ומניעה.

חשוב להגיע לפגישת אבחון וייעוץ!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן