בצקת

EDEMA 

בכל הקשור לבצקות או בצקת (EDEMA) תחילה אסביר שתהליך בצקתי הינו עליה בערכים שבנוזל הבין תאי. לציין שגופנו מורכב מ כ- 65%-55% מים. בעת איזון, מרבית כמות הנוזלים נמצאת בתוך רקמות תאי הגוף וחלק, ובאופן מאוזן (כשליש) נמצאת מחוץ לתאים. הכמות שמחוץ לתאים הינה 30%-25% ומהווה את הפלסמה שהינה נוזל הדם וכל השאר הינו נוזל בין תאי. בתהליכים בצקתיים נוצרת עלייה בערכים וכמות הנוזל הבין תאי ולאחר כמות של מספר ליטרים ניתן להבין בנפיחות מקומית או רב אזורית.

בעת מצב בצקתי מקיף ניתן להבחין בנפיחות בצקתית גם בפנים, בידיים וסביב העיניים. בנוסף גם קשיים ואי נוחות בכפות הרגליים ובעיה בנעילת נעליים. יש ובעת לחיצה של אזור בצקתי נגרמת גומה אשר בתהליך איטי חוזרת לקדמותה. מצב זה מכונה בצקת גומתית ((CPITTING EDEMA הגורמים מגוונים שהרי קיימים תנאים וסינרגיה שלילית המשנים את האיזון של משקל הנוזלים באזורים השונים. קיימים גורמים אשר משפיעים על הלחץ ההידרוסטטי הווה אומר לחץ הנוזל מכלי הדם על הדפנות של כלי הדם אשר דוחף מים אל ההיבט הבין תאי ולחץ נוסף המושפע הינו הלחץ האונקוטי שנובע מחלבוני הדם והוא מושך את הנוזל מהמדור הבין תאי.

מתוך כך אנו מבינים שכאשר האיזון בין הלחץ ההידרוסטטי לבין הלחץ האונקוטי מופר, נוצרת בצקת. הגורמים לכך שונים בדומה לחסימה של הניקוז מהווריד ובכך פגיעה בניקוז הלימפתי. מתוך כך, חייבת להיות גישה המעצימה את ההיקף הלימפתי בגוף המושפעת גם ממצבים רבים בדומה להיבט ההורמונלי וסיבות נוספות שאבהיר בהמשך. בנוסף, בצקת נגרמת גם מאי ספיקת לב או מצב בו הלב אינו יכול להוציא את כל הדם הנדרש ממערכת הוורידים והריאות וגם כאן בעת שניצור זרימת דם ואיזון משקל ובכך פחות עומס על הלב, ניצור עוד אמצעי למיגורה.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

קיימת גם מגמה חיסונית מובהקת הגורמת להתקפים חוזרים של בצקות תת עוריות בכל הגוף ולכן חייבת להיות גם גישה חיסונית. בנוסף קיימת בצקת הורמונלית הגורמת לעלייה בחדירת כלי הדם לנוזלים. חשובה ההבנה שבמצב ההורמונלי מצטבר עודף נוזלים, עומס מטבוליזם והאטה של זרימת דם. לכן כל אימון גופני של כוח, לחץ וכדומה לא מומלץ כי אם רק פעילות של זרימה, נשימה ומתיחה ואנו בצוף צמחים מנחים לכך.

בצוף צמחים קיימים מיצוי צמחים טבעיים ותרכובות היכולים לסייע לבצקות וזאת דרך שילוב מדהים של מיצוי מצמחים טבעיים מגוונים ושמנים.

בצקת = צבירת נוזלים

כאמור, בצקת הינה צבירת נוזלים רבה תוך חריגה מהאיזון הנורמאלי של נוזלים הממוקמים בחלל הבין תאי בפנים. לעיתים הבצקת הופכת להיות כרונית ומופיעה בעת טריגרים שונים אך גם בגלל ליקויים מבניים בגוף. הבצקת מורכבת מנוזלים שהינם נוזלים המופיעים בעת הפרעה בלחץ המכונה הדירוסטטי אך גם בעת לחץ אוסמוטי שהינו סוג לחץ המופעל על ידי תמיסה שהינה תערובת אחידה המורכבת ממספר חומרים. התמיסה מפעילה לחץ על ממברנה בעלת אופי חדיר למחצה. המילה ממברנה פירושה קרום העוטף מבנה ביולוגי בדומה לתאים שונים. כאמור התמיסה יוצרת לחץ על הממברנה וגורמת לריכוז נוזלים גבוה.

בעת תהליך נורמאלי עובר הדם בנימים וכלי הדם תוך שיווי משקל בין הלחצים לאורכם של הנימים. כאשר קיים חוסר איזון או פגיעה בלחץ ההידרוסטאטי וכדומה הפוגע בניקוז הלימפתי או בנפח הדם נגרמת בצקת בפנים. הבעיה הזו יכולה להיגרם מהיבטים אורגנים בדומה לטראומה של פגיעה בעבר אך גם פגיעה בניקוז הלימפתי באזור הפנים הנובעת גם מחסימה של כלי הלימפה בפנים. בנוסף, גם מהיבטים דלקתיים וכן ממצבים של בצקת אדיופטית בפנים וכוונתי בצקת כרונית מגורמים לא ברורים.

לציין גם שפגיעה עלולה להשאיר סוגים של חללים ומורכבים מנוזל המכונה סרומה. קיימת גם בצקת בעור הפנים אשר יכולה לנבוע מבצקת אשר מקורה בהצטברות מוגברת של נוזלים ונטייה רבה ולא מאוזנת של הרקמה לאחוז במים בתוך המרחב הבין תאי. סיבה נוספת יכולה להעיד גם על בצקת לימפתית הנגרמת בגלל פגיעה במערכת הלימפה בדומה לחסימה וכאמור דלקת. בנוסף חייבים ליצור הבנה מורחבת ויותר ומתוך ריבוי הגורמים והתנאים נציין גם שהנפיחות הכרונית, הבאה והולכת, מקורה במערכת החיסון ובכך נכנה אותה גם נפיחות אלרגנית. וודאי שחשוב גם לבחון אפשרות של אנגיואדמה שהינה נפיחות הנובעת מהשכבות העמוקות בעור הפנים ומקורה בפעילות חזקה, תוקפנית ולא פרופורציונאלית של מערכת החיסון. מצב זה נוצר כתגובה של עור הפנים ונגרם שחרור היסטמין ובכך נגרמת דליפה של נוזל הדם אל מחוץ לכלי הדם הקטנים שבעור הפנים. ההיסטמין משתחרר מהתאים הממוקמים לאורכם של כלי הדם.

הסיבות (אטיולוגיה) לבצקת והתנפחות בפנים

חשוב לי לסכם את הגורמים האפשריים לבצקת בפנים וכוונתי לגורמים לחלוטין רלבנטיים והנה הם:

 • תגובה תוקפנית ולא מבוקרת של מערכת החיסון
 • טריגרים אלרגנים המהווים בסיס לתגובה החיסונית
 • הפרעה באיזוני הלחץ ההידרוסטטי ועוד בפנים
 • פגיעה אפשרית פוסט טראומתית באזורי הפנים
 • העדר סירקולציה דמית טובה. הראייה לכך הינה התנפחות בעיקר במצבים סטטיים ולא דינמיים
 • סירקולציה פגומה של נוזלי לימפה (כנ”ל)
 • העדר חמצן בפנים
 • מצבי לחץ המשפיעים על מערכת החיסון
 • היבטים דלקתיים פוטנציאליים (ESR)
 • בפגיעה בניקוז הלימפתי בפנים הנובעת בפגיעה שעברת
 • פגיעה בפנים המשאירה חללים המכילים נוזל מסוים
 • הצטברות מוגזמת של נוזלי פנים ונטייה לא מאוזנת של הרקמה לאחוז במים במרחב הבין תאי
 • התנהגות חיסונית מובהקת

צוף צמחים – הדרך הטבעית

הבעיה נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות), לפיכך הדרך הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה הוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי לסייע ליסוד הבעיה ולהיבטיה הכרוניים. לזכור שהגישה הוליסטית מהווה תמיכה סימפטומטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות הבצקות. אין ספק שעמידה במטלות לסיוע של הבצקות הכרוניות חשובה שהרי השלכותיה חשובות ולכן יש להתייחס לבעיה מייד ולא להתמהמה, חשוב לציין שהדרך הטבעית נטולת כל תופעות לווא .

בקליניקה הטבעית צוף צמחים מקפידים על מערך תוכנית יסודית תוך מעקב, שינוי תזונתי, ייעוץ ופגישות עד להגעה ליעדים הנקבעים.

חשוב להגיע לפגישת אבחון וייעוץ!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן