הטיפול הטבעי השלם לאפילפסיה אצל ילדים ונוער Epilepsy

אפילפסיה הינה פתולוגיה נוירולוגית המגלה שכיחות מדאיגה בכל הקשור להופעתה אצל בני נוער וילדים בישראל.

וודאי שהמושג פרכוסים הינו הפועל היוצא של הבעיה אך למרות הקשיים בלחוות זאת והפחד המתלווה לבעיה ניתן לשלוט במחלה באופן מיטבי ובכך להביאה לרימסיה דרך הטיפול ברפואה הטבעית. לציין גם שאצל נערים וזאת משום שהם עדיין לא סיימו את התפתחותם, המוח ממשיך להתהוות ובכך קיים בכל יום שינוי מבני ותפקודי של מערכת העצבים.

מתוך נתון זה בוודאי שחשוב וניתן דרך הטיפול הטבעי ורפואת צמחי המרפא של צוף צמחים ליצור שינויים חיוביים ודרמטיים במהלכה של המחלה והפוטנציאל ההתקפי שלה. החשוב מכל הינו ההכרה בכך שאפילפסיה אינה סוג של מחלה ספציפית. אפילפסיה הינה מצב הנובע ממספר גורמים, סיבות ותנאים הגורמים לתסמיניה. חשוב להבין שאצל נערים רבים התסמינים האופייניים לאפילפסיה משתנים בהתאם למצבם, הן הנפשי והן הפיזיולוגי. תאי המוח פונקציונאליים בסביבה המהווה מקום של פעילות חשמלית. אני מציין זאת שכן מהלכים רבים במוח נעשים באמצעות הולכות חשמליות. מתוך כך חייב להיות מנגנון בקרה וזאת לשם יצירת הולכות חשמליות תוך ביקורת.

האפילפסיה מתרחשת בעת שאזור מסוים במוח מעצים את הפעילות החשמלית וזאת ממצב של דלקת, חבלה, גידולים, פגיעה ועוד אך גם, ויש לשים לב לכך, מתוך פגיעה בתאים אך ללא עדות לפגיעה ברקמה וזאת ממצבים של גנטיקה, מחלות שונות, חילוף חומרים לא מיטבי (תזונה לא נכונה), מצבי מתח ועוד. האפילפסיה יכולה לנבוע גם מפגיעה במנגנון הבקרה ובכך אין מניעת התפשטות מבוקרת של הפעילות החשמלית. אין ספק שטיפול קונבנציונלי בלבד אינו נכון כי אם גיוס כל הכוחות וזאת דרך הרפואה הטבעית.

מצבים של התקפי אפילפסיה עלולים להיות מסוכנים וזאת בעת היותם נמשכים דקות ארוכות שכן עלול להיווצר נזק מוחי רב יותר. אצל נערים. כפי שהבהרתי, המחלה נובעת ממספר גורמים ומושפעת מגורמים סביבתיים, פנימיים וחיצוניים, ממצבי מתח, תזונה לקויה, העדר פעילות נכונה, חוסרים ועוד. ניתן ללא ספק דרך איזון נכון ליצור שינויים חשובים לשיפור דרמטי בבעיה. חשוב לחזק, לשפעל ולאזן את מערכת החיסון המופקדת על כל מצב של אי איזון של הגוף. הרפואה הטבעית, וזאת דרך מספר נתיבים תיצור מארג סינרגי של דרכי טיפול בדומה לצמחי מרפא,הנחיות לנקודות דיקור בבית בעזרת מגנטים, טיפולי מגע בבית, תוספי תזונה, הנחיות קיומיות ואיזון מערכת העצבים והעיכול וכן טיפולים במרפאה.

 

הריפוי הטבעי לאפילפסיה אצל ילדים ונוער

כאמור, הרפואה הטבעית מביטה באפילפסיה כסוג של כותרת שכן ההתייחסות החשובה ביותר הינה ההתייחסות לשלם, מהשלם ורק מהשלם צומחת הבעיה בעיקרה. הריפוי הטבעי מעורר אנרגיה לריפוי ומגביר את חיוניות הגוף תוך הפחתת כמות הדחק. השימוש נעשה במגוון רב של נתיבי הטיפול. לציין שאצל ילדים חולי אפילפסיה קיימת רגישות רבה לאלרגיות ובעיקר לקופאין, מוצרי חלב, שמרים, סוכר, חומרים משמרים, צבעי מאכל, משקאות מוגזים וכדומה ולכן נתיב התזונה חיזוק מערכת החיסון חשוב עד מאוד.

הנחיה לטיפול באפילפסיה

על אף התרופות השונות לחולי אפילפסיה שהינן המענה הקונבנציונאלי ואף אל שהייה בזמני מחלה אקוטים שאכן חובה לצרוך תרופות אלו, מתברר שתרופות אלו גורמות לחסרים תזונתיים בדומה לויטמינים , מינרלים, חומצות שומן חיוניות ואנטי אוכסידנטים ונטילתם של אלו באופן סביר תיצור הטבה משמעותית בתכיפות הניתוקים וההתקפים בתהליך הריפוי.

בכל הקשור לתזונה חשוב לזכור שבתזונה מאוזנת נוצרת התמרה של הפחמימות במזון לגלוקוז שהינו חד סוכר זמין להפקת אנרגיה בגוף וכן בעל חשיבות לתפקודי המוח. אך חשוב לציין שבמקרה האפילפטי כאשר אין התזונה מלווה בפחמימות הופך הכבד את השומן לחומצת שומן אשר עוברת פירוק רכיב המכונה גופי קטון המחליף את הגלוקוז שבפחמימה למתן אנרגיה  בגופי הקטון המופקים מהשומן. מצב זה יוצר תהליך המכונה קטוזיס הגורם להפחתה בתסמיני האפילפסיה. לכן יש ליצור הפחתה דרמטית של תזונה פחמימנית בדומה לסוכרים, פסטות, פיצות, בצקים ( גם כאשר הם בריאים) וכדומה. בנושא התזונה ניצור שינויים מיטביים עבור אורטל לאיזון ותמיכה באפילפסיה אך גם לאיזון דחוף של מערכת העיכול.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

גורמים שונים לתסמינים

שינה – לציין שמחסור בשינה אצל ילדים ונוער מהווה את אחד המאיצים לתסמינים והתקפים אצל חולי אפילפסיה ניתן בצם לציין שהעדר נינוחות נפשית, עייפות, חולשה, מצבי לחץ, דיכאון, מהווים טריגר להתקפים. מחזור השינה והעירות אצל ילדים מקושר עם שינויים ברורים בפעילות החשמלית וההורמונאלית במוח

שקט נפשי מהווה את אחד הגורמים החשובים ביותר

חשוב לנוער לישון לפחות 7-8 שעות ביממה

כאמור, בנוסף חייב להיות מצב של ניקוז עיכולי יומי (לפחות פעמיים ביום)

מצבי לחץ – המתח משפיע על המוח אשר גורם, בן היתר לשינויים הורמונאליים המשפיעים על ההתקפים. חייב להיות איזון אצל אורטל שהרי הלחץ בו היא קיימת אינו יכול לבוא לידי ביטוי אצלה כמו מבוגר. היא אינה יכולה להעיד על מצב של לחץ אך לחלוטין הוא ניכר.

האזור במוח אשר אחראי על איזון הרגשות המטרידים והחיוביים הינו האזור שבו בדרך כלל מתחילים ההתקפים של האפילפסיה

 

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן