קרוהן וקוליטיס הינו מחלות מעי דלקתיות כרוניות שעדיין לא נמצא להן מרפא. מכיוון שאין ריפוי מלא למחלה, ההתמקדות כרגע הינה בטיפולים אשר ייעודם להקל על הסימפטומים, למנוע סיבוכים ולהאריך את תקופות הנסיגה אשר מאפיינות את מחלות אלו, ויכולות להמשך שנים. חשוב לציין, שכל אדם אשר חווה את הסימפטומים המאפיינים את מחלות אלו, אמור לפנות בראש ובראשונה לרפואה הקונבנציונלית – הן לצורך אבחון המחלה, והן לצורך קבלת טיפול קונבנציונאלי בתסמיניה – ברוב המקרים, אנשי המקצוע מתחום הרפואה אשר יוכנסו לתמונה בהליך הטיפולי הם: גסטרואנטרולוג, דיאטני קלינית ורופאים נוספים – בהתאמה לסוג התסמינים וחומרתם. אך חשוב שכל מי שאובחן כחולה בקרוהן או קוליטיס כיבית, יהיה מודע גם ליעילותו של טיפול טבעי במחלת קרוהן, אשר יכול להתבצע כתוספת לטיפול הקונבנציונאלי או בפני עצמו – אשר יכול לבוא לידי ביטוי במגוון פעולות כמו: צמחי מרפא, תזונה, דיקור סיני, שיאצו, נטורופתיה טכניקות טיפוליות נוספות.

שיטות טיפול טבעי בקרוהן וקוליטיס

ישנן מספר שיטות טיפול טבעיות, אשר טומנות בחובן את היעילות הגבוהה ביותר לטיפול במחלות קרוהן וקוליטיס, בין השיטות המדוברות:
  • תזונה – מחלות הקרוהן והקוליטיס תוקפות את אזור מערכת העיכול, ולכן, שינוי התזונה, מהווה את אחד מהצעדים הראשונים בהם החולים יתבקשו לנקוט, כאשר בין המזונות אותם מומלץ לצרוך: מזונות המכילים אבץ, חומצות שומן חיוניות כמו אומגה 3, ירקות ירוקים וסיבים תזונתיים.
  • צמחי מרפא – ישנם צמחי מרפא רבים שהינם בעלי תכונות אשר בכוחם להקל על תסמיני המחלה ו/או למנוע את החמרתם. בכוחם של צמחי מרפא לצמצם את התהליך הדלקתי, לחזק את המערכת החיסונית, להרגיע ולהגן על מערכת העיכול.
  • תוספי תזונה – ההמלצה היא לשלב תוספי תזונה כגון: ברזל, אומגה 3, פרוביוטיקה, ויטמין 12B ו-D ועוד..
תוכלו לקרוא עוד על: תזונה מומלצת לקרוהן וקוליטיס כיבית כאן חשוב לציין שמכיוון שקיים שונים הן בסוג הסימפטומים והן במידת החומרה שלהם בין חולה לחולה, נדרש להתאים באופן אישי את שיטות הטיפול הטבעיות לחולה – וזאת לאחר הליך אבחון מקיף ובהתבסס על תוצאותיו. בצוף צמחים – מרפאה לרפואה טבעית וצמחי מרפא, משלבים באופן מקצועי מספר שיטות טיפול טבעיות אשר נחשבות כיעילות ביותר לטיפול במחלות מעיים כרוניות, ומותאמות באופן פרטני לחולה. הטיפול מותאם לאחר הליך אבחון מקיף, תוך התייחסות לסוג המחלה, לשאלה אם היא נמצאת בנסיגה או שהינה פעילה ולסימפטומים לגביהם החולה מתלונן – כאשר המטרה היא התאמת תכנית ריפוי אפקטיבית וממוקדת והשגת התוצאות הטובות ביותר, בזמן הקצר ביותר.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן