מצבי נפיחות קשים בבטן, משמעותם התנפחות של הבטן ולא של רקמת הקיבה. בעת נפיחות קיימת תחושה שאזורי הבטן גדלים יותר ולעיתים באופן מוגזם.

נפיחות בטנית נובעת ממספר גורמים ותנאים ושכיחה יותר אצל נשים מגברים. הגורמים מגוונים בדומה לבעיות עיכול, גזים, ספיגה לקויה, עצירות, הפרעות בתפקוד המעיים, חסרים, לחצים ואי שקט.

אכן, לחץ גורם לנפיחות קשה בבטן, בעיקר אצל נשים ובעיקר בשעות הערב. לחץ מהווה בסיס לדיספפסיה תפקודית וזאת מתוך כך שהעצב הטועה (וואגוס) קשור למערכת העצבים הפרה סימפתטית שהינה מערכת הרגיעה והיא זו אשר מעצבבת את מערכת העיכול. מתוך כך, בשעות לחץ פועלת המערכת הנגדית לה, המכונה המערכת הפרה סימפתטית ובכך גורמת לתפקוד לא יעיל של הבטן ומערכת העיכול.

מעבר ללחץ היומי גורם לנפיחות בטן, וודאי שגם גזים גורמים אך לחלוטין לא רק. בנוסף קיימת גם סיבה הנובעת מפעילות לקויה של שרירי הבטן ועוד .

גזים ונפיחות בבטן

אין ספק שגזים מלווים לעיתים קרובות בנפיחות בבטן ובכך הטיפול הטבעי במרפאתי ממגר את התופעה הן התופעה הגורמת לאי נוחות קשה והן לשם היפטרות מנפיחות קשה בבטן.

גזים – פותופיזיולוגיה

מערכת העיכול בכלל והמעי בפרט מכילה כ 200 מ”ל גז, בעוד שפליטת הגזים היומית הינהבן 600-900 מ”ל.

70% מהגזים הנפלטים מקורם תסיסה של מזון שעוכל וזאת ע”י חיידקי מעיים. הגזים מורכבים ממימן, מתאן ופחמן דו חמצני. מצבי ארופאגיה, בליעת אויר ודיפוזיה של אוויר מהדם אל המעיים מהווים גם הם גורם לגזים,זה קורה בזמן לחץ.

נפיחות בבטן מופיעה תמיד בליווי תסמינים אחרים במערכת העיכול ולרוב במצבים של דיספפסיה תפקודית. אך גם במחלה כמו סרטן, גסטריפרזיס ועוד. הטיפול הטבעי מהווה את הכלי החשוב מכל תוך הגנת הגורמים ומגורם.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן