הטיפול הטבעי בתסמונת העצב המשולש – TRIGEMINAL NEURALGIA

העצב המשולש או כפי שנהוג לכנותו העצב הטריגמינלי הינו עצב חשוב ומרכזי. כאשר אני מכנה חשוב, כוונתי להיותו אחראי על חלקי גוף רבים.

העצב הינו שייך לעצבי הגולגולת או כפי שנהוג לכנותם עצבים קרניאליים (NERVI CRANIALES). קיימים כ-12 עצבים היוצאים באופן ישיר מהמוח וממוקמים במערכת העצבים ההיקפית שהינה חלק של מערכת העצבים הממוקמת מחוץ למערכת העצבים המרכזית ותפקידה ליצור מתאם וקשר עם אברי הגוף. עצבי הגולגולת מעבירים גירוי עצבי הקשור לתחושה ותנועה מאזור הראש והפנים עד לבטן. העצב המשולש אחראי על תחושה של הפנים וכן תנועה של שרירי הלעיסה והבליעה. העצב המשולש מתחלק לשלוש שלוחות ואלו הן:

 1. שלוחת העצם העייני
 2. שלוחת עצם הלסת העליונה
 3. שלוחת עצם הלסת התחתונה

לציין שקיימות מחלות עצב מגוונות השייכות לעצב המשולש.

הבעיה, בעיקרה הינה שיבוש בפעולות העצב הטריגמינלי והיבטים דלקתיים ומאופיין בכאבים קשים מאוד אשר מעבר להיותם גורם סבל, הם גם מגבילים את החולה בפעילות שגרה יומית. לציין שכל כאב שמקורו במערכת העצבים והשיבושים שהוא חווה מוגדר ככאב נוירולוגי. כל מצב של שיבוש ופגיעה פונקציונאלית ברקמה עצבית גורם לתחושה קשה, מגבלה ואף כאבים.

תסמינים

 • כאבי פנים קשים
 • כאבים בדרך כלל באזור פנים קבוע
 • כאב חזק וגלי
 • כאבים לאחר גירוי באזור
 • גל כאב במהלך מספר שניות
 • כאב בעל אופן עוויתי
 • כאב מקרין
 • נקודות טריגר מתעוררות כתגובה לבעיית המגע
 • קשיים בלעיסה
 • קשיים בדיבור
 • קשיי תפקוד קשים

כאמור, ההיבט הנוירולוגי בעצב המשולש נובע מהפרעה בתפקוד של עצב זה. לציין שהמושג משולש מתייחס להסבר הקודם שכן הוא מתפתל לשלושה סעיפים. ההתקף של הכאב בתסמונת העצב המשולש נובע ממצבים של דחפים עצביים לא תקינים באזור העצב כאשר בדרך כלל מעבירים מסרים עצביים של כאב. העצבים הללו מתפצלים וזאת ממוצא העצב בגזע המוח וזאת באזור המכונה “הגשר”. שלוחות העצב מצופות במיאלין ומוליכות תחושות שונות. כאשר המחלה מתלקחת, נוצר לחץ ומגע לא תקין של כלי דם המצויים בסמיכות לעצב המשולש. לציין שהמחלה תוקפת בעיקר גילאים מבוגרים שכן בגיל זה קיים תהליך של החלשות הרקמה המבודדת את העצב מכלי הדם. כאמור, מקור הכאב הינו לחץ ישיר בפעילות כלי הדם של העצב.

לציין את האפשרות של טעות אבחון וזאת בעת כאבי שיניים, סינוסים ועוד.

הטיפול הקונבנציונאלי

לטיפול הקונבנציונאלי כמה אפשרויות בדומה לטיפול תרופתי לאיזון הפעילות העצבית, טיפול דרך אולטראסאונד וגלי קול לתפקוד טוב יותר של העצב אך גם אפשרות טיפול כירורגית בדומה לפגיעה בעצב או ניתוח להורדת הלחץ מהעצב. הניתוח אכן מסוכן מאוד, לא מומלץ, עדין מאוד וזאת תוך פתיחת פתח בגולגולות שדרכו יבוצע הניתוח. בהרדמה מלאה. ההשלכות עלולות להיות נזק למוח, נזק לשמיעה ועוד. לעיתים גם מזריקים לעצב חומרים לטיפול ממוקד. בניתוח נעשית גם הפרדה מכאנית בכך שמכניסים קיר זעיר המפריד בין העצב לכלי הדם.

קיימת גם אפשרות לריזוטומיה פריפרית שבמהלכה צורבים את העצב באזור מוצאו אך גם בנושא זה קיימות תופעות לוואי של כאב כרוני נוסף. לעיתים נעזרים בקרינה סטריאוטקטית רדיוכירוגית אשר במהלכה מקרינים לעצב אך עדיין קיימות תופעות לוואי קשות ואחוזי הצלחה נמוכים.

קשה לי ההבנה מדוע למהר לנתח נער צעיר שמוחו עדיין לא חוייט הרפואה הטבעית מהווה כלי טיפול רב משמעות ואדיר מימדים.
חד משמעי!!!
לא הייתי ממליץ בניגוד לגישה הרפואית הרגילה ליצור טיפול כירורגי או תרופתי. כי אם טיפול טבעי ממוקד, הן במגע, הן בדיקור, הן כחימום, אך גם טיפול פנימי בצמחי מרפא להזנת מערכת העצבים, לחיזוק מערכת העצבים, להרגעת מערכת העצבים ולטיפול בדלקת.

הטיפול הטבעי בעצב המשולש

הרפואה הטבעית הינה רפואה שמרנית ובטוחה תוך רצון להביא את איזור הפנים והעצב המשולש למצב של איזון דרך דיקור סיני ודיקור קרקפת מערבי, טיפול מסורתי וטיפול בצמחי מרפא, הטיפול הוא טבעי לחלוטין וללא גישה פולשנית. חשוב לא ליצור חיפוש אחר אפיקי ריפוי יחידניים בדומה לדיקור או לחלופין עיסוי וכדומה. הטיפול בעצב המשולש חייב להיות רב מערכתי המטפל בכל הגורמים והתנאים ובשיטות משלימות ומסורתיות.

הטיפול חייב להכיל בין יעדיו גם איזון פנימי שהרי המתח הינו מרכיב חשוב המעכב את הריפוי מבעיה כואבת זו. חובה ליצור טיפול פנים מעמיק המשלב דיקור פנים קלאסי אך גם מערבי ולפיכך יש ליצור גירוי עמוק של אזורי הפנים וזה כולל גם את מסלול העצב שמקורו במוח.

הטיפול והדיקור חייב להיות מלווה בשמנים ייחודים בדומה להיפריקום אורגני ועוד, תוך הקפדה על פרוטוקול טיפול עמוק ומקיף לטיפולי פנים בעיסוי רקמות עמוק, החדרת שמנים ייחודים, טיפול במזו-רולר, בכוסות רוח לפנים, בגואשה, בנקודות לחיצה, באקונפוסורה. רק לאחר תהליך טיפול מעמיק הן באזור הראש, הן במסלול העצב המשולש, נתמקד בהחדרת מחטים בעלות ציפוי של סיליקון בלבד ומחטי זהב (כ90-120 מחטים).

במהלך השכיבה כאשר המחטים ממוקמים בפנים יש להישאר כ-30 דקות בליווי חימום מנורת מוקסה. הטיפול כולל מגע רפואי בכל ערוצי האנרגיה בגוף וכן רפלקסולוגיה.

חשוב לדעת שהטיפול חייב לגלות גישה עמוקה ומקיפה  ורב מערכתית. יש ליצור אפיק טיפול פנימי וטבעי להזנה, חיזוק וריפויי מערכת העצבים שהרי היא זו המהווה את יעדי הטיפול. הטיפול הטבעי, בהיותו מקיף, מהווה בסיס לריפוי של הבעיה.

YNSA הטיפול הנוסף המוביל בעצב המשולש

הרפואה היפנית והרפואה הטבעית

שיטת דיקור וריפוי ייחודית ברפואה הטבעית והרפואה הסינית, המעניקה מענה לבעיות אקוטיות וכרוניות תוך יעילות רבה ושינוי דרמטי. שיטת YNSA פותחה על ידי רופא יפני בשם ימאוטו, לפני כ 40 שנה, וביססה את עצמה ברפואה הטבעית החל משנת 1972. הרפואה היפנית בשיטת YNSA מהווה נתיב טיפול ייחודי למיגור, הקלה, ריפוי ומניעה של בעיות ותסמינים רבים.

YNSA לעצב המשולש – דרך עבודת השיטה

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

שיטת YNSA נעשית דרך הבחנת צוואר ובטן ודיקור בנקודות ראש ואזורים נוספים. ההבחנה נעשית גם דרך פגישת אבחון מקיפה. אזורי האבחון מהווים ייצוג של אברי הפנים, אברי הגוף, המוח ומערכת העצבים. הדיקור נעשה באופן שיטתי, פשוט ובהתאם לבעיה ולאזור האבחון.

YNSA הינה שיטת טיפול וריפוי רבת עוצמה אשר הוכיחה את עצמה בטיפול בבעיות אורטופדיות קשות וסוגים רבים של בעיות נוירולוגיות. התוצאה מהירה ודרמטית ומייצגת שיטה חכמה הנמצאת בפיתוח מתמיד.

דרך הטיפול במרפאת צוף צמחים הינה דרך ייחודית והיחידה בישראל המשלבת בטיפול גם, תזונה קלינית טבעית, צמחי מרפא, טיפולי מגע, תוספי מזון, הנחיות קיומיות ,דיקור רב מערכתי ועוד.

מבנה הטיפול מוגש בדפי הסבר מדורגים  המותאמים לכל שלב ולכל בעיה וגיל.

במהלך הטיפולים נקפיד לשלב בכל טיפול וכן בין הטיפולים, וזאת כהשלמה בלבד ולא אלטרנטיבה, את שיטת YNSA.

בסיום הטיפול תינתן ערכת טיפול עצמית לבית ובכל יום יש לעסות את הפנים בשמנים מיוחדים, פיזיותרפיה דרך הבעות פנים, מזו-רולר ועוד.

הטיפול השלם כולל תוספי מזון, חיזוק מערכת החיסון, חיזוק דרמטי למערכת העצבים, תזונה מיטבית, פעילות גופנית, שיטות הרפיה, איזון פנימי עמוק ועוד.

פרוטוקול טיפול בתסמונת העצב המשולש (תאור חלקי)

 • דיקור רב היקפי בפנים,במצח ובראש במסלול העצב הקרניאלי – הדיקור יהיה, הן סיני והן מערבי ויצור מארג טיפול למיגור, ריפוי והולכה חשמלית עצבית ודם באזור הפנים. הטיפול ילווה בשלבים הבאים:
  • עיסוי רקמות עמוק בשמנים ייחודים.
  • טיפול ב”גואשה”.
  • טיפול במזו-רולר.
  • טיפול בכוסות רוח לאזור המצח והפנים (לזרימת דם רבה).
  • דיקור עמוק בכל אזור הפנים ומסלול העצב המשולש.
  • חימום איזור הפנים במנורת מוקסה.
  • חימום איזור הפנים במוקסה.
 • דיקור YNSA לטיפול ממוקד בעצב המשולש
 • דיקור רב מערכתי + טיפול מגע עמוק בכל הגוף שנערים.
 • מתן תרגולי פנים מגוונים לבית (לפי שיטה מערביות, מסרותיות ומזרחיות).
 • מתן ערכת טיפול בשמנים לבית.

חשוב לציין שהבעיה שבמקורה פגיעה בעצב המשולש אכן קיימת ואכן ניתן לשפרה באופן דרמטי. לדעתי יש ליצור בשלב הראשון כפי ששוחחנו 10 טיפולים ולאחר סיומם נבדוק את ההישגים ונחשוב על המשך הטיפול.

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:

המלצתה של ענת על טיפול טבעי בפריון

טיפול טבעי בפריון שלום,                                                                                                                                                                                                                                                    27.3.22 בעלי ואני ניסינו במשך כמעט שנתיים להרות.  שנתיים שבהן לא

קרא עוד »
מאמרים ומוצרים אחרונים

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן