אינסומניה -הפרעות שינה INSOMNIA

הפרעות השינה מהוות  את אחת מהבעיות הנפוצות ביותר. למעלה ממחצית האנשים הבוגרים מעידים על קשיים בשינה ורק חלק

מזערי (כ- 10%) מדווחים על בעיות שינה לרופא המשפחה.השינה הינה תהליך חשוב מאוד אך עבור חלקנו היא הפכה לתענוג נדיר. במהלך השנים ואם התקדמות הגיל, גדלה באופן משמעותי בעיית השינה ואף הסיכון הנובע מכך. לציין שהסיכון רב יותר אצל נשים. אין ספק שיש מתאם בין הפרעות שינה למחלות רבות וכן פגיעה קשה באיכות וחדוות החיים. השינה נחוצה ליציבתנו ותרומתה לבריאות הגוף חשובה ביותר. ליקויים רבים במהלך קיומנו מתהווים ומתגלים דרך שינה בלתי מספקת. השינה מהווה הכרח חשוב לתהליכים פיזיולוגים רבים כגון- מטבוליזם תקין, בריאות רקמות הגוף,תמיכה בתהליכי בניה, הגנה על הכבד חשוב לפעילות האנטי אוקסידנטים אל מול הרדיקליים החופשיים ומהווה יסוד בגופנו. העדר שינה משפיע על האצת ההזדקנות , אי שקט פנימי ומתח קיומי רב. מערכת החיסון ועוצמתה מושפעת משינה לא מספקת ולפיכך הפרעות שינה פוגמות ביכולת מערכת החיסון. הפרעות שינה פוגעות בחדוות הקיום ואיכויות חיינו. חשוב ליצור לגוף שגרת שינה מספקת, לעיתים תסמינים רבים הינם תוצר של שינה לא מספקת.

 

בשינה קיימים שני שלבים

א. שלב ה- REM: שינה זו מאופיינת בתנועת עיניים, חלימה המלווה בתנועת  עפעפיים בלתי רצונית וסוגים של תנועת שרירים.

שלב ה- REM הינו שלב חשוב שכן הוא מהווה סוג של פורקן מהיבטים אמוציונאליים מצטברים ומתחים קיומיים.

ב. שלב ה- NREM: שינה זו נטולת תנועות עיניים מהירות ושרירים ומתחלקת   למספר שלבים המובילים את האדם למצב של שינה עמוקה לציין שהשלב האחרון הינו שלב המאופיין בגלי מוח איטיים ומתונים.

 

אנו לא מצליחים להיכנס דרך דלת פרוזדור השינה שהרי בעיית האינסומניה מתחילה לפני השינה. אין אנו מסוגלים להניח בצד את תחושות הלחץ, המתח, החרדה, אי הנוחות הגופנית ועוד מגוון גורמים.לחץ פנימי מהווה את אחד הגורמים החשובים להיווצרותה של האינסומניה.

 

תסמיני הפרעות שינה

* קשיים בהירדמות.

*  שינה המאופיינת ביקיצות רבות.

* יקיצה מוקדמת ושינה לא מספקת .

*  תחושה של העדר רעננות ושינה המשמשת יסוד לעייפות יום מתמשכת.לעיתים השינה מלווה  בכאבי גוף שונים ואי נוחות המתבטאת בשינוי מצבי הגוף פעמים רבות.

 

הגורמים לאינסומניה

הגורמים לבעיות שינה מגוונים ולעיתים קרובות אין גורם אחד המשמש יסוד להפרעות שינה כי אם מספר גורמים. לפיכך יש לראות את תהליך הריפוי כהליכה בנתיב ההוליסטי להקלה בהפרעה זו.

 

להלן הגורמים

 • סוגים של מתח נפשי , חרדה,פוביות,
 • תהליכים של הזדקנות הגוף
 • העדר פעילות גופנית
 • שינויים הורמונאליים שונים
 • חסרים שונים בויטמינים , מינרלים ושאר יסודות  חשובים
 • בעיות נשימה- אסתמה,סינוסים, שיעול וכד’
 • תזונה לא נכונה מעוררת כמו: קפאין, סוכר ועוד…
 • בעיות עיכוליות( דיספסיה)
 • לקיחת תרופות שונות
 • הפרעות נוספות- היפוגליקמיה, תת תריסיות
 • שתיית אלכוהול
 • שינוי בסביבת השינה
 • עוויתות שרירים
 • מחשבות שונות הנובעות מטרדות ועצב.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

עוד הסבר חשוב 

האינסומניה,או כפי שנהוג לכנותה –נדודי שינה,הינה סוג של “עוררות יתר”.סוג של מצב ההופך את גופנו לפעיל גם בשעות בהן אמור הוא לנוח או לישון.שורשה של התופעה הינו הקורלציה בין המצב הפנימי של מערכת העצבים והמצב הביוכימי.מצב בו האיזון ההורמונאלי לקוי,בדומה לרמות גבוהות מדי של אדרנלין.כאשר אנו במצב תקין,וזאת לקראת הערב או הלילה,הגוף מייצר פחות אדרנלין וקורטיזול וזאת באמצעות מוליך עצבי חשוב המכונה GABA שהינה חומצה גאמא אמינובוטירית.ודאי שתוספים רבים או תרופות,אלכוהול וכן סמים משפיעים על מוליך זה וזאת בליווי התמכרות ותופעות לוואי רבות.אך מנגד,צריכה של חומרים מעוררים כמו קפאין,סוכרים וכדומה משפיעה על הפרעה למימוש המוליך העצבי.

לציין שחומרים מעוררים יוצרים דיכוי לחומר המכונה “מלטונין” שהינו מוליך עצבי המסייע להירדמות.המלטונין הינו מוליך עצבי הדומה לסרוטונין שהינו מוליך עצבי המשפיע על מצב הרוח.

 

הטיפול הרפואי הרגיל

המאה העשרים מאופיינת ב”יצירתיות” רבה בכל הקשור לטיפול הכימי בבעיות שינה.ה”יצירתיות” ברפואה גרמה לבעיות קשות וכן לתופעות קשות של דיכאון,מחלות רבות ופגיעה קשה בחדוות החיים.

תרופות בדומה ל”בנזודיאזפינים” שהינה קבוצת תרופות מתחילת שנות ה- 60 בדומה ל “קסנקס” , “לוריבן” ,”נומבון”, “ואליום” הפכו להיות תרופות קשות אשר מטפלות,אך לא נוגעות בשורש הבעיה וגורמות לבעיות קשות מאוד.

 

תופעות הלוואי של הטיפול הרפואי

לאחר נטילת התרופות יש צורך במינון גבוה יותר או בסוגים של “קוקטייל תרופותי”.

תופעות הלוואי

*   בעיות קיבה                                       *  בעיה חברתית

*   שכחנות יתר                                      *   התמכרות

*   נמנום במהלך היום                             *  הנגאובר (תחושת שיכרות בבוקר)

*   נטייה לתאונות ומעידות

 

תופעות לוואי של הגמילה מהתרופות

*   חרדות                              *  הפרעות מנטאליות

*   הפרעות שינה                    *   כאבי ראש

*   עצבנות                            *   פרכוסים

*   רעידות                            *   מוות

 

לסיכום הטיפול התרופתי הרגיל

התרופות הרגילות ממכרות וגורמות לתופעות לוואי חמורות ולמרבה האירוניה גורמות,בסופו של יום,לבעיות שינה חמורות.

 

הטיפול הטבעי באינסומניה

אנו בצוף צמחים לרפואה טבעית,רואים בבעיה יעד לשיפור סימפטומאטי אך גם לטיפול בשורש הבעיה.אנו רואים אדם אשר יש לו הפרעת שינה ולא הפרעת שינה שיש לה אדם.

השימוש שאנו עושים ברפואה הטבעית מגוון והטיפול הינו מארג טיפול דרך הרפואה הטבעית.

הטיפול ברפואה הטבעית צוף צמחים מהווה את הבסיס החשוב מכל לטיפול בבעיה ומהווה מארג של נתיבי טיפול טבעיים הניתנים דרך הנחיה ממוקדת, והחשוב מכל,הנחיה אישית הרואה באורח החיים,תרבותו,תכונותיו והרגליו של המטופל את היעד הנכון לבניית תיק טיפול אישי בלבד.

 

נתיבי הטיפול הטבעי

אנו מטפלים באינסומניה דרך הרפואה הנטורופטית,הרפואה הסינית, רפואת הצמחים והרפואה האיורוודית ועושים שימוש במגוון מדהים ואפקטיבי של צמחי מרפא אורגאניים בצורה של כמוסות,חליטות ומיצויים.

אנו גם מעניקים הנחיה תזונתית,שהרי התזונה מהווה את אחד הגורמים אשר משפיעים על מצבים של נדודי שינה.אנו נעשה זאת דרך הנחית תזונה קלינית במהלך כשלושה חודשים ומתן תיק טיפול תזונתי ברור ומעמיק.

הטיפול הטבעי יכלול גם סידרה של טיפולי מגע ואקופונקטורה (דיקור סיני).שהרי הדיקור הסיני מהווה תהליך מסייע וזאת בעת כשהוא נעשה במקביל לשאר נתיבי הטיפול.

אנו גם מנחים באופן מעמיק בכל הקשור ל”היגיינת השינה” שהינה הכוונה לסביבה הנכונה אשר אמורה לתמוך בתהליך השינה.

 

לסיכום

אנו,בתהליך הריפוי, בוחרים בדרכי טיפול טבעיים,חשובים וקלים ליישום.

המארג המשולב של תזונה מיטבית הממוקדת לבעיות שינה,צמחי מרפא,דיקור סיני,טיפולי מגע,הנחיות קיומיות,תוספי מזון,שינוי באורח החיים ועוד שיטות רבות,מהווה את התהליך החשוב ביותר להיפטר מאינסומניה.

אנו נעניק בעבורכם את הטיפולים הטבעיים היעילים ביותר ויכולים להבטיח לכם שהטיפול יהווה יסוד לשינוי רב בכל הקשור לגופכם ולבעיות השינה.

הטיפול הטבעי בצוף צמחים לרפואה טבעית יחולל שינוי רב אך ישלב את הטיפול דרך אחריותכם האישית,שכן אחריותכם לבריאותכם חייבת להיות בידכם ולא בידיו של הרופא אן של חברת התרופות אותה הוא מייצג.

אם פניתם לטיפול התרופתי – תנו לנו לגמול אתכם ממנו ואם לא – פנו אלינו.

 

בברכה,

צוף צמחים

 

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן