ריפלוקס קיבה וושטיGastroesophageal reflux disease

תופעת הריפלוקס הינה מצב אשר תכולת הקיבה לאחר אכילה, בין אם זה לאחר האוכל או זמן מסוים אחריו עולה אל הוושט. רפלוקס קיבתי וושטי הינה מחלה השייכת לקטגוריה של מחלות עיכול המכונות דיספפסיה פונקציונאלית. הריפלוקס מאופיין בליקוי של הסוגר הוושטי בחלקו התחתון. סוגר זה הינו שריר המחבר את הוושט אל הקיבה. הרכיבים העולים אל הוושט יכולים להיות מאופיינים גם בנוזלי חומצה תוך שהם עולים מהקיבה במעלה הוושט.

הוושט הינו רקמה צינורית שרירית, בעלת דפנות ריריות ומתחבר בחלקו התחתון של הגרון אל הקיבה. בעת לעיסת המזון בפה יורד המזון במורד הוושט. לוושט קיימות דפנות שריריות הדוחפות את המזון בתנועה המכונה פרסטליטקה עד לקיבה. לציין, וזה אכן חשוב מאוד, שהמושג סוגר אינו ברור כל כך שכן המזון עובר בוושט דרך פתח בסרעפת כאשר אין כל סוג ממשי של מבנה רקמתי כי אם טונוס גבוה  של השריר הסערפתי. הרפלוקס עלול לגרום בעת היותו חומצי, אך גם כאשר התחושה החומצית לא מוחשית, לבעיות קשות בדומה לכיבים, מצבים סרטניים ועוד. כאשר הטונוס אינו תקין הוא מאפשר לתכולת הקיבה לעלות לכיוון הוושט.

נקודת הנחה חשובה מאוד!

גם כאשר הסוגר אינו תקין אין הוא אמור למנוע מהמזון לעלות שכן בעת שמערכת העיכול ברקמת הקיבה תקינה לא יהיה קיים כל תהליך בו המזון מנסה לעלות לכיוון מעלה ולכן, גם אם יש ליקוי בסוגר אין הוא מהווה בעיה כי אם אי איזון עיכולי. הבקע הסערפתי אכן מחליש את הסוגר הוושטי התחתון ובכך גורם להצטברות של חומצה ותכולת הקיבה בפתח שבסרעפת.

מתוך כך, נגרמת רגישות יתר ומצבים של הקאה, מאמץ בהרמה ופעילות גופנית. לציין שמאמץ פתאומי יוצר לחץ בחלל הבטן וגורם לבקע בסרעפת ולשריר הטבעתי להחלש. בקע סערפתי אופייני לכל הגילאים ברמה מסויימת החל מגיל 43.

גורמים

הטיפול הכירורגי אינו מומלץ מהיותו בעל תופעות לוואי רבות. אין ספק שאורח חיים,תזונה לקויה, לחצים, חוסר איזון רב מערכתי, מצבי טראומה, חסרים תזונתיים, מצבים זיהומיים, הליקובקטר פילורי ועוד מהווים סיבה לבקע סרעפתי.

גורמים אופיינים:

  • מזון חומצי (העדר צריכה של ירקות, פירות, קטניות ודגנים)
  • חלבונים רבים מהחי
  • שתית קפה מרובה
  • ארוחות עמוסות
  • פעילות גופנית לא נכונה
  • עישון

אין ספק שהריפלוקס נובע מגורמים וסיבות מרובות המתגלות בשאלון ובכך חייבת להיות התייחסות הולסטית אל הגוף וזאת כדי ליצור התמרה רבת משמעות ודרמטית המהווה את תהליך הריפוי.הטיפול הטבעי בצוף צמחים אמור להעניק מענה לתופעות הרפלקוס, הנפיחות והמיחושים העיכוליים אך גם להעניק לגוף כוחות מחודשים, אנרגיה רבה, טיפול טבעי קוגנטיבי, צמחי מרפא, טיפול באיזון עיכולי, רוגע, שלווה, יציבות, עמידות וחזרה לחיים בריאים נטולי תופעות לוואי ואי הנוחות הקשה. נעשה זאת דרך טיפול טבעי וזאת דרך מספר נתיבי טיפול חשובים הכוללים צמחי מרפא, תוספי מזון חשובים, טיפולים בקליניקה, תזונה, אורח חיים בריא ופעילות גופנית.

חשוב גם להבין את המושג ריפלוקס שהינה בעיה הכוללת גם החזר וושטי אך גם מצבי עצירות, נפיחות, אי נוחות עיכולית, אי שקט ועוד.

חשוב לי להתמקד במספר מערכות עיקריות בדומה למערכת העיכול ומערכת העצבים. אין ספק שניתן להבחין באפיונים מתאימים דרך בעיה המכונה דספפסיה פונקציונאלית.

חשוב להבין זאת המונח דיספפסיה תפקודית שהינה מקבץ תסמינים המופיעים במערכת העיכול בכלל ומערכת העיכול העליונה בפרט. תלונות אלו מתגלות גם ללא כל  מחלה אורגנית,סיסטמית או מטבולית המהוות בדרך כלל בסיס לבעיות עיכוליות.

דיספפסיה תפקודית הינה סוג של הפרעה שכיחה במערכת העיכול. לציין שלפחות כ 30%-60% מהאוכלוסייה הבוגרת סובלים מתסמינים עיכוליים (דיספפטים) באופן קבוע.  בדיספפסיה קיימת אי נוחות, לעיתים כרונית, במערכת העיכול המלווה בתחושה קשה. שלשול, תכיפות, יציאות,העדר התאפקות, כאבי בטן, אי שליטה, תחושת שובע מעיקה, מלאות גם לאחר ארוחה קלה מאוד, מצבי לחץ, חרדות, אי שקט, כאבים מפושטים באזורי הבטן, גיהוקים,  גזים קשים, בחילות, הקאות, תחושות של “שריפה” בבטן, אי שקט, עצירות או לחלופין שלשול בחילות קשות ברום הבטן, צרבות. מצבים אלו עלולים להופיע במלוא עוצמתם אך גם בעוצמות נמוכות. ועלולות להיות מלוות גם באי שקט פנימי,מצבי חרדה, מצבי עקה, סחרחורות , חוסר יציבה, עייפות קשה ונדודי שינה.

הטיפול הטבעי בצוף צמחים יעניק מזור והיפטרות מהבעיה דרך טיפול מותאם ומושכל.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:

המלצתה של ענת על טיפול טבעי בפריון

טיפול טבעי בפריון שלום,                                                                                                                                                                                                                                                    27.3.22 בעלי ואני ניסינו במשך כמעט שנתיים להרות.  שנתיים שבהן לא

קרא עוד »
מאמרים ומוצרים אחרונים

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן