פיסורה אנאלית

הפיסורה הינה סדק או קרע ברקמה הרירית המצפה את התעלה האנאלית. אין ספק שהפיסורה מהווה יסוד לכאבי תופת בלתי נסבלים אשר משבשים את כל מהלך חייו של החולה.

כאבי התופת מתחילים בסמוך ולאחר סיום היציאה ועלולים להימשך שעות רבות במהלך היום עד ליציאה הבאה. הפיסורה עלולה גם לדמם, אך יש שהכאבים קשים גם בהיעדר דימום. הפיסורה מלווה גם בהפרשות וגרד רב.

אנטומיה והסבר

מוצא המעיים הינו פי הטבעת. מול פי הטבעת מצויה התעלה האנאלית. רקמה זו ממוקמת באזור המכיל בלוטות. התעלה האנאלית ממוקמת עד תחילת רצפת האגן ואורכה כ 4-6 ס”מ, ותחילתה במוצא פי הטבעת.

הפיסורה הינה קרע אופקי באפיתל ה – squamous בתעלה האנאלית. הפיסורה, ברובה, ממוקמת בדופן האחורית שכן אזור זה הינו אזור בעל אספקת דם פחותה.

סימפטומים

ניתן להבחין בפיסורות חריפות מאוד המוגדרות כשטחיות אך גם פיסורות כרוניות העלולות להיות מלוות בשינויים אנטומיים בדומה לכפל עור בולט, חשיפת סיבי שריר, בצקת מקומית ומצבים דלקתיים.

לעתים חשים בנפיחות אזור העור סביב פי הטבעת. הפיסורה יוצרת חשש מהדחף ליציאה ובכך גורמת לעצירות, דבר המהווה יסוד לבעיות קשות ורבות, בדומה להצטברות רעלים, פגיעה באיזון הפנימי, החרפת המצב ותסמינים רבים נוספים.

הגורמים לפיסורה

  1. טראומה מקומית בתעלה האנאלית – טראומה הנוצרת מיציאות קשות או ריבוי יציאות קשות ורכות
  2. מתח נפשי, לחצי קיום והיעדר איזון פנימי, דבר היוצר לחץ בשרירים הטבעתיים
  3. הרפס
  4. עגבת
  5. זיבה
  6. כלמידיה
  7. גידול
  8. קרוהן ומחלת מעי דלקתית

הדרך הטבעית לסיוע בפיסורה אנאלית

הדרך הטבעית הינה נטולת תופעות לוואי אך רב תועלתית בכל הקשור לסיוע ולהתמודדות עם התופעה ושיפור חדוות הקיום ובריאות הגוף. הדרך הטבעית מתייחסת באופן חיצוני ופנימי לשורשה של הבעיה ומסייעת במיגור הגורמים והתנאים להיווצרותה.

חשוב לא להסתגל לאי הנוחות הקשה הנובעת מהפיסורה ולכל תסמין מעיק נוסף – קיים סיוע טבעי לכל בעיה.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן