מהו כולסטרול (טריגליצרידים, LDL)? 

השומנים בגופנו המכונים גם ליפידים הינם חומרים עתירי אנרגיה המהווים מקור אנרגטי לתהליכים מטבולים בכבד ובגוף. שומנים אלו משמשים ליצירת מאגרים בתאי השומן ולצורך בידוד מקור והגנה מפגיעות. הלפידים מהווים גורם חשוב לרכיבי קרומי התאים, המרה ומעטה המיאלין המקיף את תאי העצבים.

סוגי השומנים העיקריים הינם הכולסטרול והטריגליצרידים. השומנים נעים בדם אך חייבים סוגים של חלבונים המכונים ליפופרוטאינים. תפקיד הליפופרוטאינים הינו להעביר את השומנים בזרם הדם ולפזרם בגוף. סוג אחד של ליפופרוטאינים מוגדר כבעל צפיפות נמוכה ומכונה גם  LDL, או כולסטרול רע וגם “הכולסטרול השלילי”. סוג שני הוא ה- HDL המכונה “הכולסטרול החיובי” או כולסטרול טוב, ותפקידו לאסוף עודפי כולסטרול מהתאים ולהחזירם אל הכבד. במצבם הטבעי שומרים הליפופרוטאינים על רמת איזון נכונה של כולסטרול, אך כאשר האיזון מופר מתרחש מצב בו הגוף מייצר כמות רבה של כולסטרול אשר אינה מאפשרת ל HDL לנקזו אל הכבד. בתוך כך יכול הכולסטרול מסוג LDL להתחמצן ולהיצמד לדפנות כלי הדם תוך הכנת יסוד להתפתחותה של דלקת עורקים המובילה לטרשת העורקים.

לזכור – ריכוז לא מאוזן של שומנים, בייחוד כולסטרול בזרם הדם מהווה יסוד לסיכון חמור.

טרשת עורקים” ATHEROSCLEROSIS

טרשת העורקים והסיבוכים המתלווים לתופעה זו מהווה את סיבת המוות העיקרית בעולם המערבי. טרשת עורקים נוצרת בעת שהדפנות הפנימיות של העורקים מתעבות ויוצרות  מעבר צר אשר אינו מאפשר זרימת דם תקינה. הטרשת עלולה לפגוע בעורקים המובילים דם אל הלב (העורקים הכלילים) ומקורה בתהליך של הצטברות שכבות שומן בדופן העורקים. בעיה זו פרוגרסיבית מאוד וללא טיפול והזנחה עלולים העורקים להיחסם, דבר המלווה בתחושה של כאב חזה קשה ותסמינים נוספים ובכך ליצור יסוד להתקף לב. התקף לב מתרחש בעת שזרם הדם האמור להגיע אל אזורים בלב נעצר כתוצאה מקריש דם או היצרות מוחלטת של העורק. מצב זה עלול להוביל לנכות קשה, בעיות תפקודיות קשות ומוות. מעבר לכך, סימניה של הטרשת, לעיתים, אינם גלויים ומופיעים סמוך או בעת התפרצות המחלה.

הסימנים המקדימים יכולים לבטא עצמם בסחרחורות, עילפון, כאבי רגליים לאחר צעידה, כאבים קלים בחזה, תחושת כיווץ בבית החזה- סימנים העלולים להחריף בעת מאמץ או לאחר ארוחה כבדה. ודאי שהסימפטומים של התקף לב קשים יותר וכוללים כאב עז ולחץ בבית החזה תוך הקרנות לזרועות, לגב, לכתפיים, לצוואר וללסת. הכאב עלול להיות קשה אך גם קל, ולעיתים טועים ורואים זאת כסימפטום עיכולי. כמו כן יתכנו סימנים בצורה של הזעה רבה, צלצול באוזניים, בחילות והקאות.

זכור!

לעיתים קרובות אין אנו חווים תסמינים מיוחדים לפני אירוע לב.

הגורמים ליתר כולסטרול וטריגליצרידים

 • תזונה לא נכונה
 • בעיות כבד בדומה לצמקת כבד, כבד שומני ותפקוד לקוי .
 • ערכי סוכר גבוהים ומצבים סוכרתיים שאינם מטופלים
 • בעיות בתפקוד הכליות
 • תת פעילות של בלוטת התריס
 • פעילות יתר של בלוטת יותרת המוח
 • נטייה תורשתית
 • העדר פעילות גופנית
 • מתח ולחצי קיום
 • שתיית אלכוהול
 • הצטברות רעלים בגוף

לסיכום – אין ספק שהגורמים ליתר כולסטרול וטריגליצרידים רבים, אך טעות להניח שההיבט התורשתי, כמוהו כגזרת גורל, שכן גם בהיבט הגנטי ניתן ליצור יסוד לזירוז או לעיכוב הפוטנציאל הגנטי

הטיפול הקונבנציונאלי אינו נוגע בשורש הבעיה ואף משמש יסוד לתופעות לוואי חמורות.

הטיפול הקונבנציונאלי מספק תרופות המכונות  סטאטינים להורדת רמת הכולסטרול בדם. תרופות אלו כוללות בין היתר סימבאסטאטין, פראבאסטטאטין ואטורבסטאטין. הטיפול התרופתי אינו מבוקר וניתן לרוב ללא סייגים. אל אף שהתרופה על פי הגדרת הרפואה, ” בטוחה לשימוש”, מהווה היא יסוד לבעיות חמורות. תרופות אלו מפחיתות את ייצור הכולסטרול וזאת דרך עיכוב אנזים המכונה- HMC-COA-REDUCTUSE. אין ספק בכך שתפקיד האנזים הינו להיות אחראי על תהליך ביוכימי לייצור כולסטרול אך גם אחראי על תפקוד ההורמונים הסטרואידים בגוף והורמוני המין-אסטרוגן וטסטוסטרון.

מתוך כך אין חולקים על כך שעלולה להיגרם פגיעה גם בהורמונים חשובים אלו. בין יתר החומרים אשר נפגעים מצוי גם חומר דמוי ויטמין המכונה “קואנזים קיו 10” שהינו בעל תפקיד חשוב לייצור אנרגיה בתאים. כמו כן גורמות תרופות אלו לחולשת שרירים, בעיות עיכוליות ואף האצה של תהליכים דלקתיים.התרופות מורכבות מרכיבים כימיקלים הגורמים לשיבוש בתפקוד התקין של גופנו.

מעבר להסבר הנ”ל, תרופות אלו ניתנות כתחליף לאורח חיים בריא ולפיכך משמשות ” פתרון קל” ולא חלק מתהליך משקם הנוגע בשורש הבעיה.הדרך הקלה והמהירה אינה מאיטה את קצב ההידרדרות של הגוף ומעצים את יסוד הבעיה.פיתרון תרופתי, גם כאשר הוא הכרחי, חייב טיפול טבעי למיגור תופעות הלוואי וטיפול ביסוד התופעה.

זכור !

חשוב לשמור על ערכי כולסטרול וטריגליצרידים נכונים ולא דרך טיפול תרופתי.

הטיפול הטבעי באלאיה קליניק עושה זאת בדרך טבעית.

הטיפול הטבעי בכולסטרול

הטיפול הטבעי ב” צוף צמחים” הינו טיפול הוליסטי נטול כל תופעות לוואי ותורם בזמן קצר מאוד לאיכות חיים, למיגור התסמינים ולטיפול בשורש הבעיה. ב” צוף צמחים” יוצרים תהליך טבעי לטיפול, אך מנחים גם לרפואה מונעת. הרפואה הטבעית המונעת נחווית דרך הנחיה לאורח חיים נכון ובריא.

עיקרי הטיפול הטבעי בכולסטרול דרך מארג אסטרטגי מוביל

 • טיפול פנימי ייחודי הכולל – פורמולות מצמחי מרפא אורגאניים בצורה של מיצוי, חליטה וכמוסות. הטיפול הפנימי טבעי וחשוב והינו תוצר של ניסיון רב במהלך מאות שנים אך גם דרך מחקרים מודרניים. הטיפול מהווה עמוד תווך חשוב בטיפול ההוליסטי. לציין שהפורמולות הצמחיות בעלות איכות גבוהה ונטולת פשרות. החומרים הפעילים תורמים לתהליך הריפוי בדרך טבעית הנטולת תופעות לוואי. הטיפול הפנימי מהווה לעיתים קרובות תחליף לטיפול הרפואי הרגיל עתיר תופעות הלוואי.
 • תזונה קלינית נכונה וממוקדת – הטיפול כולל הנחיה מפורטת ומדורגת לתזונה נכונה ביחס לבעיית השומנים בדם. התזונה הלא נכונה מהווה גורם חשוב ועיקרי לרמות גבוהות של שומנים בדם ולכן אנו מנחים לעריכת שינויים תזונתיים. התזונה הקלינית באלאיה קליניק, תאזן את רמות השומנים בדם ותיצור שינוי מבני ותפקודי טבעי. מערך התזונה מתחלק לשלושה שלבים. במהלך הטיפול יינתנו מערכי תזונה תקופתיים במהלך שלושה חודשים. המערך הראשון הינו לשבועיים, השני לארבעה שבועות והשלישי יינתן כתזונה קבועה. לציין שכל מערך תזונתי יינתן בליווי תיק הסבר מפורט בליווי תפריטים והנחיות ברורות.
 • ניקוי הגוף מרעלים – אדם הסובל מרמות שומנים גבוהות נהג להזין עצמו במזון לא טוב אשר גרם לתהליך מטבולי ועיכולי לא תקין. הפסולת אשר הצטברה בגוף רבה ומשמשת יסוד לבעיית שומנים בדם, לפיכך תהליך התזונה, בליווי תכשירים מתאימים, יוביל לתהליך המכונה דה טוכסיפיקציה ( ניקוי רעלים).
 • תוספי מזון – השימוש המקצועי בתוספי תזונה מהווה יסוד לחיזוק מערכת החיסון והגנה מפני הנזקים של הרדיקלים החופשיים ושאר תהליכים אשר עלולים לגרום למצבים טרשתיים. תוספי המזון מפחיתים את הסיכון למחלות לב ושבץ, ואף מפחיתים את הסיכון לחלות בסרטן ומחלות נוספות ומשפיעים על שיפור משמעותי בתחושה הכללית של הגוף.

חשוב לדעת הטיפול מהווה מכשיר רב עוצמה לשיפור כל מערכת הגוף וחדוות קיומו וזאת במקביל להורדה דרמטית מערכי השומנים.

אזהרה!!!

אין לעשות שימוש בצמחי המרפא ללא הנחיה של הרבליסט מומחה לפיכך רכישה עצמאית בבית הטבע ללא הנחיה מקצועית של מומחה לרפואת צמחים מסוכנת .

פעילות גופנית

” צוף צמחים” משמש מרכז מקצועי ומוסמך לאימון גופני כללי וממוקד. ההנחיה ב” צוף צמחים” לפעילות גופנית הינה בין האיכותיות שקיימות. ההנחיה תכלול פעילות גופנית ממוקדת ותיצור הטבה בערכים הבאים:

 • איזון משקל
 • ירידה בלחץ הדם
 • עליה ברמות הכולסטרול ה”טוב” HDL
 • ירידה ברמות הכולסטרול ה”רע” LDL
 • ירידה ברמות הטריגליצרידים בדם
 • ירידה ברמות הכולסטרול הכללי
 • עליה בחוזק השרירים ומרכיבי כושר נוספים
 • שיפור רגישות התאים לאינסולין
 • חיזוק המערכת החיסונית
 • שיפור בחדוות החיים
 • הנחיה להרפיה, מדיטציה ואיזון פנימי
 • המלצות כלליות ומסורתיות לאיזון השומנים בדם

טיפול דרך דיקור סיני (אקופונקטורה) – טיפול חשוב ויעיל המהווה שלב סנרגי מדהים בכל הקשור לתהליכי הריפוי. גם כאשר הינך מטופל בכדורים, חשוב ליצור תהליך מקביל של טיפול טבעי שכן רק כך תגיע לשורש הבעיה ולא רק לתסמינה.

לסיכום

הרפואה הטבעית ב” צוף צמחים” רואה בשלם את יעד הטיפול ויוצרת אינטגראציה בין הטיפול הסימפטומאטי לטיפול בשורש הבעיה.

הטיפול הינו תקופתי ויינתן דרך תיק טיפול מקצועי אשר יוענק למטופל בליווי מעקב שבועי וחודשי אחר דרך הטיפול וההתקדמות.

זכור- הרפואה הטבעית מהווה את היסוד החשוב והבריא ביותר לטיפול ביתר כולסטרול וטריגליצרידים.

עיון מעמיק בתכני תהליך הטיפול ילמדנו שמעבר לטיפול הממוקד ביתר כולסטרול וטריגליצרידים יתרחש שיפור משמעותי בכל ההיבטים הפיזיים. יש לראות בכך יתרון חשוב עד מאוד בכל הקשור לטיפול הטבעי במרכז טל שהרי התרופות הקונבנציונאליות, לכל הדעות, מהוות מקור לתופעות לוואי קשות הגורעות מאורח החיים וחדוות הקיום.

הטיפול ב” צוף צמחים” לרפואה טבעית הינו טיפול יסודי אך גם סימפטומאטי ומונע.

אל תמתין ולו ליום אחד – הטיפול הטבעי הינו החשוב מכל .

יעדי הטיפול הטבעי בטיפול בצמחי מרפא

 • הורדת רמות השומנים בדם דרך צמחי מרפא בעלי פעילות היפוליפידמית
 • עיכוב ומניעת חמצון ה- LDL והאדרנל בכלי הדם
 • שמירה על גמישות כלי הדם
 • ניקוי כלי הדם-סילוק שומנים וטוכסינים
 • עיכוב יצירת קרישי דם
 • חיזוק פעילות שריר הלב (קרדיו טוניק)
 • איזון והרגעה של המערכת העצבית
 • שיפור הפעילות העיכולית
 • תרפיות להפגת מתחים ואיזון כללי

הפורמולה הצמחית תינתן דרך מיצויים (טינקטורות או כמוסות) בשיטת טיפול טבעית אשר הפכה להיות, גם בעולם, כשיטת הטיפול החשובה מכל. 

מדינות בדומה לגרמניה, אנגליה, קנדה ועוד מנחות את מטופליהן לטיפול טבעי דרך צמחי מרפא כשלב מקדים לכל תהליך קונבנציונאלי.

“צוף צמחים” מבקש ליצור בציבור הישראלי את המודעות אשר פשטה בכל העולם המערבי להכרח הטיפול דרך צמחי מרפא, הנחיה נטורופתית לתזונה קלינית, פעילות גופנית, תוספי מזון, דיקור סיני ועוד.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:

המלצתה של ענת על טיפול טבעי בפריון

טיפול טבעי בפריון שלום,                                                                                                                                                                                                                                                    27.3.22 בעלי ואני ניסינו במשך כמעט שנתיים להרות.  שנתיים שבהן לא

קרא עוד »
מאמרים ומוצרים אחרונים

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן