טלסמיה – THALISSMIA

הדרך הטבעית המשלימה והמסייעת

טלסמיה הינה אחת הסיבות השכיחות ביותר בעולם כיום לבעיות אנמיה קשות. מצב זה מקורו בסוג של מוטציה הגורמת להיעדר תפקוד נכון ופגיעה באחד ואף ביותר באותם שרשראות גנים אשר להם תפקיד חשוב של ייצור סדרות של המוגלובין. כבר בשנת 1925 התגלתה המחלה שכונתה טלסמיה אשר משמעותה מהשפה היוונית, ים תיכון, וזאת בגלל שהגילוי הראשון היה אצל ילדים שגרו בארצות הים התיכון.

טלסמיה הינה בעיה אנמית קשה ולעיתים מסוכנת מאוד ושכיחה באזורי הים התיכון. מדהימה העובדה שהמוטציה אשר פוגעת בייצור ההמוגלובין נוצרה כאמצעי מנע כנגד מחלת המלריה שהרי, כך טוענים, הנגיף המדבק במלריה אינו מחבב את תנאי הגוף שגורמת המוטציה הטליסמית לתאי הדם. לכן לחולי טלסמיה יש סיכוי נמוך, באופן פרדוכסלי, להידבק בנגיף המלריה.

נושא זה חשוב להבנה משום שאנו מבינים שהגנטיקה הנטועה היטב במין האנושי מושפעת וזאת ללא ספק מהתנאים הסביבתיים, החיצוניים והפנימיים וזאת בגוף של כל אחד מאתנו.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

קיימים סוגים שונים של המוגלובין וזאת דרך מספר שלבי חיים. כל סוגי ההמוגלובין שומרים על איזון נכון ביחסים המספריים של מה שמכונה שתי סדרות מסוג אלפא ושתי סדרות מסוג בטא וזאת במולקולה.

הקבוצה של הסדרות המכונה בטא מכילה כמה סדרות המכונות: בטא, גמא, דלתא ואפסילון. אם אני מציין את הגנים לסדרות הבטא אציין גם שהם ממוקמות על מה שמכונה כרומוזומים. הכוונה למבנה גנטי רב עוצמה המעתיק את המידע לייצור סדרות הבטא ובכך סוגים של המוגלובין ואף את הדרך לבקרה של הפעלתו. ההבנה החשובה מכל הינה הפגיעה ביכולת הגוף לייצר ערכים תקינים של סדרות בטא שהן למעשה חשובות ליצור את כמות ההמוגלובין הנכונה.

תהליך זה אינו בלתי הפיך או לא ניתן לשינוי שכן יש כ- 250 מוטציות שונות הגורמות לטלסמיה ואף כמות אדירה של גנים המהווים מקור השפעה ולכן, לעולם לא ניתן לדעת את המצב האמיתי.

טלסמיה הינה תורשתית וזאת דרך אוטוזומלית רצסיבית, הווה אומר, לביטוי המחלה קיים צורך לשני גנים פגומים המתקבלים משני ההורים. קיימים שני סוגים: האחדTHALASSEMIA MAJOR  שהינה תופעה קשה מאוד הגורמת למחלות קשות ואף לסכנת חיים אך כאשר רק גן אחד פגוע ניתן להגדיר זאת כ– THALASSEMIA MINOR  המופיעה כאנמיה אך לא יוצרת תסמינים קשים. טלסמיה מינור הינה הצורה הקלה המכונה THALASSEMIA TRAIT וטלסמיה אינטרמדיה(THALASSEMIA INTERMEDIA) שזו הינה דרגה קשה יותר ומהווה בסיס מסוכן לטלסמיה מאג’ור שהינה מצב ללא ייצור של המוגלבין המכיל סדרות בטא.

הדרך הטבעית בטלסמיה בצוף צמחים

הדרך הטבעית בטלסמיה ובאנמיה חייב גישה מושכלת ובכך אנו לא נתמקד רק באנמיה כי אם במערכות הגוף לשיפור תפקודים בדומה לשיפור ספיגה, שיפור זרימת דם, תמיכה רב מערכתית ע”י שילובים של מיצוי צמחים טבעיים ותוספי תזונה נכונים, נוגדי חמצון ופעילות נכונה. הדרך הטבעית ניתנת לסיוע ולהקלה על ההתמודדות עם המחלה.

האיזון ההורמונלי חשוב מאוד אך גם חיזוק הגוף ועמידתו וכן העצמת הדם וההכרח בעליית ההמוגלובין והבאתו לאיזון.

הדרך הטבעית ב”צוף צמחים” תעניק את הבסיס והסביבה הפנימית והחיצונית המיטבית לסיוע ויפה שעה אחת קודם.

 

חשוב להגיע לפגישת אבחון מקיפה בלווי כל הבדיקות והדיאגנוזות השונות.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן