דיסמנוריאה

בעיות במחזור החודשי – דיסמנוריאה

המחזור החודשי הינו תהליך פיזיולוגי – הורמונאלי המתבטא בסימפטומים שונים במהלך החודש. בשלב מסוים משתחררת ביצית מהשחלה בתהליך המכונה “ביוץ”. במהלך הביוץ נוצרת התעבות של רירית הרחם וזאת לקראת תהליך קליטה פוטנציאלי של הביצית אשר עברה הפריה. במידה ואין תהליך של הפריה, נוצרת הפרשה של הרירית אל מחוץ לנרתיק בתהליך המכונה ווסת. בתוך כך הגוף משחרר רקמות וכלי דם מיותרים תוך הכנתו לתהליך מחזור חדש.

תהליך ניקוז רקמת הרחם מהנרתיק נעשה דרך תהליך הורמונאלי המפריש הורמוני FSH ו LH מיותרת המוח לשם גירוי השחלות. השחלות הינן מקבץ של ביציות ובעת שהביצית בשלה עוטף אותה זקיק. השחלות מפרישות הורמוני אסטרוגן ופרוגסטרון המגיעים לשיאם לאחר הביוץ וזאת בעת שהביצית בשלה. תהליך זה, כאמור, גורם לעיבוי רירית הרחם.

במהלך הביוץ נלקחת הביצית אל החצוצרה והזקיק אשר עוטף אותה הופך לגופיף צהוב המפריש פרוגסטרון. כאשר הביצית לא מופרית נוצר תהליך של התמוססות הגופיף הצהוב ע”י ירידה ברמות הפרוגסטרון ומעטפת הרחם מתחילה להתמוסס ולהתנקז אל מחוץ לגוף.

מהי דיסמנוראה

המושג דיסמנוראה הינו כאבים הנובעים מהתכווצות הרחם בעת תהליך המחזור. מכנים תהליך זה “מחזור מכאיב ראשוני” וזאת כאשר אין עדות לתנאים ולגורמים של הכאב.

אך יש גם “מחזור מכאיב שניוני” וזאת כאשר יש זיהוי של הגורם לכאב בדומה לבעיה גניקולוגית.

כאבי מחזור ראשונייםכאבי מחזור ראשוניים נפוצים ככל הנראה, אצל כ- 60% מהנשים כאשר אצל 5-15% מהנשים נצפים כאבים קיצוניים ביותר. תופעת כאבי המחזור יכולה להופיע בגיל ההתבגרות ומשמשת יסוד פוטנציאלי לתחושות חמורות אשר משבשות את הקיום היומי. יש והכאבים פוחתים במהלך השנים או לאחר תהליך הלידה. הרפואה רואה בכאבי מחזור ראשוניים פועל יוצא של התכווצויות הרחם הנובעים מהעדר זרימת דם אל האנדומטריום (רפידת הרחם). כמו כן יש גורמים נוספים, בדומה למיקום הרחם, העדר פעילות גופנית, מצבים של מתח, תזונה לא נכונה וחסרים שונים.

כאב מחזור שניוני כאב המחזור השניוני מהווה סימפטום פחות שכיח ופוגע ברבע מהנשים הסובלות מכאבי מחזור. סיבת כאב המחזור השניוני הנפוצה ביותר הינה בעיקר חריגה של קטעי רקמת רירית הרחם אל מחוץ לרחם (אנדומטריוזיס) אל רפידת חלל הבטן או לשטח הפנים של אברי הבטן. הרקמה נדבקת אל השחלות והרצועות התומכות ברחם וגורמת לעוויתות כאב ולבעיות קשות אחרות. סיבה נוספת לכאב השניוני הינה פלישה של רפידת הרחם אל דופנה השרירי וכן דלקת בחצוצרות וחיבורים סיביים אנומליים בין האברים.

תחתית הטופס

דיסמנוראה – תסמינים ראשוניים ושניוניים

 1. דיסמנוראה ראשונית  מאופיינת בכאבים חדים, כאבי גב, כאבי רגליים – בעיקר באזור הירכיים, תחושה של דיספסיה (מחושי עיכול) בצורה של בחילות, הקאות, שלשול, סחרחורות, עייפות, כאבי עורף וראש. יש ושלב זה הופך לחריף יותר וגדוש יותר ולפיכך מעבר לסימפטומים הנ”ל נוצר כאב באגן, נפיחות ואף עלייה במשקל ותחושה של רגישות בחזה.
 2. דיסמנוראה שניונית מלווה בכאבים חזקים באגן ובגב, כאבים בעת ואחרי קיום יחסי מין, עלייה של החום בליווי צמרמורות, בעיות עיכוליות ואף הפרשות לא רגילות מהנרתיק.

גורמים לדיסמנוראה

 • עווית של הרחם – סיבה נפוצה לתסמיני כאב
 • העדר איזון פנימי – כפועל יוצא של לחצי קיום ואורח חיים לא בריא
 • רמות אלדוסטרון גבוהות – יוצרות צבירת נוזלים
 • תזונה לקויה
 • העדר איזון סוכרי
 • השמנה
 • מתח
 • פעילות גופנית מועטה או העדר פעילות גופנית
 • בעיית יסוד אשר משמשת בסיס לתסמונת

חשוב לדעת!!!

הסיוע הטבעי לבעיות מחזור הינו נטול תופעות לוואי.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן