אמנוריאה הינו מצב של העדר מחזור חודשי. מחזור חודשי הינו תהליך של מספר התמרות פיזיולוגיות וזאת דרך שלבים שונים המתרחשים בגוף האישה בזמן הפריון. לציין שהווסת הינה רק חלק או שלב במחזור החודשי. בכל הקשור לווסת הראשונה, רובן של הנערות מקבלות את הווסת בין הגילאים 11 ל-15 לעיתים הווסת הראשונה אינה מאוזנת ובכך נוצר חוסר איזון הורמונאלי וכוונתי לאי סדירות, אל ווסת ועוד. בדרך כלל ניתן לציין שבעת שהווסת מפסיקה או אינה מופיעה במהלך כ-2-6 מחזורים, ניתן לכנות זאת אמנוריאה. כאמור, אל ווסת מכונה גם חידלון ווסת. מצב בו מתרחשת היעדרות אך גם הפסקה של המחזור החודשי. וודאי שהעדר מחזור הינו מצב נורמאלי וזאת לפני תהליך הבגרות המינית אך גם במהלך הריון, הנקה ותום תקופת הפריון הווה אומר, גיל המעבר.

אמנוריאה מתחלקת לשני סוגים:
האחת אמנוריאה ראשונית והשנייה אמנוריאה משנית.

באמנוריאה ראשונית קיים העדר ווסת וזאת ממקור של חוסר איזון הורמונאלי הגורם לשיבושים הורמונאליים אך גם במצבים פתולוגיים קשים יותר וזאת בעת פגיעה ברחם או בשחלות.

אמנוריאה משנית נגרמת בגלל סיבות וגורמים מגוונים בדומה להפרעה בהיפותלמוס, בלוטת יותרת המוח, התיירואיד אך גם במצבים של מתח, דיכאון, סטרס, תזונה לקויה, חוסרים, חוסר פעילות גופנית, הצטברות רעלים, הפרעות נפשיות, חבלות, זיהומים עודף קורטיזול, אנמיה, תרופות ועוד. לעיתים קיימים גורמים לאמנוריאה ראשונית בדומה לליקויים מבניים וכן מצב תורשתי ועוד. לזכור שקיימים כמה איברי גוף אשר אחראים על הופעת הווסת. התהליך מתחיל בהיפותלמוס שהינו אזור במוח המפריש גונדוטרופינים ומכונים LH ו-FSH .בהמשך ההורמון המכונה FSH שמקורו בללוטת יותרת המוח יוצר גירוי ביו כימי לשחלה וזאת לתהליך התפתחות ביצית. ה-LH ממונה על הבשלת הביצית וכן לשלב בו חורגת הביצית מהשחלה ומוכנה להפריה. הביוץ. בהמשך, השחלה מפרישה אסטרוגן ולאחר הביוץ היא מפרישה פרוגסטרון. השלב האחרון בתהליך המורכב הזה מתרחש בעת שברחם נוצרת תגובה להורמוני השחלה. בתהליך התעבות הרירית המצפים את רקמת הרחם מבפנים וכן בעת שאין הפריה והריון, נושרת הרירית דרך צוואר הרחם. מתוך כך רק את התהליך האחרון נכנה בשם ווסת.

לסיכום 

מתוך כך אנו לומדים להבין שהרפואה הטבעית מהווה את הכלי החשוב ביותר שכן התהליך מבקש שלבים רבים והתייחסות רב מערכתית וזאת החל מהתפקוד של ההיפותלמוס אך גם רגש, לחץ, אי איזון הורמונאלי, איכויות של תפקוד הזרימה ועוד.
הטיפול הרפואי בישראל מהווה תגובה אגרסיבית, לא מתונה , לא מושכלת ואינטרסנטית. גם נערות צעירות וכן נשים בוגרות תקבלנה תרופות בדומה לפרוגילוטן ועוד. הרופא יעניק זאת חרף הסיכונים הכל כך קשים והחשיפה לסרטן. הרפואה הטבעית מהווה את התהליך החשוב ביותר דרך הפרוטוקול של צוף צמחים.

הטיפול הטבעי אמנוריאה בצוף צמחים

הופעה של הווסת תלויה בכשירות המערכת ההורמונאלית ובכך טיפול במערכת זו יניב את חזון הריפוי אך גם איזון כללי.

הטיפול בצמחי מרפא באמנוריאה

רפואת הצמחים בצוף צמחים תעניק טיפול טבעי ובכך מענה לשורשה של הבעיה – היעילות של צמחי המרפא מבית היוצר שלנו ידועה מזה אלפי שנים. כבר בעת הקדומה נעשה שימוש במגוון צמחי מרפא לכל בעיה גניקולוגית. אנו ניצור דרך צמחי המרפא השפעה קלינית אשר תאזן ותסדר את כשירות המערכת ההורמונאלית. פעילות צמחי המרפא אכן תניע את הדם ותקדם את הווסת. ניצור טיפול מותאם וזאת בהיבט האינדבדואלי, אופי הליקויים, התסמינים ועוד. את הטיפול הטבעי נעשה דרך צמחי מרפא, תזונה ממוקדת, תוספי תזונה וכדומה. ניצור אסטרטגיה דרך צמחי המרפא לפי הפרוטוקול הבא.

  • צמחי מרפא הורמונאליים
  • צמחי מרפא מקדם ווסת
  • צמחי מרפא אדפטוגניים
  • צמחי מרפא מאזני מערכת העצבים
  • צמחי מרפא לכבד
  • צמחי מרפא נוגדי לחץ
  • צמחי מרפא מזיני ומעשירי דם
  • צמחי מרפא ממריצי רחם

ניצור טיפול טבעי במהלך כחודשיים עד שלושה חודשים באופן מושכל ומותאם.

חשוב להימנע מהורמונים סינטטיים עתירי תופעות לוואי ומסרטנים.

חשוב להימנע!!!
הטיפול הקונבנציונלי – טיפול בהורמונים סינטטיים 

ראשית אציין שקיימת הסכמה כלל עולמית ומחקרית בדבר הסכנה הטמונה בשימוש בהורמונים קונבנציונליים לטיפול במנופאוזה. לאחרונה ניתן מסר מקצועי דרך האגודה לרפואה משפטית וזאת דרך “נייר עבודה” לרופאי המשפחה בארץ בכך שעליהם להקפיד למנוע מנשים נטילת הורמונים סינטטיים וזאת מעצם הסכנה לסרטן השד. גם בהתכנסות של האיגוד הפנימי המקדם רווחה ובריאות אצל נשים בישראל ניתנה קביעה ברורה להימנעות מטיפול הורמונאלי סינטטי למנופאוזה. הם גם מקפידים לציין שרק במצבים קשים מאוד יש לשקול לתת הורמונים אך ברמה מידתית. הטיפול ההורמונאלי עושה שימוש בהורמון תחליפי. טיפולים אלו נועדו ליצור השלמה של החסר ההורמונאלי בגוף.

הטיפול ההורמונאלי מכונה HRT שהינו HORMON REPLACEMENT THERAPY והינו מהווה את פרוטוקול הטיפול לנשים במצבי מנופאוזה (תסמונת גיל המעבר) או במצבי פרי מנופאוזה שהינו תהליך המתחיל עוד לפני המנופאוזה. הטיפול בהורמונים אלו מבקש למנוע תסמינים קשים. חשוב לציין שהטיפול ההורמונאלי החליפי (HRT) הינו מלאכותי. הטיפול ההורמונאלי הרגיל מהווה סכנה ברורה ומוחשית. קביעה זו הינה קביעה כלל עולמית ונתמכת על ידי מחקרים רבים.

הטיפול בהורמונים חלופיים מסוכן!!! 

כאמור, הטיפול בהורמונים הללו עלול לגרום לנזקים קשים. ההורמונאליים החלופיים מהווים יסוד להיווצרותו של סרטן השד, שבץ, כרישי דם ועוד. חשוב לציין שארגון הבריאות האמריקאי וזאת דרך וועדות של מומחים בעלי שם ממליץ לנשים הסובלות מתסמיני גיל המעבר להימנע מנטילת הורמונים או לחילופן ליצור תהליך טיפול קצר ביותר. ועדת הבריאות האמריקאית טוענת כי נטילת תכשירים חלופיים המכילים אסטרוגן, פרוגסטרון שהינם הורמוני המין הנשיים גורמים לשבץ, קרישי דם, מחלות בשלפוחית השתן, לקויי זיכרון, סרטן השד ועוד.

בכתב העת ANNALS OF INTERNAL MEDICINE פורסמו ממצאים של כ-70 מחקרים מאז שנת 2000 המבהירים שנטילת הורמונים בגיל המעבר מסוכנת. תהליך זה, על פי כתב העת, מגביר בעשרות אחוזים את הסיכון למחלות קשות ולגרום למוות. הסכנה בנטילת תרופות, כך קבעו המחקרים, עולה בהרבה על התועלת שהן מעניקות. המלצת המחקר המתפשרת הינה נטילה לזמן קצר ביותר. הטיפול ההורמונאלי הינו סינטטי או טבעי (אך אינו צמחי מרפא) וניתן בכדורים או באמצעות משחה ונרות.

ארגון הבריאות העולמי קבע זאת לאחר מחקר מקיף שתופעת הלוואי אינו כולל רק הסיכוי להתקפי לב, שבץ, קרישי דם הנובעים מתהליך זה כי אם עשרות אחוזים לסיכוי לחלות בסרטן השד. לאחר שפורסמו תוצאות המחקר פסקו רופאים רבים ברחבי העולם לתת הורמונים ובכך התחילה ירידה דרמטית בתחלואה ובסרטן השד. מחקר נוסף נערך באגודה האמריקאית לסרטן והתגלה שבעת ירידה בנטילת הורמונים חלה גם ירידה של כ-20%-10% בשכיחות סרטן השד.

כיום רוב רובם של ארגוני הרופאים והמרפאים בעולם ביניהם האגודה הקרדיולוגית האמריקאית לרפואה מתנגדים לשימוש בהורמונים. וודאי שמחקרים רבים סותרים את הטענות הללו אך משום מה תמיד נמצא את הקשר בין המחקר לחברת התרופות המשווקת הורמונים אלו.

יש להימנע מנטילת הורמונים, זה אכן מסוכן!! אך יש תחליף מנצח, מוביל ובריא דרך צמחי מרפא מותאמים.

 

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:

המלצתה של ענת על טיפול טבעי בפריון

טיפול טבעי בפריון שלום,                                                                                                                                                                                                                                                    27.3.22 בעלי ואני ניסינו במשך כמעט שנתיים להרות.  שנתיים שבהן לא

קרא עוד »
מאמרים ומוצרים אחרונים

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן