העדר פריון INFERILITY – הטיפול הטבעי בבעיות פריון נשים וגברים

הטיפול הטבעי נטול תופעות לוואי, ייסורים וקשיים ומהווה יסוד להתעברות ואף מכין את הגוף לחודשי הריון בריאים ובטוחים.

העדר פריון הינו אי היכולת להגיע להתעברות אל אף ניסיונות חוזרים ונשנים המלווים בקיום יחסי מין סדירים וזאת ללא אמצעי מניעה, במהלך כחצי שנה עד שנה. אל אף היותו משימה פשוטה לכאורה, מתברר שההיריון הופך במהלך השנים האחרונות לתהליך קשה המלווה בבעיות רבות. במהלך 30 השנים האחרונות התגלתה עליה משמעותית בשכיחות בעיות הפוריות וזאת מתוך הערכה הקובעת ש% 25%-30 מכלל הזוגות חווים קשיים בהשגת הריון. מתוך כלל בעיות הפוריות מתברר ש% 40 -50% מהבעיות מתגלות בעיקר אצל נשים ונובעות בין היתר מתהליך הורמונאלי לקוי, בעיות ביוץ, בעיות  באברי הרבייה, לחצים פנימיים ,העדר איזון ואף סיבות  אשר אינן ידועות.

לציין שגם בזמן הביוץ אחוז ההצלחה בכניסה להריון הינו כ -25% בלבד. הטיפול הקונבנציונאלי לטיפול בבעיה מבקש מהנשים לצעוד בנתיב רווי בייסורים הכולל טיפולים הורמונאליים מעיקים הנמשכים לאורך זמן ואף פוגעים באיכות חייהן. נשים רבות חוות גם סבל רב מסימפטומים שונים הנובעים ממינונים לא מבוקרים של תכשירים קונבנציונאליים. התהליך הרפואי הרגיל גורם ללחצים קשים הגוברים בכל עת שמחזור טיפולים נכשל ובכך מתערער המצב הפנימי, נוצרים מצבי לחץ רבים ופגיעה בחדווה הקיומית והיציבה הפנימית ההכרחית לצורך כניסה להריון. בטיפול הרפואי הרגיל אין הבנה בנוגע ליסוד הבעיה אשר גרם לאי התעברות, בעיקר במצבים נטולי סיבה רפואית ברורה.

ובנוסף, טיפולי הפוריות ההורמונאליים התגלו בשנים האחרונות כמעלים את הסיכוי למחלות הסרטן ולשורה של סימפטומים המובילים לבעיות רבות. הגישה הטבעית מהווה כיום את הבסיס החשוב מכל לתהליך כניסה להריון וזאת דרך הבנה , תמיכה ומתן כיוון נכון לתהליכים הטבעיים במערכות הגוף הנשיות.

אצל הגברים מתגלים אחוזים הנעים בין 25%-40% המאופיינים בליקויים שונים במרכיבי הזרע,סטגנציות באזורי הרבייה,בעיות דלקתיות שונות,לחצים והפרעות בחדירת הזרע מבעד למעטה הקיים סביב תאי האשכים ,ספירת זרע נמוכה ועוד מגוון בעיות הנובעות מהצטברות רעלים ואורח חיים קלוקל

חשוב לדעת 

גם בעת הכרח הטיפול הקונבנציונאלי חשוב ליצור את תמיכת הרפואה הטבעית להעצמת אחוזי ההצלחה ולמיגור תופעות הלוואי.

צוף צמחים התהליך הטבעי להתעברות

הרפואה הטבעית בצוף צמחים מתייחסת אל המערכת הנשית והגברית בראיה הוליסטית. ביסוד הטיפול קיימת ההנחה שהגוף כפוף לכללי קיום טבעיים ולפיכך חייב  לשמור עליהם .שמירה על חוקי הקיום הטבעיים תוביל אל היעד הנכסף שהינו-התעברות. העדר שמירה על חוקי הבריאות הקיומיים ואי מתן בסיס טוב לצורכי הגוף יובילו לבעיות בהתעברות.

הגוף חייב תזונה נכונה, ניקוי נכון מרעלים מצטברים, שינה בריאה, פעילות גופנית נכונה, איזון פנימי בצורה של שלווה ומנוחה נפשית וטיפול פנימי וטבעי דרך צמחי מרפא ייחודיים המותווים למערכות נשיות ומעלים את הסיכוי בעשרות אחוזים להתעברות.

לזכור – אין בעיית פוריות בודדת יש גוף אשר ניטלה ממנו הרמוניה ליסוד הפוריות.

מתוך כך יש ליצור אחריות רבה וזאת כדי לממש מסלול טיפול אשר לא רואה בכניסה להריון תהליך מכני בלבד כי אם דרך המבקשת התעמקות רבה, הנחיה טיפולית דרך הרפואה הטבעית, יוזמה הדדית וכמובן  עוז ומאמץ, וזאת כדי להביא את תהליך הכניסה להריון למצב בריא ולברוא עובר וילד תוך הימנעות מסבל מיותר וחרדות בלתי פוסקות

בעיות פוריות אצל הגבר – מבנה מערכת אברי המין הזכריים

אצל הגבר כרוכים אברי המין מההיבט האנטומי באברי השתן.בתוך כיס האשכים נמצאת בלוטת הרבייה.כל אחת מהן מוקפת בקופסית של רקמת חיבור.במהלך ההתבגרות נוצר גירוי מההיפופיזה אל האשכים לייצר טסטסטורון ותאי זרע. תאי הזרע נוצרים בתוך צינוריות דקות,בכל אשך יש כאלף צינורות כאלה המרופדות בתאי אם  אשר מתפתחים לתאי זרע.

הצינוריות מתחברות אל צינור המכונה עילית האשך (המפריש נוזל זרע) וממנו אל חלל הבטן.

מאחורי השלפוחית ,מתחברת אל צינור עילית האשך שלפוחית הזרע  אשר מספקת נוזל לזרע.צינור הזרע מתחבר אל הערמונית.

ההפרשה הסופית מתמקדת אם לנוזל הזרע אשר לו מייחסים את תפקיד ההמרצה של תנועות תאי הזרע בעת ההפריה.

השופכן, שלאורכו עוברים נוזלי הזרע והשתן, מוליך אל הפין, כאשר הפין בנוי משלושה גופים,הבנויים מחללים קטנים המתמלאים בדם בעת הזקפה. בשלב השפיכה נוצרת היצרות של כלי הדם העורקיים והתרחבות של כלי הדם הוורידיים ובתוך כך מתרחש מעבר נוזל הזרע אל הערמונית ופליטתו דרך פתח השופכה אל מחוץ לאיבר המין. בכל פליטת זרע בנפח של 2-5 מ”ל יש 300 מיליון זרעים.

הגורמים לבעיות פוריות אצל גברים

באשכיו של הגבר מתקיים תהליך ייצור זרעים.התא הגולמי זקוק ל- 72 עד 76 יום על מנת להתפתח לתא זרע הבשל להפריה.כאמור,תאי הזרע יוצאים מהאשכים אל הצינור הנמצא מעל ומתחת לחלק האחורי של האשך.באזור זה הם יוצרים מאגר עד לפליטתו מאיבר המין.

במצב פוריות מאוזן יכול הגבר להעניק מנה מספקת של תאי זרע אל נרתיק האישה על מנת ליצור תהליך של הריון.אך יש גורמים העלולים ליצור ליקוי ומתוך כך לגרום לאי פוריות.

להלן הגורמים

 • לציין שהזרע זקוק לטמפרטורה נמוכה מטמפרטורת הגוף ולפיכך הוא קיים בשק האשכים החיצוני.כל עליה בחום עלולה לגרום לפגיעה וזאת מתוך בעיה דלקתית היוצרת עליה בחום.
 • אזוספרמיה-הפרעה קשה בשקי האשכים הנובעים מחסימה או העדר צינורות זרע,דבר הגורם להיעדר זרע
 • דליות באשכים-גושים של ורידים בשק האשכים הגורמים להיעדר ניקוז של דם מהאשכים ולפיכך יוצרים טמפרטורה גבוהה
 • זרימת הזרע בכיוון לא נכון-דבר הגורם להצטברות בתוך שלפוחית השתן
 • נזקים מולדים
 • הופעת קנדידה
 • תזונה לקויה ולפיכך העדר מרכיבי תזונה האמורים לתמוך בתקינות האיברים השונים
 • הצטברות רעלים במערכות השונות
 • מתח נפשי רב
 • חשיפה לחומרים רעלניים
 • פעילות גופנית לא נכונה או העדר פעילת
 • ליקויים הורמונאליים בדומה לחסרים או עודפים

חשוב לדעת ולטפל

הטיפול הטבעי בבעיות פריון ותפקוד מיני אצל גברים הינו הטיפול האולטימטיבי.

חשוב ליצור תמיכה טבעית גם בעת ההכרח של הטיפול הרגיל.

מערכת הרבייה הנשית ובעיות פריון – אנטומיה

אברי הרבייה של הנשים מתחלקים לאברי מין חיצוניים ואברי מין פנימיים. אברי המין החיצוניים כוללים את השפתיים הגדולות, השפתיים הקטנות והדגדגן. מתחת לדגדגן נמצא פתח השופכה. בין השפתיים הקטנות לפתח השופכה, נמצא פרוזדור

הנרתיק. הנרתיק הינו צינור באורך של  7-8 ס”מ המצופה ברירית וחובק בקצהו העליון את צוואר הרחם. אל תוך הנרתיק נפתחים צינורותיהן של מספר בלוטות בדומה ל BARTOLIN שתפקידן הפרשת נוזל לסיכוך הנרתיק בעת המשגל.

אברי המין הפנימיים כוללים את השחלה שהינה איבר זוגי וממוקמת בחלל הבטן ,משני צידי הרחם. בתוך השחלה מצויים זקיקים ראשונים  המכילים את תאי המין הנקביים. הרחם -הינו איבר שרירי וחלול המרופד מבפנים ברירית.

באופן רגיל משקלו כ- 50 גרם, אך במהלך ההיריון, בעת התפתחות העובר, משקלו יכול להגיע לקילו וזאת הודות לשגשוג הרקמה השרירית. אל  הרחם, אחת מכל צד,מחוברות החצוצרות שהינן צינורות מרופדים. הקצה המורחב של  כל חצוצרה מולבש על השחלה ושוליו גזורים בצורת אצבעות המכונות סיסי החצוצרה .

בעת הבשלתו ופרידתו של הזקיק נזרק תא ביצה של החצוצרה בקצה המורחב ונלכד ע”י סיסי החצוצרה ובכך מועבר אל תוכה. משלב זה נוצרים התכווצויות ובמהלך זה מגיע תא הביצית אל כיוון הרחם.

לאחר ההפריה, הנעשית בדרך כלל בשליש העליון של החצוצרה, מתחילה הביצית המופרית להתחלק  וזאת דרך התקדמותה לאורך החצוצרה אל כיוון הרחם. בתוך כ 3-4 ימים מרגע ההפריה מתקבל כדור קטן של תאים המכונה מורולה .

בעת הגיעו לרחם, נוצר חלל במרכז המורולה ,ובכך הוא הופך לבלסטוציטס אשר גודלו קטן מראש סיכה. בתוך הבלסטוציטס קיימת קבוצת תאים אשר עתידה לייצר את העובר. קבוצת התאים המקיפה את חלל הבלטוציטס מכונה טרופובלסט המייצר את מעטפת העובר ואת החלק העוברי של  השלייה  .

תהליך זה הינו תחילת התפתחות העובר ומאופיין בתהליך המכונה קינון אשר במהלכו נשתל הבלסטוציטס ברירית הרחם ובתוך כך נוצרת הפרשה של אנזימים להמסת תאי הרחם תוך הפרשת הורמון המכונה גונדוטרופין אשר מונע את ניוון הגופיף הצהוב וזאת בניגוד למצב שהינו סוף מחזור הווסת. הגופיף מפריש הורמוני אסטרוגן ופרוגסטרון דבר הגורם להעדר ביוץ והעדר התפוררות רירית הרחם. בתהליך זה הופך הרחם לספוגי יותר ותאי הרירית התפוחים תופחים עוד ועוד ומתמלאים גליקוגן, דבר המוביל לתחילת הזנת העובר.

בעיות פריון במערכת  הרבייה הנשית – בעיות בביוץ

ביוץ הינו שחרור של ביצית מהשחלה. חשוב לבדוק אם הביוץ אכן מתרחש וזאת דרך מדידה יומיומית של טמפרטורת הגוף הבסיסית . בעת שהביוץ מתקרב יורדת טמפרטורת הגוף ועליה קלה מעידה על כך שהביוץ התרחש. כמובן שיש שיטות נוספות בדומה לניטור באמצעות אולטרסאונד, ערכת ביוץ ואף דרך ביופסיה מרפידת הרחם. בעיות בביוץ מטופלות באמצעים תרופתיים בדומה לקלומיפן או ארגסט. הרפואה חוששת מהשימוש בקלומיפן שכן תרופה זו מגבירה את הסיכוי לסרטן השחלות ויוצרת גם תופעות לוואי בדומה לגלי חום, התנפחות הבטן, רגישות בחזה, בחילה, בעיות ראיה וכאבי ראש. לעיתים משתמשים גם בגונדוטרופינים היוצרים גם תופעות לוואי, לעיתים, חמורות מאוד.

הטיפול התרופתי מהווה פוטנציאל לסכנות רבות אל מול הטיפול הטבעי המהווה אלטרנטיבה נטולת תופעות לוואי ותורם רבות לחדוות קיומו של הגוף

בעיות בחצוצרות

גורמים רבים יכולים להוות בעיה בדומה לזיהומים, אנדומטריוזיס ,חסימות כירורגיות, פגמים מולדים, דלקת באגן, הריון מחוץ לרחם ובעיות בתוספתן. הטיפולים בחצוצרות יכולים להיות תרופתיים וכירורגיים.

בעיות בצוואר הרחם

הרקמה הרירית בצוואר הרחם משמשת כמסנן ובכך מונעת כניסה של חיידקים מצוואר הרחם אל הרחם. הרירית גם מחזקת את כושר ההישרדות של הזרע.ריר זה עבה אך בעת הבשלת הביצית והזקיק עולה רמת ההורמון המכונה אסטרדיול ולפיכך הופך הריר לשקוף וגמיש  ומאפשר לזרע לחדור דרכו אל הרחם והחצוצרה. יש פעמים שהריר עבה יותר או סמיך מידי ובכך אין הזרע יכול לחדור.

גורמים לא מזוהים

אכן כן, חלק ניכר מהסיבות לאי פריון מקורן בגורמים לא מזוהים. כאשר הגורם לא מזוהה ניתן לומר בוודאות שהבעיה מרובת גורמים ולכן הרפואה הטבעית במרכז אלאיה קליניק וזאת מתוך ניסיון קליני עשיר, מטפלת בגורמים רבים המסייעים להגעה לפריון. מארג הטיפול הינו הוליסטי ומוכיח את עצמו בכל פעם .

האסטרטגיה ההוליסטית לטיפול בבעיות פריון מהווה יסוד לטיפול עמוק בבעיה אך גם לאיזון הגוף, חיזוקו ועמידותו.

צוף צמחים לרפואה טבעית – האסטרטגיה הטיפולית הטבעית לבעיות פריון

מתברר שמגוון הבעיות המשמשות יסוד לאי פריון מגוונות ובמקרים רבים לא ניתנות להבחנה.

ברור הוא ששיטות הטיפול הרגילות מהוות שלב קשה הנושא תופעת לוואי וסיכון לסרטן. הטיפולים עלולים לגרום לתסכול, מתיחות רגשית, רגשי נחיתות ותחושה של אשמה. תחושת הבדידות יוצרת העדר תקשורת נכונה והתפתחות של רגשות מטרידים.

חודשי הטיפול הקשים מסיטים את בני הזוג מתקווה לייאוש וכן הלאה. המתח הרגשי העצור הנובע מכך יוצר חרדות רבות, עייפות, קשיי שינה ואף נטל כספי רב. אפשר לעשות זאת אחרת גם באמצעות טיפול פרחי באך.

הטיפול הטבעי בצוף צמחים לרפואה טבעית הינו הוליסטי וזאת תוך שימוש באמצעים רבים אשר נחקרו והוכחו כיעילים.

הטיפול הטבעי בצוף צמחים לרפואה טבעית  יוצר התמקדות מקיפה ביותר בכל  היסודות הקליניים והנסתרים של הבעיה בדומה לרעילות, זיהומים, העדר תודעה יציבה, לחץ נפשי ,העדר איזון , תזונה לקויה ועוד.

אנו ניצור העצמה ותמיכה למערכת הריפוי הטבעית של הגוף,אך זאת דרך מחויבות אישית לשינוי כחלק אינטגראלי מתהליך הטיפול הטבעי להתעברות. תהליך הכניסה להריון יכול לבטא את עצמו רק דרך הנחיה הוליסטית מקיפה. הרפואה הטבעית בצוף צמחים חווה הצלחות רבות בטיפול באי פריון.

אל תתעלמו מההזדמנות להגעה לפריון דרך הרפואה הטבעית. חשוב לנסות ,שהרי התוצאות מדהימות, וחשוב גם להיות מטופלים במקביל לטיפול הקונבנציונאלי וזאת כדי להעצים גם את אפקט הטיפול הרגיל ולמנוע תופעות לוואי הנובעות מכך.

חשוב לזכור – יש פיתרון טבעי לבעיות פריון!

ניסיוננו הקליני והתמחותנו המקצועית הינם היסוד להגשמת הכניסה להריון. אנו מעניקים מארג טיפול המכיל נתיבי טיפול רבים בכל הקשור להתעברות.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן