הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית  (Prostate)

הדרך הטבעית רבת עוצמה אשר מוכיחה את עצמה מול מאות ואלפי מטופלים בצוף צמחים

פרוסטטה – B.P.H – Benign Prostatic Hyperplasia

מערכת הרבייה הגברית מורכבת מאברים פנימיים וחיצוניים.

האיברים החיצוניים הינם הפין, שק האשכים והאשכים. האברים הפנימיים הינם צינור הזרע, השופכה, בלוטת הערמונית ושלחופי הזרע.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

הפין מחובר אל דופן הבטן ומורכב מגוף הפין ועטרת השופכה. פתח השופכה ממוקם בקצה העטרה.

הדרך הטבעית המשלימה, המסייעת והתומכת במחלות סרטן בשילוב עם הרפואה הקונבנציונלית.

שק האשכים הינו שק המגן על האשכים ומשמש גם כמאזן טמפרטורה מיטבית לשם ייצור נכון של תאי זרע.

האשכים מייצרים זרע ועוזרים בבניית ההורמון הזכרי טסטוסטרון. עילית האשך משמשת לאיסוף הזרע מהאשכים והינה דמוי צינור מפותל וארוך. צינור הזרע הינו סוג של תעלה אשר דרכה עובר הזרע מעילית האשך. תעלה זו עולה מכל אשך מאחורי הערמונית ונכנסת אל השופכה דרך הצינורות. לציין שהשופכה הגברית מוליכה גם שתן מהשלפוחית אך גם משמשת חלק ממערכת הרבייה בכל הקשור לפליטת הזרע.

בלוטת הערמונית ממוקמת מתחת לשלפוחית השתן באגן ומקיפה את החלק המרכזי של השופכה. גודלה של הערמונית כגודל אגוז והיא גדלה במהלך השנים.

הערמונית ושלחופי הזרע שמעליה משמשים בית ייצור לנוזל אשר מזין את הזרע. נוזל הזרע המכיל את תאי הזרע נוצר בערמונית.

כאמור, ההפרעה השכיחה ביותר אשר פוגעת בבלוטת הערמונית הינה הגדלה המכונה “היפרפלסיה”. לציין שלרוב הגדלה זו שפירה.

מתוך התיאור הנ”ל ניתן להבין שמיקומה של הערמונית גורם, בעת הגדלתה, ללחץ על השופכה ובכך נגרמת חסימה חלקית או מלאה. מצב זה גורם להעדר התרוקנות מלאה, דבר העלול לגרום לזיהומים, להיווצרות אבנים בכליות, לפגיעה בכליות וכמובן לאי נוחות קשה ומטרידה.

PROSTATE ENLARGEMENT”

Benign Prostatic Hyperplasia
 הגדלת בלוטת הערמונית – 
BPH

בלוטת הערמונית הינה חלק ממערכת המין הגברית וממוקמת בפתח שלפוחית השתן תוך שהיא מקיפה את הצינור שדרכו מתנקז השתן מהשלפוחית. במצבה הטבעי גודלה הינו בדומה לערמון או אגוז מלך. הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית (BPH) הינה הגדלה לא ממאירה ומהווה מצב שכיח אצל גברים בגילאי 48 ומעלה. אין סיבה ברורה לכך אך, כאמור, אצל כ- 50% מהגברים מעל גיל 47 קיימת הגדלה שפירה של בלוטת הערמונית.

על אף סיבותיה הנסתרות ניתן להבחין בהשפעת התהליך ההורמונאלי על מצב הערמונית. סיבה זו כרוכה בשינויים ברמות ההורמונים הקשורים לגילאים המבוגרים. ככל שעולה הגיל נוצר שינוי במאזן ההורמונאלי. רמת ההורמון טסטוסטרון יורדת, אך רמת ההורמונים מקטגוריית האסטרוגנים עולה. ככל שהגיל עולה גם רמת ה- DHT שהינו מטבוליט דיהדרוטסטוסטורון (DHT – Dihydrotestosteron) עולה, מצב זה נוצר מהפיכת הטסטוסטרון למטבולית דיהדרוטסטוסטרון. האנזים המהווה גורם להתמרת הטסטוסטרון ל- DHT הינו האנזים 5 אלפא רדוקטז (Salpha reductase) התגלה שפעולת אנזים זה גדלה בעת שגילו של הגבר מתקדם ובכך נגרמת עלייה ב- DHT. ואכן, ל- DHT יש תפקיד בהגדלה של בלוטת הערמונית. מתברר גם שלאסטרוגן יש תפקיד בהגדלת הערמונית. במחקרים רבים התגלה שהעדר איזון בין האסטרוגן, הטסטוסטרון, ה- DHT והפרוגסטרון גורם להגדלה של הערמונית. מתוך כך ברור שאורח חיים אשר אינו תקין משמש יסוד להעדר איזון הורמונאלי ולפיכך להגדלה של הערמונית.

תיאור אנטומי

הגדלה שפירה של הערמונית הינה מצב רפואי של הגדלה פרוגרסיבית של מבנים רקמתיים, סיבים בשריר הערמונית ואפיטל בבלוטה. תופעה זו שכיחה בישראל ומהווה בסיס לדלקת הערמונית וסרטן הערמונית. ההגדלה גורמת ללחץ על השופכה, חסימת דרכי השתן, זרם חלש, התרוקנות לא יעילה, כאבים דוקרים ועוד.

הדרך הטבעית בצוף צמחים עושה שימוש בטבע. אנו משווקים ומפתחים מאות סוגים של מיצוי צמחים טבעיים ותוספי תזונה באישור משרד הבריאות. הקליניקה שלנו הינה עתירת ניסיון. הסיוע הטבעי מעניק הקלה דרמטית והינו ללא תופעות לוואי. אנו תוקפים את בסיס שורש הבעיה.

הגדלה של בלוטת הערמונית – ריכוז התסמינים

 • קשיים בהטלת שתן
 • הטלת שתן לא מלאה
 • רצון תכוף להטלת שתן
 • קימה בלילה בין פעמיים לשלוש להטלת שתן
 • חסימה עד כדי טפטוף שתן בלבד
 • הופעת דם בשתן – דבר הנובע מהמאמץ להטלת שתן אשר יוצר לחץ על ורידי השופכה וגורם להם להתפקע
 • הרגשת מלאות בשלפוחית
 • כאבים בבטן התחתונה
 • תחושת צריבה בעת הטלת שתן – מעיד על תחילתו של זיהום
 • חום – מעיד על תחילתו של זיהום
 • בדיקות S.A גבוהות
 • בדיקת מישוש הערמונית דרך החלחולת
 • זיהום כלייתי

חשוב ליצור תהליך טיפול שורשי ולא רק סימפטומטי לאי הישנות הבעיה

בדרך הטבעית יודעים שאורח חיים לא תקין הכולל תזונה לא נכונה, מתח קיומי, העדר פעילות גופנית, חשיפה לרעלים והצטברות של רעלים, מערכת ניקוז לא תקינה, העדר איזון הורמונאלי ועוד מהווה גם כן את הסיבות להגדלת הערמונית.

ההיבט התזונתי, ההורמונאלי והמתח הרב מהווים יסוד ברור להגדלת הערמונית.

** הסיוע הטבעי הינו חשוב לפני כל טיפול רגיל ופולשני אך גם במקביל לטיפול הרגיל**

**הסיוע הטבעי מהווה יסוד לשינוי דרמטי בבלוטת הערמונית ובכל מערכות הגוף**

צוף צמחים – קליניקה לדרך הטבעית

B.P.H- Benign Prostatic Hyperplasia

המניעה הטבעית

יש תשובה טבעית להגדלת הערמונית. הסיוע הטבעי מקל על התסמינים אך גם נוגע בשורש הבעיה ובכך משפר את חדוות הקיום ותקינות הגוף. אין ספק שהגדלת הערמונית מלווה, בדרך כלל, בערכים גבוהים של שומנים בדם, יתר לחץ דם וכדומה. הסיוע הטבעי נוגע בכל תסמיני הבעיה. הערמונית מגיבה היטב לדרך הטבעית בכל הקשור לתזונה, מיצוי צמחים טבעיים ייחודיים, טיפולי מגע, טיפולים מסורתיים, דיקור סיני רב מערכתי ותוספי תזונה, אך זאת רק דרך שימוש מושכל, נכון ומותאם.

אנו נעשה שימוש בתחומי התמחותנו וזאת דרך נתיבים של תזונה מיטבית אשר תכלול גם תיק תזונה, מיצוי צמחים טבעיים אורגאניים וייחודיים בכמוסות, מיצויים וחליטות. טיפולי מגע ודיקור סיני, תוספי תזונה וכן טיפולים מסורתיים המובילים בכל העולם.

תחתית הטופס

בעיות בבלוטת הערמונית B.P.H 

הסבר:

הערמונית הינה בלוטה בעלת תכונות מפרישות. היא ממוקדת באזור האגן ומתחת לשלפוחית השתן ועוטפת את השופכה. השופכה הינה רקמה בעלת מבנה חלול דרכה עובר הזרע והשתן. הזרע, מקורו באשכים ומטרת השופכה הינה פליטת הזרע והשתן מהפין. בלוטת הערמונית הינה רקמה המייצרת את נוזל הזרע ואכן בצורתה דומה לערמון. הערמונית, כאמור עוטפת את צינור השופכה ואכן, המפגש הפיזיולוגי בין הערמונית לשופכה מהווה בסיס לבעיה.

בלוטת הערמונית עלולה לגרום לבעיות רבות וזאת על אף גודלה הזעיר. הבעיות יכולות להתבטא בצורה של פרוסטטיטיס, הגדלה שפירה של הערמונית ואף סרטן שהינו קרצינומה של הערמונית. סרטן הערמונית הינו הסרטן השכיח ביותר אצל גברים בישראל. סרטן זה אינו פשוט כפי שלעיתים מציגים אותו ומהווה סיבת מוות שכיחה ומקורו בהגדלה שפירה של הערמונית מתוך כך חשיבות הסיוע הטבעי אינה מוטלת בספק וזאת על מנת להפחית את הסביבה המעודדת תאים סרטניים. בעת הגדלה שפירה של הערמונית הופך הפוטנציאל לסרטן הערמונית גבוה מאוד וזאת דרך עליה בערכי PSA ו מדדים נוספים.

אנטומיה ותפקידים של בלוטת הערמונית 

המילה פרוסטטה (Prostate) פירושה שמירה. אכן כן, הערמונית שומרת על הזרע הזורם דרך השופכה בכך שהיא מפרישה נוזל אל צינור השופכה. בעת האורגזמה הגברית נוצר מפגש בין הנוזל המופרש מהערמונית עם נוזל הזרע. השמירה נובעת מעצם התהליך בין הזרע האמור להיכנס אל איבר המין הנשי אשר יש בו חומצה להגנה אל מול מזהמים שונים. החומצה שבאיבר הנשי עלולה לפגוע בזרע החודר אליה. כך עלול להיפגע הפוטנציאל לרבייה. הנוזל המופרש מהערמונית הינו מגן ומנטרל את החומצות באיבר הנשי. הנוזל המופרש מהערמונית מהווה כלי סיוע לתנועת תאי הזרע דרך הנרתיק. בנוסף, זאת גם דרך שמירה מסוימת. לאחר פליטת הזרע, מתכווץ שריר הערמונית ומסייע לפליטה רבה יותר של הזרעים ולא מאפשר את חזרתו של נוזל הזרע לכן חשובה ההבנה שבלוטה קטנה ומזערית זו, בעלת חשיבות רבה לכניסה להריון.

חשוב גם לציין שהנוזל המופרש מהערמונית מכיל בין יתר החומרים גם את המינרל אבץ שהינו מחזק חיסוני ומהווה גורם אנטי חיידקי וויראלי.

בלוטת הערמונית חייבת תמיכה הורמונאלית וזאת לתמיכה של DHT שהינו דהידרוטסטסטורון הנובע מתהליך הייצור של הורמון הטסטסטורון. הטסטסטורון הינו הורמון נפוץ אצל הגבר ובהיעדרו או בהפחתתו נפגעת הבלוטה. אך, שימו לב, אל מול זאת, כאשר קיימת פעילות מוגברת של דהידרוטסטסטורון בבלוטה נגרמת מחלה בערמונית. מתוך כך חשובה הידיעה שהגברתו של ההורמון הזה גורמת להגדלה של הערמונית ,דלקת בערמונית וסרטן. גדילתה נובעת מתזונה לא נכונה של חלבונים מן החי, העדר פעילות גופנית, מתח, עישון, חוסרים ועוד.

ושוב, חשוב ליצור תהליך טיפול שורשי ולא רק סימפטומטי למניעה ואי הישנות הבעיה.

מחלות הערמונית

הגדלה שפירה של הערמונית מכונה גם היפרפלזיה (B.P.H) וודאי שהתהליך הטבעי עשוי לסייע בשינוי גודלה אך לחלוטין אינו אמור ליצור מחלה ובעיות אף בגיל מבוגר. יותר מכך, אין בעיה זו גזרת גורל כרונולוגי. הערמונית ניתנת לסיוע ע”י הדרך הטבעית.

בתהליך ההיפרפלזיה, הבלוטה מתחילה ליצור לחץ על צינור השופכה ובכך לגרום לבעיות וזאת עד לחסימה מוחלטת ומסוכנת. בנוסף תגרום הבלוטה לזרימה חלשה וכאבים בעת מתן שתן, קימה בלילה מספר רב של פעמים, צריבה, שארית שתן, תכיפות במתן שתן, חוסר יכולת להתאפק, זרימה מקוטעת, מאמץ להטלת שתן, בעיות בחיי המין ועוד.

בתהליך ההתעבות השלילית של הערמונית מתפתחות רקמות גושיות קשות יותר ובהתפתחותן גורמות להגדלת הערמונית. הם הופכות לקשות ומונעות את תהליך הכיווץ וההרפיה החשובים לערמונית. במצב זה נוצר תהליך של הגנה אל מול השריר והרקמות הקשיחות והופכים את שריר שלפוחית השתן, זו שהערמונית מתהדקת עליה, לבעלת שרירים חלשים. במצב זה יוצרים שרירי השופכה טונוס רב והמאמץ הרב מול התהדקות הערמונית גורם להיחלשותם.

הדרך הטבעית מהווה יסוד לשינוי דרמטי בבלוטת הערמונית ובכל מערכות הגוף! 

הסיבות והתסמינים להגדלה של בלוטת הערמונית 

הדרך הטבעית הינה הכרחית לפני כל טיפול רגיל – אך גם במקביל לטיפול הרגיל

נקודה חשובה

חשובה ההבנה שגודלה של הערמונית, לעיתים, לא בהכרח גורם לתסמינים. התסמינים החמורים לא בהכרח יתגלו אצל אדם המאובחן כבעל ערמונית מוגדלת. מתוך כך, לעיתים אין כל תסמינים הנובעים מהערמונית בלבד כי אם שילוב של מספר גורמים, ובעת שנעניק תשומת לב נכונה לסביבת הערמונית הכוללת אנטומיה אך גם אורח חיים אכן ניצור הקלה וייתכן שנמנע ניתוחים קשים.

סיוע טבעי נכון יכול ליצור התמרה דרמטית בכל הקשור לערמונית. מתוך כך יש ליצור תהליך של חודשיים לטיפול ממוקד בערמונית המוגדלת אך כתמיד, הסיוע הטבעי מעניק תועלת רבה לגוף כולו. חשובה מאוד הגישה הטבעית, המושכלת והמותאמת לבעיות השונות שהועלו שהרי אכן ניתן ליצור הן הקלה תסמינית והן עצירת הפרוגרסיה.

הפרוגרסיה בערמונית קיימת בכל יום ויום וללא טיפול נכון יכולה להיות החמרה אשר תוביל לניתוח ובסיס לבעיות קשות וממאירות. חשוב לא להתקדם לקראת אפשרות ניתוחית בדומה לכריתה סגורה של הערמונית או כריתה פתוחה ופוטנציאל לתופעות לוואי בדומה לפגיעה קשה במערכת השתן וכן למנותחים רבים נגרמת היצרות של צינור השתן עקב, הדלקת מצב שדורש ניתוח, חוזר, כאבים, אובדן שליטה זמני בשלפוחית השתן. פוטנציאל לממאירויות ועוד. הדרך הטבעית מהווה כלי אדיר ממדים, הן לעצירת הפרוגרסיה והן לתסמינים.

הדרך הטבעית בבלוטת הערמונית ותסמיניה חייבת להיות מושכלת ומותאמת.

במהלך הטיפול יש להעניק לגוף כשלם סיוע טבעי הן לתמיכה, הן לסיוע בתסמינים אך גם, כאמור, להיבט הפרוגרסיבי. לציין שהתהליך הטבעי מהווה סיוע דרמטי לערמונית ולגוף כשלם. אין ספק שהמערכת האורולוגית מהווה בטיפול זה יעד עיקרי אך גם מימוש יעדים נוספים. ניצור תהליך מניעה טבעי לתסמיני הערמונית. חשוב גם ליצור איזון מיטבי כללי של הגוף שהרי איזון מיטבי של הגוף מהווה גורם משפיע על בריאות בכלל וכמובן שגם על הערמונית .

הסיוע הטבעי עשוי להפחית כמות PSA ולעצור התקדמות שלילית ופוטנציאלית.

מהו ?PSA

PSA הינו חומר ביוכימי המופרש בבולטת הערמוניות .PSA מסייע להתמרת נוזל הזרע .PSA מיוצר בתהליכים ביוכימיים בגוף האדם בבלוטות הערמונית. לעיתים מתגלה רמה גבוהה של PSA במצבים של דלקת ,BPH (פרוסטטה) וסרטן. לציין שבמהלך ביופסיה יש עליה ברמות PSA תקופת מסיבית לאחר לקיחת הביופסיה.

לעיתים ניתן לצפות בעליה של PSA מעל לרמה הרצויה וזאת אל אף שאין תסמינים תומכים גם בבדיקות ההדמיה. מתוך כך יש שלעיתים אין ממצאים ברורים אך חשובה התייחסות קלינית. וודאי שבעליה לא מבוקרת וסדירה וכאשר הינה נוספת לערכים גבוהים יש ליצור טיפול מונע.

בעת החרפה החולים מאבדים את חדוות החיים, חייבים להיות בקרבת שירותים, לא ישנים טוב בלילה והתוצאה מכך תשושים ביום וחשופים לחולשה חיסונית ומחלות רבות, הופכים לחסרי שקט ובכך פוגעים בכל מערכות הגוף, לחץ דם ובעיות לב. חשופים, כאמור, להתפתחות דלקתית, אימפוטנציה, סרטן ערמונית וסרטן שלפוחית השתן.

צוף צמחים הדרך טבעית ומיצוי צמחים טבעיים

שאלון תסמינים – ערמונית מוגדלת

השאלון שקיים עבורך בצוף צמחים הינו על פי הדירוג הבינלאומי של התסמינים המאפיינים הגדלה של בלוטת הערמונית. שאלון זה פותח על בסיס ובהשגחת ההתאחדות האורולוגית בארצות הברית   (AUA)  והמועצה הבינלאומית (ICC) בכל הקשור ל – BPH ובחסות ארגון הבריאות העולמי .WHO

שאלון זה מהווה אמצעי עולמי ורשמי לצורך גילוי מצבים של ערמונית מוגדלת אצל גברים.

שאלון זה המוצג בעבורך מורכב מ-10 שאלות כאשר כל שאלה מקבלת ניקוד בין 0-5. כל שאלה מציגה מספר אפשרויות. לציין שכאשר הדרגה הינה 0 מעידה על כך שהמטופל אינו סובל מליקוי תסמיני זה והספרה 5 מעידה שהמטופל סובל באופן תמידי מליקוי ספציפי זה. הניקוד המקסימאלי יכול להגיע ל-50 נקודות והמינימאלי ל-0.

עד 5 נקודות ניתן יהיה לדעת שאין אתה סובל מהגדלה שפירה ומעל ל-5 נקודות ניתן להבין את דרגות החומרה של הבעיה הנתונה.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

נטורל ויז'ן - החזון הטבעי לסיוע במחלות הסרטן

הדרך הטבעית המשלימה, המסייעת והתומכת במחלות סרטן בשילוב עם הרפואה הקונבנציונלית.

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
Search
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן