ליפומה –  LIPOMA

ליפומה – הדרך הטבעית המשלימה והמסייעת

ליפומה (LIPOMA) הינה גידול שפיר שמשמעותה תאים הגדלים ללא בקרה וזאת בתוך רקמה בריאה ומבוקרת. מנגד, הגידול השפיר אינו פוגע או הורס את הרקמה ואף סוג של גידול שאינו יוצר מצבים גרורתיים באיברים סמוכים או רחוקים. הגידול השפיר אכן גורם לנזקים וזאת מעצם היותו לוחץ על האזור בו הוא קיים ובכך, השלכותיו על האיבר עלולות להיות מסוכנות, שהרי לחץ פיזי על אזור הגידול גורם לדימום, הפרשת הורמונים, העדר זרימת דם תקינה, פגיעה בפונקציונליות של האזור בו הגידול לוחץ ובכך נגרמים נזקים, לעיתים קשים ותוך לחץ על קצוות עצבים ועוד. הדרך הטבעית גם כן יכולה לסייע בבעיה. הלימפומה, כאמור, הינה גידול של רקמת שומן. רקמת שומן הינה רקמת חיבור המורכבת מתאים המכונים תאי שומן (אדיפוציטים). חשובה ההבנה שהגוף, בממוצע, מכיל כ 25%-20% תאי שומן מסך משקלו. חלק מתפקיד רקמת השומן הינו אגירת שומן ובכך בסיס לצריכת אנרגיה אך גם שמירה על חום הגוף והגנה על איברים, תפקוד אנדוקריני ועוד.
ליפומה יכולה להתפתח בכל מקום בגוף וגדלה מתחת לשכבה של העור. קצב הגדילה משתנה ויכול להיות איטי או מהיר יותר. חשוב לעצור התפתחות של ליפומות שכן מצב זה מעיד על קשיים ביכולת מערכת החיסון למנוע התפתחות גידולים ובכך חשיפה לגידולים ממאירים.

ליפומה – סוגים

 1. ליפומה הממוקמת מתחת לשכבה העליונה של העור במקומות עתירי תאים שומניים בדומה לרגליים ולזרועות.
 2. ליפומה המוגדרת כנרכשת וניזונה על ידי כלי דם ורכיביה נובעים מתאי שריר חלקים, תאי שומן וכלי דם.
 3. ליפומה קשה מכאיבה ומוגדרת כליפומה כללית.
 4. ליפומה קשה המוגדרת כליפומה סחוסית ואופיינית לנשים.
 5. ליפומה בייצור כרוני ומפושט.

סיבות לליפומה

מערכת החיסון שלנו מהווה את כלי הטיפול החשוב ביותר שהרי בכל הקשור לגידול שפיר תפקידו למנוע גדילה לא מבוקרת של תאים בכלל ותאי שומן (ליפומה) בפרט.

סיבות (חלקיות)

 • משקל לא מאוזן
 • מצבים הורמונליים
 • חולשה חיסונית
 • מחלות
 • הצטברות רעלים
 • תזונה לא מיטבית
 • העדר זרימת דם וחמצן
 • סטרס, לחץ
 • חוסרים של ויטמינים, מינרליים, חומצות שומן חיוניות ואנטי אוקסידנטי.
 • מדדי בדיקות לא מאוזנות
 • גיל המעבר

הפוטנציאל הפרוגרסיבי אגרסיבי ועלול להתפתח למצבים קשים ולחץ על אזורי גוף עלול ליצור בעיות קשות ואף בסיס למחלה ממאירה.

הדרך הטבעית תעניק סיוע למגוון הסיבות והגורמים בדומה למערכת החיסון, אך גם לזרימה נכונה דרך מגע והנחיות לבית, איזון, ניקוי וטיפול חיצוני רב משמעות

בכל הקשור לגידול שפיר מסוג ליפומה קיימים מספר שלבים. להלן השלבים:

מערכת החיסון

שלב הראשון – שלב ההתחלה

בתא קיימים אמצעי הגנה ובקרה אשר מונעים ממנו חלוקה נטולת תכלית. אלו עוסקים בתיקון נזקים אשר נגרמו לתא וכאשר אין הם מצליחים לתקן, משמיד התא את עצמו. בעת כישלון מנגנוני ההגנה, הבקרה וההכחדה מתרחש תהליך שהינו שלב ההתחלה אשר בו הופך התא הרגיל לתא שהינו לגידול שפיר. מצב זה יוצר אפיק עצמאי אשר הפך לנטול שליטה על ידי מנגנוני ההגנה ולפיכך מממש הגידול השפיר את אפיונו ומתחלק ללא הרף.

כאמור, בשלב ההתחלה הופך התא לגידול שפיר דרך מספר שלבים.

(כתמיד, מצבים אלו חייבים מערכת חיסון חזקה)

השלב השני הינו הבשלת הגידול השפיר מסוג ליפומה

שלב זה נוצר לאחר שמנגנוני ההגנה נכשלו אל מול התפתחות הגידול השפיר. בשלב זה מתרחש עימות בין התאים הגדלים לבין מנגנוני ההגנה והביקורת של הגוף. מנגנונים אלו אמורים לעצור את התקדמות הגדילה של התאים. שלב זה ארוך ויכול להימשך כחודשים עד שנים רבות. ניסיונם של התאים להתפתחות שפירה אל מול ההגנה העיקשת של הגוף עלול להימשך זמן רב עד כי קצב התרבות התאים יכול להיות איטי מאוד. קבוצת התאים הופכת לעצמאית וחיה. שלב זה יכול להסתיים בניצחון הגוף אך גם בתבוסתו. מתוך כך חשוב להבין ששלב זה הינו בר שינוי.

השלב השלישי הינה שלב ההשלכות של הגוף

שלב זה הינו שלב פרוגרסיבי ואגרסיבי.

התאים הגדלים ללא ביקורת גברו על מערכת החיסון ולפיכך פתוחה הדרך בעבורם להתרבות במקום. בשלב זה הופך התא לקבוצה המכונה גידול שפיר ומתחיל להתפשט ולהפריע לרקמות הסמוכות ולתפקודיהן.

לסיכום

כאשר המערכת החיסונית מובסת נגרמת חלוקה חוזרת ונשנית. התהליך של הגידול השפיר הינו רב שלבי ואכן, ריבוי השלבים מאפשר אפשרויות ריפוי רבות וזאת בהתייחסות למערכת החיסון ולעמידות של הגוף.

הגורמים לגידול שפיר

בדומה למחלות קשות נוספות, לא נמצאו גורמים אשר יכולים להעיד על היותם הסיבה המובהקת להתפתחות גידול שפיר. ההתפשטות הלא מבוקרת נשארה עלומה ולפיכך סביר להניח שאין גורם אחד האחראי על להתפתחות הגידול השפיר כי אם מספר רב של גורמים ותנאים הנובעים ממקורות רבים להתפתחות הגידול השפיר והירדמותם של שומרי הסף החיסוניים וכן היבטים קיומיים מגוונים.

להלן סקירה של חלק מהגורמים

ארבעה כללים חשובים ביותר לטיפול טבעי בגידול שפיר מסוג ליפומה

 • כאשר נוצר גידול שפיר הגוף מבקש להבריא, שהרי הבריאות הינה המצב הטבעי. כאשר האיזון הטבעי מופר, קיים כוח גדול המבקש לאזן. הדרך הטבעית מעניקה כוח נוסף לריפוי.
 • תהליך הריפוי, מעבר לטיפול הרגיל, עדיין דרך הכוח הטבעי  הגוף ורק הגוף חייב לעשות את העבודה. הכוח הטבעי הינו כוח מסייע חשוב.
 • הגוף הינו מארג הוליסטי הקשור לכל מערכותיו הדרך הטבעית רואה את הגוף כשלם. האיזון הרב מערכתי חשוב שכן אנו מטפלים בשלם.
 • הגוף, מערכת העצבים וההכרה הינם שתי פנים של מציאות אובייקטיבית אחת  שיטת הדרך הטבעית מנחה לאיזון פנימי ולהפגת מתחים באמצעים שונים בדומה למיצוי צמחים טבעיים, דיקור סיני ועוד.

הדרך הטבעית בצוף צמחים הינה מארג סינרגי הניתן כהנחיה אישית ומלווה בתיקי טיפול שבועיים ובהנחיות מקיפות.

לציין שהגידול מליפומה למעשה מחולל את עצמו. כוונתי, שמה שהשתבש הם התאים של הגוף. אין פולש חיצוני או אורגניזם זר. זה מצב עם רצון משלו. הוא פעיל ובכך מעורר אוסף של תאים המכונים גידול. ברוב המקרים, שים לב, היא מוכנע ע”י מנגנוני החיסון של הגוף ונעלם. במקרה הזה מצליח הגידול להתגבר על שומרי הסף. כלומר, משהו במנגנוני ההגנה שלך נחלש ונוצר תפקוד לקוי. מתוך כך חשוב להבין שהדרך הטבעית אמורה להעניק לגוף עוד הכלים לחיזוק ושפעול מנגנוני ההגנה שהרי בעת זו הם מבקשים כוח לחימה וזאת נעשה.

יש ליצור דרך מקיפה מסייעת תוך הבנת ההתהוות התלויה של כל בעיה, הווה אומר, גורמים, תנאים וסיבות רבים התלויים זה בזה ובכך גורמים או להיווצרותה של בעיה או לחלופין הדרך האופרטיבית שהינה דרך טבעית.

את הטיפול בליפומה אני אכן מכנה “גיוס כל הכוחות”. הקרב מול הליפומה אינו סוג של התנהלות כנגד בעיה בחלבון או מוטציה כי אם מלחמה אשר יש בה חזיתות רבות שאותן חשוב לתקוף בכל הצבא האפשרי שנמצא תחת ידינו.

חשוב ליצור חזית עימות קלינית טבעית וזאת תוך התאמה אישית לטיפול בבעיה, לשפר את הבריאות וליצור מפת דרכים מיטבית לסיוע בליפומה ובהתפתחותה.

הדרך הטבעית בליפומה חייבת מספר גישות טבעיות וקיומיות המשתלבות בניהן ובכך והופכות לכוח סיוע טבעי אדיר. להלן מספר הדרכים:

 • דרך טבעית דרך אורח חיים מיטבי ניצור שינויים נוחים וחשובים בקיום היומי בדומה לתזונה מיטבית יותר, יכולת הגופנית, שיטות הרפיה, שיפור איכות השינה. טיפול בתרפיה בתנועה ועוד.
 • העצמה וחיזוק של מערכות הגוף השונות, חשוב להזין את הגוף מיצוי צמחים טבעיים, תוספי תזונה וזאת כדי לחזק את המערכות.
 • טיפול אזורי במגע, דיקור שמנים ועיסוי.

 

 

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן