סרטן שלפוחית השתן

BLADDER CANCER

גיוס כל הכוחות

הטיפול הטבעי המשלים והמסייע בסרטן בשלפוחית השתן

סרטן מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף. גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף. לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה. הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

סרטן שלפוחית השתן

סרטן שלפוחית השתן הינו סרטן שכיח בשני המינים. שלפוחית השתן ממוקמת אנטומית בחלק התחתון של הבטן. השלפוחית הינה רקמה שרירית ובעלת חלל האוספת, וזאת תוך אגירה של שתן, לפליטתו אל מחוץ לגוף.

השתן, מקורו מתהליך כלייתי ועובר דרך שופכניים אל השלפוחית. בעת שהשלפוחית מלאה, נוצר איתות עצבי של המוח לריקון דרך השופכה אל מחוץ לגוף. צינור השופכה אצל הגבר ארוך יותר ועובר דרך בלוטת הערמונית. הסרטן בשלפוחית השתן, ברוב המקרים, נוצר ברקמה המכונה תאי מעבר. התאים הללו הינם רקמות השכבה הפנימית של דרכי השתן ולכן סרטן זה מכונה סרטן הממוקם בתאי המעבר או כפי שנהוג לכנותו T.C.C.

קיימים כמה סוגים שכיחים בדומה לסרטן של התאים הקשקשיים ואנדוקרצינומה. קיימות שתי קבוצות ממאירות.

 • ממאירות שאינה חודרנית הצמודה אל הרירית
 • ממאירות חודרנית – חדירה ממאירה אל פנים שריר הדופן

קיימים באופן שכיח כשלשה אופנים של סרטן שלפוחית השתן.

תחילתם, ברקמות התאים הממוקמים בשכבה הפנימית של שלפוחית השתן.

להלן הסוגים:

 1. סרטן שלפוחית השתן המכונה קרצינומת אפיתל של תאי המעבר TRANSITIONAL CELL CARCINOMA התהליך הממאיר, תחילתו ברקמת התאים של השכבה הפנימית של שלפוחית השתן. התאים הללו מתרחבים בעת שהשלפוחית מלאה ובעת שהיא ריקה, הם חוזרים למצבם הקודם. בדרך כלל מקרי סרטן השלפוחית, תחילתם בתאי המעבר.
 2. סרטן שלפוחית השתן – קרצינומה של תאי קשקשSQUAMOUS CELL CARCINOMA סוג זה הינו סרטן שתחילתו בתא- קשקש. תאי קשקש הינם רקמת תא דקה ושטוחה אשר יכולים להיווצר בשלפוחית השתן בגלל דלקת או גירוי.
 3. סרטן שלפוחית השתן – אנדוקרצינומה (Adenocarcinoma) סוג זה הינו סרטן שלפוחית השתן שתחילתו בתאי הבלוטה ונוצרים גם הם בגלל דלקת או גירוי חוזר ונשנה.
 • סרטן שלפוחית השתן הממוקם בתחילתו בתאים שהינם הציפוי הפנימי של השלפוחית מכונה סרטן שלפוחית השתן שהינו השטחי. מתוך כך, היא מכונה CARCINOMA זהו סוג של סרטן בעל יכולת הישנות.
 • סרטן שלפוחית השתן שתחילתו כגידול שטחי הינו בעל יכולת להתפתח מעבר לציפוי הפנימי וזאת אלל תוך הדופן השרירי של שלפוחית השתן. מתוך כך נכנה זאת סרטן פולשני.

כאשר סרטן שלפוחית השתן הינו פולשני הוא יכול להתפשט דרך דופן השלפוחית ובכך אל איברים סמוכים וכן אל הבטן.

אין חילוקי דעות על כך שגוף בעל מערכת בריאה ומערכת חיסון חזקה מהווה אמצעי טוב יותר ללחימה בסרטן שלפוחית השתן, אין ספק בכך שצמחי מרפא, תוספי תזונה מותאמים בלבד ולא דרך קניה מסוכנת מחנויות, וכן הנחיות לפעילות, תזונה נכונה ועוד מהווים כוח רב עוצמה לטיפול הקונבנציונלי.

 

אטיולוגיה

עישון – סיגריות וסיגרים

חומרים כימיים

הצטברות רעלים

העדר פעילות

תזונה לקויה

זיהום בדרכי השתן

פרוסטטיטיס

סוכרת

היסטוריה גנטית

השמנה

העדר חמצן

מצב לחץ

חולשה חיסונית

ערמונית מוגדלת

חסרים תזונתיים

העדר סירקולציה נכונה

 

שלבי הסרטן בשלפוחית

 

CIS – קרצינומה SITU-2 – שלב ההתחלה

TA – ממוקם באזור זעיר בשכבות הציפוי

T-1 – חודרני

T2-3-4 – מפושט לשכבה השרירית

הטיפול הרגיל

ניתוח, ניתוח להסרת השלפוחית פרוטוקול כימותרפיה וכן B.C.G

מעוררי מערכת החיסון להשמדת התאים הסרטניים (טיפול אימונולוגיה)

 

מתוך כך הרפואה הטבעית מהווה טיפול אינטגרטיבי חשוב מאין כמוהו

שהרי חלק ממטרות הטיפול הטבעי הינן חיזוק מערכת החיסון והאפשרויות הטבעיות מדהימות ביכולתן.

ניתוח חודרני, הסרת השלפוחית באופן חלקי או מלא ועוד.

 

עיון נוסף ומקוצר

סרטן שלפוחית השתן

הטיפול הטבעי

סרטן שלפוחית השתן הינו סרטן שכיח אצל גברים בישראל. חשובה הבנה שרובם של הגידולים הינם מאופיינים בהתקדמות איטית ולכן ניתן ליצור טיפול בהצלחה תוך שילוב הכרחי של הרפואה הקונבנציונלית והרפואה הטבעית וכן גילוי מוקדם, מעקב וטיפול טבעי לריפוי ואי הישנות.

שלפוחית השתן

רקמה בעלת ציפוי פנימי המורכב משכבת תאים המכונה אפיתל בעת גידול בשלפוחית נוצר קטע של רקמה בעל התפתחות לא תקינה אשר מתפתח בדופן השלפוחית ולעיתים מתגלה כגידול הבולט אל חלל שלפוחית השתן לציין. שגידול באזור זה הינו לרוב ממאיר.

גידול בשלפוחית

גידול סרטני הינו בעל פוטנציאל להתפשט ופגיעה באיברים קרובים אך גם שליחת גרורות לאזורי הגוף מרוחקים. בשלפוחית קיימים שני סוגי גידולים. גידול שטחי וגידול חודרני, השטחי לא חודר מעבר לשכבות המצפות את חלל השלפוחית (אפיטל) והחיצוני מגיע אל השריר המרכיב את השלפוחית ומעבר לשריר זה.

הטיפול הטבעי מהווה את הדרך המסייעת והמשלימה החשובה ביותר למימוש פוטנציאל הריפוי ואי הישנות.

תסמינים

 • דם בשתן
 • אי נוחות בהטלת שתן
 • צריבה
 • תרופות
 • ערכים
 • לעיתים רק הבדיקה מאשרת את הממצאים.

הטיפול הקונבנציונלי חשוב אך חשוב ליצור שילוב טבעי מושכל ומותאם.

 

גיוס כל הכוחות

ניתן להבריא מסרטן בשלפוחית השתן, גם כאשר קיימת חדירה אל דופן השלפוחית.

את הטיפול בסרטן שלפוחית השתן בהיבט של ריפוי שיקום ומניעה (חשוב ביותר) אני מכנה “גיוס כל הכוחות”. שנים רבות אני אומר שהקרב מול בעיה ממארת ופוטנציאלית אינו סוג של התנהלות כנגד בעיה בחלבון או מוטציה סרטנית כי אם מלחמה אשר יש בה חזיתות רבות שאותן חשוב לתקוף בכל הצבא האפשרי שנמצא תחת ידינו ואכן אנו עושים זאת תוך הכרח של התמדה.

המטרה בטיפול הטבעי דרך מרפאתי הינה לרתום, לגייס ולהפעיל באופן המיטבי ביותר את מערכת הריפוי הטבעי בגוף תוך מבנה פרוטוקול מותאם ומושכל ואכן נעשה כך. חשוב כמובן להעצים את יכולת החיסון והחוסן של גופך וליצור המשך שיפור דרמטי בחיזוק ויכולת התנגדות של הגוף בכל הרמות: הגופנית, הפסיכולוגית והרוחנית וזאת החל מרמת התאים, הרקמות, אברי ומערכות הגוף כולו וכמובן ההיבטים הנפשיים והרוחניים. חשוב מאוד להתחיל את הטיפול טבעי, לשם המשך ההתמודדות עם הבעיה והשלכותיה הפרוגרסיביות.

ניצור אינטגרציה קלינית יעילה ביותר וזאת דרך המדע הקליני של צמחי המרפא, ההנחיה התזונתית, ההנחיה לפעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה וחיזוק, הפחתת הדחק ועוד אל מול הטיפולים הקונבנציונאליים הממוקדים.

ניצור בטיפול הטבעי בגידול חזית עימות קלינית טבעית וזאת תוך התאמה אישית לטפל במחלה, לשפר את הבריאות וליצור מפת דרכים מיטבית לטיפול בשיקום ומניעה של סרטן השלפוחית.

חשוב להקפיד על כוח רב, וודאי גם שאומץ, מחשבה נבונה, שקולה ועצמאית.  אנו חייבים בטיפול לאחוז בחיים היקרים הללו תוך כוונה ברורה, בהירה ומלאה למנוע הישנות.

חשוב להמשיך ליצור טיפול דרך הרפואה הטבעית המבוסס על מחקרים קליניים חובקי עולם וזאת כדי לטפל במניעה במיטב היעילות ובמינימום תופעות לוואי. חשוב ליצור, להתאים ולהקפיד על הטוב ביותר שיש לרפואה הטבעית והמשלימה להעניק.

המלחמה בגידול בשלפוחית השתן ומניעתו חייבת מספר גישות טבעיות וקיומיות המשתלבות בניהן ובכך והופכות לכוח ריפוי טבעי אדיר.

להלן מספר חוקי טיפול שאני עובד על פי דרכם.

 

החוק הראשון: חוק הטיפול הטבעי דרך אורח חיים מיטבי יש להמשיך ליצור שינויים נוחים וחשובים בקיום היומי בדומה לתזונה מיטבית יותר, היכולת הגופנית, שיטות הרפיה, שיפור איכות השינה. טיפול בתרפיה בתנועה ועוד. אקפיד להמשיך להעניק עבורך את ההנחיות הללו וכוונתי לתזונה, איכויות שינה, כושר גופני, איזון עיכולי, שיפור מצב הרוח, חיזוק הגוף, ועמידותו תוך חשיבות להעצמת נושא התנועה.

החוק השני: חוק העצמה וחיזוק של מערכות הגוף השונות, הזנת הגוף בצמחי מרפא, תוספי תזונה וזאת כדי לחזק את מערכות הגוף. חוק זה הינו גם איזון וחיזוק מערכת החיסון של הגוף.

חוק זה אמור להיות ממומש הן באחריותי כמי שמתאים את הפורמולות וכמובן דרך אחריות הדדית. חשוב להזין את הגוף ואף להעצים בשלב זה. ואכן התאמת פורמולות חשובות לתהליך.

החוק השלישי: הטיפול הישיר בבעיה. ניצור תהליך טבעי דרך צמחי מרפא אורגנים, איכותיים, נחקרים ומותאמים ללחימה ישירה. וודאי שהחוקים שסקרתי מהווים גם את הסינרגיה לחוק זה. חשוב לסיכום ליצור העצמה, חיזוק, איזון ושיפור רב משמעות של אורח הקיום שלך אך גם ליצור איזון העצמה וחיזוק של הגוף בכלל ומערכותיו השונות בפרט וליצור את התמיכה, הסיוע והלחימה בצד הרפואה הרגילה ושיטותיה. כך ורק כך נוכל ליצור תהליך מניעה חשוב.

האמצעים הרבים ברפואה הטבעית בכלל ורפואת צמחי מרפא בפרט מאפשרים לגוף להילחם במחלה בכל שלב. הערפול הקיים היום בקהילה המדעית בכל הקשור לגורמים למחלת הסרטן מאפשר לנו להבין את המידע החשוב מכל שהינו מגוון של גורמי חיים לא מיטביים לגוף. חשוב לי לציין שוב שהרפואה הטבעית הינה כלי חשוב ודרמטי לשיקום, ריפוי ומניעה.

שלב הטיפול הראשוני יערך 30 יום טיפול מדורג (מספר חודשים) וזאת כדי ליצור בסיס לטיפול תחזוקתי, איזון וחיזוק הגוף הזנתו בצמחי מרפא, חשוב לזכור שבעיה ממארת הינה אגרסיבית ולא מבוקרת ומאופיינת בהתהוות גדילת תאים. הבעיה עלולה לגלות ביטוי בכל רקמה ובהעדר שליטה נכונה עלולים תאי הסרטן הפוטנציאלי לגדול ולהתפשט.

גוף חזק המלווה במערכת חיסון חסונה, תחושה של רוגע, תזונה נכונה, הזנה נכונה, צמחי מרפא מובילים, פעילות גופנית ועוד ייצור תכנית עימות חשובה מאד למלחמה בבעיה.

נקפיד במהלך החודש הבאים “לגייס את כל הכוחות” לטיפול משלים בבעיה במלוא עוצמתו הטבעית של הגוף.

חשוב מאוד להגיע לאותו אזור שאותו אני אגדיר אזור “ללא סרטן” ובכך להפחית את ההרהור והחשש הבלתי פוסק יותר בנוגע למחלה. חזון הריפוי מבקש למנוע מצב שבו תאים מסוימים ימשיכו לגדול. הטיפולים הקונבנציונאליים חשובים מאוד אך אינם מהווים את הדרך הבטוחה והמוחלטת. זו הסיבה שבה אני מנחה על תוכנית מקיפה הכוללת תזונה, צמחי מרפא, תוספים, פעילות, שיטות הרפיה וכדומה. האסטרטגיה הטיפולית שאני מעניק הופכים את המטופל/ת לשותף פעיל ובכך מעניקים שליטה רבה ובטחון.

אני אכן מבקש השתתפות פעילה ולא את מה שאני מכנה ציפייה דרוכה לכל בדיקה ובדיקה. כל רצוני הינו השגת סביבה ביולוגית אשר מהווה איום לכל תא סרטני. חשוב לא ליצור גישה הטוענת שכעת יש לקוות, להתפלל ולבקש שהכל יהיה בסדר. חשוב להבין את ההכרח בתוכנית מגן למלחמה בסרטן. השיקום והמניעה הינו חלק מההמשך. הביוכימיה שבגוף חייבת לגלות התנגדות חזקה מול הסרטן ובכך לא לאפשר לתא פוטנציאלי להתעורר ולנצח תא קיים שהתפתח. לזכור, וזה אכן חשוב לי לציין, בעת שהטיפולים הקונבנציונאליים מסתיימים, תוכנית הלחימה חייבת להיות יותר חזקה מתמיד. זה, ורק זה הזמן ליצור אגרסיביות חיובית בתהליך הטיפול. לכן יש להתמיד דרך פרוטוקול נכון וטבעי.

 

 

 

 

 

 

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן