מלנומה – MELANOMA

הדרך הטבעית והמסייעת לרפואה הקונבנציונלית

סרטן – מבוא

סרטן הינו כינו לקבוצת מחלות המאופיינות בגידול והתפשטות ללא בקרה וריסון של תאי הגוף.

גוף האדם בנוי מרקמות. הרקמות מורכבות מתאים. קיימות רקמות רבות ותאים רבים בחלקי גוף שונים. אל אף היותם באזורים שונים ואף מאופיינים בפונקציות שונות, מתפקדים התאים על פי חוק קיום פיזיולוגי וזאת גם כאשר הם מתפקדים באופן לא זהה. מתוך כך מתחדשים התאים באופן דומה וניתן להגדיר זאת כחלוקה המבוצעת דרך בקרה ופיקוח של הגוף.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

לעיתים יכולת הפיקוח של הגוף מוגבלת ובכך תהליך התחלקות התאים משתבש ונעדר שליטה. ללא ביקורת ושליטה הופכים התאים לסוג של ישות עצמאית ומתחלקים ללא ביקורת ופיקוח של הגוף. מתוך כך התרבות התאים הופכת לגוש המכונה גידול. הגידול יכול להיות שפיר או סרטני. גידול שפיר אינו בעל יכולת התפשטות לחלקי גוף שונים אך עלול לגדול באזור בו הוא קיים. מצב זה אכן מבקש התייחסות קלינית שהרי הלחץ על איבר מסוים עלול ליצור הפרעה.

הגידול הסרטני מאופיין בתאים בעלי יכולת התפשטות ובכך פלישה וחדירה לרקמות סמוכות ורחוקות תוך פגיעה קשה ביכולתן. לגידול הסרטני יש יכולת לשלוח גרורות וזאת דרך ניתוק התאים מהגידול הראשוני והעברתם דרך כלי הדם והלימפה לאזורים רחוקים. באזורים החדשים עלול הגידול ליצור מושבה ולגדול. הסרטן הינו מחלה של תאי הגוף. הגורמים לסרטן רבים ומגוונים וכן קיים מספר רב של גידולי סרטן אופייניים.

מלנומה הינה סרטן עור אשר עלול להיות קשה ומסוכן וזאת בהעדר טיפול נכון ומערכת חיסון יעילה. כיום קיימת שכיחות רבה אצל חולים במלנומה לפתח במהלך חודשים או שנים מלנומה גרורתית. מתך כך ברורה גם הנחה נוספת שרבים מחולי מלנומה גרורתית הינם בעלי עבר של מלנומה עורית. המלנומה הגרורתית מתלקחת גם לאחר מספר שנים אך גם לאחר שנים רבות וזאת לאחר ההתפרצות העורית הראשונה.

בכל המחקרים של מחלת הסרטן בכלל ומלנומה בפרט, אנו עדים לאינדיבידואל והשפעתו על הפרוגנוזה של המחלה. אין שום ספק בכך שגוף בעל מערכת חיסון חזקה ואורח חיים בריא מהווה בסיס לטיפול מיטבי במלנומה. מחקרים רבים בעולם, בני זמננו, מהללים את הדרך הטבעית והיותה חלק אינטגרטיבי מתהליך הסיוע, השיקום וכמובן המניעה.

כאמור, מלנומה הינה סרטן עור ממאיר שמקורו במלנוציטים שהינם תאי פיגמנטציה. במלנומה נוצרת התרבות וחלוקה לא מבוקרת של התאים המלנוציטים.

מלנומה מהווה כ 8% מסוגי סרטן העור אך אחראי לרובם של מקרי המוות מסרטן העור. זו מחלת סרטן קטלנית.

קיימת מלנומה שאינה חודרנית שזה השלב המוקדם ביותר אך גם מלנומה חודרנית המערבת את שכבת העור העמוקה וכן מלנומה חודרנית יותר המערבת גם בלוטת לימפה. בישראל שיעור סרטן העור הינו הגבוה בעולם.
חשוב ליצור פרוטוקול טבעי אך לא אלטרנטיבי לסיוע ובכך לגייס את כל הכוחות.

מלנומה פרוגנוזה (הבנת הפרוגרסיה)

קיימות מלנומות המתגלות בשלב 1 ו2 אך חייבת להיות הבנה של עומק החדירה של מלנומה ונוכחות גרורתית. גם המיקום האנטומי חשוב וכוונתי לכך שהיד (האמה) בעלת סיכוי החלמה טוב אך קרקפת, כפות ידיים, כפות רגליים וריריות הינם אזורים בעיתיים יותר.
במצב גרורתי קיים חשש לגרורות במוח ולכל הגוף. קיימות גם מלנומות הפוגעות בעין.

להלן סקירה של חלק מהגורמים למלנומה

 • גורמים גנטיים ותורשתיים
 • וירוסים
 • מצבי מתח ולחץ עקב חוסר איזון של מערכת העצבים
 • הצטברות רעלים בכבד
 • תפקוד כבד לקוי
 • זיהום אויר
 • מערכת חיסון חלשה
 • תזונה לקויה ולא מיטבית
 • ליקויים במערכת העיכול
 • עישון אקטיבי ופסיבי
 • העדר פעילות גופנית נכונה ומיטבית
 • גוונים של רכיבי קפאין
 • חסרים תזונתיים
 • סמים זיהומים שונים
 • השמנת יתר חשיפה מרובה לרדיקלים חופשיים
 • שימוש בתרופות
 • אורח חיים לקוי
 • חשיפה לחומרים כימיים
 • מצבי דכדוך מצבי דיכאון
 • אי איזון פנימי
 • אי איזון עיכולי
 • מחלות שונות
 • דלקות שונות
 • מחלת מעיים דלקתית
 • פוליפים למיניהם
 • כיבים עיכוליים
 • בלוטת הערמונית הגדלה
 • חשיפה לקרינה
 • שחמת כבד
 • חשיפה לרכיבי מזון לא מיטיבים בדומה לחומרי שימור, צבעי מאכל וכד

הסרטן אל מול מערכת החיסון

כאמור, מערכת החיסון הינה מנגנון מורכב והגנתי וזאת כנגד מחוללי מחלה ותאים נטולי בקרה המבקשים להתרבות ולהתחלק. מערכת החיסון אמורה ליצור גישה סלקטיבית המזהה תאים לא תקינים, זרים ושאינם נתונים לבקרה של הגוף. גידול סרטני הינו תהליך זר ולכן חייבת לעורר תגובות חיסוניות, חלקן קיימות אצלנו מלידה וחלקן ניתנות לנו כנרכשות במהלך השנים.

כיום, בכל חלקי העולם מבינים את המתאם הכל כך ברור בין התפתחות סרטנית ליכולת מערכת החיסון להשמידה אך גם את יכולת התא הסרטני להתחמק מהשפעתה. בנוסף אנו ערים לעובדה חשובה שמצבי דלקת בעלי אופי כרוני קשורים גם להתפתחות סרטן. קיים מתאם מובהק בין מערכת החיסון הנרכשת (ADOPTIVE) אך גם המולדת (INNATE) לחיסול התא הסרטני. כאשר תא מבקש להתרבות ולהתחלק וזאת לאחר שעבר התמרה חייבת מערכת החיסון לאתרו דרך מה שמכונה תאי השמדה טבעיים .(NK-NATURAL KILLER)

הדרך הטבעית המסייעת ב”צוף צמחים

הדרך הטבעית ב”צוף צמחים”, וזאת בנתיבים שונים בנוסף למיצוי צמחים טבעים ותוספי התזונה מסייעת להעצים את מערכת החיסון הנרכשת ובכך מצב זה מעצים את יכולת הגוף להתנגדות. מדהימה העובדה שחוקרים רבים זיהו העצמה חיסונית ובכך נסיגה של גידול דרך גירוי מערכת החיסון בדומה לזיהום חיידקי, ויראלי או פטרייתי.

מערכת החיסון מאופיינת בשלושה שלבים חשובים להגנה מול תאים סרטניים.

שלב א – מתרחש כאשר מערכת החיסון מזהה את התא המוגדר והסרטני ומשמידה אותו. שלב זה הינו המצב בו מערכת החיסון חזקה, יעילה, ללא הפרעות וניתן לציין שמצב זה חוזר על עצמו גם לאורכו של יום.

שלב ב – בשלב זה המערכת חלשה יותר ואינה יכולה להשמיד את התא הסרטני, אך לא מאפשרת לו לגדול יותר ובכך הוא קיים אך לא גדל, הווה אומר לא נסוג ולא גדל, סוג של שיווי משקל בין יכולתו להתפתח לבין יכולתו להישאר כפי שהוא.

שלב ג – בו מערכת החיסון לא פעילה ובכך הגידול גדל ומתרבה. בשלב זה הגידול לומד לעכב תגובות חיסוניות ולא מאפשר למערכת החיסון לפעול למיגור התא הסרטני שביצע התמרה. לתא הסרטני יש אפשרות ניצול של מערכת החיסון ובכך מתחמק מיכולתה להשמידה.

האפיון הטיפולי הקונבנציונלי החשוב הינו השמדת הגידול דרך ניתוח, כימותרפיה או הקרנה. הדרך הטבעית ב”צוף צמחים” מחזקת, מעציה, מאזנת, מזינה ומעניקה עוד כוח.

חשוב לעיין היטב

מחקרים רבים מכל העולם וספרות מקצועית רבה מדווחים על מלנומה גרורתית שקיים פוטנציאל חשוב של תגובה חיסונית חזקה של מערכת החיסון אצל החולה למלנומה גרורתית. מתוך כך, מבקשים ברפואה הרגילה להגביר את כוח החיסון של החולה. זה הרי גם תפקידה של הדרך הטבעית ב”צוף צמחים” לחיזוק, להזנה ולתפעול מערכת החיסון. מתוך כך קיים משקל קליני רב לסיוע האימונולוגי הקונבנציונלי. הדרך הטבעית ב”צוף צמחים” הינה בעלת סיוע דרמטי כחלק אינטגרלי מהטיפול הרגיל.

לסיכום

הנזק הנוצר כתוצאה מהמפגש עם התא הסרטני הופך לעימות עם מערכת החיסון המבקשת לתקן את הנזק או להיכנס לתהליך של הכחדת התא.

כאשר המערכת החיסונית מובסת מצליחים תאי הסרטן למנוע את תיקון התאים הפגועים או את הכחדתם והופכים לתאים סרטניים פעילים.

מצב זה גורם לחלוקה חוזרת ונשנית. התהליך הסרטני הינו רב שלבי ואכן, ריבוי השלבים מאפשר אפשרויות ריפוי רבות.

גורמים רבים אשר ניתן להימנע מהם בכל הקשור לסביבה, לאורח החיים, לתחזוקה, לתזונה וכדומה מהווים יסוד למחלת הסרטן, אך גם כלים לריפוי, שיקום ומניעה.

אורח חיים וגורמי סביבה מהווים בסיס לסרטן. ניתן לשלוט בהם במהלך המניעה והשיקום.

הדרך הטבעית תלווה במתן תזונה נכונה וייעודית, שיטות הרפיה, תרגול נשימה, דיקור סיני, מגע, הנחיות לפעילות גופנית, מפגשי משוב, תוספי תזונה ועוד.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
Search
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן