פולימיאלגיה ריאומטיקה –   Polymyalgia Rheumatica

הדרך הטבעית השלמה

פולימיאלגיה הינה מחלה אוטואימונית התוקפת בעיקר נשים החל מגיל 55 ואפיוניה הינם כאבי גוף מפושטים, כאבי שרירים וכאבים במפרקי גוף רבים וכן נוקשות רבה במפרקים בשעות הבוקר. לעיתים המחלה מאופיינת גם במצבי חום וחולשה, עייפות קשה וכדומה. וודאי שחשוב לדעת את המחלה וזאת דרך הבנת אפיונה האוטואימוני והיותה שכיחה אצל נשים. חשוב גם להבין את הפוטנציאל הקיים לסיבוכים קשים בדומה למחלה המכונה G.C.A שהינה פגיעה ביכולת הלעיסה, פגיעה בעיניים, דלקת בכלי הדם המובילים דם לאזור הפנים ועין ופגיעה בעין. חשוב מאוד ליצור תהליך דרך הסיוע הטבעי, וזאת לשם סיוע בעצירה של הפרוגרסיה, להתמודדות ולאיזון כללי.

חשובה ההבנה של המושג מחלה אוטואימונית הן כקטגוריה והן כבסיס לפולימיאלגיה. הקסם הטמון בדרך הטבעית הינו שבמהלך הסיוע הממוקד בפולימיאלגיה ובמחלה האוטואימונית ניצור גם איזון כללי ומימוש יעדים נוספים שפרטתי שאינם בהכרח קשורים לבעיה המקורית.

הטיפול הקונבנציונאלי 

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

תחילה אציין עובדה חשובה: לרפואה הרגילה יש תשובה למחלה אוטואימונית בכלל ופולימיאלגיה בפרט דרך סטרואידים ועוד. לדרך הטבעית יש נתיבים רבים לסיוע ולהתמודדות משולבת לבעיה זו.

צוף צמחים – הדרך הטבעית

מחלות אוטואימוניות נגרמות מתוך היבטים מולטיפקטוריאליים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות), לפיכך הדרך הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה מסייעת הוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי לסייע ליסוד המחלה ולהיבטים הכרוניים. לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”. המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

צוף צמחים – אסטרטגיה מסייעת

קיים קשר בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים, מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין מחלות אוטואימוניות כמו כן קיים קשר בין מצבים של אלרגיה למזון, רדיקלים חופשיים במזון, חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה האוטואימונית.

בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה. מתוך כך אנו מעניקים את נתיבי הסיוע הנכונים ביותר ובהתאמה אישית וזאת לשם התמודדות וסיוע רב למחלה.

צוף צמחים והדרך הטבעית – אוטואימוניות

הדרך הטבעית בצוף צמחים מנחה לשיפור ולסיוע פנימי במחלות אוטואימוניות דרך מיצוי צמחים טבעים, סיוע תזונתי, תוספי תזונה ודיקור. הגישה ההוליסטית מהווה תמיכה סימפטומטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות המחלה. אין ספק שעמידה במטלות תגרום להקלה והתמודדות קלה יותר במחלות אוטואימוניות, שהרי השלכותיה חמורות ולכן יש להיעזר בה (הדרך הטבעית נטולת כל תופעות לוואי).

בצוף צמחים מקפידים על מערך סיוע יסודי תוך מעקב, שינוי תזונתי, ייעוץ בלתי פוסק ופגישות עד להטבה.

לחציים נפשיים ומחלה אוטואימונית

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים ופולימיאלגיה

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאיטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי). ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמטי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

הדרך הטבעית במחלות אוטואימוניות

הדרך הטבעית מהווה מענה חשוב, נוסף ומשלים למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הדרך הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול במחלה אוטואימונית דרך תזונה, מיצוי צמחים טבעיים, פעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע. גישתנו ההוליסטית להתמודדות עם המחלה מהווה נתיב חשוב לסיוע והקלה.

אין בי ספק בדבר היכולת ליצור סיוע נכון ומושכל וזאת לאחר עיון מעמיק בתכני הפגישה, בגורמים ובתנאים להיווצרותה ולהחרפתה של המחלה האוטואימונית. נעשה זאת דרך קשר רציף והנחיות ברורות וקלות וכן נטילת תכשירים לסיוע פנימי וחיצוני.

הדרך הטבעית והמסייעת בפולימיאלגיה

ניתן לסייע בפולימיאלגיה ובכך גם ליצור איזון חשוב לגוף בדומה למערכת העצבים, העיכול, וכדומה.

ניתן לציין שהקסם הטמון בדרך הטבעית הינו התועלת הרבה לגוף כולו. 

וודאי שקיימים גם גורמים נוספים שהינם סביבתיים בדומה לווירוסים שונים, חיידקים מזהמים נוספים, תזונה לקויה, מצבי לחץ, הצטברות רעלים, חוסר איזון כללי, הורמונאלי ועוד. כאמור, פולימיאלגיה ראומטיקה (P.M.R) הינה מחלה דלקתית ממקור ראומטי. לציין שבמחקר אשר נערך באנגליה ניסו לבחון את המתאם בין פולימיאלגיה לסרטן הובן שיש מתאם בין חולי פולימיאלגיה לבין סבירות גבוהה לסרטן ולהתפתחותן של מחלות כרוניות קשות מתוך כך, הדרך הטבעית במרפאתנו מהווה אמצעי אדיר לסיוע בבעיה כמסייעת ומשלימה. 

מסקנה חשובה

מתברר שהגורם העיקרי למחלה הינו התהליך האוטואימוני, דבר היוצר חוסר איזון כללי במערכת החיסון ונובע גם מגורמים רבים בדומה לקשיי עיכול, קשיי ספיגה, אלרגיה למזון, עצירות, רגישות תזונתית, תפקוד לא תקין של הכבד, מתח קיומי ונפשי, העדר פעילות אירובית, חסרים תזונתיים, תורשה, מצבי דכדוך, תזונה חסרה ולא מיטבית ועוד.

 פולימיאלגיה – עקרונות ופרוטוקול הסיוע

חשוב ליצור פרוטוקול סיוע מושכל המותאם באופן אישי עבורך שהרי קיימים הבדלים בין אדם לאדם, הן ביחס לגורמים והן ביחס לגופו ומורכבותו

המערכות המהוות חלק מפרוטוקול הסיוע

ניצור מארג סיוע המבקש לגעת בשלם ובמערכותיו הקשורות לבעיית הפולימיאלגיה, להלן המערכות. לציין שהסיוע הינו שלם אך מבקש להגיע לתוצאות חשובות ולאיזון בכל הקשור ל:

          תפקודי כבד

          רגישות למזון

          הפרעות עיכול

          הפרעות ספיגה

          מתח נפשי

          אי איזון חיסוני

          מצבי לחץ ואי שקט פנימי

          חיזוק מערכת החיסון

          ניקוי רעלים ועוד

פרוטוקול הסיוע חייב להיות מבוסס על הגוף כשלם על כל מערכותיו שהרי רק כך ניצור סיוע טבעי עמוק, מקיף ורב תועלת.

פרוטוקול הדרך הטבעי המשלימה והמסייעת

          בניית תבנית מסייעת בהתאמה אישית ולא דרך “תרופת מדף” דרך מיצוי צמחים טבעיים
המותאמים לך ותכשירים נוספים

          הנחיות תזונתיות אישיות המותאמת לאורח חייך ולהרגלי תזונתך

          שינוי ושיפור עקרונות קיומיים

          דיקור סיני ומגע מודרני ומסורתי

          שימוש מושכל בתוספי תזונה

          דרך טבעית חיצונית מסייעת

          הנחיה לפעילות גופנית

          הנחיה לשיטת הרפיה

          סיוע בקליניקה

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן