טיפול טבעי בפולימיאלגיה ריאומטיקה – Polymyalgia Rheumatica
טיפול ממוקד, רימסיה, עצירת פרוגרסיה.

 
הטיפול הטבעי השלם
פולימיאלגיה הינה מחלה אוטואימונית התוקפת בעיקר נשים החל מגיל 55 ואפיוניה הינם כאבי גוף מפושטים, כאבי שרירים וכאבים במפרקי גוף רבים וכן נוקשות רבה במפרקים בשעות הבוקר. לעיתים המחלה מאופיינת גם במצבי חום וחולשה, עייפות קשה וכדומה. וודאי שחשוב לדעת את המחלה וזאת דרך הבנת אפיונה האוטואימוני והיותה שכיחה אצל נשים. חשוב גם להבין את הפוטנציאל הקיים לסיבוכים קשים בדומה למחלה המכונה G.C.A שהינה פגיעה ביכולת הלעיסה, פגיעה בעיניים, דלקת בכלי הדם המובילים דם לאזור הפנים ועין ופגיעה בעין. חשוב מאוד ליצור תהליך דרך הטיפול הטבעי, וזאת לשם עצירה של הפרוגרסיה וגם לטיפול ממוקד ואיזון כללי.
 
חשובה ההבנה של המושג מחלה אוטואימונית הן כקטגוריה והן כבסיס לפולימיאלגיה. הקסם הטמון ברפואה הטבעית הינו שבמהלך טיפול ממוקד בפולימיאלגיה ובמחלה האוטואימונית ניצור גם איזון כללי ומימוש יעדים נוספים שפרטתי שאינם בהכרח קשורים לבעיה המקורית.
 
 
 
הטיפול הקונבנציונאלי 
תחילה אציין עובדה חשובה: אין לרפואה הרגילה תשובה למחלה אוטואימונית בכלל ופולימיאלגיה בפרט. יש תשובה לרפואה הטבעית לבעיה זו. הטיפול התרופתי “מעניק” תרופות הניתנות כטיפולים מונעים וכרוכים בתופעות לוואי מסוכנות. לא קיימת חשיבה מושכלת ומבוקרת לטיפולים הרפואיים  המדכאים חלקים רבים ממערכת החיסון. התרופות הנמצאות כיום בשוק התרופות לטיפול במחלות אוטואימוניות הורסות או מדכאות חלקים רבים במערכת החיסון. תרופות אלו נושאות הבטחה רוויה בתקווה לחולים אך מתברר שהן  עתירות תופעות לוואי. הן אכן גורמות להקלה אך בה בעת יוצרות את הסיכון לפתח סרטן ומחלות נוספות.
הטיפול בתרופות הרגילות גורם להתפרצות של מחלות אוטואימוניות אחרות תוך פגיעה חיסונית נוספת.
רבים מאנשי המקצוע הבכירים בעולם טוענים שהתרופה הרבה ביותר מזיקה מהמחלה.
במקרים רבים, במהלך השנים, פסל FDA תרופות רבות לאחר שהתברר שהן מזיקות.
האפשרות הטיפולית הקונבנציונאלית העומדת היום לרשות החולים בפולימיאלגיה והמחלות האוטואימונית מסוכנת.
גם התרופות החדשות מהוות סיכון רב לכבד להתפתחות סרטן ולתופעות לוואי רבות.
אין כדור קונבנציונלי לטיפול בפולימיאלגיה.
 
צוף צמחים-הטיפול הטבעי
מחלות אוטואימוניות נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות),לפיכך הרפואה הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה הטיפולית ההוליסטית ובהתאמה אישית וזאת כדי למגר את יסוד המחלה ולשלוט באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים.לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”.המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.
צוף צמחים-אסטרטגיה טיפולית
קיים קשר הדוק בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים,מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבין מחלות אוטואימוניות כמו כן קיים קשר הדוק בין מצבים של אלרגיה למזון,רדיקלים חופשיים במזון,חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה האוטואימונית.
בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה. מתוך כך אנו מעניקים את נתיבי הטיפול הנכונים ביותר ובהתאמה אישית וזאת לשם הלחימה וריפוי המחלה.
 
צוף צמחים לרפואה טבעית-אוטואימוניות
הרפואה הטבעית בצוף צמחים מנחה  לשיפור משמעותי ולטיפול פנימי ומחלות אוטואימוניות דרך צמחי מרפא,טיפול תזונתי ,תוספי מזון ודיקור.הגישה ההוליסטית מהווה תמיכה סימפטומאטית אך נוגעת גם ביסודות אשר גרמו להתפתחות המחלה.אין ספק שעמידה במטלות תגרום להקלה וריפוי של מחלות אוטואימוניות שהרי השלכותיה חמורות ולכן יש למהר ולטפל. (הטיפול הטבעי נטול כל תופעות לוואי ומסייע לריפוי הוליסטי.)
בצוף צמחים מקפידים על מערך טיפול יסודי תוך מעקב,שינוי תזונתי,ייעוץ בלתי פוסק ופגישה שבועית עד להטבה  ומניעה.
ניתן לטפל בכל מחלה אוטואימונית להגיע להפוגה רבת שנים
לחציים נפשיים ומחלה אוטואימונית
חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים ופולימיאלגיה
חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאיטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.
אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.
 
בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו. שהינו סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי). ההצפה החוזרת והנשנית בקורטיזון קשורה באופן ישיר לתגובת מערכת החיסון ובכך הופך הקורטיזון במצבו הכרוני למאיץ את מערכת החיסון.
 
אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.
במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.
 
השיטות הרגילות להורדת מתח ומיגור מצבי דיכאון מלוות בתרופות אנטי פסיכוטיות ואנטי חרדתיות הגורמות לתופעות לוואי קשות והתמכרות תוך הגברת המינון מעת לעת וזאת בניגוד לפורמולות הצמחיות אשר מהוות אמצעי אדיר לאיזון פנימי.
 

הטיפול ברפואה הטבעית במחלות אוטואימוניות

הרפואה הטבעית מהווה מענה חשוב למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית.הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.
 
חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול במחלה אוטואימונית דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי מזון, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע. גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.
 
אין ספק שמהלך המחלה ברור ומגלה החמרה והתלקחות. אין בי ספק בדבר היכולת ליצור טיפול נכון ומושכל וזאת לאחר עיון מעמיק בתכני פגישתנו. הגורמים והתנאים להיווצרותה והחרפתה של מחלה אוטואימונית גלויים וברורים ולכן האסטרטגיה הטיפולית תיצור שינוי דרמטי. נעשה זאת דרך קשר יומי והנחיות ברורות וקלות וכן נטילת כל התכשירים לטיפול פנימי וטיפול חיצוני . ניתן לטפל במחלה אוטואימונית. ניתן ליצור הפוגה. ניתן גם למנועה החרפה, התלקחות וגלישה קלינית לבעיות נוספות.
 

הטיפול בפולימיאלגיה

ניתן לטפל בפולימיאלגיה ובכך גם ליצור איזון חשוב לגוף בדומה למערכת העצבים, העיכול, וכדומה.
ניתן לציין שהקסם הטמון ברפואה הטבעית הינה התועלת הרבה לגוף כולו.
חשוב ליצור טיפול עמוק תוך מניעת ההיבט הפרוגרסיבי של הפולימיאלגיה וזאת כדי להוביל לאיזון נכון , ריפוי והפוגה.
אל אף שאני שומע הערות שונות ומשונות שלא ניתן לעצור את המחלה ואת ההיבט הכרוני שלה, תשובתי תמיד: “לא מוחלט” ניתן להגיע למצבי הפוגה מוחלטת וזאת דרך טיפול טבעי מושכל, חיצוני ופנימי אך כמובן תהלך הדורש התמרה. לצמחי מרפא המיוצרים במעבדתנו השפעות חשובות על התפתחות המחלה חשוב ליצור התאמה קלינית אינדבדואלית שהרי הטיפול הצמחי בפולימיאלגיה יהיה מותאם אישית ולכן ניצור טיפול בהתאם.
 
פולימיאלגיה ראומטיקה הינה מחלה המאופיינת בכאבי שרירים וקשיחות שרירי הצוואר, הכתפיים והאגן. הכאבים עלולים להיות מאופיינים בהתקפים, לעיתים ללא סימן מקדים וכן אבולוציה  שלילית הדרגתית. המחלה מופיעה בעיקר אצל גילאי 50 ומעלה ושכיחותה אצל נשים רבה באופן משמעותי. לכאבים יש אופי דלקתי וסימטרי. למחלה, כאמור, אופי אוטואימוני שהינו העדר איזון במערכת החיסון אשר במקום להגן על הגוף אל מול מזהמים שונים בדומה לחיידקים, וירוסים, פרזיטים שונים וכדומה, תוקפת מערכת החיסון איברים שונים בדומה לרקמת הבורסה הממוקמת במפרקים השונים ובכך גורמת לתגובה דלקתית אשר מהווה, בין היתר, את הגורם לתסמיני המחלה.
 
וודאי שקיימים גם גורמים נוספים שהינם סביבתיים בדומה לוירוסים שונים, חיידקים מזהמים נוספים, תזונה לקויה, מצבי לחץ, הצטברות רעלים, חוסר איזון כללי, הורמונאלי ועוד. כאמור, פולימיאלגיה ראומטיקה (P.M.R) הינה מחלה דלקתית ממקור ראומטי. לציין שבמחקר אשר נערך באנגליה ניסו לבחון את המתאם בין פולימיאלגיה לסרטן הובן שיש מתאם בין חולי פולימיאלגיה לבין סבירות גבוהה לסרטן ולהתפתחותן של מחלות כרוניות קשות מתוך כך, הטיפול הטבעי במרפאתנו מהווה אמצעי אדיר לטיפול בבעיה.
 
הטיפול הרגיל
הטיפול הרגיל ניתן דרך סטרואידים שהינם פרדניזון (ראי מאמר הסבר) ותרופות נוספות במינונים משתנים וזאת לשם הקלה וטיפול בתסמיני הדלקת. אין היום תשובה הולמת של הרפואה הרגילה לפולימיאלגיה הטיפול הטבעי מהווה את עמוד התווך של הטיפול בפולימיאלגיה הן כטיפול משלים והן כטיפול אלטרנטיבי
 
מסקנה חשובה
מתברר שהגורם העיקרי למחלה הינו התהליך האוטואימוני, דבר היוצר חוסר איזון כללי במערכת החיסון ונובע גם מגורמים רבים בדומה לקשיי עיכול, קשיי ספיגה, אלרגיה למזון, עצירות, רגישות תזונתית, תפקוד לא תקין של הכבד,מתח קיומי ונפשי, העדר פעילות אירובית, חסרים תזונתיים ,תורשה, מצבי דכדוך, תזונה חסרה ולא מיטבית ועוד.
 
פולימיאלגיה – עקרונות ופרוטוקול טיפול

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

חשוב ליצור פרוטוקול טיפול מושכל המותאם באופן אישי עבורך שהרי קיימים הבדלים בין אדם לאדם, הן ביחס לגורמים והן ביחס לגופו ומורכבותו.

 
כאמור, פולימיאלגיה הינה מחלה אוטואימונית אך גם מחלה מטבולית תוך השפעה רב מערכתית מגוונת.אנו ניצור פרוטוקול טיפול מלא כדי להילחם במחלה ולנצחה.
 
המערכות המהוות חלק מפרוטוקול הטיפול
ניצור מארג טיפול המבקש לגעת בשלם ובמערכותיו הקשורות לבעיית הפולימיאלגיה, להלן המערכות.לציין שהטיפול הינו שלם אך מבקש להגיע לתוצאות חשובות והעלמת הנגעים. ניצור איזון בכל הקשור ל:
• תפקודי כבד
• רגישות למזון
• הפרעות עיכול
• הפרעות ספיגה
• מתח נפשי
• אי איזון חיסוני
• מצבי לחץ ואי שקט פנימי
• ניקוי רעלים ועוד
• חיזוק מערכת החיסון
פרוטוקול הטיפול חייב להיות מבוסס על הגוף כשלם על כל מערכותיו שהרי רק כך ניצור טיפול עמוק , מקיף ורב תועלת.
 
פרוטוקול הטיפול הטבעי השלם
• בניית תבנית טיפולית בהתאמה אישית ולא דרך “תרופת מדף” דרך צמחי מרפא המותאמים לך ותכשירים נוספים.
• הנחיות תזונתיות אישיות המותאמת לאורח חייך ולהרגלי תזונתך.
• שינוי ושיפור עקרונות קיומיים.
• דיקור סיני ומגע רפואי מודרני ומסורתי.
• שימוש מושכל בתוספי מזון.
• טיפולים חיצוניים מסייעים.
• הנחיה לפעילות גופנית.
• הנחיה לשיטת הרפיה.
• טיפול בקליניקה
• טיפול בקליניקה במגע רפואי ודיקור סיני רב מערכתי חשוב מאד כחלק מהריפוי.
• טיפול ב YNSA.
 
לסיכום
חשוב ליצור טיפול שלם במהלך חודשיים לטיפול עמוק. נקפיד להיות במגע יומי תוך פגישות שבועיות וטיפולים להעמקת כוח הטיפול.
 
התרופות הקונבנציונליות
קיימת קלות בלתי נסבלת של נתינת מרשמי תרופות במהלך השנים בתהליך אשר הפך להיות נטול  אחריות . לציין שמצבים אלו, במקרים רבים, אינם ניתנים לאבחון דרך בדיקות, שתן דם  וצילום רנטגן.
התרופות הרגילות, וזאת ללא ספק , גורמות לתופעות לוואי רבות בדומה לבחילות, כאבי ראש, הפרעות שינה, הרדמות, יובש בפה , סחרחורות, בעיות עיכול, חולשה, הזעה, תחושות של ערפול , טשטוש ראיה ועוד  ( ראה הסבר של מצבי לחץ). אין חולק על כך שהטיפול הרפואי הרגיל חשוב אך לעיתים קרובות קצרה ידה של הרפואה הרגילה מלהושיע.
 
הרפואה הטבעית בצוף צמחים
הטיפול הטבעי מהווה תחליף אלטרנטיבי וטבעי, נטול תופעות לוואי, שורשי, רב מערכתי ורב עוצמה. הגישה הטבעית הינה חלק מסינרגיה טיפולית הרואה בנתיבי הטיפול הטבעיים את הדרך אל היעד אשר משמעותו שיפור, ריפוי הקלה ומניעה של התסמינים.
הטיפול בתרופות טבעיות צמחיות רב עוצמה וניתן כחלק ממארג הכולל טיפול בדיקור סיני, מגע רפואי הכוונה לתזונה מיטבית, תוספי מזון, פעילות גופנית, שיטות הרפיה, חזון, תקווה ושינוי שורשי של הגוף ורכיביו.
אמצעי הטיפול מהווים סינרגיה הניתנת במרפאתנו וזאת תוך קשר רצוף, יום יומי ובלתי פוסק במהלך חודשים רבים, כחלק אינטגראלי מהטיפול ההוליסטי.

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן