תרומבוציתופניה והטיפול הטבעי השלם

הדם הינו נוזל המורכב מתאים ומיני חלקיקים הדומים לתאים וזורם דרך כלי הדם הגדולים (עורקים) וכן בנימים ובוורידים. הדם מהווה ספק חשוב של חמצן בליווי חומרים חיוניים לגוף וכן מסלק מהגוף מאגרים של סוגי פסולת ודו תחמוצת הפחמן. ניתן לציין שלפחות מחצית מהדם מורכבת מפלסמה שהינה נוזל המכיל מלחים וחלבונים מומסים.

בפלסמה יש חלבון עקרי המכונה אלבומין שהינו חלבון מסיס במים אשר נוצר בכבד וחשוב מאוד לשמירה על לחץ אוסמטי תקין. בדם קיימים חלבונים נוספים המכונים אימונוגלובילינים שהינם חלבונים הקשורים אל מערכת החיסון וכן חלבוני קרישה. הפלסמה מכילה בין היתר גם הורמונים שונים, אלקטרוליטים, שומנים, סוכרים, מינרלים וויטמינים. נוזל הפלסמה בדם אמור לספק גם מים לרקמות, מניעה של סתימת כלי דם, איזון לחץ הדם וביקורת על התנועה המחזורית של הדם בגוף.

הנוגדנים בפלסמה מהווים אמצעי הגנה אל מול גורמי סיכון בדומה לנגיפים, חיידקים, פטריות שונות וכן תאים סרטניים. בפלסמה קיים גם חלבון קרישה אשר מפקח על ביקורת הלחימה אל מול מצבי דימום. הפלסמה בדם גם מצננת ומחממת את הגוף ואת דרכי ההסתגלות לסביבתו בכל הקשור לטמפרטורה.

רכיבים תאיים המצויים בדם

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

תאי דם אדומים – (אריתרוציטים) מהווים את הקבוצה הגדולה בדם. תאים אלו רווים בהמוגלובין שהינו רכיב הנושא חמצן אל הדם ואל הרקמות השונות ונוטל דו תחמוצת הפחמן מהרקמות אל הריאות ואל מחוץ לגוף.

תאי דם לבנים – (לויקוציטים) משמשים כמערך הלוחם בזיהומים השונים וזיהוי נוגדנים.

תאי הדם הלבנים כוללים חמישה סוגים חשובים:

 1. נייטרופילים המסייעים להגנה מפני חיידקים ופטריות ומשמשים כבולענים של פסולת זרה
 2. לימפוציטים המגנים על הגוף מזיהומים נגיפיים וכן גילוי והשמדה של תאים סרטניים. הלימפוציטים גם משמשים ליצירת נוגדנים ( תאי B )
 3. מונוציטים תאים המכילים תאים מתים או תאים פגומים וכן מגנים בפני אורגניזם ומזהמים
 4. אאוזינופילים משמידים טפילים, תאים סרטניים, מהווים חלק מתגובות אלרגיות
 5. טסיות הדם המכונות טרומבוציטים הינם חלקיקי תאים קטנים מתאי הדם האדומים והלבנים ומהווים רכיב המגן על הגוף מפני דימומים. טסיות הדם גם מתקבצות באיזור הדימום אליו הן נשלח והופכות להיות דביקות ומתחברות זו לזו ובכך נוצר חסם המסייע לאטימת כלי הדם. במקביל משחררות הטסיות חומרים ביו כימיים הגורמים לקרישה.

היכן נוצרים תאי הדם

מקור יצירת תאי הדם הינו במוח העצם שם מיוצרים תאי הדם הלבנים, האדומים והטסיות. הלימפוציטים, חשוב לציין, מיוצרים בבלוטות הלימפה ובטחול ולימפוציטים מסוג T מיוצרים וזאת  תוך הבשלה בתימוס ( בלוטת ההרת) שהינה סוג של בלוטה זעירה יחסית הקרובה ללב ופועלת בעיקר אצל ילדים ומתבגרים.

בתוך מוח העצם קיימים תאים המכונים תאי נבט. כל תא נבט הופך תחילה לתא אדום אך עדיין לא בשל לתפקוד המיועד עבורו וכן לתא לבן ולתא המייצר טסיות. בשלב מאוחר יותר התאים הלא בשלים מתחלקים ומבשילים ובכך הופכים לתאי דם לבנים, אדומים או טסיות. לזכור: קצב, אופן והחלוקה של מידת התאים מבוקר ע”י צרכי הגוף.

הטיפול הטבעי בטרומבוציטופניה ITP 

מחלת טרומבוציטופניה המאופיינת במחסור בטסיות דם המכונות טרומבוציטים החשובות מאוד לתהליך של קרישת דם במצבי דימום. תכולת הטסיות המאוזנת בדם הינה בין 150,000-450,000 טסיות דם למיקרו ליטר. חריגה מהאיזון אינה מסוכנת כי אם בשעה שהופכת להיות חריגה קיצונית תוך הגעה לערכים של 30,000-70,000 טסיות למיקרו ליטר דם. קיימים גורמים ותנאים רבים למחלה בדומה לאי ייצור תקין של טסיות דם במוח העצם, מצב טחול לא תקין , שימוש יתר בטסיות והרס מוגבר של טסיות.

ITP 

המחלה המכונה ITP הינה תופעה ההופכת  להיות שכיחה יותר אצל ילדים ומהווה חלק ממגוון מחלות אוטואימוניות. במחלה אוטואימונית נוצרים נוגדנים המכונים נוגדנים עצמיים שמקורם במערכת החיסון. מערכת החיסון תוקפת דרך הבחנה וזיהוי לא נכונים רקמות בגוף אשר עליהן היא אמורה להגן. נכנה זאת “אש ידידותית”. בITP תוקפים הנוגדנים את טסיות הדם ובכך משמידים אותן. הטסיות אינן תאים עצמיים כי אם של סוג של תוצר של תא המכונה ” תא אב” (מגה קריודיט) כאשר מספר הטסיות נמוך הסיכון לדימום עלול להיות גבוה ויוצר קשיים בעצירתו. ניתן להגדיר ITP בעת שמוח העצם תקין ותוך שלילת כל מחלה אחרת וכן סוג של חשיפה לרעלים או רגישות לרעלים מוגברת אשר יכולים להסביר את התופעה.

תסמיני ITP

 • שטפי דם בעור
 • שטף דם גדול לאחר חבלה קטנה
 • קריאטינין גבוה
 • כאבי ראש
 • סינוסים
 • פגיעה נוירולוגית
 • פגיעה בכליה
 • חום
 • דם בשתן
 • פצעים על פני העור
 • פצעים בפה
 • נגעים של שטפי דם
 • נקודות אדומות (PURPURA)
 • נקודות אדומות וקטנות בגודל ראש סיכה

הטיפול הקונבנציונאלי

הטיפול הרפואי הרגיל מוגבל ועתיר תופעות לוואי, סיכונים ואף אינו מעניק ערובה להצלחה. ניתנים סטרואידים במינונים וסוגים שונים אשר אין כל חולק על כך שתרופות אלו מזיקות יותר מאשר מועילות. בנוסף ניתנת אפשרות של כריתת הטחול מתוך תקווה לריפוי אך לציין שכריתה זו מעמידה את מערכת החיסון במצב נחות ומסוכן מול אפשרות חולי וזיהומים. כריתת טחול מהווה הצלחה של כ 30%-40% בלבד. טיפול נוסף הינו מתן נוגדנים הנלקחים מבני אדם. גם טיפול זה אינו מהווה כלל וכלל ערובה להקלה ובוודאי לא לריפוי.

כאמור, חשוב מאוד לעיין היום במאמר על המחלות האוטואימוניות שכן מקורה של מחלת ITP הינו בהיבט האוטואימוני ולפיכך בחלק מהאסטרטגיות הטיפול הטבעי חשוב לתת את הדעת על כך.

הטיפול בטרומבוציטופניה ITP דרך הרפואה הטבעית

הרפואה הטבעית מהווה את התשובה למיגור המצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית ITP וסכנותיה. הרפואה הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית אל הגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית.

הרפואה הרגילה בישראל אינה מבקשת לדעת על אורח חיים של החולה. הרופא אינו שותף אודות התזונה והמצבים הנפשיים וכן עברו של החולה. הרופא אינו יכול ליצור חשיבה החורגת מסל התרופות אשר הוא נותן. גם הרופא המומחה או הפרופסור אינו נוטה לראות את הגוף כמערכת שלמה המאופיינת בתלות פנימית והדדית.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית דרך תזונה, צמחי מרפא, פעילות גופנית, תוספי מזון, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע לטיפול בITP.

גישתנו ההוליסטית לטיפול במחלה מהווה את הנתיב לריפוי, הקלה ומניעה.

ניתן לנצח את המחלה האוטואימונית ולאזן את הגוף בערכי הטסיות אך זה דורש התמרה בחייכם.

זה חשוב! וזו הדרך היחידה להפוך את המחלה לפסגה אשר בה מתגלים החיים האוטנטים והבריאים.

ארגון הבריאות העולמי קבע שהרפואה הטבעית מסייעת ומרפאה עשרות מחלות כרוניות ומחלות אוטואימוניות.

מרפאת טל מהווה עבור החולים במחלת ITP נתיב לטיפול הוליסטי רב מערכתי תוך הקפדה של דרך מושכלת  ונתיבי גישה איכותיים בדומה לצמחי מרפא המדהימים בהשפעתם על כל מערכות הגוף, טיפול מגע ודיקור סיני להקלה וריפוי, תוספי תזונה, הנחיה לתזונה ספציפית ולא מייסרת, שיטות הרפיה איזון פנימי ועוד.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן