צוף צמחים קליניקה לדרך הטבעית

בולוס פמפיגואיד

הסבר: בולוס פמפיגואיד הינה מחלת חיסון עצמית אוטואימוניות

מחלות אוטואימוניות הינן קבוצת מחלות קשות מאוד להתמודדות קונבנציונאלית שהרי הרפואה הרגילה מתמודדת עם המחלות הללו דרך דיכוי חיסוני ולחימה בדלקת. הדרך הטבעית מהווה כלי חשוב גם להתמודדות אל מול מחלה אוטואימונית. גיוס כל הכוחות הטבעיים יעניקו כוחות נוספים.

לציין שמערכת החיסון משרתת את גופנו כצבא הגנה מפני מזהמים שונים בדומה לחיידקים, וירוסים, פטריות, תאים סרטניים, רעלים וכדומה. ללא תפקוד נכון או בהעדר תפקוד של מערכת החיסון לא ניתן לחיות. המערכת החיסונית מגנה על גופנו כאשר בראשותה “צבא” אדיר של חומרים ביוכימיים רבים המהווים את קיר המגן והכוח התוקף אל מול הבעיות השונות.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

במחלות האוטואימוניות מאבדת מערכת החיסון את יכולת ההבדלה וההתבוננות בין תאים בריאים בגוף לבין תאים או גורמים זרים בדומה לחיידקים, וירוסים, תאים מיקרוסקופיים לא מזוהים, תאי סרטן ועוד. במצב אוטואימוני תאי החיסון לא מסתפקים בפולשים זרים כי אם רואים בתאי הגוף פולש זר ובכך מבקשים להשמיד רקמות בריאות. במצב זה מערכת החיסון הופכת להיות נטולת מעצורים ופוגעת קשות בגוף. הנוגדנים אשר היו אמורים לשמור על בריאותו של הגוף, החלו לנהל קרב אכזרי תוך פגיעה “באש ידידותית” במערכות הגוף. הנוגדנים אשר תוקפים את מערכות הגוף ולא את “האויב האמיתי” מכונים נוגדנים עצמיים.

תאי T

תאים המכונים תאי T מהווים את קו ההגנה החזיתי של הגוף ומיומנים בהשמדת פולשים המכונים אנטיגנים זרים”. תאי T פועלים בסינרגיה מדהימה עם תאים חיסוניים נוספים וזאת כדי ליצור כוח רב השפעה ומגן. תהליך ההגנה מתחיל כאשר קולטנים המכונים ”קולטני אנטיגן זר” מזהים אנטיגנים זרים אשר נכנסו לגוף. בעת שהם מגלים את האנטיגן נוצר קשר הגנתי. קולטנים אלו מהווים את צבא בטחון הפנים של הגוף ולאורך כל חייו של הגוף מקפידים לחפש תוך סריקה אין סופית גורמים המאיימים להזיק לגוף.

מבחינתו, כל מה שאין הוא הגוף מהווה גורם חשוד שחשוב להתגונן מולו ואולי להשמידו. במקביל, פועלים גם תאי עזר המכונים דנדריטים המסייעים באיתור המזיקים השונים.

בעת שאותו קולטן אנטיגן זר אשר ממוקם על פני תאי T מגלה את הפולש הוא יוצר אפיק תקשורת לקבלת מידע נוסף וזאת כדי לבדוק את מידת חשיבות התקיפה ותהליך השמדת האויב.

לעיתים עיבוד המידע על הפולש עלול להמשיך שעות אך בסופו של תהליך, כאשר הפולש מאובחן כמסוכן, תאי T מכפילים את כמותם במהירות רבה וצבא ההתקפה מחסל ופוגע בפולש.

במחלה האוטואימונית יוצאים תאי T משליטה ואינם מזהים את רקמות הגוף שלהם כגורם ידידותי וחיובי ובכך הורגים התאים החיסונים את התאים החיוביים.

מתוך כך אנו לומדים להבין שמשהו יוצר שיבוש של אופן התקשורת הבן תאית ובכך מערער את יכולת ההבחנה הנכונה, דבר הגורם לאינפורמציה שגויה. מתברר שגם ליקויים קטנים בתקשורת הבין תאית יכולים לגרום למערכת החיסון ליצור התקפה לא נכונה.

הוכחה ללא כל ספק הקביעה שחשיפה, גם במינון נכון לרעלים סביבתיים ופנימיים, מהווה גורם רב עוצמה לתגובה חיסונית שגויה. אין ספק שיש אנשים שהחשיפה לחומרים רעלים, מזון לא בריא, לחצים נפשיים, נטילת תרופות, איזון הורמונאלי לא תקין וגנטיקה יוצרים תקשורת בין תאית לקויה, דבר הגורם להתפרצות האוטואימונית.

ודאי שיש אנשים הפגיעים פחות ויש הפגיעים יותר לאוטואימוניות שהרי גם מינונים נמוכים של סביבה רעילה, חיצונית או פנימית עלולים לגרום לאבולוציה של המחלה האוטואימונית בדומה לפסוריאזיס ודלקת מפרקים.

מתברר, וזאת מחקרים כלל עולמיים בני זמננו שאורח החיים ומתחי קיום קשים מהווה גורם מובחן לחלוטין כיסוד להתפרצות אוטואימונית וזאת נזקים מצטברים במהלך שנים רבות עד להתלקחות המחלה. במהלך חייהם נוטים החולים במחלה אוטואימונית להתעלם מהתבונה הבריאותית ובכך חושפים עצמם לרעלים חיצוניים ופנימיים בדומה לסיר אשר אנו מטפטפים לתוכו בכל פעם רעלים נוספים בדומה לרעלים חיצוניים, ורעלים מטבוליים, ביוכימיים הנובעים ממתח וכאשר הסיר גדוש, מספיקה טיפה אחת אשר תגרום לכל הרעלים להישפך אל מחוץ לסיר.

לציין שאנו מנהלים את חיינו בתוך יער עבות של חומרים רעילים וזאת דרך המזון הקלוקל שאנו צורכים, התרופות, העדר הפעילות הגופנית הנכונה, המתחים שפוגעים בנו קשה, מצבנו ההורמונאלי הלקוי ועוד. הדרך הבטוחה להכנסה של רעלים אוטואימוניים הגורמים לשיבוש ההבחנה של מערכת החיסון הינה דרך רעלים אלו. אנו מבססים את חיינו על ג’אנק, ג’אנק ועוד ג’אנק, לנו ולילדנו, ואוכלים מזונות מעובדים, בצקים, חומרים משמרים, עוגות, עוגיות, דגני בוקר עתירי סוכר, חטיפים מלוחים, בשרים מעובדים, בשרים “על האש” מזון משומר, משקאות מוגזים, דוחסים לגופנו כמות של תרופות אנטיביוטיות, הורמונים, צבעי מאכל ועוד.

חשוב להבין שלאנשים בעלי נטייה גנטית ואורח חיים לחוץ, אכילת תפריט עשיר בג’אנק, כימיקליים, צבעי מאכל, חומרי הדברה, תרופות יש פוטנציאל הגורם למחלה אוטואימונית .

נעבור להסבר בדבר פמפיגוס

הדרך הטבעית בבולוס פמפיגואיד

בולוס פמפיגואיד הינה מחלת עור קשה. המחלה מוגדרת כמחלה אוטואימונית בעלת תהליך אקוטי אך גם כרוני. המחלה ותסמיניה בדומה לשלפוחיות, פריחה ונגעים נוספים ומגוונים תוך יכולת התפשטות בגוף כולו.

המחלה מתפתחת בדרך כלל בגיל המבוגר ועלולה להמשך שנים רבות.

הדרך הטבעית מהווה כוח נוסף לדרך הרגילה הן כמשלימה והן כמסייעת.

המחלה נגרמת מתוך פעילות של נוגדנים כנגד אנטיגן בשכבה היוצרת הממוקם בין שכבת העור הבסיסית לתאי העור. התגובה החיסונית גורמת לפירוק רקמות הבסיס בעור ולנגעים קשים.
כאמור בולוס פמפיגואיד הינה מחלה אוטואימונית המאופיינת בהתפשטות של שלפוחיות בעור ובריריות ומהווה מתאם, לעיתים מובהק למחלה נוספת המכונה בולוס פמפיגואיד. מהלך המחלה הינו התפתחות נוגדנים אל חלבונים ברקמת העור הריריות. התגלה במחקרים רבים האנטיגן הינו מולקולה המעוררת תגובה חיסונית תוך יצירת נוגדנים וסימון תאים. מולקולה זו (אנטיגן) מכונה גליקופרוטאין שהינה תרכובת של חלבון ופחמימה בעל קשר משותף. התהליך הינו סוג של תגובה וראקציה בין הנוגדן לבין האנטיגן ובכך נוצר תהליך של חלוקה או היפרדות של ההפידרמיס הגורמת לשלפוחיות. לציין שד”ר שרה ברנר מאיכילוב בתל אביב, לאחר מחקר ארוך, גילתה שקיימים גורמים בדומה ללחץ נפשי, חולשה נפשית, חולשה חיסונית, הורמונים, גורמי זיהום בדומה לווירוס וחיידקים, תרופות, חומרי הדברה ועוד המעוררים את המחלה. בולוס פמפיגואיד הינה מחלה נדירה.

מיפוי הנגעים

בולוס פמפיגואיד, בתחילתה, מתפתחת כשלפוחית בפה ומתבטאת על העור. מגע קל או שפשוף גורם להתקלפות השלפוחית. לציין שהמחלה עלולה לגרום למוות ולנכות ללא טיפול נכון.

פימפיגוס – סוגים

Pemrhigus follaceus – דרגה קלה התוקפת את העור.

Pemrhigus vulgaris – דרגה בנונית התוקפת את הריריות בפה, בעין ובאברי המין.

 – Pemrhigus pemphigusמחלה כאשר ברקע גידול ממאיר

Pemphigus Aritmtosos – שילוב בין מחלת ליפוס ואפיוניה החיצוניים לשלפוחיות

הגורמים לבולוס פמפיגואיד

הדרך הטבעית מציינת מספר סיבות המהוות את התפתחות המחלה אותן אני אפרט בהמשך והן מהוות את היעד העיקרי של הרפואה הטבעית בצוף צמחים.

העדר הסיבה הברורה להופעת המחלה מצמצם את אפשרויות הטיפול הקונבנציונאלי, אך הסיבוך האפשרי מהפרוגרסיביות של התופעה יכול להוביל להתערבות כירורגית ולהידרדרות קשה.

להלן הגורמים לבולוס פמפיגואיד

 • יסוד גנטי של מחלות אוטואימוניות – עדיין אין מחקר ברור המציין נתון גנטי למחלה אך ידוע שהמחלה תוקפת יותר (פי חמישה) יהודים וכן ב- 20-40% מתגלה המחלה במשפחה.
 • גורמים רעלניים וזיהומיים – הגוף נחשף לרעלים רבים וזאת דרך מקור חיצוני ומטבוליזם פנימי לקוי. וכן סוגים שונים של מיקרואורגניזמים המהווים יסוד פוטנציאלי למחלה.
 • העדר עצימות חיסונית – מערכת החיסון, במצבה הטבעי, מהווה את חומת המגן להתפתחותן של בעיות בדומה לקרוהן וקוליטיס כיבי. יש כיום הוכחות מדעיות ברורות על מערכת חיסון לקויה אצל הלוקים בבולוס פמפיגואיד.
 • תזונה לקויה – מתוך סטטיסטיקה ומחקרים ברורים שהמחלה נדירה בתרבויות פרימיטיביות אשר תזונתן מתבססת על מזון מלא ולא מעובד לכן ניתן להבין את אחד היסודות החשובים לטיפול במחלה-תזונה. את מחלת הבולוס פמפיגואיד לא הכירו בארצות הברית עד לאמצע המאה ה-20 אך לאחר התפתחות צריכת המזון המעובד והלקוי הופיעה המחלה. אין ספק ששכיחות המחלה נוסקת בתרבויות מערביות, שהרי המזון מהווה יסוד עיקרי לסביבת המעיים. תזונה לא נכונה משמשת יסוד ודאי לבולוס פמפיגואיד.
 • תפקוד לקוי של תאים מפרישים.
 • רדיקלים חופשיים – מסייעים להתפתחותן של מחלות רבות וכן גם מחלות מעיים. לפיכך העצמת הנוכחות של האנטיאוקסידנטים, כשלב בסיוע, חשוב וזאת דרך תוספים לתקופה קצרה.
 • מחסורים ברכיבי תזונה – לציין שהמחסור ברכיבי תזונה חיוניים גבוה אצל חולי בולוס פמפיגואיד, בדומה למחסור בברזל, רמה נמוכה של ויטמין B12 בנסיוב, רמה נמוכה של אשלגן, רמה נמוכה של אבץ ועוד.
 • רמה נמוכה של המוגלובין.
 • חומרי שימור, חומרי הדברה, צבעי מאכל
 • גיל כרונולוגי.
 • תפקוד לא נכון של ריריות המעיים שהרי הן מהוות רקמה חיסונית חשובה.
 • משברי חיים כרוניים.
 • מתח פנימי- המתח הפנימי מהווה יסוד חשוב לכל ההפרעות בעוד שעצם התפרצות המחלה מהווה גורם נוסף היוצר מתח קיומי רב.
 • העדר פעילות גופנית – הפעילות הגופנית משפרת את פעילות המערכת, יוצרת סירקולציה דמית החשובה לגוף, משפרת את יכולת הלב לספק דם אל אברי הגוף, משמשת מכשיר חשוב לניקוי רעלים דרך הריאות והעור ומפיגה מתחים. העדרה משמש יסוד להאצת המחלה.
 • פעילות גופנית לא נכונה.
 • מנגנוני בקרה לא תקינים במעיים.
 • אכילת חלבונים ביחס גדול לתזונה של ירקות, פירות, קטניות ודגנים.

הטיפול הקונבנציונאלי

נכון להיום קיימת דרך קונבנציונאלית מוגבלת לריפוי מחלת בולוס פמפיגואיד תוך שימוש באסטרטגיות טיפוליות ספציפיות להפחתת הדלקת ולהקלה סימפטומטית. במקרים רבים נוטל החולה פרדינזון תרופות מסוג אנטי כולינרגיות, קורטיזון, סטרואידים ואף תרופות אנטיביוטיות בעלות טווח רחב של פעולה.

תחתית הטופס

צוף צמחים – הדרך הטבעית

ודאי שבולוס פמפיגואיד נגרמת מתוך היבטים מולטיפקטוריאלים (תסמינים הנובעים מסיבות רבות), לפיכך הדרך הטבעית בצוף צמחים נוקטת באסטרטגיה המסייעת ההוליסטית והמשלימה ובהתאמה אישית וזאת כדי לסייע ליסוד המחלה ולשלוט באמצעות גישה טבעית על היבטיה הכרוניים. לזכור שהמחלה נפוצה באזורי שפע ונדירה בחברה “פרימיטיבית”. המחלה התגלתה בארצות הברית באמצע המאה העשרים וזאת דרך עלייה רבה בצריכה המערבית הקלוקלת.

הדרך הטבעית תסייע, ללא ספק.

צוף צמחים – האסטרטגיה הטבעית

קיים קשר הדוק בין תזונה לקויה העשירה בשומנים רווים, מזונות מעובדים ורכיבים לא טבעיים לבולוס פמפיגואיד כמו כן קיים קשר הדוק בין מצבים של אלרגיה למזון, רדיקלים חופשיים במזון, חסרים תזונתיים ואורח חיים לא בריא כמו עישון ואלכוהול לבין התפתחות המחלה.

בהיבטים המנטאליים אנו נתקלים בקשר ישיר הנובע מקורלציה בין מתח נפשי וחוסר שקט פנימי לבין התפתחות המחלה. מתוך כך אנו מעניקים את נתיבי הסיוע הנכונים ביותר בהתאמה אישית וזאת לשם סיוע והקלה על המחלה.

הדרך הטבעית לאיזון פנימי ומצבי לחץ נפשי, דכדוך, מצבי עקה ופמפיגוס.

חשוב לציין את הקורלציה בין לחצים נפשיים ובולוס פמפיגואיד

חד משמעית!!! לחץ פוגע במערכת החיסון. לחץ פוגע בתפקוד החיסוני. לחצים אף מאטים את קצב ההחלמה של הגוף. ילדים החיים בלחץ מהווים קטגוריה של סיכון גבוה לפתח בעיות במערכת החיסון. יש קשר ישיר בין לחץ לתמותה. הלחץ מהווה גורם דומיננטי להיווצרות של המחלה האוטואימונית ופסוריאזיס. הלחץ יוצר תגובה אבולוציוניות בתאי הגוף בכך שכאשר אנו לחוצים הורמוני יותרת הכליה מייצרים הורמונים המכונים אדרנלין וקורטיזון. בסיסו של הלחץ במוח באזור המכונה היפותלמוס.

אזור זה אחראי על ויסות חום הגוף מערכת הנשימה, ויסות הרעב, מצבי שינה, תפקוד מיני, לחץ דם אך גם סוג של מערכת השומרת על הגוף מסכנות.

בעת לחץ נותן המוח הוראה ליותרת הכליה להציף את הדם באדרנלין ולהגביר את קצב הלב להזרמת חמצן נוסף למוח. הלחץ מציף גם את הגוף בהורמון לחץ המכונה קורטיזול החיוני להישרדותנו.

סוג של תנועה הורמונאלית מוגברת (זוכרים? חלק מהגורמים למחלה הינו אי איזון הורמונאלי).

אכן כן, הקורטיזון בעוצמתו הלא מבוקרת והכרונית כתוצאה ממתח נפשי משפעל את כל תאי החיסון למלחמה וזאת דרך קשרי הלימפה. בעת לחץ כרוני גדל מספרם של תאי החיסון אך גם גדלה שחיקה מהירה של יכולת ההתבוננות הנכונה של מערכת זו.

במצב זה מתעייפים ונשחקים תאי מערכת החיסון וגורמים להאטה חיסונית אך גם התגובה החיסונית משנה באופן טראגי ודרמתי את פעילות תאי T וגורמת ליציאה משליטה. אכן כן, אנשים לחוצים מגיעים לרמות גבוהות של ציטוקינים דלקתיים בדם ולשיבוש תקשורת תאי החיסון.

הדרך הטבעית והמשלימה בבולוס פמפיגואיד

הדרך הטבעית מהווה סיוע חשוב ונוסף למצבים הכרוניים של המחלה האוטואימונית. הדרך הטבעית מביטה בשלם תוך גישה תבונית לגורמים והתנאים אשר יצרו את הבעיה האוטואימונית בכלל בבולוס פמפיגואיד בפרט.

חשוב לציין שמסגרות רפואיות המובילות בעולם בדומה להווארד, דיוק, ייל וסטנפורד פתחו מרכזים לרפואה טבעית לטיפול בילפת שטוחה דרך תזונה, מצוי צמחים טבעיים, פעילות גופנית, תוספי תזונה, שיטות הרפיה, דיקור סיני ומגע.

גישתנו ההוליסטית לסיוע במחלה מהווה את הנתיב המשלים להקלה.

אין בי ספק בדבר היכולת ליצור תהליך טבעי נכון ומושכל אך משלים. הגורמים והתנאים להיווצרותה והחרפתה של בולוס פמפיגואיד גלויים וברורים ולכן האסטרטגיה המסייעת תיצור סיוע דרמטי. נעשה זאת דרך קשר והנחיות ברורות וקלות וכן נטילת כל התכשירים לסיוע פנימי וחיצוני .

אסור לוותר שהרי המחלה הינה פרוגרסיבית ולפיכך יכולה להתלקח יותר ולהיות מפושטת באופן חמור וזיהומי.

ניתן לציין שהקסם הטמון בדרך הטבעית הינה התועלת הרבה לגוף כולו.

על אף שאני שומע הערות שונות ומשונות שלא ניתן לעצור את המחלה ואת ההיבט הכרוני שלה, תשובתי תמיד: ”לא מוחלט” לקוחות הגיעו למצבי הפוגה מוחלטת וזאת דרך סיוע טבעי משלים מושכל, חיצוני ופנימי אך כמובן תהליך הדורש התמרה.

מיצוי צמחים טבעיים המיוצרים במעבדתנו הינן בעלות השפעות חשובות. חשוב ליצור התאמה אינדיבידואלית שהרי הסיוע הצמחי בבולוס פמפיגואיד יהיה מותאם אישית ולכן ניצור דרך טבעית בהתאם ובתיאום עם הרפואה הרגילה.

מסקנה חשובה

מתברר שהגורם העיקרי למחלה הינו התהליך האוטואימוני, דבר היוצר חוסר איזון כללי במערכת החיסון ונובע גם מגורמים רבים בדומה לקשיי עיכול, קשיי ספיגה, אלרגיה למזון, עצירות, רגישות תזונתית, תפקוד לא תקין של הכבד, מתח קיומי ונפשי, העדר פעילות אירובית, חסרים תזונתיים, תורשה, מצבי דכדוך, תזונה חסרה ולא מיטבית ועוד.

בולוס פמפיגואיד – עקרונות ופרוטוקול הדרך הטבעית

חשוב ליצור פרוטוקול סיוע מושכל המותאם באופן אישי עבורך שהרי קיימים הבדלים בין אדם לאדם, הן ביחס לגורמים והן ביחס לגופו ומורכבותו.

פרוטוקול הדרך הטבעית

 • בניית תבנית בהתאמה אישית ולא דרך “תרופת מדף” דרך מיצוי צמחים טבעיים המותאמים לך ותכשירים נוספים.
 • הנחיות תזונתיות אישיות המותאמת לאורח חייך ולהרגלי תזונתך.
 • שינוי ושיפור עקרונות קיומיים.
 • דיקור סיני ומגע מודרני ומסורתי.
 • שימוש מושכל בתוספי תזונה.
 • סיוע חיצוניי.
 • הנחיה לפעילות גופנית.
 • הנחיה לשיטת הרפיה.
 • סיוע בקליניקה בשמנים ייחודיים המותווים לבולוס פמפיגואיד למניעה, ריכוך וחיטוי.
 • סיוע בקליניקה במגע ודיקור סיני רב מערכתי חשוב מאד.
 • סיוע ב .YNSA.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן