אפילפסיה – מחלת הנפילה

אפילפסיה הינה סוג של ליקוי, שיבוש או הפרעה בדרך התקשורת החשמלית במוח. באפילפסיה קיימת הפרעה באופן העברת האותות החשמליים בפעילותו של המוח.

המחלה הינה מגוונת מאוד ולפיכך לא נכונה המחשבה המציינת שאפיוני האפילפסיה הינם רק התקפים המלווים בפרכוסים, תנועות גוף לא נשלטות ואובדן הכרה.

המקרים המאפיינים את התסמינים רבים ומגוונים. ההתקף האפילפטי גורם לתחושות שונות הכוללות בין היתר רגישות רבה, התנהגות לא רגילה, לאחדים מתקיימים סוג של בהייה בחלל בעת התקף אך חולים אחרים עלולים לסבול מעוויתות ופרכוסים באזורי גוף שונים.

לציין שהמושג “כפיון” אינו בהכרח מעיד על מצב אפילפטי שהרי מצבים של חום גבוה עלולים ליצור אפיזודות של פרכוסים,אך וודאי שכאשר ההתקף חוזר על עצמו מהווה הדבר עדות סבירה לבעיות אפילפטיות.

השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!

האפילפסיה מבטאת את עצמה בדרך כלל בזמן הילדות ,הנערות או הבגרות אך גם מתפרצת אצל אנשים מבוגרים מגיל 55-65. חשוב לציין שהמחלה, אל אף ההיבט הסטאטיסטי עלולה להתפרץ בכל גיל.

הטיפול הרפואי מאפשר לחולה לצמצם את מספר ההתקפים ואולי אף למגרם אך לעיתים קיימת התנגדות רבה של הגוף לתרופות בכך שאין הוא מושפע מהן.

הטיפול הטבעי מהווה גורם חשוב למיגור, צמצום ומניעת התקפים הן כטיפול משלים והן כטיפול אלטרנטיבי.

חשוב ליצור את האיזון האולטימטיבי במחלת האפילפסיה וזאת לשם קיום חיים נאותים, הימנעות ממינונים רבים של תרופות ומניעת נזקים מצטברים.

מחלת האפילפסיה, כאמור, נגרמת על ידי פעולה לא תקינה, משובשת ולא סדירה של התאים במוח. ההתקפים עלולים לגרום לכשלים קוגנטיבים בדומה לבלבול זמני, העדר ריכוז וכן אובדן הכרה, בהייה בחלל ללא מושא ריכוז , תנועות של גפיים נטולות שליטה והתנתקויות.

התקף אפילפטי – מאפיינים

תסמיני ההתקף אינם קבועים ושונים מהתקף להתקף. לציין שההתקף אינדבדואלי דומה בדרך כלל מאחד למשנהו אך כתמיד יש גם פעמים של התקפים מסוגים שונים אצל אדם אחד.

הרפואה מחלקת את ההתקפים  השונים להתקפים חלקיים או כלליים. בסיס הערכת הרפואה הינו הפעילות הלא סדירה של העברה החשמלית במוח. כאשר הפעילות לא סדירה בחלק אחד של המוח מכונה ההתקף התקף חלקי או ממוקד אך כאשר הפעילות הלא סדירה מקיפה את שני חלקי המוח וכונה ההתקף הכללי. חשוב לציין ,לעיתים ההתקף יכול להיות ממוקד אך להתפשט לכללי.

תאור ההתקפים האפליפטיים

התקף ממוקד וחלקי – מצב בו אין החולה מאבד הכרה אך נגרמים שינויים רגשיים או שינוי בצורה, בריח, בטעם, בצליל ובראיה של מציאות מוכרת.

התקף חלקי וממוקד מורכב- התקף זה עלול לגרום לשינויים במצבי התודעה ואף לאובדן הכרה. התקפים אלו גורמים לבהייה בחלל, תנועות ללא כיוון, מודעות ומטרה בדומה לשפשוף כפות ידיים, תנועת ידיים, הגיית קולות ותנועות אכילה יניקה ובליעה.

התקף כללי ומפושט

התקף אפילפטי המאופיין באי נוחות קשה – במצב זה נגרמת בהייה ללא מושא ריכוז , תנועת הגוף לא נשלטת ואיבוד הכרה

התקף אפילפטי עוויתי  התקף המופיע בתנועות חדות של הגפיים.

התקף טוני קלוני – התקף זה הינו החזק ביותר ומאופין באובדן הכרה, מצבי קישיון, רעידות ופירכוסים, אובדן שליטה של הסוגרים, נשיכת הלשון ועוד.

אפלפסיה סיבות וגורמי סיכון

 • סוגים מסוימים של אפילפסיה נובעים מפגם בגנים האחראים על התקשור של תאי המוח
 • השפעה סביבתית מובהקת אשר לעיתים מוסברת כתורשה
 • מצבי טראומה אינה או מחלה
 • שבץ מוחי
 • מחלה זיהומית
 • לחצי קיום, דיכאון
 • העדר איזון פנימי במערכת העצבים
 • הצטברות רעלים והשפעתם על המוח
 • מצבי סטרס קיומיים
 • תזונה לא נכונה ומזינה
 • העדר זרימת דם מספקת אל במוח
 • העדר פעילות גופנית
 • מצבי אלרגיה קשים
 • אי סדירות של הפעילות המטבולית במערכת העיכול
 • רגישות יתר לאור מהבהב

הטיפול התרופתי

השימוש בתרופות הינו תהליך מבורך אך אין הוא פועל על הבעיה היסודית כי אם נותן תשובה לתסמינים. התרופות הניתנות אינן ערובה למניעת התקפים אך עלולות ליצור תופעות לוואי.

להלך פירוט התרופות המקובלות ותופעות הלוואי

 • גרטול – תרופה וותיקה ויעילה נגד פרכוסים.
 • תופעות לוואי- פריחה עורית, פגיעה בתאי דם, פגיעה בכבד, ירידה במלח הנתרן בגוף, נמנום, כאבי ראש, הפרעות עיכוליות, דיכוי חיסוני,ירידה במספר תאי דם לבנים, הפרעה בפעילות כבד, סחרחורות, הליכה לא יציבה.
 • דסלפט – תופע לוואי- פגיעה בתאי דם, בכבד, בלבלב, בשחלות, במערכת העיכול, נשירת שיער, השמנת יתר, רעד בידיים.
 • אוספולוט – תרופה חלשה ולפיכך תופעות הלוואי נמוכות.
 • ריבוטריל – תופעת לוואי- חוסר שיווי משקל, נמנום וריור.
 • קפרה – תרופה חדשה יחסית לצעירים אנטי פרכוסית אך עתירת תופעות לוואי בגלל אופיה הפסיכיאטרי.
 • למיקטל – תרופה שכיחה וידידותית,תופעות לוואי- פריחה על העור
 • טופמקס – תחושה של עייפות, ירידה קוגנטיבית, ירידה במשקל
 • סבירלין –  פוגעת בשדה הראיה

התרופות ניתנות במהלך כמה שנים אך המגמה היסודית ברפואה הינה להוריד מינון.

הטיפול הטבעי במרפאתנו

הריפוי הטבעי שהינו הוליסטי רואה באפילפסיה מכלול ולא סוג של כותרת עצמאית. האדם על כל מערכותיו מהווה שלם אשר בהעדר איזון נגרמות פטלוגיות רבות.

בניגוד לטיפול התרופתי, אין הטיפול הטבעי מדכא רק תסמינים כי אם מעורר את איזונו של הגוף ומגביר את חוזקו , חיוניותו והעצמת יכולתו החיסונית ומעניק משקל רב לחיזוק עמידותו, הרגעתו, הפחתת הסטרס ושיפור מצב רוחו של החולה. הריפוי הטבעי במרפאתנו נעזר במגוון רחב של שיטות טיפול טבעיות וזת דרך רפואת צמחים ,רפואה סינית, נטורופתיה, רפואה יפנית, תזונה קלינית שיטות דיקור סיני ומגע רפואי, תוספי מזון, הנחיות קיומיות ועוד הניתנות כמארג סינרגי והוליסטי.

חשוב להעניק הנחיה תזונתית מושכלת אשר אין כל ספק בדבר יעילותה גם ברפואה הרגילה. יש ליצור תהליכי ניקוי רעלים  לגלות ואף לבטל אלרגיות ואי סבילות למזונות ולסביבה החיצונית.

הטיפול במרפאתנו הינו טבעי, שלם ושואף להפוגה ואף ריפוי של המחלה

ארגון הבריאות העולמי מציין שהטיפול הטבעי במחלה כרונית ואפילפסיה חשוב, מקל , תומך ואף מרפא.

תהליך הטיפול הטבעי במרפאתנו הינה תחת פיקוח יום יומי תוך תיעוד השלבים והספקת כל התרופות הטבעיות ואמצעי הטיפול. ניצור סינרגיה מיטבית ודרמטית דרך צמחי מרפא, דיקור סיני, רפואה סינית, טיפולי מגע  רפואיים, פיזיותרפיה סינית, תוספי מזון והנחיה רבת היקף של תזונה נכונה המותאמת למחלת האפילפסיה.

אפילפסיה הינה מחלה העלולה להיות פרוגרסיבית תוך נזקים מצטברים ולכן יש לקחת אחריות וליצור טיפול טבעי ועמוק לגוף.

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית?
לשיחת ייעוץ טלפוני - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

אולי יעניינו אותך גם:

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

לייעוץ טלפוני ומידע נוסף על אבחון וסיוע בדרך הטבעית
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
הימנעו מטיפולים וכדורי מרשם מסוכנים!
חיפוש
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים
גלילה לראש העמוד

פנו אלינו

דילוג לתוכן