אפטה APHTHA – הטיפול הטבעי

אפטה הינה כיב או סוג של פצע פתוח, לעיתים קטן אך לעיתים גדול יותר הממוקם בחלל הפה ובלשון. האפטות מכונות גם כ”פצעים לבנים וחיוורים בחלל הפה”. לציין שכ-70% מהאוכלוסיה סובלת מאפטות לפחות פעמיים בחייהם. האפטות יכולות להיות אפיזודה אקוטית אך גם אפיזודה קשה וכרונית. האפטה הכרונית מכונה RAS – RECURRENT APHTHOUS STOMATITIS. הכינוי סטומטיטיס הינה קטגוריה המכילה סוגים רבים של כיבי פה. “תסמונת האפטה החוזרת” מהווה מציאות קלינית קשה למבוגרים וילדים. כאמור האפטה הינה כיב שטחי המופיעים כפצע בודד אך גם כמקבץ של פצעים. האפטות לא מדבקות ומספר ימים לפני הופעתם חשים עקצוץ, דגדוג או גירוי במקום הופתעתה העתידית ובכך מעידה התחושה של התפתחות בתוך כמה ימים עד הופעתה. האפטה נעלמת בדרך כלל לאחר כשבוע עד 12 יום אך לעיתים מטרידים וקשים גם במהלך חודש וחצי. קוטרה של האפטה הינה בין מספר מילמטרים לסנטימטר אחד. לציין שקיימת אפטה המכונה אפטה מז’ור (APHTHOUS MAJOR) בעלת צבע לבן ורוד וצהוב, שוליים אדומים וצורתה אליפסה. האפטה גורמת בדרך כלל לכאבים קשים בדרגת חומרה שונות וזאת תוך מגע עם הלשון אך גם במגע חיצוני של רכיבי מזון ושתיה. גם הדיבור מחריף את תסמיני האפטה. לעיתים האפטה גורמת לנפיחות קשה בבלוטת הלימפה באיזור הצוואר והלסת ומכך קיימת התחושה של חולי וכאבי שיניים. בכל הקשור למגע עם מרכיבים חומציים האפטה מגיבה בכאב חד מאד. לעיתים מיקום האפטה הינו על ה”רפן” או כפי שנהוג לכנותו פרנום (FRENUM) שהינן הרצועות החובקות את פנים הלחיים ואת שולי החניכיים.

הגורמים לאפטות

לרפואה הקונבנציונלית אין מענה, לא ישיר ולא עקיף לטיפול נכון באפטות. הרפואה הטבעית מהווה את היסוד החשוב ביותר לטיפול באפטות אצל מבוגרים וילדים. להלן הגורמים:
  • הגורם החיסוני – אין ספק שעמידות וחוזק חיסוני חשובים מאד לאי הופעת האפטה, חולשה חיסונית מהווה סיבה ברורה להופעת אפטות ובעיות נוספות. חשוב לבחון היטב את ההיסטוריה הנלוות להבנת נושא זה.
  • היבט אוטואימוני – לעיתים חל שיבוש או ליקוי באופן בו מערכת החיסון מזהה גורמים לא חיוביים ובכך תוקפת מערכת זו את תאי רירית הפה וגורמת לכאבים ואפטות באופן כרוני. ההיבט האוטואימוני קשור לגורם הראשון.
  • גורם פתוגני – התגלה שגורמים ויראליים וחיידקים מהווים בסיס להופעת הבעיה, הן האקוטית והן הכרונית וכן נגיפים למיניהם בדומה להרפס. ההיבט הפתוגני אכן משמעותי אך כמובן חשובה ההבנה של המתאם בין הגורם החיצוני האמור להלחם בהיבט הפתוגני לבין חשיפה לחיידקים, וירוסים ונגיפים.
  • גורמים טראומתיים – פציעה במהלך אכילה, פגיעה וגירוי של גשרים וטיפולי שיניים.
  • חסרים תזונתיים – אין ספק שחוסר בויטמנים, מינרלים, חומצת שומן חיונית ואנטי אוכסידנטים גורמים לבעיה. לעיתים מתגלה מחסור בויטמין B12, חומצה פולית, אבץ, ברזל ועוד כגורמים להופעת אפטות.
  • ההיבט האלרגני – וודאי שרגישות למזונות שהינם מזונות ג’אנק בדומה לסוכרים מעובדים, מטוגנים וכדומה משפיעים על הבעיה או לעיתים גורמים לבעיה.
  • גורמים הורמונים – במקרים רבים גילו שעודף, מחזור או אי איזון הורמונלי גורמים לאפטות.
  • גורמים הנובעים מבעיות במערכת העיכול- אפטות מופיעות ממצבים פטולוגים בדומה לקוליטיס, קרוהן, דלקת וושט ועוד.
  • גורמים נפשיים – ללא כל ספק!! האפטות מקבלות משנה ממצבים של לחץ נפשי הן בגיל המבוגר והן בגיל הנעורים.
  • תזונה לקויה.
לסיכום, מתברר שגורמים רבים עלולים להיות יסוד לאפטות כרונית ואקוטיות. לא ניתן להצביע על גורם אחד ולכן מגוון הגורמים מהווים את הכלים להפטרות ומיגור המצבים האקוטיים והכרוניים. הטיפול הרגיל אין תרופה לאפטות ברפואה הרגילה, קיימים תכשירים אשר בספק רב מסייעים להפחתת הכאב.

הטיפול הטבעי לאפטות במרפאתנו

הטיפול הטבעי רואה בשלם ובאיזון את הטיפול הנכון לאפטות. אנו עושים שימוש במספר דרכים לטיפול טבעי הן חיצוני והן פנימי לחיזוק חיסוני, איזון חיסוני, חיזוק ועמידות הגוף, טיפול בחוסרים, איזון מערכת העצבים, טיפול בתכשירים חיצוניים ועוד. צמחי המרפא מהווים כלי אדיר ודרמטי לטיפול באפטות אצל מבוגרים וילדים. במרכז טל לרפואת צמחים קיימת מעבדה לייצור צמחי מרפא והתאמתם באופן אישי לילדים ולמבוגרים. הטיפול הינו טבעי ושלם ואכן יצור ריפוי מלא של הבעיה  

רוצים לקבל מאיתנו מידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי?
לשיחת ייעוץ טלפוני חינם - השאירו פרטים, וניצור עמכם קשר מיידי!

לייעוץ טלפוני חינם עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

אולי יעניינו אותך גם:

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:
מאמרים ומוצרים אחרונים

פיקנוגנול

PYCNOGENOL FRENCH MARITIME PINE מבית היוצר של “צוף צמחים” פיקנוגנול הינו רכיב אנטי אוקסידנטי חזק המופק

קרא עוד »

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן