בעיות בצוואר

בעיות בצוואר, ברובן, מאופיינות כבעיות מכאניות. כאבים בצוואר עלולים להיגרם מעומס יתר, מתח תנועות חדות, בעיות ריאומטיות, שחיקתיות, חבלות קשות, דלקת זיהומית, בלט או פריצת דיסק ועוד.

אבחון הבעיה: כאבים הנובעים ממהירות יתר, עומס יתר או פציעה.

להלן הסימפטומים:

  • כאבי צוואר,
  • כאבי ראש סימטריים,
  • סחרחורות,
  • עווית שריר מפושטת או נקודתית,
  • כאב הגובר בפעולה ונרגע בעת סיומה.

הטיפול הטבעי מהווה אמצעי אדיר לריפוי, הקלה ומניעה של כל סוגי הבעיות והכאבים.

 

בעיות באזורי הגב העליון והשכמות

הסיבות לכאבים ובעיות בשכמות ובגב העליון מגוונות וחלקם הרב זהה לבעיות הצוואר. כאבים באזור העליון של הגב נוצרים ממצבים של מתח רב, יציבה פגומה, חבלות, מתיחות של שרירים ורצועות, דלקות שונות ועוד.

נקודות להבנת הבעיה:

  • כאבים בשרירי השכמות והגב העליון – כאבים אלו יכולים לנבוע מחולשה עקב העדר פעילות גופנית, עומסי יתר, חבלות שונות, לחץ על האזורים הללו ועוד.
  • בלט או פריצת הדיסק הבין חולייתי – לציין שאזורים אלו  בעלי שכיחות נמוכה לפגיעה מסוג זה אך כאשר זה קיים נגרמת הקרנה חזקה של כאב.
  • כאבים הנובעים מהקרנה באזור זה – לציין שבעיות צוואר עלולות להקרין כאבים אל אזורים אלו.

סטרס הינו גורם רב משמעות לכאבי שכמות וגב עליון.

מצבי לחץ מהווים גורם לעוויתות בשרירי השכמות והגב העליון והופכים להיות גם בעלי אופן כרוני.

כאבים הנובעים ממערכות פנימיות – בעיות שונות בדומה לליקויים במערכת העיכול, הריאות  והלבלב עלולות ליצור תחושה של כאב באזורים אלו שהרי העצב המעצבב את החוליות באזורים הללו מהווה מוליך עיצבי אל אזורי הגב העליון והשכמות.

בעיות וכאבים במרכז הגב – ראה הסבר בעיות בגב עליון – כאבי שרירים אזוריים או מפושטים, כאבים הנגרמים מבעיות מפרקים, כאבים הנובעים מחבלות או עומס יתר הנוצר  מעבודה או יציבה פגומה, מצבי בלט, הקרנות,ובעיות באברים פנימיים.

בעיות של בלט או פריצת דיסק – התרחשות של שינויי מיקומו של הבלט הבן חוליתי, דבר היוצר לחץ על אחד העצבים היורדים במורד הזרוע. סימפטומים- כאבי צוואר, כאבים במורד היד, תחושות לא שגרתיות בכפות הידיים, תחושת חולשה בשרירי היד, כאבים חזקים בעת פעילות, כאבים עזים בשיעול ,תחושה קשה של עווית שרירים אזורית, מקומית או מפושטת.

היצרות תעלת השדרה SPINAL STENOSIS

הסבר: חוט השדרה עובר בתוך תעלה וכן קבוצות העצבים היוצאים מבין החוליות. מצבים של היצרות התעלה עלולים לנבוע מהיבטים גנטיים, ניווניים, חבלה קשה  ובכך לגרום ללחץ על חוט השדרה באזור חוליות הצוואר ולכאבים עזים.

SPONDYLOLISTHESIS  תזוזת חוליות אל פנים תעלת השדרה, דבר הגורם ללחץ.

מצבים דלקתיים בפרקים כתוצאה ממצבים ריאומטיים ושחיקתיים

תופעה זו שכיחה בכך שהיא גורמת לשחיקה ובלאי של הסחוסים במפרקי השדרה. התופעה גורמת לכאבי צוואר, נוקשות ועיוות. לציין שמחקרים  מסוימים טוענים שהכאב חולף בעת פעילות.דבר המעיד על החשיבות התרפויטיות של האימון הגופני.לציין שבמסגרת הטיפול ניתנת הנחיה כתובה ומצולמת להתעמלות מתקנת.

 

זיהוי של כאבים ובעיות בכתפיים

מורכבותו של מפרק הכתף מהווה בסיס לבעיות רבות. המפרק מורכב מארבע מפרקים שונים היוצרים סינרגיה פונקציונאלית. מפרק הכתף הינו מפרק פעיל מאוד ובעל טווחי תנועה מרשימים ומתוך כך קיים פוטנציאל גבוה לפגיעה שחיקתית, ניוונית וכתוצאה מחבלה.

נקודות לאבחון בעיות כתפיים

BURSITIS – הבורסה הינה רקמה בדומה לשקית הנושאת נוזלים. הבורסה מפרידה בין סוגים שונים של רקמות או על מנת למנוע חיכוך בעת גירוי  חוזר ונשנה  ומעל סף מסוים. מצב זה גורם לעומס ולכאב מקומי ההופך לחזק וחד בעת הרמת הכתף וכן סימפטומים חיצוניים של אדמומיות ונפיחות. הכאב עלול להפריע גם במהלך שנת הלילה.

דלקות בגידי הכתף – כאבים מקומיים המלווים לעיתים בנפיחות ואדמומיות ומחמירים בעת פעילות גופנית. הכאב מפריע לעתים גם במהלך השינה.

שחיקה ניוונית – במהלך השנים נשחק הסחוס במפרקי הכתף ולפיכך נוצרים כאבים רבים ומוגבלות .הכאבים יכולים גם לנבוע מהיבטים ריאומטיים

כתף קפואהסוג של עווית חזקה במעטפת הכתף, דבר הגורם למגבלות תנועה קשות. לציין שמעטפת הכתף עוטפת מפרק בעל טווח גדול ולכן נתונה לבעיות תוך יצירת כאבים ומגבלות בתנועה.

הטיפול הטבעי בכתפיים מקל ומרפא עד כי לעיתים קרובות אין כל הכרח בהיבט הכירורגי והתרופתי.

מעבר לטיפול הדיקור הסיני, המגע והאמצעים המסורתיים ניתנת הנחיה להתעמלות מתקנת, תזונה נכונה וטיפול פנימי.

לפגישת אבחון וייעוץ עם טל איתן CL.H
צרו קשר עכשיו!

חשוב לעיין!

ההסברים מסתמכים על גישות הרבליסטיות מסורתיות. להדגיש שהמידע המובא אינו המלצה רפואית מוסמכת ובכך אין אנו מנחים את הציבור לשימוש רפואי ואין אנו ממליצים או מנחים לשינוי או להעדר נטילה של תרופה מכל סוג.
ההסבר אינו תחליף לייעוץ רפואי אישי או אחר.
נשים בהיריון, נשים מניקות, ילדים, אנשים החולים במחלות כרוניות, הנוטלים תרופות מרשם, מבוגרים וקשישים – חשוב להיוועץ ברופא לפני השימוש.

המונח “צמחי מרפא” באתר ובכל הסבר מתייחס אך ורק להגדרה הידועה והמקובלת ברפואת הצמחים המסורתית.
כל צמח מרפא חייב התייחסות קיומית רחבת היקף בדומה לתנועה, תזונה, שיטות ייצוב ועוד. מתוך כך, אין אנו משווקים בחנויות, פארמים או דרך חנויות אינטרנטיות, כי אם דרך הנחיה בקליניקה והבנת הבעיה כטיפול משלים וטבעי. 

קולגן פורטה פלוס
בשילוב עם חומצה היאלורונית וויטמין C
מבית היוצר של "צוף צמחים"
לייעוץ טלפוני חינם ומידע נוסף על אבחון וטיפול טבעי
השאירו פרטים עכשיו - וניצור עמכם קשר מיידי!
המלצות מלקוחות:

המלצתה של ענת על טיפול טבעי בפריון

טיפול טבעי בפריון שלום,                                                                                                                                                                                                                                                    27.3.22 בעלי ואני ניסינו במשך כמעט שנתיים להרות.  שנתיים שבהן לא

קרא עוד »
מאמרים ומוצרים אחרונים

APLASTIC ANEMIA  אנמיה אפלסטית אוטואימונית הטיפול הטבעי המסייע, המשלים והאלטרנטיבי   אנמיה אפלסטית הינה מחלה שבה

קרא עוד »
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן